021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

استفاده از آب کولرگازی برای گیاهان مفید است یا مضر؟

استفاده از آب کولرگازی برای گیاهان مفید است یا مضر؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

کولرگازی‌ها در هنگام خنک کردن هوای محیط در اثر برخورد رطوبت هوا با پنل سرد کولر گازی آب تشکیل می‌شود(همانند قطرات تشکیل شده بر روی یک لیوان آب سرد). قابلیت جمع آوری رطوبت هوا برای کولر گازی‌ها یک مزیت به شمار می‌رود. اگر میزان رطوبت هوا زیاد باشد باعث بیماری‌هایی مانند رماتیسم می‌گردد. آب تقطیر شده از مسیر خروجی که در زیر پنل کولر گازی تعبیه شده خارج می‌گردد. برخی از افراد برای آنکه در مصرف منابع صرفه جویی کنند از این آب استفاده‌های زیادی از جمله آب دادن به گیاهان و گل‌ها استفاده می‌کنند. اما سوال اینجاست استفاده از آب کولرگازی برای گیاهان مفید است یا مضر؟

تفاوت آب کولر گازی با آب شهری؟

تحقیقاتی در رابطه با تفاوت بین آب شهری و آب تقطیری کولر گازی صورت گرفته، نتیجه این تحقیقات نشان میدهد که املاح موجود در این دو نوع آب با یکدیگر متفاوت هستند. آب یکی از قوی‌ترین حلال‌های شیمیایی است که مواد به راحتی در آن حل می‌شود. در آب کولر گازی به دلیل آنکه رطوبت هوا تقطیر می‌گردد مقدار زیادی دی اکسید کربن موجود در هوا نیز با آنها ترکیب می‌شود.

بنابراین به علت وجود کربن دی اکسید زیاد در آب نوشیدن آن برای انسان و حیوانات بسیار مضر و ممنوع است. البته استفاده از این آب برای آبیاری گل‌ها و یا گیاهان به نوع آنها بستگی دارد.

برای چه گیاهانی میتوان از اب کولر گازی استفاده کرد؟

به طور کلی گیاهان فضای سبز و گیاهانی که با املاح موجود در آب حساسیت ندارند میتوان از آب کولر گازی برای صرفه جویی در منابع استفاده کرد. اما در نظر داشته باشید که گیاهان اپارتمانی به املاح موجود در اب بسیار حساس‌تر هستند. از این جهت آبیاری گیاهان اپارتمانی با آب کولر گازی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. همچنین استفاده زیاد از اب کولر گازی به دلیل وجود بالای دی اکسید کربن خاک و گیاه دچار مسمومیت می‌شوند.

استفاده از آب کولر گازی برای آبیاری گیاهان

شاید برای بسیار از ما سوال باشد که استفاده از آب کولر گازی برای گیاهان مفید است یا مضر؟ اگر قصد دارید از آب کولر گازی برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که شرایط و مقاومت گیاهان با یکدیگر متفاوت است. استفاده زیاد از آب کولر گازی به دلیل آنکه دارای املاح اسیدی بیشتری نسبت به اب شهری می‌باشد، باعث ایجاد مسمومیت در خاک می‌گردد.

آبیاری گیاهان فضای سبز با آب کولر گازی

در این شرایط کم ابی جهان علی الخصوص کشور عزیزمان ایران که کم آبی جز یکی از مهمترین مشکلات کشور ماست استفاده از منابع طبیعی تا حد الامکان باید بهینه شود. یکی از بهترین راهکارها برای استفاده بهینه از منابع و جلوگیری در هدر رفت انها استفاده از آب کولر گازی است. استفاده از آب کولر گازی برای آبیاری گیاهان در مناطق گرم به شدت حائز اهمیت می‌باشد. همانطور که میدانید گیاهان فضای سبز نسب به گیاهان و گل‌های آپارتمانی به تغییرات شرایط محیطی مقاوم‌تر هستند. در همین راستا از آب کولر گازی برای آبیاری گیاهان فضای سبز استفاده کرد.

موارد مصرف آب کولر گازی

درست است که برای ابیاری برخی از گیاهان نمی‌توان از اب کولر گازی استفاده کرد اما آب تقطیر شده از کولر گازی مصارف دیگری نیز دارد. استفاده از آب کولر گازی برای برای نوشیدن اصلا مناسب نیست اما از آن می‌توان برای شستشو استفاده کرد. همچنین از آب حاصل تقطیر کولر گازی برای مصارف صنعتی نیز میتوان استفاده کرد.

میزان تقطیر کولر گازی در یک روز

مقدار تقطیر کولر گازی و آب حاصل از آن رابطه متقیمی با میزان رطوبت آن منطقه دارد. بنا به شرایط آب هوایی و نیز منطقه‌ای میزان تقطیر متفاوت است. به طور مثال رطوبت در مناطق ساحلی بسیار بیشتر از مناطق بیابانی است اما به طور میانگین هر کولر گازی در روز حدود 5 الی 10 لیتر آب تولید می‌کند.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست