021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت صدای ماشین لباسشویی

علت صدای ماشین لباسشویی
علت صدای ماشین لباسشویی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه
podcast

پادکست دلیل صدا در لباسشویی همراه با آموزش رفع مشکل

منتظر خواندن دیدگاه شما بعد از گوش کردن به این پادکست خواهیم بود.

 

لباسشویی ها از وسایل پر استفاده در منزل هستند که سبب پاکیزگی و راحت کردن پروسه شست و شو برای ما شده اند اما این وسایل هم مانند سایر لوازم خانگی میتوانند دچار مشکل گردند و زحمت شست و شوی لباس را برای ما ایجاد کنند، اما به ندرت پیش میاید که ماشین های لباسشویی به یکباره از کار بیفتند و معمولا این دستگاه ها برای ما هشدارهایی قبل از خراب شدن دارند مانند ایجاد سرو صدای زیاد اگر شما نیز با مشکل سر و صدا در ماشین لباسشویی خود مواجه هستید و به دنبال راهی برای رفع آن هستید پیشنهاد ما به شما خواندن این مقاله و دانستن علت صدای ماشین لباسشویی است.

کاربران گرامی؛ چنانچه با مشکل صدای زیاد در ماشین لباسشویی مواجه هستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با همراهی تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد به عیب یابی و نحوه رفع این مشکل در منزل بپردازید.

علت صدای جیر جیر لباسشویی

همه ماشین لباسشویی ها از هر برندی که باشند دارای یک سری قطعات ثابت مثل یاتاقان هستند که وظیفه این یاتاقان ها در ماشین لباسشویی کمک به حرکت مناسب مخزن ماشین لباسشویی است، یاتاقان ها در واقع به یک سری توپ های کوچک فلزی گفته میشود که همه در امتداد یکدیگر قرار دارند و با شروع کار ماشین لباسشویی این قطعات نیز شروع به چرخش میکند اما وجود یاتاقان ها چه ارتباطی با علت صدای جیر جیر لباسشویی دارد؟ در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • همانطور که گفته شد جنس این توپ های کوچک از جنس فلز میباشد، ممکن است در اثر خارج شدن این توپ ها از مسیر خود ما شاهد سر وصدای لباسشویی ها باشیم.
 • یکی دیگر از علل صدای جیر جیر لباسشویی میتواند به ما نیاز دستگاه را به روغن کاری اعلام نماید.
 • اما اصلی ترین و اولین مشکلی که در نتیجه صدای جیر جیر به ذهن میرسد را میتوان خشک شدن کاسه نمد لباسشویی دانست.
 • در صورت شنیدن صداهایی کوچک و ممتد مثل رها شدن گوی های فلزی بهتر است برای جلوگیری از آسیب های بیشتر به لباسشویی در اسرع وقت برای تعمیر آن توسط یک تعمیرکار اقدام نمایید.

دلیل صدای تق تق ماشین لباسشویی

هر کدام از صداهایی که از ماشین لباسشویی شنیده میشود اعلام کننده وجود اشکال در یکی از قطعات لباسشویی میباشد گاهی مصرف کنندگان ماشین های لباسشویی از ایجاد صدای تق تق در ماشین لباسشویی خود شکایت میکنند که در ادامه این مقاله به بررسی دلیل صدای تق تق ماشین لباسشویی میپردازیم:

 • در همه ی ماشین های لباسشویی قطعه ای به نام کمک فنر وجود دارد که وظیفه آن نگه داشتن محفظه در داخل دیگ ماشین لباسشویی است.
 • به کمک این قطعه مخزن لباسشویی حرکت میکند.
 • گاهی این اتصال جدا شده و باعث ایجاد صدایی مانند صدای برخورد دو جسم یا صدای تق تق را ایجاد میکند.
 • یکی دیگر از علل صدای تق تق ماشین لباسشویی را میتوان به محل قرار گیری نامناسب لباسشویی نسبت داد .
 • همچنین در برخی از مدل های ماشین لباسشویی در صورت کم بودن میزان لباس های داخل مخزن لباسشویی شاهد حرکت آزادانه مخزن و ایجاد صدایی شبیه صدای تق تق ماشین لباسشویی هستیم که در واقع این صدا به دنبال برخورد دیگ لباسشویی به دیواره های اطراف ایجاد میشود.

بررسی دلایل سر و صدای لباسشویی در هنگام شستشو

همانطور که گفته شد ایجاد صداهای مختلف در ماشین لباسشویی برای ما میتواند نشان از نقص کارکرد یک قطعه از این دستگاه را گزارش دهد اما گاهی ماشین های لباسشویی در هنگام شستشو صدای بلندی را ایجاد میکنند که در ادامه این مقاله به بررسی دلایل سرو صدای لباسشویی در هنگام شستشو میپردازیم:

 • ممکن است در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی در هنگام روشن کردن آن با صدای بلند آن مواجه شویم.
 • در برخی از مدل های ماشین لباسشویی ممکن است در صورت بیشتر و یا کمتر بودن لباس ها از میزان استاندارد در هنگام شسشتو با صدای بلند آن مواجه باشیم.
 • ممکن است صدای زیاد ماشین لباسشویی در هنگام شستشو مربوط به خشکی قطعات داخلی لباسشویی باشد که در این صورت میتوان با روغن کاری کردن آن را برطرف کرد.
 • گاهی ممکن است علت صدای لباسشویی به دلیل نچرخیدن دیگ آن باشد که تنها کافی است درب آن را باز کرده و به کمک دست اقدام به چرخش دیگ نمایید.
 • ممکن است صدای زیاد ماشین لباسشویی در اثر افتادن یک جسم خارجی و یا سکه ای که درون جیب لباس ها بوده است ایجاد شده باشد که در صورت چرخش به فضای داخلی لباسشویی برخورد میکند.
 • یکی دیگر از دلایل سرو صدای لباسشویی در هنگام شستشو میتواند مربوط به خرابی بلبرنگ های لباسشویی باشد.
 • گاهی قرار گرفتن اجسام خارجی در مسیر خروج آب باعث ایجاد سر و صدا میگردد.
 • ممکن است در هنگام شست و شوی لباس شما صدای عجیبی از لباسشویی خود بشنوید که این صدا ممکن است در اثر ایجاد اختلال در کارکرد پمپ لباسشویی باشد.

نتیجه گیری از علت صدای ماشین لباسشویی

همانطور که در مقاله بالا برای شما عزیزان توضیح دادیم لباسشویی ها سالیان سال است که به کمک بشر آمده اند تا از حجم کار آنها در زمان شستشو بکاهند اما گاهی این دستگاه ها با ایجاد سر و صداهایی به ما خبر از خرابی یک قطعه و یا کارکرد نادرست یکی از قطعات لباسشویی میدهند که باید در اسرع وقت در جهت رفع آن اقدام نمود تا موجب بهبود کارکرد دستگاه خود شده و همچنین از وارد شدن آسیب های بیشتر به ماشین لباسشویی خود جلوگیری نمایید. با مطالعه مقاله بالا شما به راحتی میتوانید دلیل هر کدام از صداهای خاص لباسشویی خود را بدانید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست