آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

Rating: 3.9/5. From 16 votes.
Please wait...

راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

با آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی به صورت گام به گام و نحوه و راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی در کنار شما عزیزان هستیم ، مجموعه آی.پی امداد تعمیرگاه مجاز انواع جاروبرقی در سراسر تهران ، با آموزش تعمیرات جاروبرقی به صورت گام به گام سعی در راهنمایی شما عزیزان دارد ، تا چنانچه فنی هستید اقدام به رفع عیب جاروبرقی خود نمایید ، در غیر این صورت میتوانید  با مراجعه به صفحه تعمیر جاروبرقی از خدمات مجموعه آی.پی امداد بهره مند شوید . 

چنانچه جاروبرقی بوش ، آاگ ، دوو ، کنوود ، سامسونگ و یا الجی شما عزیزان نیاز به تعویض بلبرینگ داشت حتما از نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الجی ارتباط برقرار نمایید .

تمامی موتور های جاور برقی برای اینکه بتوانند به خوبی فعالیت خود را انجام دهند از دو بلبرینگ در دو سر ابتدا و انتهای موتور بهره می گیرند. برخی مواقع به دلیل ضربه و یا کثیفی و خراب یاین بلبرینگ ها صدایی بسیار نا هنجار از موتور جارو برقی تولید می شود که کار با جارو برقی را مشکل می کند.

در واقع باید اینگونه توضیح داد که یکی از اصلی ترین مشکلات جارو برقی صدای زیاد موتور جارو برقی است که یکی از عمده ترین دلایل صدای بلند جارو برقی خرابی و یا کثیفی بلبرینگ های جارو برقی می باشد. بسته به مدل و نوع جارو برقی بلبرینگ ها ممکن است تفاوت هایی جزئی با هم داشته باشند ولی آنچه که مهم است بدانید این است که هر موتور جارو برقی دو بلبرینگ در دو سر شافت خود دارد.

برای اینکه این مشکل مرتفع شود پس از اینکه اطمینان پیدا کردید که خرابی و صدای زیاد جارو برقی به دلیل خرابی  بلبرینگ ها است باید به موتور جاروبرقی دسترسی پیدا کنید. قبلا توصیه می کنیم که برای تعمیر موتور جارو برقی حتما از تعمیرکاران مجرب جارو برقی کمک دریافت نمایید. ( به خواندن ادامه دهید تا با آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی آشنا شوید . )

نحوه تعویض بلبرینگ جارو برقی

در صفحه آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی به نحوه تعویض بلبرینگ جاروبرقی میپردازیم :

راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی
راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی
 • باز کردن موتور جارو برقی

باز کردن موتور جاروبرقی در آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

برای اینکه موتور جارو برقی را باز کنید ابتدا لوله جارو برقی ، کیسه زباله و فیلتر های جارو برقی را از جای خود خارج کنید. سپس یک پوشش بر روی اجزا داخلی وجود دارد که باید با پیچ گوشتی چهار سو باز شود تا اجزا داخلی مشاهده شوند. توصیه می کنیم مبرد الکترونیکی را هم از جای خود باز کنید تا آسیب نبیند البته نیازی نیست کامل از جای خود خارج شود  و یا جدا شود تنها پیچ های بدنه را باز کنید و به همراه سیم های متصل شده به آن به سمتی هدایت کنید.

جایگاه موتور جارو برقی در جارو برقی های مختلف ممکن است متفاوت باشد. از این رو اگر موتور در زیر قسمت های دیگر قرار داشت باید این اجزا باز شوند. بهتر است با دوربین گوشی خودتات از هر قطعه یک عکس بگیرید تا در زمان بستن جارو برقی با مشکل مواجه نشوید. سپس با رسیدن به موتور پیچ های آن را باز کنید و موتور را از جای خود با احتیاط خارج کنید.

 • خارج کردن بلبرینگ ها

خارج کردن بلبرینگها در آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی

یک صفحه محافظ فلزی در انتهای موتور وصل شده است و فن پشت آن قرار گرفت هاست. این صفحه دارای دو پیچ است که باید باز شده و جدا شود.سپس مهره فن را باز کنید و فن را جدا کنید. باز هم تاکید می کنیم که همه مدل ها به یک شکل نیستند و ممکن است طریقه باز کردن فن متفاوت باشد و یا مهره راست گرد باشد.

قسمت بعدی معمولا زغال های  کربنی موتور است که معمولا با سر سیم خودشان باز می کنند. در این مرحله به یاد داشته باشید که زغال ها را هم بررسی کنید تا اگر احیانا کوتاه شده اند به یکباره تعویض کنید. در نظر داشته باشید که هر دو زغال را باید با هم تعویض کنید . قطعه بعدی استاتور است که باید به آرامی بیرون بکشید .استاتور یک بست فنری دارد که با فشاری به سمت پایین معمولا رها می شود و می توانید آن را خارج کنید. اسن استاتور ها  یک کنترلر هم با خود دارند که باید به همراه استاتور بیرون آورده شوند. به یاد داشته باشید  هر قسمت ممکن ا

راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی
راهنمای تعویض بلبرینگ جاروبرقی

ست واشری داشته باشد که نباید گم کنیدو  یا جای آن را فراموش کنید.

یک حلقه نوار مسی به نام کوموتاتور در قسمت انتهایی است که به دلیل نازک بودن ممکن است فراموش کنید آن را خارج کنید. کوموتاتور را بیرون بیاورید و حتما تمیز کنید. یکی از عمده ترین دلایل خرابی موتور جارو برقی کثیف شدن این قطعه است.

بلبرینگ ها در دو سر ابتدا و انتهای روتور وصل شده اند. با چند ضربه آرام به بلبرینگ های خراب و یا با فشار پیچ گوشتی  بلبرینگ ها از جای خود خارج می شوند. در نظر داشته باشید در هنگام تعویض بلبرینگ ها حتما باید از بلبرینگ های اصلی و اورجینال خود جارو برقی استفاده شود و نکته دیگر اینکه بهتر است هر دو بلبرینگ تعویض شود.

بلبرینگ های جدید را پس از تمیز کردن شافت استاتور با فشار در و به همان طریق که بلبرینگ ها را خارج کردید جا بزیند.

وقتی موتور جارر برقی را تا این حد باز می کنید توصیه می شود همه قسمت ها را به خوبی تمیز کنید و دوباره سر جای خود وصل کنید.

به همان طریق که قطعات را باز کرده بودید دوباره سر جای خود به ترتیب ببندید و جارو برقی را راه اندازی کنید .

ذکر این نکته اهمیت زیادی دارد که یکی از عمده ترین دلایلی خرابی بلبرینگ های جارو برقی تعویض دیر به دیر فیلتر هوا جارو برقی می باشد. این موضوع باعث می شود که گرد و غبار و آلاینده به دور فن رخنه کننده و حرکت فن را با اختلال رو به رو کنند و نتیجتا باعث حرکت نا منظم فن و خرابی بلبرینگ جاروبرقی شوند.

بهتر است به دلیل این که باز و بسته کردن موتور جارو برقی کاری دشوار و تخصصی است این کار را به کارشناسان تعمیر جارو برقی مجرب شرکت تعمیر لوازم خانگی ای پی امداد واگذار کنید.

تعمیرگاه مجاز جاروبرقی آی پی امداد با بیش از 50 سال سابقه ارزشمند در تعمیر انواع جارو برقی و اعتماد و اعتبار زیاد در بین مشتریان همواره بهترین انتخاب برای تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر برند های مختلف جارو برقی می باشد.

استفاده از اصلی ترین قطعات مورد تایید کارخانه تولید کننده جارو برقی ، تعمیر جارو برقی در محل مشتری ، ارائه ضمانت نامه یک ساله تعمیرات جارو برقی و انجام خدمات بصورت شبانه روزی و در هر منطقه ای از تهران از افتخارات ما می باشد.

شما هم می توانید با مراجعه به کارشناسان و شعب مختلف تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد در هر منطقه از تهران جزو مشتریان وفا دار ما شده و تعمیر انواع لوازم خانگی خود را با بهترین قیمت و با تخفیف های یوژه از ما دریافت نمایید.

در این مقاله به آموزش تعویض بلبرینگ جاروبرقی پرداختیم ، به یاد داشته باشید که تعمیرات جاروبرقی تخصص میخواهد ، بنابراین برای تعویض بلبرینگ جاروبرقی خود در سراسر تهران با شماره های زیر تماس حاصل نمایید .

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شمیرانات تهران

1 : شمیرانات ، اقدسیه ، آجودانیه ،داراباد ، سوهانک ، تجریش و…

(20 خط ):26154968

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شمال تهران

2 : شمال ، نیاوران ، زعفرانیه ، ولنجک ، الهیه ، جردن ، انرزگو ، پاسداران ، دروس ، شریعتی ، دولت ، ظفر ، میرداماد ، هروی و …

(20 خط ):22729703

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در غرب تهران

3 : غرب ، آریاشهر ، آیت الله کاشانی ، اشرفی اصفهانی ، پونک ، شهران ، جنت آباد ، ستاری ، اکباتان ، تهرانسر و …

(20 خط ):44840509

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شمال غربی تهران

4 : کوی فراز ، بوعلی ، میدان کتاب ، شهرداری و…

(20 خط ):88986181

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شهرک غرب و سعادت آباد تهران

5 : شهرک غرب و سعادت آباد

5_88972002

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در مرکز تهران

6 : مرکز ، یوسف آباد ، فاطمی ، گیشا ، امیر آباد ، شهرآرا ، مطهری ، عباس آباد و…

(20 خط ):88959591

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در شرق تهران

7 : شرق ، تهرانپارس ، نارمک ، رسالت ، سید خندان ، فرجام ، پیروزی ، حکیمیه ، لواسانات و …

(20 خط ):77170036

تعویض بلبرینگ جاروبرقی در جنوب تهران

8 : جنوب ، انقلاب ، آزادی ، جمهوری ، نازی آباد ، حافظ ، امام خمینی ، ولیعصر و …

(20 خط ) :66715774

شما عزیزان برای تهیه قطعات جاروبرقی و یا پاکت جاروبرقی میتوانید به صفحه آن مراجعه نمایید تا از نازلترین قیمت بهره مند شوید .

 

9 دیدگاه

 • احسان

  سلام برای دراوردن بلبرینگ نیاز به پولی کش میباشد.نحوه جازدن روهم کامل بیان نکردید.

  No votes yet.
  Please wait...
 • براتی

  سلام وقت بخیر
  یه سوال داشتم ؟
  فن موتور جاروبرقی مون لق میزنه علتش چی هستش؟؟
  وقتی کار میکنه انگار یه چیزی تو فن موتور گیر کرده
  مدل جاروبرقی : بوش

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، موتور جاروبرقی فن ندارد ، پروانه های موتور مشکل دارد . تمیز نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عبدالرضا سلطانی

  خیلی کارتان عالی وحرفه ای هست اگه توضحات که برای تعمیرات شرح داده شده همراه عکس باشد خیلی عالی میشد☆☆☆☆یک دعای کردی☆انشاءالله و بان گن نچیدن

  No votes yet.
  Please wait...
 • ناشناس

  سلام من موتورجارو رودراوردم ولی هیچ پیچی روی شافت نداره که بازش کنم نمیدونم چکارکنم

  مرسی

  No votes yet.
  Please wait...
 • ناشناس

  باسلام طریقه باز کردن مهره فن چگونه است

  No votes yet.
  Please wait...
  • Ahmad p

   سلام ، اول باید درب موتور باز شود با کمی دقت در میاد، با یک دست فن را نگهداشته و با آچار مناسب پیچ سر فن باز میشود ….

   No votes yet.
   Please wait...
 • فاران بیگ لری

  باسام،بعدازتعویض زغال ها بدین شکل که زغال های قدیم راازروی خط انتهای آنهااره کردم وتیکه های بلندزغال جدید را هم اره کردم ودرون جای زغالی جازدم.ولی پس از روشن کردن جاروبرقی بوی سوختگی و جرقه های زیاد ازدرون موتور دیده میشود،علت چیست وباید چکارکرد؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کلکتور و موتور چک شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.