logo logo تعمیرات کولرگازی با ما در تماس باشید 021-58941

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی
آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی
زمان مطالعه: 10 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از دغدغه های کاربرانی که از کولرگازی الجی استفاده می کنند، اطلاع پیدا کردن از آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی می باشد. به طور کلی تنظیمات اسپلیت ال جی می تواند برای بسیاری از افراد گیج کننده به نظر برسد، اما اگر کمی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید، به راحتی می توانید تغییرات مورد نظر خود را در ریموت کولر گازی ال جی اعمال نمایند. از این رو در این مقاله از آی پی امداد به آموزش راهنمای کنترل کولر گازی ال جی قدیمی و جدید می پردازیم تا با نحوه عملکرد علائم روی کنترل کولر گازی ال جی آشنا شوید. لازم به ذکر است که راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ال جی اینورتر در مدل های مختلف این دستگاه تفاوت قابل ملاحظه ای نداشته و مشابه است.

کاربران گرامی؛ سوالات خود را در زمینه نحوه کار با کنترل کولر گازی ال جی در انتهای صفحه قسمت دیدگاه پرسش نمایید تا کارشناسان آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

تنظیمات ریموت کنترل اسپیلت ال جی در یک نگاه

بسیاری از افرادی که به تازگی اقدام به خرید کولرگازی ال جی کرده اند و یا از این دستگاه در منزل خود استفاده می کنند، نمی دانند که نحوه کار با کنترل کولر گازی ال جی به چه صورت است. در صورتی که شما نیز با این مشکل مواجه شده اید، تنها کافیست به مطالعه این بخش از آموزش کنترل کولر گازی ال جی بپردازید تا بتوانید از این مطالب جهت تغییر در تنظیمات اسپیلت ال جی خود استفاده نمایید.

دکمه های کنترل کولر گازی ال جی معنای دکمه ها
تصفیه هوای محیط تصفیه هوای محیط
فعال کردن وضعیت خودکار خواب فعال کردن وضعیت خودکار خواب
زیاد کردن دمای محیطکم کردن دمای محیط کم و زیاد کردن دمای محیط
خاموش و روشن کردن دستگاه خاموش و روشن کردن دستگاه
تنظیم سرعت فن داخلی تنظیم سرعت فن داخلی
انتخاب عملکردهای مختلف انتخاب عملکردهای مختلف شامل: خنک کننده خنک کننده / خودکار خودکار / رطوبت زدایی رطوبت زدایی / گرم کننده گرم کننده / گردش هوا یا فن گردش هوا یا فن
گرم و سرد کردن سریع دمای محیط گرم و سرد کردن سریع دمای محیط
تنظیم عمودی جهت جریان هواتنظیم افقی جهت جریان هوا تنظیم افقی و عمودی جهت جریان هوا
نمایش دمای اتاق نمایش دمای اتاق
زمان پایانزمان شروع تنظیم تایمر شامل زمان کنونی و زمان شروع / پایان
نظافت خودکار دستگاه نظافت خودکار دستگاه
عملیات خنک کنندگی با صرفه جویی عملیات خنک کنندگی با صرفه جویی
شروع یا لغو عملکردها شروع یا لغو عملکردها
° ریست تنظیمات کولر گازی

اهمیت شناخت علائم روی کنترل کولر گازی ال جی

به طور معمول پس از خرید و تهیه مدل های مختلف کولرگازی های ال جی و پس از آن، افراد به سراغ ریموت کولر گازی ال جی تا از تنظیمات و کارکرد هریک از دکمه ها مطلع شوند. ممکن است بسیاری از کاربران با طرز استفاده از کنترل کولر گازی ال جی آشنا نباشند و معنای هریک از دکمه ها و علائم موجود بر روی ریموت را نشناسند. از این رو اگر با معنی دکمه های کنترل کولر گازی ال جی آشنا نباشند، نمی توانند از دستگاه خود به صورت صحیح استفاده کنند. در نهایت ممکن است با تنظیمات اشتباه موجب بروز مشکل در کارکرد کولرگازی خود شوند. به طور کلی بر روی ریموت مدل های مختلف کولرگازی ال جی از کلیدهای مشابهی استفاده شده است که باید با مفهوم آنها آشنا شوید.

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

هنگامی که می‌خواهید از کنترل کولر گازی استفاده کنید، باید به این موضوع توجه کنید که هر کلیدی مربوط به عملکردی خاص می‌ باشد. در ارتباط با آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی، نحوه استفاده از ریموت کنترل این کولرها از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. همچنین در عین حفظ اهمیت این موضوع یک مسئله بسیار پیش پا افتاده برای این قبیل کولرها می‌باشد که یادگیری آن الزامی بوده و خالی از لطف نمی باشد. در ادامه معنای علائم روی کنترل کولر گازی ال جی و دکمه های ریموت کولرگازی را برای شما شرح داده ایم.

عملکرد تصفیه پلاسما با کنترل کولر گازی ال جی

عملکرد تصفیه پلاسما با کنترل کولر گازی ال جی

در اولین بخش از مقاله راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی به سراغ کلید پلاسما می رویم. هوای ورودی در دستگاه‌های کولر گازی دارای ذرات معلق و بسیار ریز با ابعاد میکرونی می‌باشند که برای تصفیه این هوا از ذرات بسیار ریز، دکمه پلاسما تعریف شده است.

 • نحوه کارکرد این کلید بدین شکل می‌باشد که پس از روشن نمودن کولر گازی با استفاده از دکمه On/Off  کلید پلاسما را فشرده و علامتی بر صفحه نمایش دیجیتالی کنترل ظاهر می‌شود.
 • البته نکته حایز اهمیت در رابطه با این مبحث، قابلیت استفاده از این دکمه در حالت خاموش هم امکان پذیر می‌باشد.
 • پس از فشردن دکمه پلاسما در کولر گازی می‌توان در حالت خاموش بودن دستگاه نیز استفاده نمود و پس از فشردن دکمه پلاسما در حالت خاموش و فعال شدن این حالت چراغ مربوط به حالت پلاسما و فن خنک کننده بررووی ریموت کنترل روشن می‌گردد تا فرآیند دکمه تهویه هوا کولر گازی انجام پذیرد.

تصفیه هوای فضای داخلی با کنترل اسپیلت ال جی

تصفیه هوای فضای داخلی با کنترل اسپیلت ال جی

 • دکمه کلین در کولر گازی با نام (Auto clean) به منظور نظافت و تمیز سازی درون دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • این فرآیند بدین شکل انجام می‌پذیرد که وقتی دستگاه در حال خنک سازی می‌باشد مقداری نم و رطوبت در درون دستگاه ایجاد می‌نماید.
 • این دکمه و قابلیت دستگاه سبب زدودن و از بین بردن این نم و طوبت و پاک سازی درون دستگاه از این امر می‌باشد.
 • پس از فعال سازی دکمه سلف کلین در کولر گازی علامت مستطیل به همراه نسیم بر صفحه نمایش دیجیتال کنترل ظاهر می‌شود و نحوه عملکرد آن به شکلی می‌باشد که پس از خاموشی دستگاه به مدت 30 دقیقه فن دستگاه کولر گازی کارکرده تا این رطوبت و نم موجود در دستگاه از بین رود.

حالت صرفه جویی خنک کننده با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

حالت صرفه جویی خنک کننده با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

دکمه E/ Saving به منظور خنک سازی با مصرف کم انرژی و برق مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • نحوه استفاده از این قابلیت به صورتی است که پس از روشن نمودن دستگاه با ااستفاده از دکمه‌های On/Off دکمه mode را چندبار زده تا عملکرد خنک کننده کولر فعال گردد، سپس دکمه E/saving را زده تا این قابلیت دستگاه فعال شود.
 • هنگام فعال شدن عملکرد خنک کننده دستگاه با مصرف برق کم علامت e روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

روشنایی صفحه نمایش در کنترل اسپلیت ال جی

روشنایی صفحه نمایش در کنترل اسپلیت ال جی

 • شما می توانید روشنایی صفحه نمایش پنل داخلی را تنظیم کنید. دکمه فلش پایین را چند بار بزنید تا روشنایی به حد مطلوب برسد.

دکمه انتخاب وضعیت عملکرد کولرگازی ال جی

دکمه انتخاب وضعیت عملکرد کولرگازی ال جی

کاربرد دکمه مود یا انتخاب وضعیت در آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی شامل موارد زیر است:

 • با فشردن این دکمه می‌توان عملکردهای دستگاه کولرهای گازی را انتخاب نمود.
 • کولرهای گازی الجی دارای 5 عملکرد می‌باشند که این 5 عملکرد شامل عملکرد خودکار، عملکرد خنک کننده، عملکرد گرمایش کولرگازی، گردش هوا و عملکرد رطوبت زدایی می‌باشد.
 • با هربار فشردن دکمه مود یک نوع عملکرد برای دستگاه کولر گازی انتخاب می‌گردد.
 • هریک از عملکردها دارای نشانگر خاصی می‌باشند که بر روی صفحه نمایش دیجیتالی کنترل مشهود می‌باشد.

عملکرد سرمایشی کنترل اسپلیت ال جی

عملکرد سرمایشی کنترل اسپلیت ال جی

عملکرد خنک کننده سبب ایجاد خنک سازی و تنظیم کولر گازی ال جی برای سرما می‌گردد.

 • عملکرد دکمه خنک کننده کولر گازی بدین شکل انجام می‌پذیرد که ابتدا با دکمه خاموش و روشن یا on/off دستگاه کولر گازی را روشن نموده و پس از فشردن دکمه مود و مشاهده حالت و نشانگر برف دمای محیط با دکمه‌های بالا و پایین تنظیم کننده دما، تنظیم نموده تا دستگاه راه اندازی گردد.

تغییر خودکار عملکرد با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

تغییر خودکار عملکرد با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

دکمه اتومات کولر گازی ال جی سبب ایجاد یک دمای مشخص با تلورانس 2 ± درجه سانتی گراد می‌شود.

 • با این سیستم می‌توان دمای محیط را ثابت نمود.
 • نحوه عملکرد این قابلیت بدین شکل می‌باشد که پس از روشن نمود کولر گازی چندین بار برروی دکمه مود یا انتخاب وضعیت عملکرد ریموت کنترلی کلیک کرده تا عملکرد خودکار که با نشانگر Al مشخص می‌شود برروی صفحه نمایش دیجیتال کنترل قرار گیرد.
 • سپس با استفاده از دکمه‌های تنظیم کننده دما، میزان دمای مطلوب را تعیین نمایید.
 • سپس با استفاده از دکمه سرعت فن (fan Speed) سرعت چرخش پنکه فن را مشخص نموده تا این عملکرد فعال و تنظیم گردد.

عملکرد گرمایشی کنترل اسپلیت ال جی

عملکرد گرمایشی کنترل اسپلیت ال جی

این عملکرد سبب ایجاد گرمایش در منزل، ادارات و یا محیط‌های مربوطه می‌گردد و انتخاب این عملکرد همانند انتخاب عملکرد خنک کننده می‌باشد بدین شکل که پس از روشن نمودن دستگاه دکمه مود را چندین بار فشرده تا نشانگر خورشید بر صفحه نمایش ریموت کنترل مشهود گردد سپس با دکمه‌های تنظیم دمای کولر گازی، دمای مشخص را برای سیستم کولرگازی انتخاب نموده تا عملکرد گرمایشی دستگاه فعال گردد.

عملکرد فن در ریموت کنترل اسپلیت کولر گازی ال جی

عملکرد فن در ریموت کنترل اسپلیت کولر گازی ال جی

این عملکرد به منظور گردش هوا و تهویه محیطی که کولر گازی در آن قرار گرفته تعبیه شده است و انتخاب این عمکرد همانند انتخاب عملکردهای گرمایش و خنک کننده می‌باشد با این تفاوت که زمانی این عملکرد فعال می‌شود که نشانگر پنکه بر روی صفحه نمایش دیجیتال کنترل مشاهده گردد.

عملکرد رطوبت زدایی در کنترل کولر گازی ال جی

عملکرد رطوبت زدایی در کنترل کولر گازی ال جی

این عملکرد نیز برای رفاه و آسایش خریداران این کولر تعبیه شده است. به صورتی که با انتخاب این عملکرد می‌توان رطوبت بیش از حد موجود در محیط را تا حدی کنترل کرده و از بین برده تا بتوان از شرجی شدن محیط ممانعت نمود.

 • نحوه فعالسازی این عملکرد نیز بدین صورت می‌باشد که پس از روشن نمودن کولر دکمه مود mode را چندین بار فشرده تا علامت قطره آب بر صفحه نمایش ریموت کنترل کولرگازی ال جی مشخص گردد.
 • در این عملکرد دمای محیط نمی‌تواند تنظیم گردد و این فرآیند به صورت خودکار انجام می‌پذیرد.

عملکردهای پیشرفته در کنترل کولر گازی ال جی

عملکردهای پیشرفته در کنترل کولر گازی ال جی

تا اینجای مقاله آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی با کلید های عملگر آشنا شدیم. اکنون به سراغ دکمه جت میرویم، این دکمه سبب گرم کردن و یا خنک سازی سریع محیط در کوتاه ترین زمان ممکن می‌شد.

 • نحوه عملکرد این دکمه بدین صورت می‌باشد که پس از روشن نمودن دستگاه دکمه jet را فشرده تا این سیستم فعالسازی گردد.
 • البته لازم به ذکر است که پس از فشردن دکمه jet نشانگر Po بر صفحه نمایش دیجیتال ظاهر می‌شود.
 • در این سیستم پس از انتخاب عملکرد خنک کننده و یا گرم کننده دکمه جت را زده و پس از فشردن این دکمه دما برای ختک سازی به صورت اتوماتیک برروی 18 درجه سانتی گراد تنظیم شده و به مدت 30 دقیقه فعال می‌باشد.
 • حال چنانچه گرمایش مدنظر کاربر باشد دما به صورت اتوماتیک برروی 30 درجه سانتی گراد در همین مدت زمان بیان شده قرار گرفته تا سریعا محیط خنک و یا گرم شود.

تنظیم جهت جریان هوا با استفاده از ریموت کولر گازی ال جی

تنظیم جهت جریان هوا با استفاده از ریموت کولر گازی ال جی

این دکمه‌ها جهت جریان هوا را تعیین و مشخص می‌کند و تعیین می‌نماید که هوا به صورت عمودی یا افقی جریان پیدا کند.

 • برای ایجاد جریان هوای افقی دکمه سوییپینگ را انتخاب نموده تا جریان هوا به صورت افقی صورت گیرد.
 • سپس ر روی صفحه نمایش نشانگر swing به سمت اطراف را قرار داده تا جریان افقی هوا به صورت اتوماتیک صورت پذیرد.
 • برای ایجاد جریان هوای عمودی نیز دکمه swing را فشرده تا جریان هوا به صورت عموی انجام گیرد.
 • البته پس از انتخاب این وضعیت و نمایش نشانگر swing به سمت وسط جریان هوای عمودی به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد تا باد خروجی از دستگاه به صورت عمودی و اتوماتیک در محیط توزیع گردد.

راهنمای تنظیمات دمای اتاق کنترل اسپیلت ال جی

تنظیمات دمای اتاق کنترل اسپیلت ال جی

کاربرد دکمه Room temp در راهنمای کنترل اسپیلت ال جی اینورتر این است که دمای هوای اتاقی که کولر گازی در آن قرار دارد را نشان می‌دهد.

 • پس از روشن نمودن دستگاه کولر گازی این دکمه Room Temp را زده تا دمای اتاقی که کولر گازی در آن قرار دارد نمایش داده شود.
 • پس از فشردن این دکمه  علامت خانه بر روی صفحه نمایش دیجیتال ریموت کنترل مشهود می‌باشد که نشان دهنده دمای اتاق است.

تنظیم تایمر با کنترل کولر گازی ال جی

تنظیم تایمر با کنترل کولر گازی ال جی

این دکمه‌ برای تنظیم تایمر کولر گازی ال جی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • در صورتی که پس از فشردن دکمه on آن را به مدت چند ثانیه نگه داشته تا تایمر برروی صفحه نمایش نشان داده شود.
 • سپس زمان لازم برای روشن شدن کولرگازی را برای دستگاه تعیین کرده و سپس دکمه set clear را فشرده تا زمان روشن شد کولر گازی تنظیم گردد.
 • لیکن لازم به ذکر است که از دکمه‌های فلش بالا و پایین برای انتخاب دقیقه شمار این سیستم می‌توان استفاده نمود.
 • همچنین دستگاه کولر گازی را می‌توان پس مدت مشخصی خاموش نمود که این عمل با نگه داشتن دکمه off انجام می‌پذیرد.
 • بدین صورت که تایمر به شکل چشمک زن بر صفحه نمایش مشخص می‌گردد.
 • سپس زمان دقیق خاموشی را با کلید‌های فلش بالا و پایین تعیین نموده و سپس دکمه set clear را به منظور انجام تنظیمات فشرده تا تنظیم ساعت کولر گازی ال جی در زمان مشخص انجام پذیرد.

تنظیم حالت خواب با کنترل کولر گازی ال جی

تنظیم حالت خواب با کنترل کولر گازی ال جی

آخرین دکمه از مقاله آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی دکمه خواب است.

 • دکمه خواب یا sleep به منظور تنظیم حالت خواب دستگاه کولرگازی الجی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • پس از فشردن دکمه sleep زمان لازم برای حالت خواب را تعیین نموده و سپس دکمه set clear را به منظور تنظیم زمان حالت خواب فشرده تا دستگاه عملکرد تنظیم شده را انجام دهد.
 • برای مشاهده اینکه آیا حالت خواب فعال شده یا خیر می‌توان به صفحه نمایش دیجیتال توجه نمود و چنانچه علامت ستاره در کنترل کولر گازی بر صفحه نمایش مشاهده گردید، یعنی حالت خواب فعال می‌باشد.

خلاصه ای از راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی ال جی

در این مقاله سعی شده تمامی نکات مربوط به طریقه آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی ارائه و توضیح داده شود تا هریک از کاربران بتوانند به خوبی از دستگاه‌های کولر گازی استفاده نمایند. مطابق با مطالب بالا شما می توانید از کلید مود جهت تنظیم حالت های مختلف سرمایش، گرمایش، فن و … استفاده نمایید. همچنین امکان استفاده از دکمه پلاسما و کلین برای تصفیه هوا و تهویه آن به راحتی وجود دارد. با توجه به نکاتی که در این مقاله برای شما توضیح داده شد، پس از آشنایی با تنظیمات کنترل کولر گازی ال جی می توانید تغییرات مدنظر خود را به راحتی اعمال نمایید. در صورت ایجاد مشکل در هر کدام از مراحل گفته شده برای تعمیر کولرگازی خود از کارشناسان آی پی امداد کمک بگیرید.

10 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. محمد 06 مرداد 1401

  سلام وقت به خیر چطور میشه تنظیمات ساعت روشن و خاموش هر روز تکرار بشه ؟

  پاسخ دادن
 2. حسین مشیریان 04 تیر 1400

  سلام وخسته نباشید. من میخواهم باد کولر چه بشکل عمودی و چه افقی را ثابت نگهدارم. لطفا مرا راهنما کنید۰ ممنون از شما

  پاسخ دادن
  زیبا 01 تیر 1399

  سلام خسته نباشید روی ریموت ما قسمت دما عدد۷۴ نشون میده مگه کمترین دما۶۴ بالاترین دما۸۴ میشه راهنمایی کنین

  پاسخ دادن
   علی 04 مرداد 1400

   دکمه ENERGY SAVING بمدت ۵ثانیه فشرده نگه دارید تا دما از فارنهایت به سانتیگراد تبدیل بشه

   پاسخ دادن
  تد 13 خرداد 1399

  بسیار عالی .

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 خرداد 1399

   تشکر

   پاسخ دادن
    اکرم 11 تیر 1399

    سلام کنترل کولر ما زده ۸۸ هرکاری میکنیم کولر خاموش و روشن نمیشه چکارکنیم

    پاسخ دادن
  sedna 04 خرداد 1399

  خیلی عالی و کامل بود ممنون از،شما

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 خرداد 1399

   سلام ، ممنون از توجهتون

   پاسخ دادن
  حسین 22 اردیبهشت 1399

  سلام لطفاکارباکنترل کولرگازی ال جی Amp_24kراتوضیح دهید سپاسگزارم

  پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد