logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

افزایش طول عمر اجاق گاز

افزایش طول عمر اجاق گاز
افزایش طول عمر اجاق گاز
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله افزایش طول عمر اجاق گاز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

افزایش طول عمر اجاق گاز یکی از مسائلی بسیار مهمی است که جهت جلوگیری از بروز مشکل در اجاق گاز باید نات آن را رعایت نمود. اجاق گاز وسیله ای است که در طول روز برای چندین دفعه مورد استفاده قرار می گیرد. به همین جهت خراب شدن آن ممکن است مشکلات زیادی را به وجود آورد. متاسفانه بسیاری از مصرف کنندگان به دلیل استفاده نادرست از این دستگاه باعث کاهش طول عمر اجاق گاز می شوند. امروزه راهکارهای موثر برای افزایش عمر اجاق گاز بسیار حائز اهمیت است. زیرا قیمت اجاق گاز و سایر لوازم خانگی مربوط به پخت و پز به شدت افزایش یافته است. به همین جهت باید با رعایت توصیه های افزایش طول عمر اجاق گاز، از خراب شدن اجاق گاز جلوگیری کرد. در این مطلب به بررسی نحوه بالا بردن طول عمر اجاق گاز می پردازیم.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره نحوه بالا بردن طول عمر اجاق گاز می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران وبسایت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

راهکارهای موثر برای افزایش عمر اجاق گاز

اگر شما نیز به آشپزی علاقه زیادی دارید و نگهداری از اجاق گاز برای شما اهمیت ویژه ای دارد، بهتر است به نکات افزایش طول عمر اجاق گاز خود توجه داشته باشید. به طور کلی اجاق گازها به دلیل اینکه طراحی ساده ای دارند، در صورتی که از آنها به درستی مراقبت شوند، می توان تا سال های زیاد از اجاق گاز  به راحتی استفاده نمود. اما بسیاری از افراد از توصیه های افزایش طول عمر اجاق گاز مطلع نیستند و ممکن است باعث بروز مشکل در کارکرد اجاق گاز خود شوند. از این رو در ادامه این بخش به این پرسش که چگونه طول عمر اجاق گاز را افزایش دهیم؟ پاسخ خواهیم داد.

تمیز کردن به موقع دستگاه جهت افزایش عمر اجاق گاز

آیا راه حلی برای افزایش طول عمر اجاق گاز وجود دارد؟ قطعاً یکی از بهترین راه حل هایی که باعث بالا بردن طول عمر اجاق گاز شما می شود، نطافت به موقع آن است. ممکن است بعد از هر بار استفاده اجاق گاز شما به دلیل خرد شدن مواد غذایی، ریختن روغن، سر ریز شدن غذا، آب و … کثیف شود. بهترین کار بعد از کثیف شدن اجاق گاز این است که دستگاه خود را بلافاصله تمیز کنید. با استفاده از یک دستمال نمدار مرطوب می توانید به راحتی اطراف گاز خود را تمیز کنید. تمیز کردن به موقع اجاق گاز باعث می شود تا مواد به درون شعله نفوذ نکردن و راه آن بسته نشود.

برای افزایش طول عمر اجاق گاز به نظافت آن اهمیت دهید

افزایش طول عمر ماکروفر
افزایش طول عمر ماکروفر

چگونه به افزایش طول عمر و کیفیت ماکروفر کمک کنیم؟

مشاهده مقاله

افزایش طول عمر هود  با مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه

متاسفانه عده زیادی از مصرف کنندگان بدون توجه به نحوه کارایی با دستگاه، با توجه به تجربیات خود از اجاق گاز استفاده می کنند. اما جالب است بدانید که نکات گفته شده در دفترچه راهنمای اجاق گاز نقش موثری در بالا بردن طول عمر اجاق گاز دارد. شما می توانید با مطالعه دفترچه راهنمای اجاق گاز اطلاعاتی را درباره نحوه روشن کردن اجاق، نحوه روشن کردن فر، استفاده صحیح از دیگ و تطابق آن با شعله بدست آورید. بنابراین براین دریافت اطلاعات بیشتر و جلوگیری از کاهش طول عمر اجاق گاز به مطالعه دفترچه راهنما بپردازید.

برای استفاده اصولی اجاق گاز از دفترچه راهنما استفاده کنید

قرارگیری صحیح دستگاه از نکات بالا بردن طول عمر اجاق گاز

چه عاملی باعث افزایش طول عمر اجاق گاز می شود؟ عوامل زیادی هستند که باعث بالا رفتن طول عمر اجاق گاز می شوند. یکی از این عوامل، قرار دادن اجاق گاز در جایگاهی صحیح و استاندارد است. نصب اجاق گاز در نزدیکی یخچال، پنجره، سینک و محیط های پر و رفت و آمد بسیار غلط است. همانطور که می دانید، قرار دادن اجاق گاز در کنار سینک ظرفشویی ممکن است باعث پوسیدگی قطعات مختلف اجاق گاز و همچنین خطر خاموش شدن اجاق گاز به دلیل برخورد آب باشد. همچنین با گذاشتن اجاق گاز زیر پنجره احتمال رطوبت و زنگ زدن اجاق گاز افزایش پیدا می کند. به همین جهت بهتر است برای رعایت نکات افزایش طول عمر اجاق گاز از قرار دادن آن در این مکان ها پرهیز کنید.

جایگاه مناسبی را برای قرار دادن اجاق گاز انتخاب کنید

نظافت هنگام پخت غذا ترفندهای افزایش طول عمر اجاق گاز

یکی از راهکارهایی که باعث افزایش طول عمر اجاق گاز می شود، رعایت نظافت و تمیزی در هنگام پخت غذا است. همانطور که می دانید در هنگام پخت غذا بخش زیادی از اجاق گاز ممکن است کثیف شود. البته این موضوع در اکثر مواقع به خودتان ربط پیدا می کند. شما می توانید پختن غذا را بدون عجله انجام داده و از بشقاب کوچکی برای قرار دادن قاشق یا کفگیر استفاده کنید. این کارها باعث می شود تا میزان کثیفی اجاق گاز به حداقل برسد. سر ریز شدن موادی چون شیر، سوپ، آش و … روی اجاق گاز به مرور زمان باعث خراب شدن شعله اجاق گاز می شود. به همین علت بهتر است برای بالا رفتن طول عمر اجاق گاز به تمام نکات گفته شده توجه کنید.

در هنگام پخت غذا در اجاق گاز نظافت را رعایت کنید

افزایش طول عمر هود
افزایش طول عمر هود

چگونه میتوانیم به افزایش طول عمر هود آشپزخانه کمک نماییم؟

مشاهده مقاله

استفاده از مواد شوینده باکیفیت جهت بالا بردن طول عمر اجاق گاز

استفاده از شوینده مناسب نقش زیادی در سالم بودن بدنه اجاق و افزایش طول عمر اجاق گاز دارد. به همین سبب بهتر است با توجه به جنس اجاق گاز اعم از چدن، آلومینیوم، شیشه، استیل و … بهترین نوع شوینده را انتخاب کنید تا باعث خراب شدن بدنه اجاق گاز نشود. در اکثر مواقع خراب شدن قطعات اجاق گاز باعث کاهش کیفیت دستگاه و در نتیجه کاهش طول عمر اجاق گاز می شود. بنابراین در انتخاب شوینده و پارچه برای پاک کردن اجاق گاز توجه کنید.

مواد شوینده با کیفیتی را برای تمیز کردن اجاق گاز انتخاب کنید

راهنمای نصب استاندارد هود برای افزایش طول عمر اجاق گاز

آیا نصب هود در فاصله استاندارد تاثیری در بالا بردن طول عمر اجاق گاز دارد؟ قطعاً یکی از مهم ترین عواملی که باعث خراب شدن اجاق گاز می شود، تجمع انواع چربی است که در اغلب مواقع به دلیل کارکرد نادرست هود به دستگاه می چسبد. همچنین مواد و ذراتی که از حین پخت از غذا خارج می شوند، در صورت جذب نشدن توسط هود باعث پوسیدگی قطعات اجاق گاز و در نتیجه کاهش طول عمر اجاق گاز می شوند. به همین علت بهتر است هود را در فاصله مناسبی از اجاق گاز نصب کنید.

هود را در فاصله استاندارد از اجاق گاز نصب کنید

نتیجه گیری از نحوه افزایش طول عمر اجاق گاز

در مطالب فوق به بررسی تمام عواملی که باعث افزایش طول عمر اجاق گاز می شوند پرداختیم. اجاق گاز دستگاه خطرناک و نسبتاً حساسی است که باید به شیوه صحیح و اصولی از آن استفاده شود. در صورتی که به هر دلیلی با خراب شدن اجاق گازتان مواجه شده اید، نگران نباشید. برای تعمیر اجاق گار در محل بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید. یکی از مطمئن ترین شرکت هایی که تعمیرات انواع اجاق و لوازم برقی را انجام می دهد، شرکت آی می امداد است. آی پی امداد تعمیرگاهی است با 50 سال سابقه فعالیت که از تکنسین های حرفه ای و متخصص برای انجام تعمیرات کمک می گیرد. در صورت تماس با این مجموعه نیروها در کمتر از یک ساعت خود را به محل تعمیرات اعزام کرده و تعمیرات اجاق گاز در محل را انجام می دهند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد