logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه

نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه
نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه یکی از مسائلی است که نقش موثری در حفظ سلامتی و همچنین کارکرد صحیح هود دارد. به طور کلی یکی از عواملی که باعث عملکرد صحیح هود می شود، پاک کردن فیلتر هود آشپزخانه در زمان های مشخص است‌. چراکه فیلتر هود در اثر جذب ذرات آلوده به سرعت کثیف شده و در نتیجه کثیف شدن فیلتر باعث عملکرد نامناسب هود می شود. به همین علت ما در این مطلب به بررسی نحوه نظافت فیلتر هود آشپزخانه می پردازیم تا چنانچه شما نیز با کثیفی هایی در فیلتر هود خود مواجه شده اید، بتوانید به کمک این مطالب اقدام به چربی زدایی فیلتر هود آشپزخانه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش یا نظر درباره نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

چگونه فیلتر هود آشپزخانه را تمیز کنیم؟

نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه چگونه است؟ یکی از سخت ترین کارها در آشپزخانه، تمیز کردن اجاق گاز، هود و … است که به دلیل جذب چربی به راحتی تمیز نمی شوند. به همین دلیل باید از مواد شوینده مخصوص یا موادی که قابلیت پاک کنندگی چربی و آلودگی را دارند، استفاده شود. مراحل تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه به این شکل است که در ابتدا باید فیلترهای تعبیه شده در هود را به آرامی از دستگاه خارج کنید. در اکثر مواقع در هود از دو فیلتر استفاده می شود. فیلترها را بعد از خارج کردن درون حمام یا سینک ظرفشویی قرار دهید. در ادامه با استفاده از مواد زیر برای چربی زدایی فیلتر هود آشپزخانه اقدام کنید.

نحوه درآوردن فیلتر

آموزش تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با استفاده از جوش شیرین

نحوه پاک کردن فیلتر هود آشپزخانه چگونه است؟ برای اینکه بخواهید فیلتر هود آشپزخانه را تمیز کنید، باید از آب داغ استفاده کنید. استفاده از آب داغ باعث می شود تا آلودگی و چربی راحت تر از فیلتر پاک شوند. حال درون سینک یا لگن نسبتاً بزرگی را از آب جوش پر کنید و به اندازه 50 تا 100 گرم جوش شیرین را به همراه شوینده هایی چون پودر برف، مایع ظرفشویی و … به آب اضافه کنید. فیلتر را به آرامی درون آب قرار دهید و برای 10 تا 20 دقیقه زمان دهید. سپس با استفاده از یک مسواک یا فرچه های مخصوص فیلتر را تمیز کنید و با آب بشویید. آب فیلتر را با حوله خشک کنید و مجدداً در هود نصب کنید.

تمیز کردن فیلتر با جوش شیرین

نحوه پاک کردن فیلتر هود آشپزخانه به کمک سرکه

چگونه می توان فیلتر هود را تمیز کرد؟ برای نظافت فیلتر هود آشپزخانه مجدداً مانند مراحل قبلی درون لگن یا سینک را از آب داغ یا گرم پر کنید. می توانید برای تاثیرپذیری بیشتر از آب جوش استفاده کنید. استفاده از آب جوش باعث می شود تا چربی ها به سرعت از فیلتر جدا شوند. در ادامه یک لیوان سرکه را به آب جوش اضافه کنید و برای 10 تا 15 دقیقه زمان دهید تا سرکه باعث جدا شدن چربی ها از فیلتر شود. سپس با استفاده از فرچه یا پارچه نسبتاً زبر، تمام سطح فیلتر را تمیز کنید و با مایع ظرفشویی بشویید. بعد از خشک شدن می توانید مجدداً فیلتر را در جای خود نصب کنید.

تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با سرکه

شیوه چربی زدایی از فیلتر هود آشپزخانه با آمونیاک

شیوه تمیز کردن فیلتر هود با آمونیاک چگونه است؟ چربی زدایی فیلتر هود با آمونیاک نسبت به روش های قبلی به زمان بیشتری نیاز دارد. روش پاک کردن چربی از فیلتر هود آشپزخانه با آمونیاک به این صورت است که باید درون کیسه یا پلاستیکی از آمونیاک پر کنید و فیلتر های جدا شده از دستگاه را درون آمونیاک قرار دهید و درب آن را با نخ کوچکی ببندید. بگذارید تا فیلتر به مدت 5 تا 8 ساعت درون آمونیاک قرار بگیرد. بعد از گذشت این ساعت، فیلتر را از آمونیاک خارج کنید و با کمک پارچه ای نرم و مایع ظرفشویی سطح آن را تمیز کنید. برای شستشو حتماً از آب گرم استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با آمونیاک

طریقه نظافت فیلتر هود آشپزخانه با قرص و ژل ظرفشویی

امروزه برای شست و شوی بهتر ظروف در ماشین ظرفشویی و افزایش طول عمر آن از مواد شوینده ای چون ژل و قرص استفاده می شود. این مواد باعث رسوب در ظرفشویی نمی شوند و باعث تمیزی بهتر و جلادهندگی ظروف می شوند. شما می توانید از قرص و ژل ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه استفاده کنید؛ زیرا این شوینده ها به سرعت باعث از بین رفتن چربی ها می شوند. بنابراین درون سینک را از آب پر کنید و یک عدد قرص را روی فیلتر قرار دهید. برای مدتی صبر کنید و سپس با ژل شوینده یا مواد شوینده دیگر سطح فیلتر را پاک کنید. در صورتی که در انجام هر کدام از این مراحل مشکل داشتید، از متخصصین آی پی امداد برای تعمیرات تخصصی هود کمک بگیرید.

نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با قرص و ژل ظرفشویی

نتیجه گیری از نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه

در مطلب فوق به بررسی نحوه تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه پرداختیم. فیلتر هود آشپزخانه را می توان از طریق موادی چون سرکه، جوش شیرین، آب داغ، مواد شوینده شیمیایی، آمونیاک و … تمیز کرد. پاک کردن فیلتر هود آشپزخانه از چربی و آلودگی ها باعث مکش بیشتر و کارایی بهتر فیلتر هود می شود. بنابراین از این موضوع به هیچ عنوان غافل نشوید و فیلتر هود را حداقل یکبار در ماه تمیز کنید. نظافت فیلتر هود آشپزخانه طی فواصل زمانی کوتاه باعث می شود تا علاوه بر رعایت نکات نگهداری از هود، طول عمر هود افزایش پیدا کند و در مراحل بعدی شست و شوی راحت تری داشته باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست