تایمر یخچال

تایمر یخچال

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

تایمر یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید

تایمر یخچال

تایمر یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید
تایمر یخچال ، فریزر ، ساید بای ساید ،

تایمر یخچال فریزر ، ساید بای ساید ،  تایمر یخچال بدون برفک ، نحوه تنظیم تایمر دیفراست ، نقشه سیم کشی تایمر یخچال ، تست تایمر یخچال و قیمت تایمر یخچال را برای شما عزیزان در آی.پی امداد شرح داده ایم .

در مقاله تایمر یخچال به یخچالهای نوفراست یا همان بدون برفک اشاره میکنیم ، این یخچالها دارای یک گرمکن در اطراف اواپراتور میباشند ، که هر چند ساعت لازم است وارد مدار شود و و برفکهایی که در اطراف اواپراتور جمع میشوند را ذوب نمایند . اگر این عمل صورت نگیرد برفک ها به دلیل انباشته شدن باعث عدم فعالیت ترموستات میشود و در نهایت سرمای یخچال خود را از دست میدهید .

اینجا از اهمیت تایمر مطلع میشود ، قطعه ای که هر 6 یا 8 ساعت در مدار قرار میگیرد و به هیتر المنت فرمان فعالیت میدهد ، در نظر داشته باشید که در زمان فعالیت موتور این قطعه در حالت خاموش میباشد .

توجه : در مدلهای جدید ، یخچال فریزرها بدون تایمر بوده و این عمل توسط برد الکترونیکی همراه با تنظیم دما انجام میگردد .

 

توجه : برای تعمیر یخچال و تعویض تایمر میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

تایمر یخچال بدون برفک

در یخچال های نوفراست که بدون برفک هستند به جای تایمر دیفراست از برد الکتریکی استفاده می کنند .

تایمر دیفراست در یخچال فریزرهای بدون برفک عمل برفک زدایی را طبق زمانبندی مناسب انجام میدهد ، کار برفک زدایی به عهده هیتر المنت میباشد که این قطعه با دستور گرفتن از تایمر به فعالیت خود میپردازد . همچنین لازم است بدانید که زمان برفک زدایی تا 25 دقیقه به طول می انجامد .

شما عزیزان برای تعویض تایمر بدون برفک یخچال  آاگ ، بوش ، ال جی میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال آاگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال بوش ، نمایندگی تعمیرات یخچال ال جی بهره مند شوید .

نحوه تنظیم تایمر دیفراست

هنگامی که کلید تایم را بر روی نمایشگر بزنید ، به صورت چشمک زن زمان کارکرد تایم نمایش داده می شود .

با زدن کلید Def بر روی نمایشگر زمان تایمر دیفراست نشان داده می شود ، هنگامی که نمایشگر چشمک زن کلید Def را فشار دهید زمان تایمر دیفراست یک واحد یک دقیقه ای افزایش می یابد تا 60 بعد از این عدد دوباره به عدد یک بر می گردد .

برای دستی کردن تایمر کلید Def را مدتی فشار دهید تا به df تغییر کند برای خروج از این حالت دوباره کلید Def را چند ثانیه فشار دهید ، با قطع شدن برق تایمر ذخیره شده است و پس از وصل شدن برق تایمر به صورت ذخیره شده قبلی شروع بکار می نماید .

نقشه سیم کشی تایمر یخچال

 

نقشه سیم کشی تایمر یخچال
نقشه سیم کشی تایمر یخچال

این تایمر ها به گونه ای تعبیه شده است که می توانید با مدل های مکانیکی و انواع سیم کشی ها جایگزین کنید ، تایمرها به صورت دائم یا موازی با کمپرسور یخچال در قسمت فریزر تعبیه شده است ، تایمر دیفراست و زمان کار آن قابل تنظیم است ، با نصب تایمر دیفراست بر روی هر یخچال  با هر توان المنت برفک زدایی به صورت عالی انجام می شود و یخ و برفک در طولانی مدت روی اپراتور یخچال انباشته نمی شود و یخچال را دچار مشکل نمی کند

در اینجا به توضیحات 4 فیش تایمر میپردازیم ، فیش های 1 و سه ، فیشهای بوبین موتور تایمر هستند که یا 110 ولت برای یخچالهای آمریکایی و یا 220 ولت برای دیگر یخچالها میباشد . فیشهای 2 و 4 برای کمپرسور و هیتر المنت هستند که در بعضی مواقع جای آنها عوض میشود .

توجه : تایمر دیفراست را برای یخچالهای مختلف میتوان استفاده کرد ولی تنها باید ولتاژ آنها را در نظر داشت که 110 هستند یا 220 ولت ، دقت داشته باشید که برای یخچال 110 ولت از تایمر 220 ولت استفاده ننمایید .

توجه : در بعضی از برندها جای فیشها عوض میشود که باید به این موضوع توجه نمود .

تست تایمر یخچال

تایمر دیفراست یخچال یک ساعت الکتریکی است که هیتر المنت یخچال را هر 6 تا 8 ساعت در مدار قرار می دهد ، در حال که تایمر دیفراست خراب شده باشد و برق را به هیتر المنت یخچال نرساند برفک ها در یخچال جمع می شوند و دمای یخچال بالا می رود .

مهم ترین رکن تست تایمر یخچال تجربی میباشد ، ولی دقت به زمان بندی آن و استفاده از اهم متر میتواند به اطلاع از صحت تایمر کمک نماید .

قبل از تعویض تایمر به تست تایمر یخچال میپردازیم و چنانچه نیاز به تعویض تایمر یخچال داشته باشد توسط تیم حرفه ای آی.پی امداد عیب یابی و رفع عیب میگردد ، همچنین شما عزیزان برای تعویض تایمر یخچال سامسونگ ، دوو و ایندزیت میتوانید از خدمات  نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات یخچال دوو ، نمایندگی تعمیرات یخچال ایندزیت بهره مند شوید .

قیمت تایمر یخچال

انواع تایمر در بازار موجود میباشد ، تایمر یخچال 220 مکزیکی ، تایمر مکزیکی قدیمی ، تایمر ژاپنی برای یخچال ناسیونال ، تایمر کره ای و تایمر دوزمانه و ...

هر کدام از این تایمرها در بازار به قیمت مختلف ارائه میشود ، در نظر داشته باشید که تشخیص معیوب بودن تایمر و استفاده تایمر مناسب از نکات ضروری میباشد .

مثال : بعضی از یخچالهای آمریکایی و یا یخچالهای قدیمی ایرانی به دلیل بزرگ بودن اواپراتور برفک ها دیر آب میشوند و یا کامل این امر صورت نمیگردد و چنانچه از زمان زیادی برای از بین بردن برفک ها استفاده نماییم احتمال آتش سوزی به دلیل دمای بالا میباشد ، به همین خاطر از تایمر دوزمانه باید استفاده نمود تا اول به آب کردن برفک توسط المنت هیتر بپردازد و سپس به خنک کردن آن تا از آتش سوزی یا معیوب کردن قطعات جلوگیری نماید .

ما در آی.پی امداد برای رفاه حا شما عزیزان هزینه تعمیرات یخچال را به مانند هزینه تعویض تایمر یخچال بشرح داده ایم .

برای تعویض تایمر یخچال کنوود و ارج از خدمات   نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود ، نمایندگی تعمیرات یخچال ارج بهره مند شوید .

 

8 دیدگاه

 • مصطفی برآبادی

  سلام. بخاطر نبود برد با کیفیت در یخچالهای جدید بیشتر تعمیرکار ها پیشنهاد مکانیکی کردن یخچال و راحت شدن از بعضی هزینه های اضافی را میدهند.
  آیا این پیشنهاد درست است؟
  اگه درست است طریقه تعویض سیم بندی و جایگاه قطعات جدید را کامل شرح دهید.
  سپاسگزارم.

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، درسته هزینه ها کاهش پیدا میکنه ولی نمیتونیم بگیم این موضوع پیشنهاد خوبیه .

   No votes yet.
   Please wait...
 • بهروز

  سلام یخچال بدون برفک اورست ما برد الکتریکی ش خراب شد و تعمیرکار تایمر مکانیکی گذاشت ولی یخچال خوب سرد نمیکنه و درجه تروستات هم باید روی ۱ باشه وگرنه تایمر خوب کار نمیکنه لطفاً راهنمایی کنید چکار کنم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، هنگامیکه یخچال شما مکانیکی میشود ، باید تایمر اضافه شود و تایمر برنامه ها را بدهد . تایمر شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مسلم

  سلام
  یک سوال
  در یخچالهایی که تایمر مکانیکی دارند،آیا قطعات ترمودیسک و ترکو فیوز هم استفاده شده است؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ؟، بله .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمدقاسمی

  سلام وقت بخیر
  نوفراست اسنوا دارم قسمت پایین گرم میشه ولی بالابرفک میزنه تعمیرکارترمودیسک روتعویض کردتایک ماهی خوب بوددوباره همونطوری شد چه میشه کرد؟ازخودم برمیادیاتعمیرکاربایدباشه،یایک تعمیرکارخوب درمشهداگرمیشناسیدمعرفی کنید

  باتشکرازسایت خوبتون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ف مشکل شما باید توسط تعمیرکار مربوطه عیب یابی شود . یخچال اسنوا شما مشکل دیفراست دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code