021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

تجهیزات لازم برای تهیه یک فنجان قهوه

تجهیزات لازم برای تهیه یک فنجان قهوه
تجهیزات لازم برای تهیه یک فنجان قهوه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شاید برایتان پیش آمده باشد که در طول روز و پس از انجام کارهای روزمره خود هوس تهیه یک فنجان قهوه در منزل و یا محل کارتان کرده باشید، اما باید بدانید برای خروجی رضایت بخش در هنگام تهیه قهوه باید تجهیزات آن را به خوبی آماده کرده و از نحوه دم کردن قهوه مطلع باشید. پس اگر شما نیز می خواهید بدانید تجهیزات لازم برای تهیه یک فنجان قهوه چیست، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که قصد اطلاع پیدا کردن از تجهیزات لازم برای تهیه یک فنجان قهوه در منزل را دارید، در این مقاله در آی پی امداد با ما همراه باشید.

تجهیزات لازم برای تهیه کردن یک فنجان قهوه

برای تهیه یک فنجان قهوه با طعمی دلچسب و مطبوع باید بدانید که چه تجهیزاتی را آماده کنید. ما در ادامه تجهیزات لازم برای تهیه کردن یک فنجان قهوه را برای شما آورده ایم:

 • ترازو: ابتدا باید میزان مشخصی از دانه های قهوه را آماده کنید و به وسیله یک ترازو با توجه به نوع و میزان مورد نیاز، قهوه ای که می خواهید را وزن کنید. این میزان در تهیه انواع مختلف قهوه متفاوت بوده است.
 • آسیاب قهوه: در مرحله بعدی شما نیاز دارید که دانه های قهوه را به وسیله یک آسیاب قهوه پودر کنید تا در هنگام دم کشیدن از عطر مطبوع آن لذت ببرید. توجه داشته باشید استفاده از پودر قهوه آماده در هنگام دم کردن ممکن است طعمی بیات و کهنه داشته باشد. پس بهتر است قبل از هر بار دم کردن قهوه میزان مشخصی از آن را آسیاب و استفاده کنید.
 • صافی کاغذی یا دائمی: در صورتی که حس کردن دانه های ریز قهوه احساس بدی به شما می دهد، بهتر است از یک صافی برای تهیه یک فنجان قهوه خالص استفاده نمایید.
 • دستگاهی که شما در آن اقدام به تهیه قهوه می کنید، می تواند بسته به شرایط شما متفاوت باشد، یعنی ممکن است شما از یک موکاپات ساده استفاده کنید و یا دستگاه اسپرسوساز داشته باشید.
 • یک فنجان برای سرو قهوه نیز آخرین چیزی است که شما باید تهیه نمایید.

برای تهیه یک فنجان قهوه از چه دستگاه هایی می توان استفاده کرد؟

برای تهیه یک فنجان قهوه با توجه به شرایط مالی و در اختیار داشتن دستگاه های مختلف می توانید از سه راه زیر اقدام به تهیه یک فنجان قهوه نمایید:

 • استفاده از دستگاه اسپرسوساز
 • استفاده از موکاپات
 • یک فنجان آب داغ و پودر قهوه فوری که ساده ترین راه می باشد.

برای تهیه یک فنجان قهوه چه میزان قهوه نیاز است؟

میزان دقیق مقدار قهوه شما تا حد زیادی بستگی به دستگاهی که در آن قهوه را دم می کنید و همچنین نوع قهوه ای که می خواهید مثل سینگل یا دبل بودن آن دارد که در ادامه به بررسی موضوع برای تهیه یک فنجان قهوه چه میزان قهوه نیاز است، می پردازیم:

 • در مورد تهیه اسپرسو باید نسبت اسپرسو به آب 1 به 2 باشد، بدان معنی که وقتی 20 گرم قهوه دارید، میزان آب شما 40 گرم باشد.
 • در مورد تهیه قهوه در موکاپات این میزان متغیر است. البته از همین نسبت نیز می توانید برای تهیه یک فنجان قهوه استفاده کنید.
 • میزان قهوه مورد نیاز برای تهیه یک فنجان قهوه علاوه بر دستگاه، به نوع قهوه و سلیقه افراد نیز بستگی دارد؛ زیرا برخی افراد قهوه را از حالت طبیعی اش تلخ تر و سنگین تر میل می کنند و برخی دیگر نیز از حالت سبک تر و ملایم تر برای نوشیدن قهوه استفاده می کنند.

در هنگام تهیه یک فنجان قهوه با دستگاه اسپرسو چه تجهیزاتی نیاز است؟

برای تهیه یک قهوه خوش طعم و طبق اصول در دستگاه اسپرسو ساز دقت داشته باشید که تمامی تجهیزات دستگاه کامل باشد. در ادامه تجهیزات لازم برای تهیه یک فنجان قهوه با دستگاه اسپرسوساز را برای شما عزیزان آورده ایم:

 • دانه های قهوه به میزان لازم
 • مخزن آب دستگاه اسپرسوساز را چک کنید و از پر بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
 • ابتدا قهوه را با آسیاب قهوه پودر می کنیم و در محفظه ای به نام پرتافیلر که جایگاه قهوه در دستگاه اسپرسوساز است، می ریزیم.
 • یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز تمپر است که به وسیله آن قهوه ای را که در پرتافیلر ریخته ایم را فشرده می کنیم.
 • وسیله دیگری که به آن نیاز داریم، هدگروپ دستگاه اسپرسوساز است که باید مطمئن باشید به محل مناسب آن متصل است.
 • در نهایت به یک فنجان برای نوش جان کردن قهوه نیاز دارید.

نتیجه گیری از تجهیزات لازم برای تهیه یک فنجان قهوه

اینکه شما در چه محلی و با در اختیار داشتن چه تجهیزاتی اقدام به تهیه یک فنجان قهوه می نمایید، تعیین می کند که شما برای اینکار به چه تجهیزاتی نیاز دارید و با مطالعه مقاله بالا می توانید تجهیزات مورد نیاز را در هنگام تهیه قهوه در شرایط مختلف فراهم کرده و اقدام به تهیه یک فنجان قهوه نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست