logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

مضرات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام

مضرات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله مضرات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آیا می دانستید که سازمان غذا و دارو مایکروویوها، سولاردام و مایکروفرها را به عنوان بخشی از کنترل کیفیت تایید یا رد می کند و این سازمان بررسی مضرات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام را مورد بررسی قرار می دهد؟. تولیدکنندگان مایکروویو، ماکروفر و سولاریوم باید محصولات خود را مطابق با استانداردهای عملکرد ایمنی و پیروی از مقررات صادر شده توسط سازمان غذا و داروی برای محافظت از سلامت عمومی و استفاده از دستورالعمل های ایمنی تولید کنند و در ادامه به آیا امواج الکترومغناطیسی ماکروفر، مایکروویو و سولاردام خطرناک است؟ بررسی مضرات مایکروفر، بررسی مضرات مایکروویو، بررسی مضرات سولاردام و مقایسه ماکروفر، مایکروویو و سولاردام بپردازیم. در ادامه همراه آی پی امداد باشید تا این موارد را به خوبی مورد بررسی قرار دهیم.

خلاصه ای از مضرات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام

کاربران گرامی وبسایت تعمیرات لوازم خانگی آی‌ پی امداد، برای اینکه وقت کمتری از شما بگیریم، در این قسمت خلاصه ای از مضرات ماکروفر، مایکروویو و سولاردام را مطرح کرده ایم.

امواج الکترومغناطیسی ماکروفر، مایکروویو و سولاردام خطرناک است؟
 • خیر، این اشعه ها برای بدن ضرری ندارند.
بررسی مضرات ماکروفر
 • پرتوهای تولید شده در مایکروفر برای بدن مضر نیستند.
آشنایی با مضرات مایکروویو
 • اشعه تولید شده در مایکروویو بدلیل کم بودن پرتوها و زمان کم استفاده برای بدن مضر نیست.
بررسی مضرات سولاردام
 • سولاردام ها و اشعه های تولید شده در استفاده معمول برای بدن هیچ ضرری ندارند.
مقایسه ماکروفر، مایکروویو و سولاردام
 • قیمت سولاردام نسبت به مایکروویو و مایکروفر بیشتر است.
 • سولاردام برخلاف مایکروویو و مایکروفر آب غذا را تبخیر نمی کند.
 • سرعت پخت غذا در سولاردام نسبت به مایکروویو و مایکروفر بیشتر است.
 • با سولاردام می توانید انواع غذا را تهیه کنید.
 • از نظر ابعاد و طراحی هرسه دستگاه شبیه به هم هستند.

آیا امواج الکترومغناطیسی ماکروفر، مایکروویو و سولاردام خطرناک است؟

طبق بررسی های آی پی امداد هر سه دستگاه ماکروفر، مایکروویو و سولاردام با امواج خاصی کار می کنند و هرکدام از آن ها به نوعی غذا را گرم و می پزند. این دستگاه ها زیر نظر سازمان بهداشت تهیه و تولید می شوند و طبق بررسی های صورت گرفته برای بدن ضرری ندارند و می توانید با خیالی راحت از آن ها استفاده کنید. همچنین در ادامه به بررسی مضرات هر سه دستگاه می پردازیم و سعی میکنیم خیلی تخصصی تر درباره امواج تولید شده صحبت کنیم تا به خوبی در این باره اطلاعات کسب کنید.

بررسی مضرات ماکروفر

برای اینکه متوجه شوید مایکروفر مضر است یا خیر، باید از چند زاویه به این سوال نگاه کنید. در پاسخ به این سوال به اطلاع می رسانیم که این دستگاه به طور طبیعی یک پرتو برای حرارت دادن و پختن غذا تولید می کند.

 • به طور کلی امواج رادیویی مانند امواج موبایل هوشمند، امواج رادیویی، اشعه گاما، اشعه ایکس و اشعه خورشیدی برای بدن انسان مضر هستند.
 • یعنی این اشعه ها برای بدن کاملا مضر هستند.
 • با این حال، در واقعیت، باید گفت که برخی از پرتوها تنها زمانی مضر هستند که در مقادیر زیاد یا با قدرت بسیار بالا در مدت زمان طولانی و در مجاورت انسان استفاده شوند.
 • بنابراین تشعشعات ماکروفر هیچ تاثیری بر سلامتی ندارد و برای انسان خطرناک نیست.
 • در مورد اینکه آیا امواج الکترومغناطیسی مضر هستند یا خیر، باید بگوییم که امواج الکترومغناطیسی برای بدن انسان مضر نیستند.
 • اما در برخی موارد این تشعشعات در صورت عدم رعایت استانداردهای لازم می تواند مضر باشد.

بررسی مضرات ماکروفر

بررسی مضرات مایکروویو

مردم همیشه نگران هستند که آیا قرار گرفتن در معرض مایکروویو می تواند به سلامت بدن آسیب برساند یا خیر. این نگرانی از زمان اختراع مایکروفر و مایکروویو همیشه وجود داشته است. در پاسخ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده گفت که آسیب ناشی از تشعشعات مایکروویو بعید است. با این حال، می توانید توصیه هایی را برای کاهش آسیب پذیری خود هنگام استفاده از این دستگاه دنبال کنید.

بررسی مضرات مایکروویو

امواج مایکروویو به عنوان امواج الکترومغناطیسی طبقه بندی می شود که در آن انرژی از طریق هوا عبور می کند. امواج الکترومغناطیسی انواع مختلفی دارند، از جمله امواج رادیویی، نور مرئی، اشعه ایکس و پرتوهای گاما. خوشبختانه امواج مایکروویو نیز مانند امواج رادیویی جزو دسته امواج غیر یونیزه هستند.

بررسی مضرات سولاردام

سولاردام از نظر بسیاری از افراد یکی از عوامل ایجاد سرطان معرفی شده است. غذاهای پخته شده در سولاردام و فرها عموما سرطان زا نیستند و ادعاهایی مبنی بر سرطان زا بودن سولاردام درست نیست.

بررسی مضرات سولاردام

مقایسه ماکروفر، مایکروویو و سولاردام

 • از نظر قیمت با توجه به اینکه سولاردام ها جدید تر از مایکروویو ها و مایکروفر ها هستند، قطعا قیمت بالاتری دارند، به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از خرید سولاردام بودجه مشخصی را تعیین کنید.
 • همچنین برخی از مردم فکر می کنند که سولاردام از مایکروفر و مایکروویو ایمن تر است و غذای پخته شده در آن سالم تر است، اما در واقع اینطور نیست و مشخص است که همه این دستگاه ها با امواجی کار می کنند.
 • عده ای با شنیدن نام سولاردام فکر می کنند که سولاردام ها از نظر صدا و اندازه وسایل بزرگی هستند اما از نظر اندازه و شکل مایکروفر و مایکروویو یکی هستند.
 • غذاهای پخته شده در سولاردام نسبت به غذاهایی که در مایکروویو یا مایکروفر پخته می شوند برتری دارند و شاید از نظر کیفیت کمی بهتر غذا را بپزد.
 • در مایکروویو غذا خشک می شود و بیشتر آب آن در داخل دستگاه توسط امواج از بین می رود، اما در مورد سولاردام ها اینطور نیست، علاوه بر این امواج حرارتی کوچک داخل سولاردام به خوبی غذا را حفظ می کند و طعم غذا را بهتر می کند.
 • پس از روشن کردن سولاردام ها به سرعت امواج نورانی گرمایی آن شروع به فعالیت می کند اما در رابطه با مایکروفر و مایکروویو نیاز است تا چند دقیقه صبر کرد، پس اگر نیاز دارید تا غذای خود را در کوتاه ترین زمان ممکن تهیه کنید توصیه ما سولاردام است.
 • در ادامه پیشنهاد می شود نظر خودتان را نسبت به تفاوت ماکروفر و ماکروویو و سولاردام در بخش نظرات بیان کنید و به ما بگویید که کدام یکی از آن ها به نظر شما بهتر است.
3 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. امیر 24 تیر 1402

  سلام مگه میشه امواج ضرر نداشته باشند!؟ آن هم امواج ماکروویو!!

  پاسخ دادن
 2. مریم احمدب 31 خرداد 1402

  من یه سولاردم 3884 خریدم کنارش گلدون گذاشتم یه هفته ای خشک شد. ماهی قرمز گذاشتم 2 روزه مرد. اگه این تشعشع نده پس چرا اینطور میشه؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 31 خرداد 1402

   درود، سولاردام ها دارای مقدار کمی اشعه هستند و بهتر است چیزی کنار دستگاه قرار ندهید.

   پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد