021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
برد الکترونیکی ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

راهنمای عیب یابی و تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را برای شما عزیزان از 0 تا 100 در آی پی امداد شرح داده ایم تا با دانش و آگاهی به رفع مشکل بپردازید.

کاربران گرامی، سوالات خود را در ارتباط با عیب یابی برد الکترونیکی لباسشویی در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) یا بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را میتوانیم مغز دستگاه نام ببرید، در مقاله آموزش نحوه عیب یابی و رفع عیب برد لباسشویی در آی پی امداد به موارد زیر میپردازیم :

شما عزیزان برای  تعمیر لباسشویی و یا تعویض و تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید.

کاربران گرامی هرگونه سوالی در زمینه برد الکترونیکی لباسشویی دارید کافی است در انتهای صفحه ( قسمت دیدگاه ) پرسش نمایید تا تعمیرکاران آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

برد الکترونیکی لباسشویی چیست؟

با توجه به پیشرفت در زمینه تکنولوژی و علم ، تولیدات لوازم خانگی برای ایجاد نو آوری ها و کارایی بهتر ؛ وسلیه قطعاتی جدید را جایگزین قطعات قبلی می کند تا کارایی بهتری را در لوازم خانگی ارائه دهد ، در ماشین لباسشویی ها نیز این روند وجود دارد ، یکی از قطعات ماشین که با پیشرفت تکنولوژی به روز شده است برد الکترونیکی آن است که در ماشین لباسشویی های جدید پیشرفته تر شده است .

با در نظر گرفتن اینکه ماشین لباسشویی های تولید جدید دارای برد های تخصصی و پیشرفته تری می باشند که وظیفه آنها کنترل سایر قسمتهای ماشین لباسشویی می باشد ، بنابراین اگر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار مشکل و نقص فنی شود باید تعمیرات آن را به تعمیرگاه های مجاز بسپارید و از دست کاری کردن آن بپرهیزید .

وظیفه اصلی برد الکترونیکی در ماشین لباسشویی کنترل و هدایت فرمان هایی است که از سمت دکمه استارت برای شروع کار و تایمر که زمان کارکرد شسشتو را معین می کند است ، این قطعه کارکرد بسیار مهمی در ماشین لباسشویی دارد و چنانچه اسیب ببیند مشکل اساسی در دستگاه به وجود می آید و شما قادر به استفاده از ماشین لباسشویی به هیچ وجه نخواهید بود ، در صورت معیوب شدن برد الکترونیکی حتی ماشین لباسشویی روشن نیز نخواهد شد .

چنانچه برد الکترونیکی لباسشویی بوش ، آاگ ، سامسونگ و ال جی شما عزیزان نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد از خدمات :

چرا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب شده است؟

مشکلات مرتبط به قسمتهای مختلف دستگاه می تواند الکترونیکی و یا مکانیکی باشد تشخیص دقیق وبه موقع قطعه معیوب شده و سوخته از بروز صدمات جدی در ماشین لباسشویی جلوگیری می کند. بعضی از مشکلات دیگر که می تواند برای یک دستگاه بوجود آید می تواند به دلیل استفاده نادرست از وسیله باشد .

در این قسمت به دلایلی که میتواند باعث خرابی برد الکترونیکی لباسشویی شود میپردازیم .

قطعات تشکیل دهنده برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خازن ها و فیوزهای حساس هستند که روی برد تعبیه شده اند

 • در صورتی که برق دچار نوسان شود باعث اتصالی در خازن و سپس سوختن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خواهد شد.
 • همچنین اگر به دلایلی مانند کار نکردن صحیح قطعات درونی ، آب به درون ماشین نفوذ کند باعث ایجاد اتصالی در سیم پیچی داخلی می شود و  برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می سوزد.
 • در صورت بروز چنین مشکلی خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد (اب به داخل ماشین نفوذ کرده سیم پیچی ها اتصالی می کنند و بدنه ماشین نیز دارای برق می شود) در صورت آتش سوزی ماشین نیز برد الکترونیکی می سوزد و قابل تعمیر نیست.
 • در صورتی که مشکل از خازن و فیوزهای برد الکترونیکی باشند و قابل تعمیر ، می توان برد را تعمیر کرد.
 • اما در صورتی که برد بسوزد و قابل تعمیر نباشد ، برد جدیدی را بر روی ماشین نصب می کنند تا ماشین لباسشویی بتواند دوباره کارکرد داشته باشد و کاربر بتواند برای شستشوی البسه از آن استفاده کند .

در صورت تعویض برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید تا از برد اورجینال و مناسب استفاده شود.

مشکلات ماشین لباسشویی که به برد الکترونیکی مرتبط است

 • مشکل در اجرای برنامه‌ها توسط ماشین لباسشویی : یعنی لباسشویی برنامه را طبق برنامه و دستور صادرشده انجام نمی‌دهد.
 • ازکارافتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین
 • خاموش شدن پنل جلویی ماشین لباسشویی
 • خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار

اگر مشکل لباسشویی ایندزیت ، کنوود ، دوو و ارج شما عزیزان به برد الکترونیکی مرتبط میباشد کافی است از خدمات:

تعمیرات برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

گاهی برد الکترونیکی به قدری صدمه دیده است که نمی توانید آن را تعمیر کنید و باید تعویض شود در این صورت برای کاهش در هزینه و زمان بهتر است قطعه را سریع تر عوض کنید در این صورت تعمیر کار بیهوده ای است زیرا بعد از چند بار کار کردن دوباره قطعه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت و این کار مقرون به صرفه نیست زیرا مجددا باید هزینه تعمیرات را بپردازید و هم چنین ممکن است قطعه معیوب به ماشین لباسشویی آسیب برساند.

نوع دیگر از تعمیرات برد هستند که با تعمیر قسمتی از برد یا تعویض قطعه کوچک برد شما مانند روز اول می‌شود و دیگر نیازی به تعویض آن نیست و شما از قطعات اولیه دستگاه خود استفاده می‌کنید. در بسیاری از موارد تعمیرات برد مقرون‌ به‌صرفه خواهد بود.

پس از تلاش های ناموفق برای تشخیص و چک کردن قطعات معیوب معمول و هر چیز دیگری می توان بر روی آن نتیجه گیری کرد که برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب است .

اگر شما اطلاعات فنی کافی برای تعمیرات دارید با طی کردن مراحل زیر می توانید برد الکترونیکی ماشین لباسشویی را تعمیر یا تعویض کنید :

هشدار: تعمیر لوازم خانگی می تواند خطرناک باشد، اطمینان حاصل کنید که از راهنماهای مناسب ، ابزار و وسایل ایمنی صحیح برای انجام تعمیرات استفاده کنید و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تمام مراحل را درک کرده اید و قادر  به انجام تعمیرات هستید، برخی از تعمیرات باید توسط یک تکنسین واجد شرایط انجام شود.

مراحل تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی در آی پی امداد

1) برای تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی برق را خاموش کنید

 • برای ایمنی خود و ماشین لباسشویی قبل از شروع تعمیرات ، دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز بکشید تا با خیالی آسوده بدون صدمه زدن به جان خود و دستگاه تان به تعمیرات بپردازید.

2) در مرحله دوم برای تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی کنترل پنل را خارج کنید

 • کنترل پنل لباسشویی را خارج نمایید.
 • اگر آلودگی و کثیفی مشاهده میکنید با اسپری تمیز کننده های مخصوص آن را تمیز نمایید.

3)در مرحله سوم برای تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی به خازن ها دقت کنید

 • خازن های الکترولیتی باید به طور کامل صاف باشند.
 • هنگامی که تا خوردگی در آن ها باشد مطمئن باشید آنها شکست خورده اند و یا حداقل در حال خروج از برد الکترونیکی هستند.
 • به دلیل گذشت زمان و کارایی و همچنین وجود حرارت مهر و موم های خازن آب شده است ؛ شکسته شده است یا از جای در آمده است.
 • اگر الکترولیت ها از برد خارج شده باشد باعث خرابی و آسیب دیدن برد الکترونیکی می شود.
 • در صورت خرابی در قسمت خازن ، خازن جدیدی روی برد نصب می شود و برد می تواند به فعالیت خود در مجموعه قطعات ماشین لباسشویی ادامه دهد.

علائم خراب شدن خازن الکترولیتی تعبیه شده بر روی برد الکترونیکی لباسشویی و نحوه رفع مشکل

اگر مشکلات زیر برای لباسشویی شما به وجود آمد بدانید که باید اقدام به تعویض خازن نمایید :

 • اگر قصد شستشوی لباس ها در لباسشویی را دارید ولی موتور بعد از 5 ثانیه استارت و خاموش میشود بدانید که خازن باید تعویض شود.
 • اگر نور قفل درب حالت چشمک زدن پیدا کرده و دستگاه شما بعد از 5 ثانیه استارت مجدد خاموش می شود بدانید که خازن مشکل دارد.

برای رفع مشکل خازن :

 • کنترل پنل را کشیده و در نگاه اول هیچ چیز را غیر عادی نمی بینید ، اما پس از بازرسی دقیق تر، یک خازن کوچک 1000 متری با 6.3 ولت  پیدا می کنید ، کلاهک قدیمی که به مرور زمان یا بر اثر حرارت زیاد آب شده است و لحیم ان باز شده است را برداشته و به جای آن خازن جدیدی را نصب می کنید.
 • چگونگی کارکرد این مدار کنترل کمی پیچیده است اما کارایی این خازن ها با قفل درب ماشین لباسشویی در ارتباط است.
 • وقتی درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود ماشین نمی تواند کارکرد خود را شروع کند و پیشرفتی نخواد داشت و موتور ماشین تا زمانی که تعمیرات لازم انجام نشود نمی تواند با این مشکل مواجه شود،  بنابراین عملکرد این خازن ها در مدار برد اکترونیکی ماشین لباسشویی بسیار حائز اهمیت است .

نتیجه گیری تعمیرکار آی پی امداد درباره مقاله تعمیر و تعویض برد الکترونیکی لباسشویی

امروزه هزینه تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی زیاد میباشد و معمولا دردسرهایی را برای مصرف کننده ایجاد میکند ، اینکه تعویض بهتر است یا تعمیر سوال بسیاری از شما عزیزان است ، باید در نظر داشته باشید که چنانچه با تعمیر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی مشکل شما حل می شود نیازی به تعویض نیست و با تعمیر مشکل حل خواهد شد و دستگاه به مانند روز اول برای شما کار میکند.

اما مشکلات زیر شما را نیازمند تعویض برد الکترونیکی لباسشویی میکند :

 • اگر آی سی اصلی برد الکترونیکی لباسشویی سوخته باشد کاری جزء تعمیر در ایران نمیتوان کرد.
 • تنها نماینده های اصلی میتوانند با پروگرمر به آی سی مشکل دار برنامه دهند و مجدد برد راه اندازی شود.
 • با تعمیرات مکرر برد الکترونیکی آسیب میبیند و نیازمند تعویض است.
 • اگر قسمتی از برد آتیش گرفته باشد و با ماژیک هم قابل طراحی مجدد نباشد باید تعویض گردد.
 • اگر بر روی برد لباسشویی هنگامیکه دستگاه به برق است آب ریخته شود تعویض بهتر از تعمیر است.

در صورتیکه بر رو صفحه نمایش دستگاه خود کد خطایی مشاهده نمودید حتما دلیل بر خراب بودن برد الکترونیکی نیست و باید برای رفع عیب از خدمات یک شرکت مطمئن به مانند آی پی امداد بهره مند شوید.

239 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. مقصود 02 آبان 1400

  سلام ماشین لباسشویی بنده سامسونگ مدل ۱۴۸۰ هستش مشکل اینکه این ماشین فقط به یه جهت گردش داره خواستم بدونم مشکلش از چی میتونه باشه ..ممنون از برنامه جامعه شما

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 02 آبان 1400

   سلام، یا سیم پیچی موتور مشکل دارد و یا برد / تایمر معیوب شده

   پاسخ دادن
 2. اکبرزاده 27 مهر 1400

  سلام برد سامسونگ wf702w28cwqمی خواستم بندر عباس هستم

  پاسخ دادن
  فرزاد 21 مهر 1400

  سلام لباسشویی ایندزیت مدل WIA80 است و زمان شستشو خیلی طولانی شده و روی تخلیه و خشک کن نمیرود البته گاهی درست کار میکند

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 مهر 1400

   اگر مکانیکی هست تایمر مشکل داره و در صورت الکترونیکی بودن برد مشکل داره، برای خشک کن نرفتن هم فیلتر تخلیخ و پمپ رو باید چک کنید.

   پاسخ دادن
  اکبر 21 مهر 1400

  سلام. لباس شویی بکهو در برنامه نیم ساعته ویکساعته درست وکامل کار میکند ولی دربرنامه 2ساعتو نیمی پس از اینکه 2 ساعت کارکرد وچندباراب کشی انجام داد خودبخود صدای اتصال از داخل لباس شوییی می اید و فیوز خانه قطع میشود علت از چیست ؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 مهر 1400

   سلام، برد الکترونیکی اتصالی دارد

   پاسخ دادن
  امینی 14 مهر 1400

  سلام ماشین لباسشوئی هایر دارم بردش سوخته واسه تعمیرچندجابردم گفتن تعمییر نمیشه شمامیتونید کاری کنید یابردنوبهم بدید

  پاسخ دادن
  حسن سلطانی 09 مهر 1400

  سلام خسته نباشیدلباسشویی ال جی من ۳ تا قطعه اس ام دی سوزونده برای تخلیه اب بغل قطعه ها یک R144یک F506وR500مقدار اس ام دی ها را نمی دونم که چقدر لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ دادن
  یگانه 27 شهریور 1400

  باسلام پاورماشین لباسشویی روشن مبشود (تمام چراغهای اطراف سلکتور روشن است ولی با چرخاندن سلکتور چراغ برنامه مورد نظر روشن نشده وهمچنان تمام چراغهای سلکتور روشن میماند

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 28 شهریور 1400

   سلام، برد الکترونیکی بررسی شود

   پاسخ دادن
  اریا 29 مرداد 1400

  مشکل در لباسشویی سامسونگ b1287 سلام لباسشویی فوق الذکر در ابتدا مشکلش این بود که وقتی به تایم خشک کن می‌رسید از کار می افتاد و بعد از چند وقت این تایم کمتر شد و در دقایق کمتر ارور میداد و خاموش میشد. و بدلیل اینکه سون سگمنت آن کامل روشن نمیشه ارور قابل رویت نیست الان که روشنش میکنم بعد از آبگیری در اولین استارت، موتور با دور بالا چندین دور میزنه و از کار میوفته دوستان اگه تجربه و یا راهکاری هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید کارهای انجام شده‌‌‌؛ تعوض تاخو با یک مدل مشابه اما کار کرده ولی تاخوی خودش با ولتاژ گیری از 0 ولت تا تقریبا 20 ولت با دور بالا کار میکرد تعویض تقریبا تمام خازن‌های روی برد، هم در تغذیه و هم کنار ایسی سیستم ولتاژ 5 و 12 ولت ثابت موجوده برد در قسمت اتصال سیم‌های موتور و تاخو به لحاظ قلع مردگی بررسی شده و 4 عدد ترایاک روی برد با تست اهم، شورت نیستن ممکنه ایراد نرم افزاری باشه و نیاز به پروگرام ایپرام باشه؟

  پاسخ دادن
  علی 26 مرداد 1400

  سلام.برد ماشین لباسشوئی من سوخته مدلشDC92-00859Jهستش.من برد پیدا کردم کد انگلیسی اخرش فرق داره.مثلاDC92-00859QیاDC92-00859EیاDC92-00859N میخوره به لباسشوئی من یا نه؟ممنون از شما

  پاسخ دادن
  حسام 19 مرداد 1400

  سلام ماشین لباسشوی ۹ کیلوی سامسونگ درب از بالا خشکنش کار نمیکنه چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 مرداد 1400

   سلام، یا برد الکترونیکی مشکل دارد و یا خازن یا تاخو موتور باید بررسی شود

   پاسخ دادن
  مریم کریمی 13 مرداد 1400

  سلام ماشین لباسشویی من آاگ هست از ابتدا کار کرد ولی آخر کار که دقیقه ۲ بود و باید می رفت سر خشک کن این کار رو انجام نداد و سر تایم ۲ گیر کرد.ماشین کار می کرد(آروم می چرخید)ولی سر خشک کن نمی رفت.مجبور شدم stop بزنم و ایستاد و لباسها تر بودن. یه بار پارسال وقتی وسط کار آب قطع شد وسط شست و شو سر یه تایمی گیر کرد.وسط کار بود. و اینکه چند روزه پیش همین که خواستم پریز ماشین رو به برق بزنم کنتور برق خونه پرید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 مرداد 1400

   سلام، خازن موتور را تعویض نمایید

   پاسخ دادن
  مریم 06 مرداد 1400

  سلام ماشین لباسشویی کنوود ۱۰۰۰ دارم که از چند ماه قبل عید مشکل پیدا کرد مشکلش این بود که تا اب کشی اول کار میکرد بعد از حرکت میایستاد ولی صدایی از داخلش میومد که انگار داره بهش فشار میاد که میخواد بره مرحله بعد ولی نمیتونه حرکت کنه ووقتیم خودم میچرخوندم بره به جلو فقط اب تخلیه میکرد ولی حرکتی نمیکرد یعنی انگار داره ماشین رو سربالایی زور میزنه ولی هیچ حرکتی نمیکرد دوباره میذاشتم از اول کار کنه باز اب میگرفت ولی کار نمیکرد ولی بعداز یک روز که ماشین استراحت میکرد دوباره کار میکرد ولی یه وقتایی ممکن بود تا اخر برنامه خوب عمل کنه کامل بشوره وخشک کنه و یه وقتاییم دوباره تا نصف برنامه عمل میکرد دیگه میایستاد.تعمیر کار ماشینم میگفتن من بردم کارگاه کار کرده ومتوجه نمیشدن خلاصه بعد بردن واوردن یه بار تو کارگاهشون ایستاد وکار نکرد گفتن برا بردشه باید عوض بشه حالابرد نو خریدن به قول خودشون ازتهران فرستادن بردو عوض کردن جالبه که بازم همینطوره تا نصفه برنامه میشوره میایسته وهیچ حرکتی نمیکنه فقط میبره جلو فقط اب تخلیه میکنه یا اب میگیره ولی حرکت نمیکنه تا چند ساعت استراحت کنه تا دوباره شاید عشقق کشیدکارکنه من به تعمیرکارم گفتم‌یا بورد دست دوم بوده یا مشکل از بورد نبست چون‌هیچ فرقی نکرده که ایشون ناراحت شدن هنوز بعد سه هفته که ماشینو اوردن تحویل دادن همونجوریه یه روز کار میکنه تا اخر کامل یه روز همونجورتا نیمه برنامه کار میکنه حتی ببرم رو خشکن هم‌کار نمیکنه که حداقل لباسا خشک بشن من بردارم ببخشید خیلی وقنتونو گرفتم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 06 مرداد 1400

   سلام، برد الکترونیکی لباسشویی کنوود شما همچنان مشکل دارد و ضمنا باید قطعات در مراحلی که کار نمیکند هم بررسی شود

   پاسخ دادن
  مهدی عامری 02 تیر 1400

  سلام برد لباسشوییم خراب شده سامسونگ ۱۳ کیلویی درب بالا شما تعمیر میکنید؟

  پاسخ دادن
  داریوش 02 تیر 1400

  سلام برد ماشین لباس شویی مدیا مدل :43LH548V_TA دارین؟

  پاسخ دادن
  علی خیامی 29 خرداد 1400

  سلام ماشین لباسشویی دوو ۱۴۰۰ تا روشن می‌شود می‌رودبحالت تخلیه و به باز بودن درب ماشین و دیگر پارامترها هم اعتنا ندارد وحتی اگر برنامه شستشو دهیم طبق برنامه ماشین کار می‌کند اما رله پمپ تخلیه همچنان وصل است، با تعویض برد مطمئن شدم برد کنترل مشکل دارد نه هیدروستات،اما به نقشه فنی دسترسی ندارم،اگر در این زمینه راهنمایی بفرمایید ممنونم

  پاسخ دادن
   حسن 07 مرداد 1400

   سلام من یک ماشین لباسشویی ۷ کیلویی اسنوا دارم یه مدت بود که بیخودی خودش استارد یا استوپ میکرد یا توی دور بالا برای خشککن یکدفعه وایمیستاد الان دیگه توی صفحه نمایش دیگه برق نمیاد ولی بدنه برق دار شده به نظر شما مشکل چیه

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 07 مرداد 1400

    سلام، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی اسنوا شما اتصالی دارد و باید تعمیر یا تعویض شود

    پاسخ دادن
  حسین 26 خرداد 1400

  سلام لباسشویی دارم پاکشوپاست وقتی به برق میزنیم اصلاکار نمیکنه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 خرداد 1400

   سلام، در وهله اول، میکروسوئیچ و برد الکترونیکی بررسی شود.

   پاسخ دادن
  سعید محمدی 20 خرداد 1400

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قیمت آی سی لباسشویی چنده به خاطر اینکه آیس لباسشویی ما سوخته و باید تعویض بشه قیمت نو و قیمت دست دوم شن لطف میکنید بگید

  پاسخ دادن
   Ayda 31 تیر 1400

   سلام خسته نباشید اگه اب روی لباسشویی بریزه در مرحله اول چیکار باید بکنیم؟

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 31 تیر 1400

    توضیح بیشتری برای جواب دادن نیاز هست، اما اگر منظورتون نشت آب از داخل دستگاه هستنش درب بالای لباسشویی رو باز کند و قسمت ورودی آب به جاپودری رو چک کنید.

    پاسخ دادن
  امیر نارویی 18 خرداد 1400

  سلام دوستان. لباسشویی سامسونگ دور۱۴۰۰ دارم چند وقته درحال کار اتفاقی بعد ۱۰ یا ۲۰ دقیقه کار دیگ دیگه نمیچرخه موتورسعی میکنه به هر طرفی شده دیگ را به کار بندازه ولی نمیشه البه بعضی وقتها تا دقیقه ۳۰ و ۴۰ هم اتفاقی نمی افته. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 خرداد 1400

   سلام، تاخو یا خازن موتور بررسی شود

   پاسخ دادن
    رقیه قانعی 28 خرداد 1400

    سلام بعد از استارت روی برد میزنهH20و دلیلشو نمیدونم

    پاسخ دادن
  علیرضا 17 خرداد 1400

  سلام به شما عزیزان ماشین لباسشوی سامسونک دارم مدل b1282st برنامه شتشو را میدم زمان ۵۶ میده شروع بکار میکن همه کارو انجام میده میرسه به زمان ۲۲ اب تخلیه میشه ودر همان حالت میمونه ماشین هم روشن هست ولی صدای قطع و وصل پمپ آب میاد و زمان هم ثابت رو ۲۲ ایستاده فقط پمپ قطع و وصل میشه هر۲ ثانیه دیکه هیچ عکس و عملی اجزای دیکه ماشین نداره میشه رهنمای کنید آیا عیب از برد هستش یا چیز دیگر ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 خرداد 1400

   سلام، ابتدا فیلتر کف را تمیز نمایید تا گرفتگی نداشته باشد و سپس برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ شما باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  مهدی 29 اردیبهشت 1400

  با سلام و خسته نباشید ، مشکل لباسشویی من این هستش که در بعضی مواقع از شروع برنامه به خوبی و بدون ایراد کار میکنه ولی وقتی که به دقایق آخر میرسه (منظورم به مرحله یه خشک کن) دقیقه شمار کم و زیاد میشه و یا اصلا کم نمیشود وچرخش دیگ به اوج خودش نمیرسه باید خودم آنرا خاموش کنم.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 30 اردیبهشت 1400

   سلام، برد لباسشویی شما مشکل دارد

   پاسخ دادن
    جواد 25 خرداد 1400

    قیمت برد ماشین لباش شویی پاک شوما

    پاسخ دادن
  محسن 26 اردیبهشت 1400

  سلام مهندس ماشین لباسشویی من دوو اب باز میکنه و تخلیه هم انجام میشه ولی موتور کار ننیکنه مشکل از چیه.ممنون میشم جواب بدید.با تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 اردیبهشت 1400

   سلام، ابتدا به بررسی خازن یا تاخو موتور بپردازید و اگر مشکل حل نشد تایمر بررسی شود.

   پاسخ دادن
  حسن محمودی فر 26 اردیبهشت 1400

  با عرض سلام و خسته نباشید لباسشویی پاکشوما دارم وقتی کلیدهاشو برای کار کردن میزنم روی نمایشگر علامت deمیاد چکار نمی کنه.ممنون میشم عیب شو بفرمایید.با تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 اردیبهشت 1400

   سلام، میکرو سویچ درب خراب است دستگیره درب رو چک کنید

   پاسخ دادن
  احمد میزایی 05 اردیبهشت 1400

  باسلام لباسشویی من بعد از ۵دقیقه کار اب را تخلیه می کند لطفا راهنمایی کنید من تعمیر کار الکترو نیک هستم البته رادیو وتلویزیون ممنونم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 06 اردیبهشت 1400

   سلام، لباسشویی در مراحل مختلف باید آب را تخلیه کند. اما اگر خارج از عرف است باید به بررسی هیدروستات بپردازید.

   پاسخ دادن
  حسین 04 اردیبهشت 1400

  لباس شویی ما سامسونگ هست چند وقتی همه دکمه های برد کار می‌کند و آبگیری و پمپ تخلیه و ..انجام می گیرد ولی موتور نمی چرخد . و زمان تایم هم روشن هست ولی کم نمی شود . عیب از چه می تواند باشد ؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 04 اردیبهشت 1400

   سلام، تایمر و تاخو موتور باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  محمد عابدینی 26 فروردین 1400

  باسلام وخسته نباشید محمد هستم و تقاضا دارم به سوال من جواب دهید لباسشویی کنوود هفت کیلویی سال ۹۳ خریدم. تا الان کارکرده چندروز پیش دیدم مثل همیشه آبگیری نمیکند با تعمیرکار صحبت کردم گفت خرابی از شیر برقی است با کردم و دیدم که بخشی ازسیمها وبرد ماشین دوده زده آیا امکان سوختگی دارد با توجه به اینکه همه کارها را بجز آبگیری درست انجام میدهد خرابی یاسوختگی ممکن است از کجای دستگاه باشد لطف کنید راهنمایی بفرمایید تشکر

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 فروردین 1400

   سلام، اگر الکترونیکی است باید به بررسی اتصالی نمایید و شیربرقی را تعویض نمایید.

   پاسخ دادن
    مجید 02 خرداد 1400

    لباس شویی من صنام خودکار اصلا روشن نمیشه بردش خرابه گیر نمیادبه نطر شما کدام خازن باید عوص بشه

    پاسخ دادن
  hamun 25 اسفند 1399

  بادرود لباسشویی کن وود ما روشن نمیشد بردش رو بردم تعمیرکردند بستم بعد از 14 ماه دوباره روشن نشد این بار وقتی بردم تعمیرکار گفت دیگه تعمیر نمیشه و باید بردش عوض بشه 1- آیا ببرم چند جای دیگه ممکنه کس دیگه تعمیرش کنه؟ 2- اگه قرار به تعویض برد باشه پس خودم از چند جا قیمت بگیرم و برد اورجینال گیر بیارم و خودم نصب کنم. یا اینکه اقدامات دیگه ای هم نیازه و نمیشه مستقیم بستش؟ 3- با توجه به این که من مشهد هستم آیا شما پیشنهاد دیگه ای دارید؟ با تشکر

  پاسخ دادن
  امیر هوشیار 15 اسفند 1399

  سلام مهندس خسته نباشید ما یک ماشین لباسشویی زیمنس قدیمی با کلید داریم که بردش مشکل داره آبگیری نمیکند وموتورش رو نمیچرخد ایا میشه برد رو ازش ح ذف کرد مث ماشینهای سطلی با کلید خاموش وروشن وکلید آبگیری وکلید خشک کن وکلید تخلیه استفاده کرد خودم فنی هستم فقط برای اجرای این کار خواستم از شما راهنمایی بگیرم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 16 اسفند 1399

   سلام، لباسشویی های قدیمی زیمنس دارای تایمر میباشد. برای رفع این مشکل به بررسی تایمر و موتور و شیربرقی بپردازید.

   پاسخ دادن
   اسی 01 فروردین 1400

   باسلام من لباسشویی حایر ۶ کیلوی مدل 610 دارم .بعلت نوسان برق ماشین روشن نشد دادیمش تعمیرکار ترانسفورماتورش وعوض کرد والان روشن میشه اما ابگیری نمیکنه شیر برقیشم تست کردیم درست بود . ارورe9 میده که تو دفترچش نوشته هیدرواستات معیوب است .اونم تعویض کردیم اما دوباره ارور میده لطفا راهنمایی کنید ایا قابل تعمیردهست .کدوم قسمت برد معیوبه ؟

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 05 فروردین 1400

    سلام، هیدروستات، شیربرقی بررسی شود.

    پاسخ دادن
    اميرحسين 17 فروردین 1400

    پمپ تخلیه رو بررسی کن که سالم باشه

    پاسخ دادن
   مهدی ملکی 07 اردیبهشت 1400

   سلام لباسشویی پاکشوما دارم روشن میشود موتور نیم دور نیم دور میچرخد ولی رو شستشو نمیرود ممنون میشم بگیر ایراد چیست مور روهم تست کرد سالم است

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 07 اردیبهشت 1400

    سلام اگر دستگاه تایمری هست ایراد از تایمر و اگر دستگاه دیجیتالی است ایراد از برد میباشد.

    پاسخ دادن
  علی 13 اسفند 1399

  سلام قیمت برد لباسشوی ال جی مدل WM_127NW2 را میخاستم بدونم؟

  پاسخ دادن
  جابر 04 اسفند 1399

  سلام لباسشویی بردش مشکل داره

  پاسخ دادن
  خدابخش اربابی 02 اسفند 1399

  سلام برد لباسشویی بست رو چگونه تهیه وخرید کنم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  علی 29 بهمن 1399

  سلام لباسشوی مارک پیلکوکه کدed1 رومیده تاالعادوتاتعمیرکارهم آمدلطفامیشه بگیدکدچی هست بایدچکارکنم ممنون

  پاسخ دادن
  سجادمعتمدی راد 29 بهمن 1399

  سلام خسته نباشید مهندس جان علت روشن نشدن لباس شویی (بهی۶۱۸)چیست قبل روشن کردن مخزن لباس خودکار پرشده بود وما متوجه نشده بودیم بعداز بازکردن دراب ب بیرون ریخت ممنون ومتشکر ب برق ک میزنیم صفحهروشن مشود ولی ماشین روشن نمیشود

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 30 بهمن 1399

   سلام، میکروسوئیچ اگر به درستی عمل نکند، به تایمر فرمان نمیدهد که استارت بزند. اگر آب داخل دیگ تجمع میکند به بررسی شیربرقی بپردازید.

   پاسخ دادن
  محمد1 28 بهمن 1399

  سلام خسته نباشید لباسشویی مدل ال جی Wd-12396tdk/01 7 کیلوی دارم اینورتر ،کلا لباسشوی روشن نمیکنه ،بعد دستگاهو باز کردم ،مادربردشو چک کردم که دو تا از مقاومتش سیاه شده ،با ای سی 5 پایه هست که هیت سینک روش هست اون ای سی کلا ترکیده ! هزینه مادربرد چنده ? ایا تعمییر میشه ?اسم این ای سی که روش هیت سینک هست چیه ? چون کد و شمارش سوخته معلوم نیست

  پاسخ دادن
  سپيده 25 بهمن 1399

  سلام از ديروز از زير برد ماشين لباسشويى سامسونك مدل b1282st يه مايع قهوه اى رنگ كه بوى سيم سوخته ميده سرازير شده من فقط از برق كشيدمش علتش چى ميتونه باشه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 بهمن 1399

   سلام، احتمالا قطعه ای از برد ترکیده و با نشت آب این رنگ به وجود آمده

   پاسخ دادن
  محمد 18 بهمن 1399

  سلام . لباسشویی x vision مدل 724 ، چطور میتونم بالانس موتور رو تنظیم کنم ؟ از روی برد پتانسیومتر نداره . موندم چیکار کنم ممنوم میشم کمک کنین . موتور تسمه ای هست شنیدم مثل لباسشویی های دوو با کلیدهای صفحه میشه بالانس موتور رو زیاد کرد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 بهمن 1399

   سلام، بالانش کردن موتور ربطی به تایمر یا برد ندارد. جایی که موتور تعبیه شده میتوانید بالانس نمایید.

   پاسخ دادن
  لیلا 17 بهمن 1399

  لباسشویی ما مدل idos دار سری۸ بوش ۹کیلویه من جا مایعیشو شستم بدون اینکه قطعاتش رو جدا کنم وقسمت انتهایی کشو خیس شد. امابعد با سشوار خشکش کردم وداره کار میکنه.ممکنه بعدا مشکلی پیش بیاد؟کارایی اون قسمت چیه؟

  پاسخ دادن
  جواد 11 بهمن 1399

  ماشین لباسشویی سامسونگ B1182ewt روشن نمیشد خازن 10میکرو 450 ولت و آی pny رو تعويض کردم روشن شد آما ledها و سون سگمنت خیلی کم نور هستند. در چند ثانیه اول همه دکمه ها کار میکنند بعد همه از کار میفتن ولی پنل همچنان روشن است. آیا امکان تعمیر برد هست؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 12 بهمن 1399

   سلام، برد الکترونیکی لباسشویی سامسونگ شما مشکل دارد و قابل تعمیر است.

   پاسخ دادن
   علیرضا 17 بهمن 1399

   سلام لباسشویی تقریبا چن ماه هست که ب علت افتادن روشن میشه اما آب نمیاره و رو بردش هم یه کلید با قفل آورده خودم در چابهار هستم چن تعمیرکار بردم ولی نتونستن تعمیرش کنن یکی گفت بردش مشکل داره جوش میخواد باز جوشش زدیم ولی هنوز این علامتو میاره لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

   پاسخ دادن
  عباس بهرامی 10 بهمن 1399

  سلام برد دستگاه روشن میشود ولی کار نمیکند مشکل چیست؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 10 بهمن 1399

   سلام، در مرحله اول بررسی نمایید تا میکروسوئیچ سالم باشد.

   پاسخ دادن
  علی نواصری 30 دی 1399

  باسلام سیستمدستگاه روشن میشود ولی هیچ کدام ازمراحل عملی انجام نمیده بعداز کمی سکوت علامت LE رانشان مى دهد علت چیست با تشکر

  پاسخ دادن
  HAROON 24 دی 1399

  سلام ماشین حایر بردش سوخته بود ترمیم کردم حال روشن میشه مگم ارور ۷ نیشان میته موتور هم جور هست میتانی کمکم کنی کجای برد را چیک کنم

  پاسخ دادن
  مسعود 22 دی 1399

  سلام مسعود از کرمانشاه لباسشویی هایر 7th لو مدل601برددستگاه در کرمانشاه وجود ندارد آیا میتوان مدل AL600 که موجوده.استفاده کنیم ودستگاه جواب میدهد

  پاسخ دادن
  محمد حسین علی مددی 19 دی 1399

  سلام ما یه لباسشویی سامسونگ +ag داریم مدل ۷کیلو۳.۵کیلو اون ارور ۱۳e میده به یه جا دادیم گفت برد درست نمیشه الان ۲ هفته هست یه جا افتاده

  پاسخ دادن
  بهرام محمدی 19 دی 1399

  سلام ماشین لباسشویی اسنوا7کیلویی دارم که میکروسوییچ ان مشکل دارشده انرا باز کردم وداخلش پلاتینی هست که با نگه داشن دستی وفشار کوچک روی ان ماشین کار میکند ولی بطور اتومات کار نمیکند وماشین به محض اینکه در مرحله روشن شدن قرار میگرد ارور باز بودن درب یاخرابی قفل میدهد .ایا مشکل من با عوض کردن میکروسوییچ یا قفل درب برطرف میشود .یا برد دستگاههم مشکل دارد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 19 دی 1399

   سلام، مشکل لباسشویی اسنوا شما به برد ارتباط ندارد. به بررسی میکروسوئیچ و مجموعه قفل درب بپردازید.

   پاسخ دادن
  میلاد 17 دی 1399

  سلام لباسشویی کرال 6 کیلو دارم به محض اینکه روشن میکنم اجازه نمیده برنامه رو انتخاب کنم پمپ شروع به کار میکنه و قط نمیشه بعد هی هشدار میده

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 18 دی 1399

   سلام، تایمر یا برد الکترونیکی لباسشویی کرال شما باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  صبور 12 دی 1399

  باسلام. لباسشویی کنوود دارم اگر در برنامه یا فقط خشک کن خالی بزنم بعد از آبکشی و تخلیه روی دور تند نمی رود صدای تغییر پلاتین ها برای چپ گرد و راستگرد از کلید روی برد هم شنیده می شود خازن را هم تست کردم سالمه وکلا متوقف می شود و بعد از چند ثانیه قفل درب هم آزاد میشود

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 12 دی 1399

   سلام، خازن موتور و تایمر باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  شکیب نیا 24 آذر 1399

  سلام برد لباسشویی پاکشوما مدل10425T رو میخواستم مال خودم خرابه .لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
  راد 22 آذر 1399

  با سلام و خسته نباشید ماشین لباسشویی سامسونگ 6کیلویی مدل B1282ST ارور 4E2ماشین میدهد و شستشو متوقف میشود ولی وقتی تنظیمات دمای آنرا روی کولد یا سرد میگزارم طبیعی کار میکند .دوبار تعمیر کار برد رو برده تعمیر ولی این مشکل حل نشده ممنون میشم کمک بفرمایید .احتمال داره علت کار نکرده هیتر یا سنسور آن باشد ؟

  پاسخ دادن
  محمد.ق 16 آذر 1399

  سلام.خسته نباشید...ببخشید شما برد ماشین لباسشویی ال جی 7 کیلویی مدل WD-1098. FHB دارید؟

  پاسخ دادن
   Ali 18 بهمن 1399

   سلام وقت بخیر ماشین لباسشویی اسنوا مدل swd_fd1431 بعداز شستن(اجری تایم ) تایمر روی ۱۱دقیقه ثابت میشه و ماشین یکسره تا وقتی که از برق در نیاری کار میکنه مشکل از چی میتونه باشه؟

   پاسخ دادن
    سحر 12 اسفند 1399

    سلام.لباسشوئی اسنوا۷کیلویی هستش،برق داره وچراغاش روشن میشن ولی مخزنش کارنمیکنه خودشم ازشیلنگ هاش خراب بودن آب نشتی میداد بازشون کردم ولی بازکارنکرد.پارسالم ۱،۱۰۰ازم گرفتن گفتن بردوبربرینگش خرابه درستش کردن دوباره اینطورشده.بنظرتون چیکارکنم؟

    پاسخ دادن
     آی پی امداد 13 اسفند 1399

     سلام، میکروسوئیچ درب لباسشویی اسنوا شما مشکل دارد.

     پاسخ دادن
      سحر 13 اسفند 1399

      میکرو سوئیچ آیا تعمیر میشه؟

    مهدی 30 اردیبهشت 1400

    سلام دوست عزیز من هم چنین مشکلی را دارم شما لباسشویی را برا تعمیر گذاشتید؟

    پاسخ دادن
  دادخواه 15 آذر 1399

  سلام برد لباسشویی بوست می‌خواستم فکر می کنم برد لباسشویی دوو 1400دور هم بشه کار انداخت دارید یا از کجا تهیه کنم

  پاسخ دادن
  علیرضا 07 آذر 1399

  سلام 5ساله لباسشویی بوش دارم الان روصفحه اش قفل میادوکارنمیکنه وyes میاد ولباساکه داخلش بودابکش نکرد الان مشکلش چیه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 07 آذر 1399

   سلام، ابتدا کلید پاور را نگه دارید تا ریست شود و اگر مشکل حل نشد میکروسوئیچ درب بررسی شود تا مشکلی نداشته باشد و در نهایت شیربرقی بررسی شود که اگر مشکل داشته باشد آب وارد دستگاه نمیشود.

   پاسخ دادن
1 2
همکاری با ما
برای اخذ نمایندگی از آی پی امداد در سراسر کشور کلیک نمایید
اخذ نمایندگی