021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

تاثیر کافئین بر ویروس کرونا

تاثیر کافئین بر ویروس کرونا
تاثیر کافئین بر ویروس کرونا
زمان مطالعه: 3 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

چندی پیش یک ویروس نوظهور از چین شروع به پخش شدن در این کشور و کم کم پس از آن کل دنیا کرد به نام ویروس کرونا، به طور کلی ویروس ها از نظر ساختمان نوکلئیک اسید به ویروس های DNA دار و RNA دار تقسیم میشوند که ویروس کرونا از انواع RNA دار ویروس ها است که قدرت سرایت بسیار بالایی نیز دارد با توجه به نوظهور و ناشناخته بودن این ویروس بسیاری از افراد مواد خوارکی را برای این درمان این ویروس مفید معرفی کرده و یا آنها را در ابتلا به این ویروس سودمند میخواندند که یکی از این مواد کافئین موجود در قهوه بود اگر شما نیز به دانستن تاثیر کافئین بر ویروس کرونا علاقه مند هستید پس با ما در این مقاله همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به تازگی چیز های جدیدی در مورد تاثیر کافئین بر ویروس کرونا شنیده اید به شما توصیه می کنیم تا در این بخش با آی پی امداد همراه باشید.

تاثیرات کافئین موجود در قهوه بر سیستم ایمنی بدن

پس از ظهور ویروس کرونا نوعی ترس همه گیر به جان مردم جهان افتاده که برای زنده ماندن و ادامه بقای خود حاضر بودند تمام خوراکی هایی را که برای سیستم ایمنی مفید است را امتحان کنند یکی از این مواد موثر و تاثیر گذار بر روی سیستم ایمنی انسان کافئین است، زیرا کافئین آنتی اکسیدان بوده و با تخریب رادیکال های آزاد سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و به عدم ابتلا به ویروس هایی مانند ویروس کرونا چلوگیری میکند. کافئین به دلایل زیر میتواند در دروران همه گیری کرونا روی سیستم ایمنی افراد تاثیر مثبتی داشته باشد:

 • با دارا بودن آنتی اکسیدان از ورود رادیکال های آزاد به بدن و در نتیجه ضعیف شدن بدن جلوگیری میکند.
 • با بالا بردن توان بدنی انرژی شما را برای انجام فعالیت های ورزشی بالا میبرد، که ورزش کردن خود راهی برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن است.

کافئین موجود در قهوه چه تاثیری بر ویروس کرونا دارد؟

مطالعات انجام شده در مورد تاثیرات کافئین روی ویروس های دارای ساختار RNAو DNA نشان ازآن دارد که کافئین توانایی مهار کردن ویروس ها را تا حدود زیادی دارد البته این موضوع دلیل بر تاثیر صددرصدی کافئین در ابتلا بر ویروس کرونا نیست اما یکی از مواد خوراکی که میتواند در پیشگیری از ابتلا و سرعت بهبودی پس از ابتلا تاثیر بگذارد کافئین میباشد. در واقع میتوان گفت کافئین ویروس کرونا را به طور کامل غیر فعال نمیکند اما سرعت تکثیر این ویروس در بدن را تا حد زیادی کاهش میدهد. شاید بتوان تاثیر کافئین موجود در قهوه بر ویروس کرونا را از جهات زیر مورد بررسی قرار داد:

 • همانطور که توضیح دادیم کافئین باعث بالا رفتن سیستم ایمنی بدن میشود که در تاثیر بر ابتلا به این ویروس موثر است.
 • با توجه به اینکه در درمان بیماری های ویروسی نوشیدنی های گرم میتواند انتخاب مناسبی باشد پس یک فنجان قهوه داغ نیز میتواند از این رو تاثیری روی این ویروس داشته باشد.

آیا میتوان برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا کافئین مصرف کرد؟

با توجه به ناشناخته بودن ویروس کرونا نمیتوان به طور یقین اعلام داشت که صرف و یا عدم استفاده از چه موادی در ابتلا یا بهبودی این بیماری نقش دارد اما به دلایل زیر میتوان برای جلوگیری از ویروس کرونا کافئین مصرف کرد:

 • کافئین حاوي منيزيم و پتاسيم است كه اين مواد معدني در بالا بردن توان بدن در برابر بیماری های ویروسی نقش مهمی دارند.
 • نقش آنتی اکسیدانی کافئین از ورود رادیکال های آزاد به بدن و ایجاد ضعف جسمانی و به دنبال آن ابتلا به یک بیماری ویروسی مثل کرونا جلوگیری خواهد کرد.

 آیا میتوان در دوره ابتلا به کرونا کافئین مصرف کرد؟

در پاسخ به این سوال که آیا میتوان در دوره ابتلا به کرونا کافئین مصرف نمود یا خیر باید گفت بله شما میتوانید در این دوره از کافئین موجود در قهوه و چای بهرمند شوید و میتوانید به این منظور از دستورالعمل های زیر نیز بهرمند شوید:

 • میتوانید از چای استفاده کنید که حاوی مقداری کافئین بوده و به عنوان تهیه دمنوش در دوره ابتلا به کرونا از گیاهانی که خاصیت ضد التهابی دارند مانند گل گلوزبان یا آویشن در چای خود استفاده کنید زیرا این گیاهان نیز برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر هستند.
 • در دوره ابتلا به کرونا هیچ ممنوعیتی مبنی بر نخوردن قهوه وجود ندارد و حتی شما به دلیل گرم بودن و داشتن انتی اکسیدان میتوانید با خیال راحت از این نوشیدنی در دوره ابتلا به کرونا استفاده کنید.

نتیجه گیری از تاثیر کافئین بر ویروس کرونا

همانطور که گفته شد ویروس کرونا یک ویروس ناشناخته است که با عوض کردن رفتارهای خود و به زبان دیگر جهش کردن افزایش اطلاعات ما را در این مورد ناقص میگذارد اما نکته ای که در این مورد حائز اهمیت است این است که هر ویروسی با هرتوان تکثیر و همه گیری تنها در دو صورت نمیتواند ما را شکست دهد آن هم بالا بودن سیستم ایمنی بدن و مورد دوم رعایت کردن پروتکل های بهداشتی است که به منظور بالا بردن سیستم ایمنی باید از مصرف خوراکی های بدون ارزش غذایی مانند غذاهای آماده خودداری کرده و به جای آن به خوردن موادی که سیستم ایمنی مارا تقویت میکنند روی آوریم مانند پروتئین ها و مواد آنتی اکسیدان مثل کافئین، امید است که با رعایت نکات بهداشتی استفاده از ماسک و تقویت سیستم ایمنی از ابتلا و درگیر شدن با این ویروس نجات پیدا کنیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکلی در کارکرد اسپرسوساز خود مواجه شدید می توانید از خدمات تعمیر اسپرسو ساز در آی پی امداد بهره مند شوید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. احسان 18 شهریور 1400

  با سلام، لطفا مطالب را با ذکر منبع منتشر کنین مه میزان اعتبار اون قابل ارزیابی باشه. سپاس

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 شهریور 1400

   سلام، ممنون از توجه شما. حتما

   پاسخ دادن