021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه شارژ جارو شارژی

نحوه شارژ جارو شارژی
نحوه شارژ جارو شارژی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در سال های اخیر با گسترش چشمگیر زندگی ماشینی و به منظور کمتر کردن کارهای منزل توسط نیروی انسانی بسیاری از کارهایی که در گذشته توسط شخص انجام میشد در حال حاضر ماشینی شده است، مانند جارو زدن محیط به وسیله جارو شارژی اما علت دیگر محبوبیت جاروشارژی ها سبک و قابلیت جابجایی آنهاست. از جارو شارژی ها معمولا برای نظافت های کم حجم مانند داخل ماشین، زیر میز غذاخوری و … استفاده میشود اگر شما نیز به تازگی جاروی شارژی خود را خریداری کرده اید و علاقه مند به دانستن اطلاعاتی همچون نحوه شارژ جارو شارژی خود هستید با ما همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با شیوه شارژ جاروشارژی آشنا نیستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با متخصصین آی پی امداد همراه باشید.

نحوه کارکرد جاروشارژی و انواع آن به چه صورت است؟

پس از آنکه بحث بر سر موضوع محدویت کارکرد جاروهای برقی در فضاهایی که پریز برق وجود نداشت مطرح شد، جاروهای شارژی مورد استقبال بسیاری ازتولیدکنندگان و پس از آنها مصرف کنندگان قرار گرفتند.و به سرعت جزو لوازم کاربردی منزل محسوب شدند، نحوه کارکرد جاروشارژی مانند جاروهای برقی بوده با این تفاوت که در مکان هایی که برق وجود ندارد نیز به وسیله باطری قابل استفاده هستند، جاروهای شارژی در مدل های زیر تولید میشوند:

 • جاروی شارژی دستی: که محبوبترین نوع جاروهای شارژی هستند به دلیل سبکتر بودن و قابلیت بهتر حمل و نقل بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند.
 • جاروی شارژی پارویی : یا دسته بلند نوع دیگری از جاروهای شارژی میباشد که بیشتر به افرادی که مشکل کمر دارند و یا خم شدن برایشان سخت است پیشنهاد میشود.
 • جاروی شارژی چند منظوره: این نوع جاروها علاوه بر مکش خاک قابلیت مکش آب را نیز دارند.
 • جاروی شارژی تک منظوره:این مدل جاروی شارژی تنها قابلیت تمیز کردن گرد و خاک را دارد.
 • جاروی شارژی هوشمند: که در این مدل نیاز به هدایت شخص و نگه داشتن جارو نیست، وجارو شارژی با عملکرد سنسورهای تعبیه شده در آن روشن شده و به جهات مختلف حرکت کرده و محیط را تمیز میکند.

نحوه شارژجارو شارژی چگونه است؟

نحوه شارژ کردن جارو شارژی به شرح زیر است:

 • نحوه شارژ کردن جارو شارژی بسیار مهم است و نقش بسزایی در طول عمر دستگاه شما دارد، سعی کنید همیشه قبل از استفاده از جارو شارژی اقدام به شارژ باطری جارو نمایید تا در نیمه کار با تمام شدن شارژ باطری مواجه نشوید.
 • توجه داشته باشید که اصلی بودن شارژر شما در فرآیند شارژ شدن بسیار مهم است بدین منظور از استفاده از شارژر سایر جاروها و یا استفاده از شارژر تقلبی پرهیز نمایید.
 • باطری های جاروشارژی معمولا 12 ولت میباشند که حداکثر زمان لازم برای در شارژ ماندن آنها 20 دقیقه است و بیشتر از این میزان در شارژ بودن باعث آسیب رسیدن به باطری شما شود.

مدت زمان مورد نیاز برای شارژ جارو شارژی چقدر است؟

همانطور که گفته شد مدت زمان مورد نیاز برای شارژ جارو شارژی 20 دقیقه میباشد.و بیشتر و کمتر بودن این میزان شارژ ممکن است باعث آسیب به دستگاه شما گردد.

آیا جارو شارژی باید همیشه در شارژ باشد؟

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که آیا در صورت استفاده نکردن از جارو شارژی بازهم نیاز است که جارو دائما در شارژ باشد؟ قطعا خیر! با توجه به دلایل زیر متوجه میشویم که نیازی نیست جاروی شارژی شما مدام در شارژ باشد:

 • باطری های جارو شارژی معمولا 12 ولتی است که نیازی به ماندن بیشتر از 20 دقیقه در شارژ را ندارد.
 • پس از تکمیل شارژ حتما باطری را از شارژر جدا کنید زیرا ماندن در زمان بیشتر تنها از عمر مفید باطری دستگاه شما کم میکند و تاثیر مثبتی در شارژ شدن باطری ندارد.

علت شارژ نشدن جارو شارژی چیست؟

با توجه به اینکه جاروهای شارژی فقط در صورت شارژ بودن قادر به انجام کار هستند در نتیجه شارژ نشدن جارو شارژی مساوی است با عدم کارکرد دستگاه، در ادامه به بررسی علل شارژ نشدن جاروشارژی میپردازیم:

 • ممکن است برق محل شما قطع شده باشد.
 • خراب بودن پریز برق محل شما میتواند از دیگر علل شارژ نشدن جارو شارژی باشد.
 • عدم اتصال صحیح باطری در پایه شارژر
 • عدم اتصال پایه شارژر دستگاه شما به پریز برق.
 • خرابی در قسمت های داخلی پایه شارژر
 • خرابی شدن باطری جارو شارژی

 میزان عمر باطری جاروشارژی چقدر است؟

قطعا نمیتوان یک عدد مشخص برای میزان عمر باطری جارو شارژی ها اعلام کرد، اما موارد زیر تا حد زیادی تععین کننده میزان عمر باطری جارو شارژی هستند:

 • از آنجایی که اکثر افراد در استفاده از جاروهای شارژی از الگوی مناسبی استفاده نمیکدد معمولا این باطری ها به میزان استاندارد کارایی خود نمیرسند و زودتر از موعد از کار میافتند.
 • اما به منظور جلوگیری از این مشکل سعی کنید زمان استفاده از جارو شارژی به اندازه یک دوره شارژ آن باشد و قبل از استفاده مجدد آن را برای شارژ درون پایه شارژر قرار دهید.
 • در انتها میزان آمپر باطری شما نشان دهنده این امر است که جارو شما بعد از شارژ چه مدت میتواند کار کند.که قطعا پایین آمدن زمان توانایی کار جارو شارژی نشان از کم شدن عمر مفید آن دارد.

نتیجه گیری از نحوه شارژ جارو شارژی

اینکه برای افزایش عمر مفید یک دستگاه و بهبود کارایی آن نحوه نگه داری حرف اول و اخر را میزند امری بدیهی است اما در بعضی مواقع دستگاه ما به مراقبت بیشتری نیاز دارد و در واقع حساس تر است، مانند جاروهای شارژی و همانطور که در بالا در مورد نحوه شارژ جاروی شارژی توضیح داده شد، قطعا رعایت اصول در این روند با میزان رضایت مندی ما از محصولمان و افزایش عمر آن رابطه مستقیم دارد پس با نگه داری از جارو شارژی خود طبق یک الگوی مناسب راه را برای استفاده طولانی تر از آن هموار کنیم.

کاربران گرامی؛ در صورت بروز خرابی در اجاق گاز خود می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات اجاق گاز در آی پی امداد بهره مند شوید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست