این سوال توسط علی اکبر محمودی پرسیده شده است

باد نداشتن پنکه سقفی

سلام. چرا پنکه سقفی با اینکه سرعتش زیاده و جهت چرخشش برعکس عقربه های ساعته، ولی هیچگونه بادی ندارد؟

2 پاسخ به این سوال داده شده
  • آی پی امداد 26 فروردین 1402

    درود کاربر گرامی، پنکه های سقفی طوری طراحی شده اند که جریان باد را رو به پایین ایجاد می کنند که به گردش هوا در اتاق کمک کند. اگر تیغه ها به درستی زاویه نگیرند، ممکن است نتوانند بادی قوی ایجاد کنند. احتمالا پره های پنکه را به صورت اشتباه تنظیم کرده اید که موجب ایجاد جهت اشتباه باد و خنک نکردن پنکه شده است. از این رو لازم است پره ها را خلاف جهتی که در حال حاضر تنظیم کرده اید، قرار دهید تا باد خنک ایجاد شود. برای رفع مشکل پنکه خود می توانید از خدمات تعمیرات پنکه در آی پی امداد استفاده کنید.

  • حامد 20 اردیبهشت 1402

    با سلام،چند حالت داده که مهمترینش از دید من البته اینه؛ اینکه اگه تنظیم پره های پنکه بهم بخوره که خیلی خیلی هم حساسه،فقط پره ها میچرخن ولی هیچ بادی نمیزنه(همون تنظیم کارخونه عالیه،ولی اگه قرار باشه با دست کج و معوجش کنیم،بهم میریزه)پنکه خودم الان دقیقا همین مشکلو داره.البته چون خودم تا حدودی دستم توو کاره ردیفش کردم،ولی هرکارکنی زور بالا پنکه میاد و اگه به کف دایره پنکه دست بزنی دستت میسوزه از داغی.اگه مشکل تنظیم پره ها ردیف بشه،به جرات بهت میتونم بگم ۹۹/۹% مشکلت حل میشه.یکی هم جای فاز و نول اگه اشتباه بشه و چپگرد و راستگردیش نسبت به قبل بهم خورده باشه،خب باد رو از پایین به بالا میزنه و فک میکنی باد نمیزنه،در حالی که میزنه،منتها از پایین به بالا،،،حالا اگه برعکسش کنی ،مطمئنن حل میشه.جای شما باشم دوست عزیز،اگه به پره ها دست زدی،راه اولو برو،حل نشد،راه دوم.انشاالله که ردیف شده باشه تا حالا

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال پاسخ حتما به نکات زیر توجه نمایید:

  • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربرانی که تخصص دارند یا مصرف کننده این محصول می باشند، پاسخ داده می شود.
  • اگر جوابی که توسط تعمیرکار آی پی امداد داده شده است، برای شما قانع کننده نیست و یا هنوز مشکل دستگاه شما برطرف نشده است، سوال خود را با جزِئیات بیشتر مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
  • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ تعمیرکاران یا دیگر کاربران؛ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
پاسخ شما
پاسخ خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست