021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن

نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن
نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

دستگاه های آبسردکن دستگاه هایی هستند که با توجه به مکانی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرند و کارایی که داشته باشند تحت کنترل سیستم های کنترل خاص و متشکل از اجزایی خاص در ابعاد و گنجایش های مختلف هستند شاید شما با قطعه ی مهمی به نام ترموستات در آبسردکن ها آشنا نباشید پس پیشنهاد ما به شما خواندن مقاله زیر در رابطه با آشنایی با نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن است.

کاربران گرامی؛ چنانچه قصد دارید تا اقدام به تنظیم ترموستات آبسردکن کنید به شما توصیه می کنیم تا در این بخش با متخصصن آی پی امداد همراه باشید.

انواع آبسردکن ها از نظر نوع سیستم کنترل

آبسردکن ها از نظر سیستمی که تحت کنترل آن هستند به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند که درادامه انواع آبسردکن ها از نظر نوع سیستم کنترل را برای شما شرح میدهیم:

  • آبسردکن های دیجیتال همانطور که از نامشان مشخص است دارای مدارهایی برای کنترل دماهای مربوط به سرما و گرمای آب هستند که البته در زمان اولین راه اندازی تنظیمات را خودمان انجام میدهیم و پس از آن دستگاه به صورت اتومات بر حسب تنظیمات انجام شده کار میکنید.
  • آبسردکن های معمولی که هیچ برد الکترونیکی ندارند و توسط اجزای مکانیکی داخلشان کنترل میشوند.در این دستگاه ها کنترل دمای آب سرد توسط ترموستات انجام میشود که رنج های مختلفی از دما را دارند. در واقع میتوان این قطعه را یک قطعه برای بروز حساسیت به دما دانست.
  • که وظیفه این قطعه با توجه به تنظیمات انجام شده قطع و وصل شدن فعالیت دستگاه است.
ویدیو آموزش تعویض ترموستات یخچال

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

وظیفه ترموستات در دستگاه آبسردکن

ترموستات قطعه ای دورن آب سرد کن ها میباشد که با روشن و خاموش شن به قطع و وصل کردن دستگاه آبسردکن برای کار کمک میکند بدین صورت که زمانی که ترموستات دستور قطع کردن را میدهد دستگاه شما آب را در دمای مطلوب نگاه داشته و با دستور مجدد ترموستات برای روشن و فعال شدن تغییر در دمای آب آغاز میگردد تا آب را به دمای تعیین شده برساند. در واقع وظیفه ترموستات در دستگاه آبسرد کن کنترل دمای آب است.

آموزش نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن

به منظور تنظیم دمای آب آبسرد کن به آموزش نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن میپردازیم:

  • بعد از خریداری و راه اندازی آبسردکن و قرار دادن مخزن آب در آبسرد کن نوبت به روشن کردن آن میرسد.
  • قطعا در این زمان آب نمیتواند تا هر زمان که ادامه دارد سرد و یا گرم شود و نیاز به یک قطعه برای کنترل این بالا رفتن و یا پایین آمدن دمای آب باشد.
  • قطعه ای که تنظیم دمای آب را در آبسردکن ها بر عهده دارد ترموستات میباشد.
  • در زمانی که دستگاه در حال انجام کار برای بالا بردن دمای آب و یا پایین آوردن و خنک کردن دمای آب است ترموستات کاری انجام نمیدهد.
  • اما همزمان با رسیدن دمای آب به درجه ای که تعیین شده است ترموستات دستور قطع کردن فعالیت آبسردکن را میدهد و پس از پایین آمدن دما و گرم شدن آب مجددا ترموستات این دستور را صادر میکند، و تمام مدتی که آبسرد کن در حال کار است این چرخه مدام تکرار میشود.

نتیجه گیری از نحوه تنظیم ترموستات آبسردکن

در تنظیم ترموستات آبسردکن باید دمای دقیق را در نظر داشته باشید زیرا اگر این دما به درستی تعیین نشده باشد ترموستات شما نیز کار نخواهد کرد و در نهایت دستگاه شما با خرابی مواجه خواهد شد زیرا ترموستات با توجه به دمایی که شما برای آن تعیین کرده اید اقدام به قطع و وصل کردن فعالیت دستگاه مینماید و در صورت اختلال در کارکرد آن علاوه بر نامطلوب بودن آبی که ازآن مینوشید ممکن است به دلیل بالا رفتن زیاد دما یا بیش از حد پایین آمدن باعث یخ زدگی و یا داغ شدن دستگاه آبسردکن شما گردد.پس بهتر است با رعایت دقیق مواردی که در مقاله بالا برای شما آوردیم در انجام این کار دقت کافی را داشته باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست