logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟

چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟
چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟ به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟ ماکروفر یکی از انواع وسایل برقی کوچک اما کاربردی است که جهت پخت انواع غذا و گرم کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد ایجاد شود این است که چه ظروفی را می توان در ماکروفر گذاشت؟ آیا همه ظروف در ماکروفر قابل استفاده هستند؟ قطعاً استفاده از برخی ظروف در ماکروفر ممکن است قابل استفاده نباشد. بر همین اساس ما در این مطلب به معرفی ظروفی که میتوان در ماکروفر گذاشت، می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش در مورد ظروف مناسب برای ماکروفر می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرکاران  آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

از ظروف دایره ای شکل در ماکروفر استفاده کنید

چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟ یکی از بهترین ظروفی که میتوان در ماکروفر استفاده کرد، ظروف دایره یا بیضی شکل هستند. داروهای دایره ای شکل و بیضی شکل سطح تماس بیشتری را برای غذا ایجاد کرده و تمام سطح غذا به صورت یکنواخت گرم می شود. بر این اساس بهتر است به جای استفاده از ظروف مربعی یا مستطیلی از ظروف دایره ای شکل استفاده کنید. استفاده از این ظروف از سوختگی اطراف غذا جلوگیری می کند و مانع از هدر رفتن غذا می شود.

استفاده از ظروف دایره ای شکل در مایکروفر مجاز است

از ظروف سیلیکونی در ماکروفر استفاده کنید

آیا ظروف سیلیکونی برای ماکروفر مناسب هستند؟ قطعاً یکی از بهترین ظروفی که میتوان در ماکروفر گذاشت، ظروف سیلیکونی هستند. این ظروف کاملاً بی خطر هستند و در بسیاری از مواقع می توان برای پخت انواع کیک، شیرینی و … برای ظروف درون ماکروفر استفاده کرد. بنابراین خیال تان از بابت استفاده از ظروف سیلیکونی در ماکروفر راحت باشد.

از ظروف سیلیکونی در ماکروفر استفاده کنید

استفاده از ظروف آرکوپال در مایکروفر مجاز میباشد

یکی از ظروف مناسبی که میتوان در ماکروفر گذاشت، ظروف آرکوپال هستند که کاملاً بی خطر هستند و در گرم شدن سریع غذا بسیار موثر هستند. شما می توانید از انواع کاسه، بشقاب، سینی، لیوان جنس آرکوپال در ماکروفر استفاده کنید و نگران انفجار غذا در ماکروفر نباشید.

ظروف آرکوپال در مایکروفر

از ظروف مخصوص ماکروفر در این دستگاه استفاده کنید

چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟ امروزه ظروف بسیار متنوعی هستند که در ماکروفر قابل استفاده هستند. این ظروف ممکن است از جنس سیلیکون، شیشه، سرامیک، فلز و…باشند. اما نکته بسیار مهم این است که حتماً در هنگام خرید از قابل استفاده بودن این ظروف در ماکروفر مطمئن شوید. ظروفی که در ماکروفر قابل استفاده هستند از طریق مارک یا نشانه ای در پشت ظروف قابل تشخیص هستند. بنابراین اگر با این سوال مواجه شده اید که چه ظروفی در ماکروفر مناسب هستند؟ می توانید به پشت ظروف نگاه کرده و در صورت داشتن علامت مخصوص از آن ظروف در ماکروفر استفاده کنید.

در ماکروفر از ظروف فلزی و استیل استفاده نکنید

از چه ظروفی در ماکروفر استفاده نکنید؟ چه ظروفی را نباید در ماکروفر گذاشت؟ به هیچ عنوان از ظروف فلزی و استیل در ماکروفر استفاده نکنید. این ظروف به هیچ عنوان برای ماکروفر مناسب نیستند و ممکن است به دلیل داغ شدن سریع باعث سوختگی غذا شده و صفحه شیشه ای مخصوص ماکروفر به دلیل داغ شدن بیش از حد توسط ظروف استیل و فلزی ترک بردارد یا منفجر شود.

در ماکروفر از ظروف فلزی و استیل استفاده نکنید

از ظروف لب نقره ای و لب طلایی در ماکروفر استفاده نکنید

چه ظروفی را نباید در ماکروفر گذاشت؟ یکی از ظروف نامناسب برای ماکروفر، ظروف لب طلایی و لب نقره ای هستند که ممکن است در اثر استفاده در ماکروفر رنگ خود را از دست دهند و یا رنگ این ظروف در با غذا ترکیب شود. بنابراین به هیچ عنوان از ظروف رنگ دار در ماکروفر حتی در دمای کم استفاده نکنید تا آسیبی به ظروف،غذا و ماکروفر وارد نشود‌.

نتیجه گیری از چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت

در این مطلب به بررسی اینکه چه ظروفی را میتوان در ماکروفر گذاشت؟ پرداختیم. ظروفی چون آرکوپال و ظروف مخصوص ماکروفر برای گرم کردن غذا یا پخت آن در ماکروفر مناسب هستند. در مواقعی ممکن است استفاده از ظروف غیر استاندارد و نامناسب باعث انفجار ظروف و خراب شدن ماکروفر یا سوختن غذا در دستگاه شود. بنابراین بهتر است از ظروف مناسب ماکروفر استفاده کنید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود و غذای شما با کیفیت بالایی پخت شود طبخ شود.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست