logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

برنامه های ماکروفر

برنامه های ماکروفر
برنامه های ماکروفر
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله برنامه های ماکروفر به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماکروفر از جمله دستگاه های کوچک و پراستفاده در آشپزخانه است که به دلیل داشتن سرعت پخت بالا و برنامه های متنوع توانسته رضایت درصد زیادی از مصرف کنندگان را کسب کند. همانطور که می دانید، ماکروفر دستگاهی است که برنامه های زیادی در آن تعبیه شده است و از طریق آن برنامه ها می توان کارهای متنوعی را با این دستگاه کوچک انجام داد. اما عده زیادی از مصرف کنندگان با برنامه های ماکروفر آشنا نیستند و نمی توانند از برنامه های مایکروفر برای پخت و پز استفاده کنند. در این مطلب به معرفی انواع برنامه های مایکروفر که بسپار کاربردی و آسان هستند، می پردازیم. اگر شما نیز مایل به استفاده بیشتر از ماکروفر و یادگیری برنامه های مایکروفر هستید، توصیه می شود تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش در مورد برنامه های مایکروفر می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرکاران  آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

آشنایی با انواع برنامه های ماکروفر

هر ماکروفر با توجه به کیفیت، امکانات و نوع برند خود از برنامه های متعددی تشکیل شده است. ممکن است تعداد برنامه ها در هر ماکروفر با توجه به مدل دستگاه کم و زیاد شود. اما اغلب ماکروفرهای موجود در بازار دارای چند برنامه کاربردی و پراستفاده هستند که در بیشتر مدل ها وجود دارد. انواع برنامه های ماکروفر عبارتند از:

برنامه micro

برنامه های ماکروفر به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. بعضی از برنامه ها جهت پخت و برخی جهت گرم کردن مواد غذایی استفاده می شوند. Micro یکی از برنامه های کاربردی در ماکروفر است که برای پختن و گرم کردن مواد غذایی استفاده می شود. در واقع اگر مایل به پختن انواع غذا و گرم کردن غذا در ماکروفر هستید، می توانید از این برنامه استفاده کنید. در حالت micro دستگاه ماکروفر از امواج ماکروویو برای گرم کردن یا پختن انواع غذا استفاده می کند. برای استفاده از این حالت می توانید توان و زمان پخت را تنظیم کنید و سپس این دکمه و دکمه استارت را فشار دهید تا دستگاه شروع به کار کند.

حالت grill

یکی از برنامه های ماکروفر، حالت grill آن است. قطعاً شما نیز مانند بسیاری از افراد علاقمند به پخت غذایی خوش طعم و با ظاهری زیبا هستید. Grill یکی از حالت هایی است که علاوه بر خوش طعم و خوشمزه کردن غذا باعث زیبایی ظاهری غذای مورد نظر شما می شود. در واقع با کمک حالت grill می توان غذای مورد نظر را برشته و طلایی رنگ کرد تا علاوه بر پخت کامل، از ظاهر مناسب و جذابی برخوردار باشد. امروزه جهت پخت انواع کباب، مرغ، نان، پیتزا و … در ماکروفر از حالت grill استفاده می کنند. Grill نیز در حالت ماکروفر به سه حالت کامل، نیمه کامل و کم تقسیم می شود که شما می توانید با توجه به نوع غذای خود، یکی از حالت های گفته شده را انتخاب کنید و سپس دکمه start را فشار دهید.

برنامه گریل ماکروفر

برنامه کانوکشن

یکی از بهترین برنامه های ماکروفر، برنامه یا حالت کانوکشن است. همانطور که می دانید، ماکروفر دستگاهی است که از آن برای پخت غذاهای مختلفی استفاده می شود. برای پخت انواع شیرینی و کیک نیاز است که از قبل دستگاه گرم شده و دمای مناسب برای پخت آن را فراهم کند. کانوکشن نیز حالتی است که از طریق تنظیمات آن می توان دمای مناسب برای پخت انواع کیک و شیرینی را قبل از پخت تنظیم کرد. با کمک این برنامه می توانید بهترین شرایط دمایی را برای پخت انواع شیرینی و کمک در دستگاه تامین کنید تا کیفیت پخت غذای مورد نظر شما افزایش پیدا کند. برنامه های مایکروفر معمولاً تنظیمات شبیه به  هم دارند و با اعمال آن و تنظیم دما و تایم آن می توانید از برنامه مورد نظر استفاده کنید.

برنامه کانوکشن مایکروفر

حالت Combinatio

حالت combinatio یا حالت پخت ترکیبی یکی از برنامه های ماکروفر است که از طریق آن می توانید از چند برنامه به صورت ترکیبی برای پخت انواع غذا استفاده کرد. در واقع با کمک برنامه combinatio می توان حالت گریل، کانوکشن، مایکرو و … را به صورت ترکیبی فعال کرد و از طریق آن برای پخت غذاهای مختلف استفاده کرد. برای مثال با کمک حالت ترکیبی می توان حالت کانوکشن را با انواع گریل ۱.۲.۳ یا حالت گریل را با micro نیز تنظیم کرده و از آن جهت پخت انواع غذا مانند کباب استفاده کرد.

برنامه defrost

برنامه های ماکروفر بسیار متنوع هستند و تنها برای گرم کردن یا پخت انواع خوراکی و مواد غذایی استفاده نمی شوند. در مواقعی ممکن است از دستگاه ماکروفر برای یخ زدایی مواد غذایی استفاده شود. در واقع از طریق برخی از برنامه های مایکروفر می توان طی زمان بسیار کوتاهی مواد غذایی را از حالت منجمد بودن خارج کرد. برنامه drfrost حالتی است که از طریق آن می توان برای یخ زدایی انواع غذاها در فریزر طی زمان کوتاه استفاده کرد. برای مثال برای یخ زدایی گوشت قرمز، ماهی، مرغ، نان و … می توانید دکمه defrost را فعال کرده و از آن استفاده کنید.

حالت steam chef

یکی از برنامه های ماکروفر که امروزه به شدن از آن استفاده می شود، حالت steam chef است. امروزه بروز بسیاری از بیماری های مرتبط با معده و چاقی باعث شده است که عده زیادی از افراد مایل به پخت غذای بخارپز باشند. با کمک دستگاه ماکروفر می توانید طی زمان کوتاهی مواد غذایی خود را به حالت بخار پز طبخ کنید. کافیست تا دکمه steam chef که به عنوان برنامه بخار پز شناخته می شود را فعال کرده و مطابق با مراحل زیر، غذای خود را بخار پز کنید.

برای بخارپز کردن مواد غذایی ابتدا باید درون دیگ را از مقداری آب پر کرده و سپس سینی مورد نظر که دارای مقداری منافذ از را روی دیگ قرار دهید. سپس مواد غذایی مورد نظر خود را درون سینی قرار داده و حالت srteam chef را فعال کنید. آب بخار شده و از منافذ سینی به غذا می رسد و باعث بخار پز شدن مواد غذایی طی زمانی کوتاه می شود.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست