logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت گرم نکردن شوفاژ برقی

علت گرم نکردن شوفاژ برقی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت گرم نکردن شوفاژ برقی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در این مطلب قصد داریم ابتدا در مورد نحوه کارکرد شوفاژ برقی توضیح دهیم، سپس علت گرم نکردن شوفاژ برقی را بررسی کنیم. این مطلب به صورت تخصصی و با مشورت های تکنسین های مجموعه آی پی امداد نوشته شده است. آی پی امداد یکی از مجموعه های قدیمی است که سال هاست در زمینه تعمیر لوازم برقی خانگی فعالیت دارد، البته چیزی که مجموعه آی پی امداد را در زمینه تعمیرات لوازم برقی خانگی قابل حمل و غیر قابل حمل تبدیل به یک برند معتبر کرده است، حضور تکنسین های حرفه ای و با تجربه است که میتوانند برای تعمیر انواع دستگاه های برقی خانگی به شما کمک کنند.

تنها کافی است به سایت آی پی امداد مراجعه کنید و درخواست خود را برای حضور تکنسین در محل ثبت کنید. این عزیزان به سرعت با شما تماس خواهند گرفت و زمان حضورشان را با شما هماهنگ می کنند. همچنین در صورتی که برای تعمیر شوفاژ برقی نیازی به حضور تکنسین احساس نمی کنید، میتوانید مشکل دستگاه را به تنهایی برطرف نمایید. شما میتوانید در بخش دیدگاه هر مطلب و بخش پرسش و پاسخ سایت سوالات خود را بپرسید و راهنمایی دریافت کنید بدون اینکه هیچ هزینه ای بپردازید. لطفا تا پایان مطلب با ما همراه باشید؛ زیرا مطالعه این مطلب قطعا در جهت عیب یابی و رفع مشکل گرم نشدن شوفاژ برقی به شما کمک خواهد کرد.

آشنایی با شوفاژ برقی و نحوه کارکرد آن

اجازه دهید این مطلب را با طرح یک سوال آغاز کنیم که شما از چه وسیله گرمایشی برای منزل یا محیط کارتان استفاده می کنید؟ امروزه از سیستم های متفاوتی برای گرم کردن فضای درون منزل بهره گرفته میشود که یکی از آن ها شوفاژ برقی است. این دستگاه مانند هر دستگاه دیگری ممکن است دچار اشکال شود و به خوبی گرم نشود. ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم چرا شوفاژ برقی گرم نمی شود؟ ابتدا باید از نحوه کارایی آن مطمئن شویم زیرا اطلاع از چگونگی کارکرد شوفاژ برقی علاوه بر بالا بردن سطح معلوماتتان به شما کمک می کند عیب یابی و رفع مشکل شوفاژ برقی برای شما سریع تر انجام شود.

 • نحوه کار شوفاژ برقی اینگونه است پس از اتصال به برق و تنظیم دمای مورد نظر، المنت دستگاه روشن شده و کم کم گرم میشود تا زمانی که روغن موجود داخل شوفاژ به پره هایی که اطراف آن قرار گرفته، منتقل گردد و محیط به تدریج گرم شود.
 • همچنین شوفاژهایی در منازل یا اداره جات دیده میشود که از طریق گرم شدن آبی که در آن ها جریان دارد، دمای محیط را گرم می کنند، در شوفاژهای برقی روغن جای آب را گرفته است.

آشنایی با شوفاژ برقی و نحوه کارکرد آن

در صورتی که نیاز به تعمیر شوفاژ برقی داشته باشید، میتوانید به سایت آی پی امداد مراجعه کنید و ابتدا مقالات تخصصی قرار داده  شده را مطالعه فرمایید. در صورتی که خواندن آن ها نتوانست در رفع مشکل به شما کمک کند، در بخش دیدگاه یا پرسش و پاسخ سوال هایتان را مطرح کنید. اگر هم نیاز به حضور تکنسین دارید، میتوانید در سایت آی پی امداد درخواست کنید تا تکنسین در محل شما حضور پیدا کند و مشکل گرم نشدن شوفاژ برقی را برای شما برطرف کند.

چرا شوفاژ برقی گرم نمی شود؟

در ادامه این بخش هریک از موارد موثر در بروز مشکل گرم نکردن شوفاژ برقی را به همراه توضیحات آنها برای شما بررسی خواهیم کرد:

خراب شدن کلیدهای برق

 • کلیدهای برق شوفاژ برقی با قطع و وصل کردن جریان، میزان برق ورودی به آن را کنترل می کنند.
 • در صورتی که کلیدها به هر دلیلی دچار مشکل شوند، برق به درستی به دستگاه نمی رسد و در نهایت شوفاژ برقی گرم نمی شود.

نقص در سیم کشی دستگاه

 • یکی دیگر از دلایل گرم نشدن شوفاژ برقی این است که سیم کشی یا کابل های رابط آن آسیب دیده است و نمی توانند به درستی جریان برق را در قسمت های مختلف آن برقرار کنند و شوفاژ برقی نمی تواند گرم شود.

کارکرد نادرست سنسورهای شوفاژ

 • سنسورهای شوفاژ برقی میتوانند میزان حرارت دستگاه را تشخیص دهند.
 • اما وقتی در عملکرد این قسمت مشکل وجود داشته باشد، پیام گرم شدن را به برد نمی فرستند.
 • دریافت سیگنال های نادرست برد باعث میشود شوفاژ گرم نکند.

چرا شوفاژ برقی گرم نمی شود؟

خرابی ترموستات

 • ترموستات در شوفاژ برقی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
 • این قطعه وظیفه دارد ولتاژ ورودی به المنت ها را قطع و وصل کند تا به دمای تعیین شده برسد.
 • به تعبیر بهتر ترموستات است که مشخص می کند شوفاژ برقی باید چه میزان گرما میتواند داشته باشد.

بروز مشکل در برد الکترونیک

 • برد الکترونیکی از قطعات بسیار مهم در همه وسایل برقی است.
 • در شوفاژ برقی نیز برد میزان گرما را تشخیص می دهد و به المنت دستور می دهد که ولتاژ را قطع و وصل کند.
 • بنابراین اگر این قطعه خراب شده باشد، نمی تواند میزان گرمای شوفاژ برقی را مدیریت کند و همین دلیل گرم نکردن شوفاژ برقی است.

نقص در عملکرد المنت

 • همانطور که در ابتدا توضیح دادیم، جریان برق ورودی به دستگاه باعث میشود که المنت ها داغ شوند و روغن موجود در پره ها را نیز داغ کنند تا از این طریق به محیط گرما بدهند.
 • اما اگر این المنت ها خراب شوند، گرمایی تولید نخواهد شد.

تنظیمات غلط دستگاه

 • گاهی دلیل گرم نکردن شوفاژ برقی این است که تنظیمات آن به درستی انجام نشده و همزمان کلیدهای المنت فعال نشده است.
 • همچینن ممکن است درجه حرارت دستگاه به درستی تنظیم نشده باشد که باید تنظیمات صحیح اعمال شود.

آنچه درباره علت گرم نکردن شوفاژ برقی آموختیم

همراهان گرامی آی پی امداد، از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید، از شما سپاسگذاریم. امیدواریم مطلبی را که با کمک تکنسین های مجموعه آماده کردیم؛ برای شما مفید بوده باشد. در این مطلب در مورد دلایل گرم نشدن شوفاژ برقی اطلاعات خوبی به دست آوردیم. حال میدانیم که شوفاژ های برقی ممکن است به دلایلی مثل خرابی المنت ها، خرابی ترموستات، تنظیمات غلط دستگاه، بروز مشکل در برد الکترونیک، نقص در عملکرد سنسورهای دستگاه، خرابی کلید برق و سیم کشی به خوبی گرم نکند. در صورتی که برای رفع مشکل گرم نکردن شوفاژ برقی نیاز به کمک تکنسین داشتید، میتوانید روی کمک تعمیرکاران مجموعه آی پی امداد حساب کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست