logo logo تعمیرات آبمیوه گیری با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت نشت آبمیوه از آبمیوه گیری

علت نشت آبمیوه از آبمیوه گیری
علت نشت آبمیوه از آبمیوه گیری
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت نشت آبمیوه از آبمیوه گیری به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آبمیوه گیری ها وسایلی کاربردی هستند که به شما امکان می دهند از میوه ها و سبزیجات تازه، آبمیوه های خوشمزه تهیه کنید. نشت آبمیوه از دستگاه یکی از مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از کاربران در زمان استفاده از آبمیوه گیری خود با آن مواجه شوند. این اتفاق نه تنها می تواند باعث هدر رفتن آبمیوه شود، بلکه می تواند نشان دهنده یک مشکل اساسی در دستگاه باشد که نیاز به توجه دارد. در این مقاله از آی پی امداد به بررسی علت نشت آبمیوه از آبمیوه گیری و راه حل های رفع آنها می پردازیم. در صورتی که شما نیز با این مشکل مواجه شده اید، می توانید برای رفع آن به مطالعه مقاله و مشاهده فیلم آموزشی آن بپردازید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال در زمینه علل نشت آبمیوه از آبمیوه گیری می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد در میان بگذارید.

فیلم آموزشی علت نشت آبمیوه از آبمیوه گیری

در برخی مواقع ممکن است به هنگام کار با دستگاه آبمیوه گیری خود با مشکل نشت آبمیوه از بخش های مختلف آن مواجه شوید. در ویدیو آموزشی زیر، تکنسین متخصص آی پی امداد علت بروز این مشکل را برای شما شرح داده است.

چرا آبمیوه از آبمیوه گیری نشت می کند؟ 5 علت + راه‌حل

دلایل زیادی باعث نشتی آب میوه از آبمیوه گیری می شود که خیلی از آن‌ها به نوع استفاده از این دستگاه بستگی دارد. بعضا از مهم ترین این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انباشته شدن زیاد تفاله
 2. مسدود شدن و یا کثیف شدن فیلتر
 3. استفاده از آب میوه گیری با سرعت بالا
 4. لرزش های زیاد دستگاه
 5. شکستن درپوش و قسمت زیرین دستگاه

1. جمع شدن تفاله زیاد

جمع شدن تفاله زیاد در آبمیوه گیری می تواند از مهمترین دلایل نشتی آب میوه از دستگاه باشد. آب میوه گیری دارای یک مخزن برای جمع کردن تفاله ها می باشد. هنگامی که از آبمیوه گیری استفاده می کنید، میوه ها یا سبزیجات به قطعات ریز خرد شده و آب آنها گرفته می شود. تفاله باقی مانده معمولاً در مخزن مخصوصی جمع آوری می شود. اگر مخزن تفاله بیش از حد پر شود، می تواند فشار زیادی به دستگاه وارد کند. این فشار باعث نشت آبمیوه از درزها و منافذ آبمیوه گیری به خصوص در قسمت هایی که قطعات به یکدیگر متصل می شوند، خواهد شد. علاوه بر این، تجمع زیاد تفاله می تواند مسیر جریان آبمیوه را مسدود کرده و موجب افزایش فشار و در نتیجه نشت آبمیوه شود.

 • مهمترین اقدام برای جلوگیری از نشت آبمیوه، خالی کردن مخزن تفاله به طور مرتب در حین استفاده از دستگاه است.
 • ممکن است لازم باشد هر چند بار که دستگاه را پر می کنید، مخزن تفاله را خالی کنید.
 • همچنین لازم است از پر کردن بیش از حد مخزن آبمیوه خودداری کنید.

جمع شدن تفاله زیاد باعث نشت آب از آبمیوه گیری میشود

2. مسدود شدن سبد فیلتر

سبد فیلتر آبمیوه گیری یکی از اجزای مهم این دستگاه است که وظیفه دارد تفاله را از آبمیوه جدا کند. اگر این سبد مسدود شود، باعث ایجاد مشکلاتی از جمله نشت آبمیوه می گردد. هنگامی که سبد فیلتر مسدود می شود، به جای اینکه آبمیوه به طور کامل از فیلتر عبور کند و به داخل مخزن جمع آوری گردد، بخشی از آن از طریق درزها و منافذ سبد فیلتر نشت می کند.

 • پس از هر بار استفاده از آبمیوه گیری، سبد فیلتر را با آب گرم و صابون به طور کامل بشویید.
 • هنگام شستشوی آبمیوه گیری باید توجه کنید؛ زیرا خرده های میوه به این راحتی ها از آن جدا نمی شوند.
 • برای این کار می توانید فیلتر را در یک ظرف پر ‌از آب گرم و سرکه سفید برای چند ساعت قرار دهید تا تمیز کردن آن راحت تر شود.
 • میوه ها و سبزیجات را قبل از آبگیری به قطعات کوچک تر برش دهید تا از گیر کردن آنها در سبد فیلتر جلوگیری کنید.
 • اگر از میوه هایی با پوست ضخیم مانند سیب و پرتقال استفاده می کنید، قبل از آبگیری آنها را پوست کنید.
 • چنانچه از میوه هایی با تفاله نرم استفاده می کنید، می توانید از یک صافی در کنار آبمیوه گیری استفاده نمایید تا تفاله را از آبمیوه جدا کنید.

مسدود شدن سبد فیلتر آبمیوه گیری

3. بالا بودن سرعت دستگاه

هنگامی که از آبمیوه گیری با سرعت بالا استفاده می کنید، تیغه ها و سایر اجزای داخلی با سرعت بیشتری می چرخند. این مسئله باعث لرزش و ناپایداری دستگاه شده و لرزش آن می تواند باعث شل شدن اتصالات و درزها شده و در نتیجه آبمیوه از آنها نشت کند. همچنین سرعت بالا می تواند فشار زیادی را در داخل محفظه آبمیوه گیری ایجاد کند. این فشار موجب می شود که آبمیوه از طریق نقاطی مانند درپوش، کاسه یا فیلتر نشت پیدا کند.

 • با توجه به نوع میوه یا سبزیجاتی که قصد آبگیری آنها را دارید، از سرعت مناسب استفاده نمایید.
 • برای میوه های نرم و آبدار باید از سرعت کم و برای میوه ها و سبزیجات سفت تر مانند سیب و هویج می توان از سرعت بالاتر استفاده کرد.

4. لرزش زیاد آبمیوه گیری

یک دیگر از عواملی که می‌تواند علت نشتی آب میوه از آب میوه گیری باشد، لرزش زیاد دستگاه هنگام کار است. در صورتی‌ که که آبمیوه گیری روی یک سطح صاف و ثابت قرار نداشته باشد، لرزش های آن طبیعی نبوده و این موضوع می تواند باعث بیرون ریختن آب میوه شود.

 • مشکل لرزش آبمیوه گیری را نیز می‌توانید با ثابت کردن جای آب میوه گیری و یا محکم نگه داشتن آن در زمان کار برطرف نمایید.
 • همیشه آبمیوه گیری را روی سطح صاف و تراز قرار دهید.

لرزش زیاد آبمیوه گیری

5. شکسته بودن درپوش و کاسه

درپوش و کاسه آبمیوه گیری دو بخش مهم در دستگاه آبمیوه گیری هستند که برای آب بندی محفظه و جلوگیری از نشت آبمیوه در حین کار تعبیه شده اد. اگر درپوش یا کاسه شکسته یا ترک خورده باشند، نمی توانند به طور کامل آب بندی شده و در نتیجه آبمیوه از طریق شکستگی یا ترک نشت می کند. برخی دستگاه ها ممکن است به دلیل قدیمی بودن و استفاده بیش از حد دارای شکستگی باشند. همچنین این درپوش عمدتا پلاستیکی بوده و در صورت ایجاد فشار زیاد ممکن است شکسته شود. علاوه بر سرپوش بالایی ممکن است قسمت های زیرین آبمیوه گیری نیز با شکستگی مواجه شوند. لازم به ذکر است که وارد کردن فشار زیادی به این بخش ها یا دقت نکردن در هنگام شستن می تواند باعث بروز خرابی در این دستگاه ها شود.

 • تنها راه حل رفع مشکل، تعویض این قطعات با قطعات جدید و سالم است.
 • اگر آبمیوه گیری شما قدیمی است و درپوش و کاسه آن به طور مکرر شکسته می شود، خرید یک آبمیوه گیری جدید بهتر و ارزان تر از تعویض مداوم قطعات شکسته می باشد.

شکسته بودن درپوش علت نشت آبمیوه از آب میوه گیری

برای رفع مشکل نشتی در دستگاه آبمیوه گیری با کجا تماس بگیریم؟

در طول مقاله سعی کردیم تمام مواردی که ممکن است باعث بروز نشتی آبمیوه در آب میوه گیری شوند را بررسی کنیم و راه حل های رفع مشکل را برای شما ذکر کنیم. چنانچه شما نیز با این مشکل در دستگاه خود مواجه هستید، می توانید به کمک مطالب ذکر شده و فیلم آموزشی در این مقاله، اقدامات لازم را برای رفع ایراد دستگاه خود انجام دهید. در صورتی که همچنان قادر به بررسی و رفع مشکل دستگاه خود نیستید، بهتر است این کار را به تکنسین های متخصص آی پی امداد بسپارید. برای بهره مندی از این خدمات در مجموعه آی پی امداد می توانید با شماره تلفن های 02158941 یا 02191093903 تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید.

2 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • فریدون طاهری 01 آذر 1402

  با سلام من یه آب میوه گیری گاستروبک مدل ۴۰۱۳۸ دارم که هنگام اسموتی کمی مایع وارد دستگاه شد و از کار افتاد. در اصفهان دادم باز کردند اول گفتند یه قطعه از بردش مشکل دارد از تهران میگیرم عوض میکنم. بعد گفتند نبود حالا از جای دیگه میپرسم در نهایت بعد از یه هفته گفتند برد آب میوه گیری به بدنه پرس هست و قابل تعمیر نیست. خواستم نظر شما را بپرسم که اگر قابل تعمیر هست، بیارم خدمت شما چون برام حرکتی که تعمیرکار اینجا انجام داد، شک برانگیز است. قبلا از شما متشکرم

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 01 آذر 1402

   درود، به هیچ وجه برد آبمیوه گیری به بدنه پرس نمی شود. اگر برد توسط تکنسین مربوطه دستکاری شده باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد، در غیر اینصورت باید عیب یابی و در صورت امکان، تعمیر یا تعویض آن انجام شود.

   پاسخ دادن
اینستاگرام آی پی امداد