آکواستاپ ماشین ظرفشویی

آکواستاپ ماشین ظرفشویی

چرا آکواستاپ ظرفشویی خراب شده است ؟

آکواستاپ ماشین ظرفشویی یا نوشتار دقیق تر آن آکوااستاپ ظرفشویی را برای شما کاملا شرح میدهیم ، کارکرد سیستم آکواستاپ ظرفشویی ، جایگاه آن ،  چه مشکلاتی از ظرفشویی به آکواستاپ مرتبط است ؟ همه اینها را در این مقاله شرح داده ایم .

تعمیر و تعویض آکواستاپ ظرفشویی
تعمیر و تعویض آکواستاپ ظرفشویی

توجه : برای تعمیر ظرفشویی و یا تعویض آکواستاپ ظرفشویی خود از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

با پیشرفت تکنولوژی در لوازم خانگی ، رقابت برای نوآوری در این وسایل روز به روز بیشتر می شود ، تولید کنندگان ماشین ظرفشویی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با افزودن قطعات جدید کارآمد باعث کاکرد با کیفیت تر ماشین های ظرفشویی شده اند ، از قطعات پیشرفته به کار رفته در ماشین های جدید می توان به سیستم آکوا استاپ اشاره کرد ، این سیستم در صورت نشتی آب از ماشین ظرفشویی سریعا اقدام به قطع آب می کند و ماشین ظرفشویی را خاموش می کند تا باعث سرازیر شدن آب در محیط بیرونی و مشکلات ایجاد شده در پی آن نشود ، در این مقاله به بررسی کارکرد این سیستم و جایگاه آن می پردازیم .

آکواستاپ ماشین ظرفشویی

AQUA STOP قطعه‌ای است که اگر در هر نقطه‌ای در ماشین ظرفشویی از مسیر عبور آب با نشتی روبرو شود بلافاصله آب ورودی را قطع می‌کند ،فن‌آوری AQUA STOP باعث می شود ماشین ظرفشویی و خانه خود را در برابر خسارت‌های ناشی از نشتی آب ایمن کنید ، این ویژگی در واحدهای آپارتمانی یا ساختمان‌های چند طبقه می‌تواند بسیار کار امد باشد و از بروز حوادث ناشی از آب و خسارت‌های جدی آن جلوگیری کند. با تعبیه سیستم اکوا استاپ در ماشین ظرفشویی های جدید ، چنانچه ماشین ظرفشویی دچار نشتی آب شود ، کارکرد دستگاه سریعا متوقف می‌شود . سنسورهایی که در کف دستگاه تعبیه شده است نشتی آب را تشخیص می دهند .

کارکرد سیستم اکوا استاپ ماشین ظرفشویی

سیستم ایمنی اکوا استاپ ، برای پیشگیری از نشت آب اختراع شده است ، سوپاپ ایمنی دوگانه به طور مستقیم به سوپاپ آب متصل است ، در صورت نشت اب ، سنسور ساخته شده است فورا نشت را در چند ثانیه کوتاه تشخیص می دهد ، به طور خودکار اب را قطع می کند و ماشین ظرفشویی را خاموش می کند .

این اکوا استاپ که به شیلنگ تامین آب متصل شده و به طور خودکار جریان آب هنگامی که شلنگ آسیب دیده است و  همچنین نشانگر هشدار دهنده را نمایش می دهد عمل می کند ، اگر نشانگر هشدار دهنده به طور دائم نشان داده شود یا تغییر نکند ، باید برای بررسی دقیق و تعمیر با تعمیرکار تماس بگیرید .

یک سنسور نشت آب در انتهای دستگاه شستشو متصل شده است تا در صورت نشتی اب ، برای جلوگیری از خطر یا آتش سوزی به طور خودکار خاموش شود .

 

جایگاه شلنگ Aqua-stop

اکوا استاپ درون  یک شلنگ که داخل شیر ورودی است قرار دارد ، شلنگ بیرونی از پلاستیکی ساخته شده است که برای جابجایی هر شلنگ از آب استفاده می شود ، در انتهای ان یک پلاستیکی وجود دارد که به شیر آب متصل است .

اگر شلنگ داخلی دچار نشت اب شود ، یک دستگاه در داخل این شلنگ قادر به شناسایی حادثه و جلوگیری از ورود بیشتر آب به آن است ، اگر این اتفاق بیفتد ، شلنگ دیگر آب را از طریق دستگاه به بیرون هدایت می کند و معمولا نشانگر بر روی نمایشگر نیز اطلاع می دهد ، در صورت خرابی اکوا استاپ و شلنگ آن تعمیر بی فایده است و نمی تواند تعمیر شود و باید تعویض گردد .

چه مشکلی با معیوب شدن شلنگ اکوا استاپ با ظرفشویی ارتباط دارد؟

انعطاف‌ناپذیری نسبی آن‌ها می‌تواند بسته به مجموعه تنظیمات و لوله‌کشی آن‌ها را دشوار سازد.

اگر خیلی کوتاه باشند ، نمی‌توانند کارکرد خوبی پیدا کنند . شما هنوز هم می‌توانید یکی را به یک لوله معمولی وصل کنید ، اما این کار یک شلنگ طبیعی محافظت نشده را به طور جزئی با شکست دادن نقطه استفاده از لوله توقف آبی انجام می‌دهد . .

اندازه خانه‌های پلاستیکی بزرگ در انتهای اتصال به شیر آب ، به ویژه برای بسیاری از مردم به خصوص با شیر ابی نصب‌شده در سینک ) که ممکن است جایی برای آن وجود نداشته باشد ، مشکل است ، بنابراین در بسیاری از شرایط ممکن است اتصال این لوله به لوله‌کشی موجود غیر ممکن باشد . بسیاری از این شلنگ‌ها به طور افقی به سمت پایین اشاره می‌کنند و برخی از این شلنگ‌ها نیز تنها در پایین قرار دارند و نصب شده اند . دفترچه راهنما را برای دستورالعمل‌های مناسب را بررسی کنید .

آیا شلنگ اکوا استاپ ظرفشویی را می توان با یک شلنگ معمولی جایگزین کرد ؟

بسیاری از شیلنگ های آبی اب را متوقف می کنند هیچ کاری برایشان انجام نمی دهند مگر اینکه خود را از یک مکانیسم متوقف کردن توسط آب درون شلنگ محافظت کنند ، شما می توانید آنها را با یک شلنگ معمولی جایگزین کنید اگر آماده باشید که این حفاظت از سرازیر شدن آب را از ماشین ظرفشویی حذف کنید . با این حال، برخی از شیلنگ های اکوا استاپ در واقع دارای یک  دریچه الکتریکی در داخل آنها هستند ، سیم ها از طریق شستشو از ماشین لباسشویی عبور می کنند ، در این حالت شلنگ اکوا استاپ مانند یک سوپاپ عمل می کند ، اگر دستگاه شستشو نیز دارای یک سیلندر معمولی پر از قدرت است که در حال حرکت به آن است ، و اکوا استاپ متوقف می شود و تنها زمانی که شیر اصلی به انرژی وصل می شود ، انرژی الکتریکی خود را به انرژی متوقف کردن اب وصل می کند ، پس یک شلنگ معمولی هم باید خوب عمل کند.

آی.پی امداد برای رفاه حال شما عزیزان هزینه تعویض آکواستاپ ظرفشویی را تحت پوشش قرار داده است .

امیدواریم از مقاله آکواستاپ ماشین ظرفشویی بهره برده باشید ، همچنین شما عزیزان میتوانید برای ارتباط با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی آاگ ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی دوو ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ایندزیت ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی کنوود ، نمایندگی تعمیرات ظرفشویی فریجیدر کلیک نمایید .

9 دیدگاه

 • ناشناس

  سلام
  آیا میشود کلا شیر برقی رو برداشت و از شیلنگ معمولی برای ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟(مثل ماشین لباس شویی)

  • مدیر

   سلام ، خید نمیشود و ماشین لباسشویی هم شیربرقی دارد .

 • آرش عسکری

  سلام تو مطلب بالا گفته شده می توان بجای شلنگ آوا استپ از شلنگ معمولی استفاده کرد ولیفقط تکنولوژی قطع آب هنگام نشتی را نخواهیم داشت و مشکلی در کارکرد ماشین ظرفشویی نخواهد بود.

  • Saeid

   اکوااستاپ چطوری جلوی نشتی آب رو میگیره!؟؟ برق دستگاه توسط برد به بوبین اکوااستاپ نمیرسه دیگه!!! پس شیربرقی هم میتونه همون کارایی رو داشته باشه!! غیر اینه؟

   • مدیر

    سلام دوست عزیز ، آکواستاپ جلوی نشتی آب را نمیگیرد ، در نهایت هنگامیکه به درستی واشرها به شیربرقی نصب شود همان عمل را انجام میدهد.

 • آرش عسکری

  از کجا بفهمیم ظرفشویی دارای شیر برقی دیگری غیر از آکوا استپ در داخل ماشین هست؟

  • مدیر

   سلام ، ظرفشویی اگر اکواستاپ داشته باشد شیر برقی ندارد .

 • محمدی

  ولتاژ مصرفی اکوا استاپ چند است

  • مدیر

   سلام دوست عزیز ، 220

 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.