021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات چای ساز در تهران 021-58941 با ما در تماس باشید

چرا چای ساز روشن نمی شود؟

چرا چای ساز روشن نمی شود؟
چرا چای ساز روشن نمی شود؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه

چای ساز یکی از لوازمی است که به دلیل سرعت بالای آن در تهیه آب جوش و چای، زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ممکن است در اثر استفاده مداوم و زیاد دچار خرابی شود. یکی از مشکلات رایج چای ساز ها این است که به هنگام روشن کردن آنها متوجه شوید که روشن نمی گردد. در این مواقع اولین سوالی که به ذهنتان می رسد این است که چرا چای ساز روشن نمی شود؟

در این موارد بهتر است به یک نمایندگی معتبر تعمیرات این دستگاه نظیر آی.پی امداد مراجعه کنید تا تعمیرکاران آن با استفاده از مدرن ترین روش ها اقدام به تعمیر آنها نمایند. هدف از تحریر این مقاله آشنایی شما عزیزان با دلایل روشن نشدن چای ساز و همچنین روش رفع این خرابی می باشد. امید است تا با استفاده از نکاتی که در این متن به آنها اشاره می شود بتوانید دستگاه چای ساز خود را عیب یابی کرده و اقدام به تعمیر آن به روش صحیح نمایید. برای درخواست تعمیرکار چای ساز با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

با استفاده از خدمات تعمیرات چای ساز در آی پی امداد تا 75 % در هزینه خدمات صرفه جویی نمایید.

در ادامه این مقاله برای بررسی علت روشن نشدن چای ساز به ارزیابی عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • چرا چای ساز روشن نمی شود؟
 • قرار نگرفتن صحیح کتری و قوری در جای خود و روشن نشدن چای ساز
 • وجود مشکل در پریز برق و روشن نشدن چای ساز
 • وجود ایراد در دوشاخه و کابل و روشن نشدن چای ساز
 • خرابی در کلید روشن خاموش و روشن نشدن چای ساز
 • خرابی برد الکترونیکی و روشن نشدن چای ساز
 • نتیجه گیری از روشن نشدن چای ساز

در ادامه با آی پی امداد همراه بمانید.

چرا چای ساز روشن نمی شود؟

در مواقعی که مهمان دارید و یا صبح برای حاضر کردن صبحانه، ممکن است برای دم کردن چای به سراغ دستگاه چای ساز بروید اما در کمال ناباوری هنگام روشن کردن آن متوجه شوید که دستگاه روشن نمی شود. در این مواقع شاد ندانید که چکار باید بکنید، اما بهتر است به جای این که سردرگم و یا دست پاچه شوید به دنبال دلیل آن بگردید. چند دلیل ممکن است برای این امر وجود داشته باشد که باید تمام موارد آنها را مورد بررسی قرار دهید تا ایراد دستگاه را پیدا کرده و سپس اقدام به تعمیر آن نمایید. در ادامه به سوال چرا چای ساز روشن نمی شود؟ پاسخ خواهیم داد و راهکارهای پیش رو را به شما عزیزان ارائه می کنیم.

قرار نگرفتن صحیح کتری و قوری در جای خود و روشن نشدن چای ساز

یکی از دلایلی که می تواند در روشن نشدن دستگاه چای ساز موثر باشد، عدم جای گیری صحیح کتری و قوری چای ساز در جای خود می باشد. طراحی این دستگاه ها به گونه ای است که اگر کتری و قوری آن در جای خود خود قرار نداشته باشند شروع به کار نمی کند. البته این امر برای افزایش ایمنی استفاده از این محصول در نظر گرفته شده است. شاید شما به دلیل عجله زیاد و یا هر دلیل دیگری کتری و قوری چای ساز را به صورت صحیح در جای خود قرار نداشته باشید که این امر منجر به عدم عملکرد آن می شود. ابتدا آن را بررسی کنید و آنها را دوباره برداشته و به صورت دقیق در جای خود قرار دهید.

وجود مشکل در پریز برق و روشن نشدن چای ساز

چرا چای ساز روشن نمی شود؟ اگر دستگاه چای سازتان روشن نشد، بعد از بررسی جای گیری صحیح اجزای آن، اولین کاری که باید بکنید این است که بررسی نمایید تا مطمئن شوید که پریزی که دستگاه را به آن متصل می کنید، دارای برق رسانی است یا نه. برای این کار یک دستگاه دیگر را به آن وصل کنید اگر دستگاه کار کند، نشان می‌دهد که مشکلی در پریز وجود ندارد، همچنین می توانید از اهم متر هم برای این کار استفاده نمایید. ولی اگر این دستگاه هم کار نکرد، پریز را باز کرده و اتصالات داخل آن را چک کنید.

وجود ایراد در دوشاخه و کابل و روشن نشدن چای ساز

برای پیدا کردن پاسخ سوال چرا چای ساز روشن نمی شود؟ دومین کاری که باید بکنید این است که دو شاخه و کابل برق چای ساز را بررسی کنید، تا از عدم وجود مشکل در آنها مطمئن گردید. دو شاخه دستگاه را می توانید از قسمت میانی آن با استفاده از پیچی که برای آن تعبیه شده است باز کنید و اتصالات آن را کنترل کنید. سپس برای عیب یابی دستگاه چای ساز باید کابل آن را بررسی کنید تا تاشدگی و قطعی در آن وجود نداشته باشد. در صورتی که در هر کدام از آنها مشکلی وجود داشته باشد باید نسبت به تعویض آنها اقدام نمایید.

خرابی در کلید روشن خاموش و روشن نشدن چای ساز

سومین مرحله برای این که بدانید چرا چای ساز روشن نمی شود؟ این است که کلیدی که بر روی دستگاه به منظور روشن و خاموش کردن آن تعبیه شده است را بررسی نمایید. برای این کار می توانید ابتدا قاب دستگاه را از طریق پیچ هایی که با استفاده از آنها بسته شده است، باز کنید. سپس کلید آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کند یا نه. اگر مشکلی در کلید وجود نداشته و اتصالات آن سالم باشند، باید سراغ مرحله بعدی بروید، ولی اگر مشاهده کردید که اتصالات و یا پایانه های آن دچار مشکل شده اند باید آنها را برطرف نمایید. در صورتی که مشکل در اتصالات کلید باشد می توانید آنها را دوباره وصل نمایی ولی اگر پایانه های دچار ایراد شده اند باید آنها را تعویض کنید.

اگر کلید روشن خاموش چایساز دلمونتی شما کار نمیکند و مانع از روشن شدن جایساز میشود میتوانید با انتقال آن به تعمیرگاه تخصصی تعمیرات چایساز دلمونتی به سادگی مشکل آن را رفع نمایید.

خرابی برد الکترونیکی و روشن نشدن چای ساز

اگر بعد از اقداماتی که در بالا به آنها اشاره شد، دستگاه چای سازتان درست نشد، احتمال دیگری به جز خرابی برد الکترونیک آن وجود ندارد. این احتمال آخرین موردی است که باید نسبت به کنترل آن اقدام نمایید. برد الکترونیک دستگاه از مهم ترین اجزای این دستگاه است که عملکرد صحیح آن برق رسانی دقیق را بین قطعات دستگاه ممکن کرده و از این طریق می تواند عملکرد درست چای ساز را تضمین کند. اما خرابی و یا به وجود آمدن یک اشکال حتی به صورت جزئی می تواند این برق رسانی را مختل کرده و دلیل خرابی آن باشد. بررسی برد الکترونیک و تعمیر آن شاید پاسخ این سوال شما باشد که چرا چای ساز روشن نمی شود؟

برای عیب یابی چای ساز و بررسی برد الکترونیک آن کافی است محفظه آن را باز کنید و اتصالات موجود در این برد را بررسی نمایید. اما از آن جایی که این برد بسیار حساس می باشد و اتصالات آن دارای پیچیدگی فراوانی است، شاید بهتر باشد برای تعمیر این بخش، آن را به یک نمایندگی تعمیرات مجاز دستگاه چای ساز ببرید تا تکنسین های حاضر در آن، این برد را بررسی کنند و در صورت نیاز اقدام به تعمیر آن نمایند.

نتیجه گیری از روشن نشدن چای ساز

نتیجه گیری از روشن نشدن چای ساز به شرح زیر می باشد:

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگام روشن کردن چای سازتان، ببینید که دستگاه کار نمی کند. اگر کمی درباره عیب یابی و تعمیر دستگاه های برقی سر رشته داشته باشید، ممکن است بتوانید دستگاه را عیب یابی کرده و شاید آن را تعمیر کنید. اما در بیشتر مواقع یا در این زمینه اطلاعاتی ندارید و یا ممکن است به جای تعمیر، بر خرابی آن هم بیافزایید. بهترین کار در این مواقع کمک گرفتن از یک تعمیرکار ماهر در یک نمایندگی مجاز تعمیرات می باشد. پیشنهاد ما به شما، آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران است.

 • دسترسی به قطعات فابریک چای ساز خواهید داشت
 • از افزایش طول عمر دستگاه خود خیال خود را راحت خواهید نمود
 • امکان دسترسی به تعمیرکار چای ساز در محل را دارید
 • برای خدمات صورت گرفته گارانتی دریافت می کنید

این مرکز با بهره گیری از تکنسین هایی که دارای مهارت و دانش کافی برای تعمیرات دستگاه ها هستند و همچنین تعمیر دستگاه های معیوب با ارزانترین قیمت ها و همچنین با ارائه خدماتی چون تعمیر در محل، ارائه ضمانت نامه بعد از اتمام تعمیر دستگاه و … می تواند بهترین گزینه شما برای تعمیر چای سازتان باشد. آی.پی امداد بر خود می بالد که با سابقه ای درخشان و تکنسین هایی ماهر به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به ما مشتریان عزیز می باشد. برای درخواست تعمیرکار با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

8 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. فاطمه 17 فروردین 1400

  سلام خسته نباشید چای ساز ما فلر امروز روشنش کردم وقتی که آب جوشید یه صدایی اومد خاموش شدو دیگه روشن نشد مشکل از چیه؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 17 فروردین 1400

   سلام، مشکل روشن نشدن چایساز فلر شما از کلید یا ترموستات کنتاکت میباشد.

   پاسخ دادن
 2. Amir 15 تیر 1399

  سلام چایی ساز ما مدل ناسا زدم به پریز دکمه ک مربوط ب قوری هسش روشن میشه ولی کتری روشن نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 16 تیر 1399

   سلام، ترموستات و کنتاکت چایساز ناسا شما باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  سعید 06 تیر 1399

  دستگاه چای ساز ما مدل پارادیس وقتی برق قطع میشه،ومجدد وصل میشه روشن نمیشه،اگه ممکن هست اساتید راهنمایی کنند .متشکرم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 07 تیر 1399

   سلام، اگر چای ساز شما برد الکترونیکی دارد احتمالا دچار مشکل شده.

   پاسخ دادن
   ف.ع.ن 17 اسفند 1399

   سلام امروز مشغول خونه تکونی بودم ،چایسازو ک لکه شده بود شیشه پاک کن زدمو تمیز کردم، بعد نیم ساعت که زدم ب برق روشن نشد .

   پاسخ دادن
    آی پی امداد 18 اسفند 1399

    سلام، احتمالا شیشه پاک کن که زدید به برد الکترونیکی نفوذ کرده، بعد از 2 ساعت مجدد استفاده کنید و اگر مشکل حل نشد، برد چایساز باید تعمیر شود.

    پاسخ دادن