logo logo تعمیرات آبمیوه گیری با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری

علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری
علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

 علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری بسیار آزاردهنده است و مشتریان همیشه درصدد یافتن راهی برای از بین بردن مشکل لرزش شدید آبمیوه گیری در هنگام کار هستند. با توجه به اینکه معمولا صدا و حرکت زیاد بخاطر جمع شدن تفاله، مشکل در صافی و فاصله ایجاد شده بین گلویی و تیغه می باشد، در واقع تعمیر این موارد بسیار ساده بوده و خیلی راحت می تواند در خانه اقدام به تعمیر لرزش و صدای زیاد آبمیوه گیری کنید. هدف ما در این مقاله بررسی کامل علت های لرزش در دستگاه آب میوه گیری و نحوه تعمیر آن می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر با آی پی امداد همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد در میان بگذارید.

چرا آبمیوه گیری لرزش و سر و صدای زیادی ایجاد می کند؟

لرزش شدید یا سر و صدای زیاد آبمیوه گیری یکی از مشکلات رایجی است که در برخی مواقع به دلیل بروز مشکلاتی ممکن است در دستگاه مشاهده شود. در لیست زیر چند نمونه از بارزترین دلایل بیان شده است:

 1. یکی از علت های به وجود آمدن حرکت و سر و صدای زیاد در آبمیوه‌گیری متعادل نبودن دستگاه می تواند می باشد.
 2. در برخی مواد وجود خرابی و یا مشکل در موتور نیز می‌تواند باعث ایجاد لرزش شدید در دستگاه شود.
 3. معمولاً در دستگاه‌هایی که صافی فلزی دارند، اگر حجم تفاله های میوه زیاد شود، در این حالت صافی از حالت تعادل خارج می‌گردد.
 4. قرار دادن دستگاه در سطح ناهموار نیز می‌تواند یکی از علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری شود که خیلی راحت می توانید آبمیوه گیری را در یک سطح صاف قرار داده و اقدام به استفاده از دستگاه کنید.

چرا آبمیوه گیری در حین کار میلرزد

با ادامه مقاله علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری همراه باشید تا با نحوه رفع این مشکل آشنا شوید.

نحوه تعمیر لرزش شدید آبمیوه گیری به هنگام کار چگونه است؟

معمولاً لرزش زیاد و صدای آبمیوه گیری یکی از مشکلاتی می باشد که برای حل مشکل به وجود آمده باید اقدام به باز کردن کوپلینگ بین موتور و تیغه کنید.

 • خیلی راحت می توانید با باز کردن کوپلینگ از روی شفت موتور از یک پیچ گوشتی تخت کمک بگیرید.
 • در واقع می‌توان با چرخاندن پادساعتگرد کوپلینگ اقدام به باز کردن آن کرد.
 • سپس باید با افزودن یک واشر با توجه به میزان خوردگی به وجود آمده بین تیغه و گلوئی کنید.
 • در این حالت فضای خالی به وجود آمده ناشی از ساییدگی به صورت کامل با استفاده از واشر پوشش خواهد داد شد و دیگر لرزش یا صدایی به وسیله دستگاه تولید نمی گردد.

دقت نمایید استفاده از یک سوهان تخت برای صاف کردن زیر گلویی نیز می تواند باعث از بین رفتن لرزش شدید دستگاه گردد.

ساده ترین روش از بین بردن لرزش و صدای زیاد آب میوه گیری چیست؟

ساده ترین روش برای از بین بردن لرزش زیادی به وجود آمده در دستگاه، خالی کردن تفاله های موجود در دستگاه می باشد. چرا که ماندن تفاله در آبمیوه گیری باعث به هم خوردن تعادل دستگاه شده و علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری هنگام استفاده از دستگاه می تواند باشد.

از بین بردن لرزش و صدای زیاد آب میوه گیری

برای تعمیر تکان خوردن آبمیوه گیری چه کاری باید انجام دهیم؟

همیشه نحوه استفاده از آب میوه گیری می‌تواند باعث عدم بروز مشکلات زیادی در دستگاه شود. یکی از آن موارد می‌توان به وجود لرزش و یا صدای زیاد در آب میوه گیری اشاره کرد.

 • همان طور که بیان شد، از دلایلی که می‌تواند باعث به وجود آمدن لرزش در دستگاه شود، می توان به جمع شدن تفاله در دستگاه اشاره کرد.
 • در این حالت خیلی راحت می توانید با پاک کردن محفظه آبمیوه گیری این مشکل را رفع کنید
 • وجود مشکل در بخش صافی نیز می‌تواند یکی از علت‌های این مشکل باشد.
 • در این حالت باید اقدام به صاف کردن تخت کردن بخش گلوئی دستگاه نمایید.
 • وجود مشکل در صافی دستگاه نیز از علت های به وجود آمدن لرزش می باشد.
 • ساده ترین روش که می توانید متوجه شوید که لرزش و صدای به وجود آمده از دستگاه به دلیل وجود مشکل در صافی می باشد، این است که در آب میوه تفاله میوه وجود داشت باشد.
 • در این حالت صافی آبمیوه گیری خراب شده و باید اقدام به تعویض آن و تعمیرات آبمیوه گیری کنید.

خلاصه مقاله علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری و روش تعمیر دستگاه

در اکثر مواقع علت لرزش شدید حین کار با آبمیوه گیری به دلیل جمع شدن تفاله در دستگاه می باشد. در این حالت می توانید اقدام به تمیز کردن تفاله ها کنید. اگر به مرور زمان و به دلیل استفاده زیاد از دستگاه بین گلوئی و تیغه برنده فاصله زیادی به وجود آمده است، در این حالت نیز می توان با استفاده از واشر و پوشش دادن فضای خالی ایجاد شده اقدام به رفع مشکل لرزش و صدای زیاد آب میوه گیری کرد. در نهایت وجود خرابی در بخش صافی نیز میتواند باعث لرزش در دستگاه شود. در این حالت نیز خیلی راحت می توانید با تعویض بخش صافی لرزش به وجود آمده در دستگاه را رفع نمایید.

4.2/5 - (19 امتیاز)

در بحث و گفتگوی این مقاله شرکت کنید!

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست