logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری

علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری
علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

صدا و لرزش شدید آبمیوه گیری یکی از مسائل بسیار آزاردهنده است و مشتریان همواره درصدد یافتن راهی برای از بین بردن این مشکل هستند. با توجه به اینکه معمولا صدا و حرکت زیاد آب میوه گیری به دلیل جمع شدن تفاله، مشکل در صافی، فاصله ایجاد شده بین گلویی و تیغه و … می باشد، باید هریک از این موارد به دقت مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم در جهت رفع هریک از آنها انجام شود. هدف ما در این مقاله از آی پی امداد، بررسی کامل علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری و نحوه تعمیر آن می باشد. همچنین با کمک فیلم آموزشی ارائه شده در این مقاله می توانید به راحتی علت بروز این مشکل را شناسایی و رفع کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد در میان بگذارید.

ویدیو آموزشی علت لرزش آب میوه گیری

چنانچه به هنگام کار با دستگاه آب میوه گیری خود متوجه لرزش و صدای زیاد آن شده اید، پیش از مطالعه این مقاله می توانید ابتدا ویدیو آموزشی زیر که توسط تکنسین متخصص آی پی امداد برای شما تهیه شده است را مشاهده کنید که در آن به شرح کامل دلایل بروز این مشکل پرداخته ایم.

5 دلیل صدا و لرزش آبمیوه گیری + فیلم آموزشی

آیا تا به حال هنگام آبگیری میوه ها با لرزش ناخوشایند آبمیوه گیری خود مواجه شده اید؟ این لرزش نه تنها می تواند آزاردهنده باشد، بلکه می تواند نشان دهنده ایراد در دستگاه و اختلال در عملکرد آن باشد. لرزش شدید یا سر و صدای زیاد آبمیوه گیری یکی از مشکلات رایجی است که در برخی مواقع به دلیل بروز ایراداتی در عملکرد بخش های مختلف دستگاه ممکن است مشاهده شود. در ادامه 5 علت لرزش آبمیوه گیری به همراه ویدیو آموزشی شرح آنها ذکر شده است:

 1. کند شدن تیغه آبمیوه گیری
 2. تراز نبودن سطح قرارگیری آبمیوه گیری
 3. تجمع تفاله ها درون آبمیوه گیری
 4. خرابی لرزه گیرهای موتور
 5. خرابی کوبل ها و بوش موتور

در ادامه هریک از این دلایل را به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد.

1. کند شدن تیغه آبمیوه گیری

با گذشت زمان و استفاده مکرر از آبمیوه گیری، ممکن است تیغه های دستگاه کند شده و مانند روز اول قادر به گرفتن آب میوه ها به صورت کامل نباشد. همین امر باعث می شود که در حین کار به دستگاه و تیغه ها فشار زیادی وارد شده و منجر به ایجاد لرزش و صدا در آبمیوه گیری شود. از این رو در این شرایط باید اقدام به بررسی و تعویض تیغه آبمیوه گیری در صورت نیاز نمایید. اگر به مرور زمان و به دلیل استفاده زیاد از دستگاه، بین گلوئی و تیغه برنده فاصله زیادی به وجود آمده است نیز می توان با استفاده از واشر و پوشش دادن فضای خالی ایجاد شده، اقدام به رفع مشکل لرزش و صدای زیاد آب میوه گیری کرد.

 • می توانید با باز کردن کوپلینگ از روی شفت موتور از یک پیچ گوشتی تخت کمک بگیرید.
 • در واقع می‌توان با چرخاندن پادساعتگرد کوپلینگ اقدام به باز کردن آن کرد.
 • سپس باید یک واشر با توجه به میزان خوردگی به وجود آمده بین تیغه و گلوئی اضافه کنید.
 • در این حالت فضای خالی به وجود آمده ناشی از ساییدگی به صورت کامل با استفاده از واشر پوشش داده خواهد شد.
 • استفاده از یک سوهان تخت برای صاف کردن زیر گلویی نیز می تواند باعث از بین رفتن لرزش شدید دستگاه گردد.

کند شدن تیغه آبمیوه گیری

2. تراز نبودن سطح قرارگیری دستگاه

یکی از علت های به وجود آمدن حرکت و سر و صدای زیاد در آبمیوه‌گیری، می تواند متعادل نبودن سطح قرارگیری دستگاه باشد؛ زیرا قرار دادن آبمیوه گیری روی سطح ناهموار می تواند به هنگام کارکرد آن صدا و لرزش زیادی ایجاد کند. در این شرایط برای رفع مشکل خیلی راحت می توانید آبمیوه گیری را در یک سطح صاف قرار داده و اقدام به استفاده از دستگاه کنید.

 • مطمئن شوید که دستگاه روی سطح صاف و تراز قرار گرفته است.
 • همچنین می توانید از یک سطح سنج برای بررسی تراز بودن سطح استفاده کنید.
 • اگر دستگاه شما دارای پایه های لاستیکی است، مطمئن شوید که در جای خود قرار دارند و آسیب ندیده باشند.

3. تجمع تفاله ها درون آبمیوه گیری

معمولاً در دستگاه‌هایی که صافی فلزی دارند، اگر حجم تفاله های میوه زیاد شود، در این حالت صافی از حالت تعادل خارج می‌گردد. همچنین باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری می توانند منافذ صافی یا فیلتر را مسدود کنند و جریان آب میوه را مختل کنند. این امر می تواند به موتور فشار وارد کند و باعث لرزش شود. وزن تفاله ها نیز می تواند به بار دستگاه اضافه کند و موتور را تحت فشار قرار دهد، به خصوص اگر مخزن تا انتها پر شده باشد.

 • ساده ترین روش برای از بین بردن لرزش زیاد به وجود آمده در دستگاه، خالی کردن تفاله های موجود در آن می باشد.
 • برای جلوگیری از تجمع تفاله ها، مخزن را به طور مرتب، قبل از پر شدن کامل تخلیه کنید.
 • بعد از هر بار استفاده، تمام قطعات دستگاه از جمله صافی، تیغه و مخزن را به طور کامل با آب گرم و صابون بشویید.
 • از میوه های سفت تر مانند سیب و هویج استفاده کنید؛ زیرا این میوه ها تفاله کمتری تولید می کنند.

چرا آبمیوه گیری در حین کار میلرزد

4. خرابی لرزه گیرهای موتور

واشرهای لرزه گیرهای موتور آب میوه گیری یکی از بخش های مهم این دستگاه می باشد. لرزه گیرها قطعات کوچکی از جنس لاستیک یا پلاستیک هستند که بین موتور و بدنه دستگاه قرار می گیرند و وظیفه آنها جذب لرزش های موتور و جلوگیری از انتقال آنها به بدنه دستگاه است. با گذشت زمان و استفاده مکرر، لرزه گیرها ممکن است فرسوده، ترک خورده یا پاره شوند. در صورتی که این لرزه گیرها خراب یا از کار افتاده باشند، موتور در جای خود قرار نگرفته و در نتیجه فاصله بین قطعات دستگاه زیاد شده و آبمیوه گیری شروع به لرزش خواهد کرد.

 • ابتدا لرزه گیرهای آبمیوه گیری را بررسی کنید تا ببینید آیا فرسوده، ترک خورده یا پاره شده اند. اگر هر گونه ایراد مشاهده کردید، باید آنها را با لرزه گیرهای جدید تعویض کنید.
 • برای تعویض لرزه گیرها، باید ابتدا آبمیوه گیری را از برق جدا کنید. سپس قاب دستگاه را باز کنید. لرزه گیرهای قدیمی را برداشته و لرزه گیرهای جدید را در جای خود قرار دهید.

خرابی واشر لرزه گیر موتور آبمیوه گیری

5. خرابی کوبل ها و بوش موتور

موتور آبمیوه گیری یکی از اصلی ترین قطعات دستگاه است که از بخش های مختلفی تشکیل شده است. یکی از بخش های مهم موتور، کوبل و بوش می باشد. کوبل ها قطعات پلاستیکی یا فلزی هستند که وظیفه اتصال بخش های مختلف آبمیوه گیری، مانند پارچ، درب و بدنه را به یکدیگر بر عهده دارند و با ایجاد اصطکاک، ثبات و استحکام لازم را برای دستگاه فراهم می کنند. بوش موتور نیز یک یاتاقان یا بلبرینگ است که داخل موتور قرار گرفته و از چرخش نامنظم و لرزش ناخواسته موتور جلوگیری می کند. هریک از این قطعات ممکن است در اثر استفاده مداوم از دستگاه، به مرور دچار خرابی شده و منجر به ایجاد لرزش و سر و صدای زیادی در حین کار با دستگاه شوند.

 • اگر کوبل ها ساییده شده اند، اما هنوز سالم هستند، می توانید با تمیز کردن و روغن کاری آنها اصطکاک را کاهش داده و لرزش را تا حدی کم کنید.
 • کوبل ها شکسته یا ترک خورده باشند، لازم است آنها را تعویض کنید.
 • اگر بوش موتور ساییده شده است نیز باید حتما تعویض شود.

خرابی کوبل سر موتور آبمیوه گیری

برای تعمیر مشکل لرزش آبمیوه گیری با کجا تماس بگیریم؟

در این مطلب از سایت آی پی امداد 5 مورد از رایج‌ترین دلایل بروز مشکل لرزش شدید آبمیوه گیری را مورد بررسی قرار دادیم. حال اگر دستگاه شما صدا و لرزش زیادی دارد، به راحتی قادر به تشخیص مشکل احتمالی هستید. اگر برای رفع این مشکل و تعمیرات آبمیوه گیری خود مهارت کافی ندارید، حتماً با متخصصین آی پی امداد مشورت کنید. به این منظور می‌توانید با شماره‌های 02158941 یا 02191093903 تماس گرفته و در صورت نیاز از خدمات متخصصین آی پی امداد بهره‌مند شوید.

4.3/5 - (23 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
در بحث‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • رضا خ 30 دی 1402

  علت افزایش سر و صدای آبمیوه گیری (پاناسونیک مدل MJ-476PN) چی هست؟ با تشکر فراوان

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 30 دی 1402

   درود، بوش های موتور، خود موتور، کوبل باید بررسی شود.

   پاسخ دادن