ویدیو ساخت موتور برق با CD

comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین بخش به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

زندگی ما با برق عجین شده به طوری که بدون برق در انجام کارها اختلال‌های زیادی ایجاد می‌شود. داشتن یک مولد برق برای مواقع اضطراری مهم ضروری است. شما میتوانید با وسایلی بسیار ساده با کمک یک آهنربا یک مولد برق بسازید. در این ویدئو آموزشی قصد داریم به شما ساخت موتور برق با CD را در زمانی بسیار کوتاه نشان دهیم.

ابزار مورد نیاز برای ساخت موتور برق

 • یک عدد CD
 • چسب قطره ای
 • میخ آهنی
 • بطری پلاستیکی
 • چسب حرارتی
 • مولد برق
 • آرمیچر
 • هویه
 • پروانه پنکه
 • آهنربا

همانطور که می‌بینید شما با استفاده از وسایل بازیافتی و دور ریختنی می‌توانید یه مولد برق با ولتاژی مناسب بسازید.

چگونه یک مولد برق قوی بسازیم؟

ساخت مولد برق کار بسیار ساده ای است. برای آنکه بتوانید ژنراتور برقی با ولتاژ بیشتری بسازید میتوانید از مولد برق بزرگتری استفاده نمایید. همچنین اگر مولد برق با سرعت بیشتری به چرخش در بیاید ولتاژ بیشتری تولید می‌گردد. همانطور که در این ویدئو مشاهده می‌کنید از آهنربا برای چرخاندن CD استفاده می‌شود، برای آنکه  با سرعت بیشتری بچرخد میتوانید از آهنرباهای مختلف با ابعداد متفاوت را آزمایش کنید.

ساخت ژنراتور برق مسافرتی

آنچه که در این ویدئو مشاهده می‌کنید نحوه ساخت یک ژنراتور برق با وسایلی ساده می‌باشد. اگر تمام مراحل این ویدئو را با دقت دنبال کرده و انجام داده باشید در زمانی بسیار کوتاه می‌توانید ژنراتور برق مسافرتی کاربردی بسازید. این مولد برق فضای کمی اشغال کرده و در عین حال ولتاژ مناسبی ایجاد میکند.

مزایای ژنراتور برق آهنربایی

تقریبا تمامی موتور برق هایی که در بازار هستند برای کار کردن و تولید برق از سوخت استفاده می‌کنند. کمتر موتور برقی وجود دارد که با منابع انرژی تجدید پذیر کار کند. یکی از اصلی ترین مزایای این مولد برق که بسیار حائز اهمیت است، رایگان بودن سوخت مصرفی آن می‌باشد.  این مولد برق برخلاف مدل های موجود در بازار آلودگی محیطی نداشته و از سوخت‌های فسیلی استفاده نمی‌کند.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. محمدی 02 آبان 1402

  یک باطری پشت المیچر مخفی کرده چون اهن ربا باعث جذب اهن وایستادن اون میشه ولی برای جذب بیننده باطری رو مخفی میکنه دقیقا پشت المیچر وبعداز چرخوندن مثلا اهن ربا رو بر میداره وبغلش نگه میداره اگر روی اون اهن روبای داخل المیچر بچسبانید به شکل داغه یعنی باعث دفع همدیگه بشن شاید بچرخه ولی میخ نه مگر میخهاش اهن ربا باشن

  پاسخ دادن
 2. محمدرضا 05 اردیبهشت 1402

  سلام من این وسیله رو درست کردم کار نمی کنه مشکل چیه لطفا بگید ممنون

  پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد