آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

تاریخ انتشار: 18 فروردین 1397 دسته بندی: آموزش تعمیرات جاروبرقیآموزش تعمیرات لوازم خانگی 13 دیدگاه
آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

با آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی به صورت گام به گام و نحوه و راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی در کنار شما عزیزان هستیم. مجموعه آی.پی امداد تعمیرگاه مجاز انواع جاروبرقی در سراسر تهران، با آموزش تعمیرات جاروبرقی به صورت گام به گام سعی در راهنمایی شما عزیزان دارد تا چنانچه فنی هستید اقدام به رفع عیب جاروبرقی خود نمایید. در غیر این صورت می توانید با مراجعه به صفحه تعمیر جاروبرقی از خدمات مجموعه آی.پی امداد بهره مند شوید.

چنانچه جاروبرقی بوش، آاگ، دوو، کنوود، سامسونگ یا ال جی شما عزیزان نیاز به تعویض بلبرینگ داشت حتما از نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی ال جی ارتباط برقرار نمایید.

تمامی موتور های جاروبرقی برای اینکه بتوانند به خوبی فعالیت خود را انجام دهند از دو بلبرینگ در دو سر ابتدا و انتهای موتور بهره می گیرند. برخی مواقع به دلیل ضربه و یا کثیفی و خراب یاین بلبرینگ ها صدایی بسیار نا هنجار از موتور جاروبرقی تولید می شود که کار با جاروبرقی را مشکل می کند.

نحوه تعویض بلبرینگ جاروبرقی

در واقع باید اینگونه توضیح داد که یکی از اصلی ترین مشکلات جاروبرقی صدای زیاد موتور جاروبرقی است که یکی از عمده ترین دلایل صدای بلند جاروبرقی خرابی و یا کثیفی بلبرینگ های جاروبرقی می باشد. بسته به مدل و نوع جاروبرقی بلبرینگ ها ممکن است تفاوت هایی جزئی با هم داشته باشند ولی آنچه که مهم است بدانید این است که هر موتور جاروبرقی دو بلبرینگ در دو سر شافت خود دارد.

برای اینکه این مشکل مرتفع شود پس از اینکه اطمینان پیدا کردید که خرابی و صدای زیاد جاروبرقی به دلیل خرابی بلبرینگ ها است باید به موتور جاروبرقی دسترسی پیدا کنید. قبلا توصیه می کنیم که برای تعمیر موتور جاروبرقی حتما از تعمیرکاران مجرب جاروبرقی کمک دریافت نمایید. ( به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی آشنا شوید .

راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی
راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

باز کردن موتور جاروبرقی برای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

برای اینکه موتور جاروبرقی را باز کنید ابتدا لوله جاروبرقی ، کیسه زباله و فیلتر های جاروبرقی را از جای خود خارج کنید. سپس یک پوشش بر روی اجزا داخلی وجود دارد که باید با پیچ گوشتی چهار سو باز شود تا اجزا داخلی مشاهده شوند. توصیه می کنیم مبرد الکترونیکی را هم از جای خود باز کنید تا آسیب نبیند البته نیازی نیست کامل از جای خود خارج شود و یا جدا شود تنها پیچ های بدنه را باز کنید و به همراه سیم های متصل شده به آن به سمتی هدایت کنید.

جایگاه موتور جاروبرقی در جاروبرقی های مختلف ممکن است متفاوت باشد. از این رو اگر موتور در زیر قسمت های دیگر قرار داشت باید این اجزا باز شوند. بهتر است با دوربین گوشی خودتات از هر قطعه یک عکس بگیرید تا در زمان بستن جاروبرقی با مشکل مواجه نشوید. سپس با رسیدن به موتور پیچ های آن را باز کنید و موتور را از جای خود با احتیاط خارج کنید.

خارج کردن بلبرینگ ها برای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

یک صفحه محافظ فلزی در انتهای موتور وصل شده است و فن پشت آن قرار گرفت هاست. این صفحه دارای دو پیچ است که باید باز شده و جدا شود.سپس مهره فن را باز کنید و فن را جدا کنید. باز هم تاکید می کنیم که همه مدل ها به یک شکل نیستند و ممکن است طریقه باز کردن فن متفاوت باشد و یا مهره راست گرد باشد.

بررسی زغال های کربنی برای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

قسمت بعدی معمولا زغال های کربنی موتور است که معمولا با سر سیم خودشان باز می کنند. در این مرحله به یاد داشته باشید که زغال ها را هم بررسی کنید تا اگر احیانا کوتاه شده اند به یکباره تعویض کنید. در نظر داشته باشید که هر دو زغال را باید با هم تعویض کنید. قطعه بعدی استاتور است که باید به آرامی بیرون بکشید. استاتور یک بست فنری دارد که با فشاری به سمت پایین معمولا رها می شود و می توانید آن را خارج کنید. اسن استاتور ها یک کنترلر هم با خود دارند که باید به همراه استاتور بیرون آورده شوند. به یاد داشته باشید هر قسمت ممکن است واشری داشته باشد که نباید گم کنید و یا جای آن را فراموش کنید.

راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی
راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

یک حلقه نوار مسی به نام کوموتاتور در قسمت انتهایی است که به دلیل نازک بودن ممکن است فراموش کنید آن را خارج کنید. کوموتاتور را بیرون بیاورید و حتما تمیز کنید. یکی از عمده ترین دلایل خرابی موتور جاروبرقی کثیف شدن این قطعه است.

بلبرینگ ها در دو سر ابتدا و انتهای روتور وصل شده اند. با چند ضربه آرام به بلبرینگ های خراب و یا با فشار پیچ گوشتی بلبرینگ ها از جای خود خارج می شوند. در نظر داشته باشید در هنگام تعویض بلبرینگ ها حتما باید از بلبرینگ های اصلی و اورجینال خود جاروبرقی استفاده شود و نکته دیگر اینکه بهتر است هر دو بلبرینگ تعویض شود.

جا زدن بلبرینگ های جدید

بلبرینگ های جدید را پس از تمیز کردن شافت استاتور با فشار در و به همان طریق که بلبرینگ ها را خارج کردید جا بزنید.

وقتی موتور جاروبرقی را تا این حد باز می کنید توصیه می شود همه قسمت ها را به خوبی تمیز کنید و دوباره سر جای خود وصل کنید.

به همان طریق که قطعات را باز کرده بودید دوباره سر جای خود به ترتیب ببندید و جاروبرقی را راه اندازی کنید.

نتیجه گیری از آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

ذکر این نکته اهمیت زیادی دارد که یکی از عمده ترین دلایلی خرابی بلبرینگ های جاروبرقی تعویض دیر به دیر فیلتر هوا جاروبرقی می باشد. این موضوع باعث می شود که گرد و غبار و آلاینده به دور فن رخنه کننده و حرکت فن را با اختلال رو به رو کنند و نتیجتا باعث حرکت نامنظم فن و خرابی بلبرینگ جاروبرقی شوند.

بهتر است به دلیل این که باز و بسته کردن موتور جاروبرقی کاری دشوار و تخصصی است این کار را به کارشناسان تعمیر جاروبرقی مجرب شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد واگذار کنید.

تعمیرگاه مجاز جاروبرقی آی پی امداد با بیش از 50 سال سابقه ارزشمند در تعمیر انواع جاروبرقی و اعتماد و اعتبار زیاد در بین مشتریان همواره بهترین انتخاب برای تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر برند های مختلف جاروبرقی می باشد.

استفاده از اصلی ترین قطعات مورد تایید کارخانه تولید کننده جاروبرقی، تعمیر جاروبرقی در محل مشتری، ارائه ضمانت نامه یکساله تعمیرات جاروبرقی و انجام خدمات بصورت شبانه روزی و در هر منطقه ای از تهران از افتخارات ما می باشد.

شما هم می توانید با مراجعه به کارشناسان و شعب مختلف تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد در هر منطقه از تهران جزو مشتریان وفادار ما شده و تعمیر انواع لوازم خانگی خود را با بهترین قیمت و با تخفیف های ویژه از ما دریافت نمایید.

در این مقاله به آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی پرداختیم، به یاد داشته باشید که تعمیرات جاروبرقی تخصص میخواهد، بنابراین برای تعویض بلبرینگ جاروبرقی خود در سراسر تهران با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شمال غربی تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) :66715774

شما عزیزان برای تهیه قطعات جاروبرقی یا پاکت جاروبرقی میتوانید به صفحه آن مراجعه نمایید تا از نازلترین قیمت بهره مند شوید.

13 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
avatar
فاران بیگ لری 13 تیر 1398

باسام،بعدازتعویض زغال ها بدین شکل که زغال های قدیم راازروی خط انتهای آنهااره کردم وتیکه های بلندزغال جدید را هم اره کردم ودرون جای زغالی جازدم.ولی پس از روشن کردن جاروبرقی بوی سوختگی و جرقه های زیاد ازدرون موتور دیده میشود،علت چیست وباید چکارکرد؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 14 تیر 1398

  سلام ، کلکتور و موتور چک شود .

  پاسخ دادن
avatar
ناشناس 06 خرداد 1398

باسلام طریقه باز کردن مهره فن چگونه است

پاسخ دادن
  avatar
  Ahmad p 03 تیر 1398

  سلام ، اول باید درب موتور باز شود با کمی دقت در میاد، با یک دست فن را نگهداشته و با آچار مناسب پیچ سر فن باز میشود ....

  پاسخ دادن
   avatar
   خدمت احمدی 30 شهریور 1398

   سلام یه سوال داشتم..بلبرینک جاروبرقی را عوض کردم ولی مکشش کم شده مشکلش چی میتونه باشه؟؟

   پاسخ دادن
    avatar
    مدیر 30 شهریور 1398

    سلام ، فیلتر و خرطومی را چک نمایید تا گرفتگی نداشته باشد ، همچنین ببینید موتور به درستی جا زده شده است یا خیر

    پاسخ دادن
avatar
ناشناس 06 اردیبهشت 1398

سلام من موتورجارو رودراوردم ولی هیچ پیچی روی شافت نداره که بازش کنم نمیدونم چکارکنم مرسی

پاسخ دادن
avatar
عبدالرضا سلطانی 30 بهمن 1397

خیلی کارتان عالی وحرفه ای هست اگه توضحات که برای تعمیرات شرح داده شده همراه عکس باشد خیلی عالی میشد☆☆☆☆یک دعای کردی☆انشاءالله و بان گن نچیدن

پاسخ دادن
avatar
براتی 27 آذر 1397

سلام وقت بخیر یه سوال داشتم ؟ فن موتور جاروبرقی مون لق میزنه علتش چی هستش؟؟ وقتی کار میکنه انگار یه چیزی تو فن موتور گیر کرده مدل جاروبرقی : بوش

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 28 آذر 1397

  سلام ، موتور جاروبرقی فن ندارد ، پروانه های موتور مشکل دارد . تمیز نمایید .

  پاسخ دادن
avatar
احسان 30 تیر 1397

سلام برای دراوردن بلبرینگ نیاز به پولی کش میباشد.نحوه جازدن روهم کامل بیان نکردید.

پاسخ دادن
  avatar
  کمال غیاسوند 22 شهریور 1398

  سلام من موتور جاروبرقی را از جارو جدا کردم اما درب موتور پرس است پیچ ندارد چگونه باید باز کنم

  پاسخ دادن
پیشگیری از ویروس کرونا