logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز میپرد؟

چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز میپرد؟
چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می پرد؟
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز میپرد؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می پرد؟ یخچال دستگاهی است که دائماً مورد استفاده قرار می گیرد و به همین علت ممکن است در معرض خرابی های زیادی قرار بگیرد. اما در مواقعی بعد از اتصال یخچال به برق، فیوز میپرد. علت پریدن فیوز برق بعد اتصال یخچال هرچه که باشد، باید هرچه سریع تر عیب یابی و تعمیر شود تا از خراب شدن یخچال جلوگیری شود. در این از آی‌پی امداد به بررسی اینکه چرا بعد از وصل کردن یخچال به برق فیوز میپرد، می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت وجود هرگونه پرسش چرا با روشن شدن یخچال فیوز می پرد، می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و وب اپلیکیشن تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

6 دلیلی که باعث پریدن فیوز هنگام اتصال یخچال به برق می شود

چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می پرد؟ پریدن فیوز هنگام اتصال یخچال به برق از مشکلات شایعی است که ممکن است عده زیادی از افراد با آن مواجه شوند. تنها راه برای رفع علت پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق این است که بتوانید دلایل بروز این موضوع را تشخیص دهید. تشخیص علت پریدن فیوز تنها توسط افراد با تجربه امکان پذیر است. اما ۵ علت عمده ای که باعث پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق می شود عبارت است از:

  1. اتصال کوتاه قطعات الکترونیکی
  2. خراب شدن کمپرسور
  3. خرابی ترموستات
  4. قرارگیری یخچال در محیط سرد
  5. مشکل در سیم های فیوز
  6. مشکل در سیم ارت

از کجا متوجه شویم کدام قطعه یخچال باعث پریدن فیوز میشود؟

عمده دلیل پریدن فیوز مربوط به مشکل در کمپرسور و قطعات الکترونیکی یخچال میباشد. در ابتدا به سراغ این دو قطعه بروید. در ابتدا سیم های کمپرسور را جدا و تست نمایید. اگر فیوز نپرید، اتصال کوتاه در قسمت موتور میباشد. اگر فیوز پرید، به سراغ قطعات الکترونیکی به مانند برد،ترموفیوز و المنت بپردازید. سیم ها را جدا نمایید و از مدار خارج کنید تا متوجه شوید، اتصال کوتاه در کدام قسمت است.

اتصال کوتاه قطعات الکترونیکی

یکی از شایع ترین عواملی که باعث از کار افتادن فیوز بعد از اتصال یخچال به برق می شود، اتصال کوتاه در قطعات الکترونیکی یخچال است. تمام یخچال های موجود در بازار از تعداد زیادی قطعات الکترونیکی تشکیل شده اند. در صورتی که به دلایل متعددی در این قطعات اتصالات کوتاهی رخ دهد، فیوز برق قطع می شود تا یخچال دچار آسیب دیدگی نشود. برای رفع علت پریدن فیوز بعد از متصل شدن یخچال به برق بهتر است از تعمیرکار بخواهید تا به بررسی قطعات الکترونیکی دستگاه از جمله برد الکترونیکی پرداخته و در صورت وجود مشکل آن را رفع کند.

توجه نمایید که یکی از شایع ترین دلیل پریدن فیوز مربوط به ورود آب به قسمت برد الکترونیکی میباشد که منجر به اتصال کوتاه می‌شود.

چرا با روشن شدن کولرگازی فیوز می پرد؟
چرا با روشن شدن کولرگازی فیوز می پرد؟

اگر میخواهید بدانید که چرا بعد از روشن شدن کولرگازی یا اسپیلت فیوز میپرد کلیک نمایید.

مشاهده مقاله

خرابی قطعات دیفراست چگونه باعث پریدن فیوز می‌شود؟

اگر قطعات دیفراست به مانند ترموفیوز و المنت اتصالی داشته باشد و یا سوخته باشد، احتمال پریدن فیوز می‌باشد.

خراب شدن کمپرسور یخچال

خراب شدن کمپرسور یخچال باعث پریدن فیوز میشود

یخچال برای روشن شدن و خنک کردن مواد غذایی از دستگاهی به نام کمپرسور که به عنوان موتور یخچال شناخته می شود، استفاده می کند. در صورتی که کمپرسور یخچال قدیمی باشد و به دلیل استفاده طولانی مدت خراب شده باشد، ممکن است باعث از کار افتادن فیوز شود. در واقع خراب شدن و سوختن موتور یخچال یا اختلال در عملکرد آن باعث ایجاد اتصال کوتاه و در نهایت از کار افتادن فیوز می شود. اگر علت پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق مرتبط با کمپرسور یا یکی از قطعات یخچال است، از تعمیرکار بخواهید تا برای رفع مشکل آن اقدام کند. توجه داشته باشید که خراب بودن کمپرسور باعث خراب شدن کل یخچال می شود.

چرا بعد از روشن کردن جاروبرقی فیوز می پرد؟
چرا بعد از روشن کردن جاروبرقی فیوز میپرد؟

هنگام استفاده از جاروبرقی، فیوز میپرد. چرا؟!

مشاهده مقاله

اختلال در عملکرد ترموستات یخچال های قدیمی

خرابی ترموستات یخچال های قدیمی باعث پریدن فیوز میشود

ترموستات یکی از اجزای یخچال های قدیمی است که ممکن است در اثر اختلال در عملکرد آن باعث پریدن فیوز بعد از روشن کردن یخچال شود. اگر متوجه این موضوع که بعد از زدن یخچال به برق فیوز میپرد مواجه شده اید، ابتدا از تعمیرکار بخواهید تا به بررسی چند مورد از قطعات یخچال بپردازد. قطعاً خرابی ترموستات یخچال فریزر از دلایل اصلی پریدن فیوز است. زیرا با ایجاد اتصال کوتاه در سوکت های ترموستات، فیوز می پرد و از کار می افتد. اگر میخواهید بدانید که ترموستات یخچال کجاست، کلیک نمایید.

قرارگیری یخچال در محیط های سرد

یکی از عواملی که بعد از اتصال یخچال به برق باعث پریدن فیوز می شود، قرار داشتن یخچال در محیط نامناسب است. در اکثر مواقع علت اصلی پریدن فیوز، قرار گرفتن یخچال در محیط های سرد است که با ایجاد اتصالات کوتاه باعث خراب شدن یخچال و پریدن فیوز بعد از اتصال یخچال به برق می شود. بنابراین بهتر است یخچال خود را در محیط های معتدل قرار داده و از گذاشتن یخچال در محیط های سرد و گرم خودداری کنید.

چرا بعد از روشن کردن ظرفشویی فیوز می پرد؟
چرا بعد از روشن کردن ظرفشویی فیوز میپرد؟

چه مشکلاتی مربوط به پریدن فیوز در حین استفاده از ظرفشویی میباشد؟

مشاهده مقاله

خراب یا قدیمی شدن سیم ها و فیوز

عامل دیگری که باعث پریدن فیوز بعد از اتصال یخچال به برق می شود، خراب شدن یا قدیمی شدن انواع سیم و کابل و فیوز است. سیم کشی های قدیمی یا سیم های بی کیفیت تحمل قدرت برق را ندارند و ممکن است هنگام عبور جریان برق بسوزند و باعث ایجاد اتصالی و از کار افتادن فیوز شوند. همانطور که می دانید فیوز وظیفه حفاظت از یخچال و سایر لوازم برقی را بر عهده دارد. به همین علت است که بلافاصله بعد از اتصالی سیم و کابل فیوز برق می پرد. در چنین شرایطی باید از برق کاری بخواهید تا به تعویض سیم ها و فیوز های بی کیفیت بپردازد.

ارتباط سیم ارت و پریدن فیوز

اگر یخچال های قدیمی وارد خانه های نوساز شود که دارای چاه ارت است، امکان پریدن فیوز می‌باشد. به دلیل اتصال بدنه و نبود ارت مناسب در یخچال های قدیمی این مشکل هست. برای رفع مشکل باید سیم ارت را در یخچال جدا کنید.

چگونه می توان به تشخیص علت پریدن فیوز بعد از زدن یخچال به برق پرداخت؟

در این مطلب به بررسی اینکه چرا بعد از زدن یخچال به برق فیوز می پرد؟ پرداختیم. عوامل متعددی چون نوسانات برق، نوع سیم کشی، خراب شدن قطعات یخچال و … باعث پریدن فیوز هنگام وصل شدن یخچال به برق هستند. در صورتی که مایل به رفع مشکل پریدن فیوز پس از اتصال یخچال به برق هستید، توصیه می شود از تعمیرکار یخچال کمک بگیرید.

آی پی امداد یکی از تعمیرگاه های متخصص و حرفه ای است که تعمیرات انواع اجاق گاز، کولر، جاروبرقی، یخچال و … را انجام می دهد. در صورتی که علت پریدن فیوز یخچال به دلیل خراب شدن قطعات آن باشد، می توانید با مراجعه به تیم آی پی امداد درخواست تعمیرکار یخچال در محل را داشته باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد