logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

عیب یابی تایمر اجاق گاز

عیب یابی تایمر اجاق گاز
عیب یابی تایمر اجاق گاز
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله عیب یابی تایمر اجاق گاز به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

عیب یابی تایمر اجاق گاز چگونه انجام می شود؟ رضایت بالای مصرف کنندگان از اجاق گاز باعث شده است که تولید کنندگان به دنبال راه حلی برای کارایی بهتر این دستگاه باشند. به همین علت اقدام به نصب تایمر اجاق گاز کرده اند. تایمر برای تنظیم زمان پخت غذا در فر و اجاق گاز مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه در بسیاری از اجاق گازها تایمری تعبیه شده است که از طریق آن می توان زمان مناسب برای پخت هر نوع غذا را تنظیم کرد تا در زمان مناسب شعله اجاق گاز خاموش شود. اما در مواقعی افراد با خرابی تایمر اجاق گاز مواجه می شوند و نیاز به تعمیرات تایمر اجاق گاز دارد. در این مطلب به نحوه عیب یابی تایمر اجاق گاز و روش تعمیر تایمر اجاق گاز می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای این محتوا همراه ما باشید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره عیب یابی تایمر اجاق گاز خود می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و تعمیرگاه مجاز آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

چرا تایمر اجاق گاز کار نمی کند؟

چرا تایمر اجاق گاز کار نمی کند؟ امروزه در بسیاری از اجاق گاز های موجود در بازار از تایمر برای تنظیم زمان پخت غذا در ماکروفر و اجاق گاز  استفاده می شود. هرگونه خرابی در قطعات و اجزای اجاق گاز ممکن است باعث از کار افتادن تایمر اجاق گاز و عدم کارکرد آن شود. در صورتی که تایمر اجاق گاز شما خراب شده است، برای تعمیر تایمر مکانیکی و لمسی اجاق گاز و رفع مشکل آن ابتدا باید دلیل خراب شدن آن تشخیص دهید. چند مورد از دلایل خرابی تایمر اجاق گاز را در ادامه توضیح خواهیم داد.

چرا تایمر اجاق گاز خراب میشود

نبود جریان برق دلیل خرابی تایمر اجاق گاز

برای عیب یابی تایمر اجاق گاز ابتدا باعث به بررسی همه عواملی که باعث روشن یا کار کردن تایمر می شوند، بپردازیم. برای مثال جریان برق یکی از عواملی است که باعث روشن شدن تایمر اجاق گاز می شود. بنابراین اگر جریان برق در تایمر یا اجاق گاز وجود نداشته باشد، تایمر نیز روشن نمی شود. عوامل متعددی چون نوسانات جریان برق، قطع شدن برق منطقه، سوختن پریز، اتصالی سیم و … باعث نرسیدن جریان برق به این قطعه و در نتیجه روشن نشدن تایمر اجاق گاز می شود. بنابراین در صورت کار نکردن تایمر اجاق گاز ابتدا از وجود جریان برق در اجاق گاز اطمینان حاصل کنید. همچنین دلایل روشن نشدن اجاق گاز  نیز متفاوت است.

خراب شدن برد الکترونیکی از علل کار نکردن اجاق گاز

خراب شدن برد الکترونیکی اجاق گاز از دلایل دیگری است که باعث از کار افتادن یا روشن نشدن تایمر اجاق گاز می شود. با توجه به اینکه برد الکترونیکی اجاق از مهم ترین قطعات اجاق گاز است و به عنوان مغز دستگاه وظیفه دستور به قطعات اجاق گاز را بر عهده دارد. تایمر اجاق گاز با توجه به دستور برد الکترونیکی روشن شده و فعالیت خود را آغاز می کند. در صورتی که برد الکترونیکی اجاق گاز خراب شود، هیچ قطعه ای دستور روشن شدن تایمر را نمی دهد.

خراب شدن برد الکترونیکی اجاق گاز باعث مشکل در تایمر میشود

تعمیر مشکل روشن شدن تایمر اجاق گاز

در صورتی که تایمر اجاق گاز شما به دلیل نرسیدن برق یا خراب شدن قطعه ای چون برد الکترونیکی خراب شده است و کارایی خود را از دست داده است، توصیه می شود برای استفاده مجدد، اقدام به تعمیرات تایمر اجاق گاز نمایید. برای تعمیر تایمر مکانیکی و لمسی اجاق گاز توصیه می شود از یک متخصص حاذق و با تجربه بخواهید تا بعد از عیب یابی و تشخیص علت کار نکردن تایمر گاز، برای رفع مشکل آن اقدام کند. در بسیاری از مواقع می توان با تعویض برد الکترونیکی اجاق گاز و تعمیر آن مشکل تایمر اجاق گاز را حل کرد. در صورتی که مشکل روشن نشدن تایمر اتصالی برق یا خراب شدن پریز باشد، باید از یک برق کار بخواهید تا عاملی که باعث بروز این مشکلات مانند یکسره شدن فندک گاز می شود را هرچه سریع تر رفع کند.

تعمیر مشکل روشن نشدن تایمر اجاق گاز

راهنمای تنظیم تایمر اجاق گاز

چنانچه در عملکرد تایمر اجاق گاز ایراداتی به وجود آمده است و به صورت مکرر چشمک می زند، به احتمال زیاد مشکل از منبع تغذیه آن است. در این شرایط نیاز به تنظیم تایمر یا تعمیر این قطعه جهت رفع مشکل کار نکردن تایمر اجاق گاز می باشد. برای تنظیم تایمر نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

  • ابتدا سعی کنید به صورت دستی اقدام به تنظیم مشکل تایمر اجاق گاز نمایید.
  • در صورتی که تایمر به چشمک زدن ادامه می دهد، نشان دهنده این است که اجاق گاز از حالت اتوماتیک خارج نمی شود.
  • بر روی تایمر سه دکمه وجود دارد که یکی از آنها جهت زمان پخت و پز و دیگری برای نشان دادن ساعت است و دکمه وسط عملکرد این دو دکمه را تنظیم می کند.
  • شما می توایند با فشردن این دکمه زمان و تایم مربوط به اجاق گاز را تنظیم کنید.

نتیجه گیری از عیب یابی تایمر اجاق گاز

در مطالب بالا به عیب یابی تایمر اجاق گاز پرداختیم. اجاق گاز دستگاهی بسیار کاربردی در آشپزخانه است که خراب شدن هر یک از قطعات در آن باعث کاهش کیفیت و عدم کارایی آن می شود. بنابراین چنانچه خرابی یا نقصی را در اجاق گاز خود احساس کرده اید، حتماً از یک تعمیرکار برای عیب یابی و تعمیر اجاق گاز کمک بگیرید.

شرکت آی پی امداد یک مجموعه متخصص و حرفه ای در حوزه تعمیرات لوازم خانگی است که از نیروهای متخصص برای تعمیرات لوازم خانگی کمک می گیرد. شرکت آی پی امداد در طی این سال ها توانسته است اعتبار و رضایت مشتریان زیادی را با ارائه کارهای با کیفیت خود جلب کند. در صورت سپردن تعمیرات اجاق گاز به این مجموعه می توانید هزینه خود را تا 75 درصد کاهش دهید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست