logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت سوت کشیدن آیفون تصویری

علت سوت کشیدن آیفون تصویری
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت سوت کشیدن آیفون تصویری به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

همراهان گرامی آی پی امداد ضمن خوش آمدگویی به شما عزیزان، در این مطلب قصد داریم در مورد علت سوت کشیدن آیفون تصویری و روش های برطرف کردن این مشکل توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. نمونه پیشرفته آیفون های ساده، آیفون های تصویری هستند که امروزه باعث راحتی کاربران شده اند. امروزه آیفون های تصویری کمک زیادی به ما کرده اند؛ زیرا با وجود آنها نه تنها مطلع خواهیم شد که چه کسی پشت در است، بلکه میتوانید تصویر آنها را نیز مشاهده کنید و در صورت تمایل، تنها با کلیک یک دکمه درب را باز نمایید.

هدف ما از نوشتن این مطلب پرداختن به دلیل صدای سوت آیفون تصویری است، مشکلی که میتواند بسیار آزاردهنده باشد و ممکن است دلیل آن را ندانید. این مطلب به صورت کاملا تخصصی و با راهنمایی های تکنسین های مجموعه آی پی امداد نوشته شده است. در صورتی که عیب یابی و حل مشکل سوت زدن آیفون تصویری با مطالعه این مطلب برای شما امکان پذیر نبود، اصلا جای نگرانی نیست؛ زیرا با وجود تکنسین های مجموعه آی پی امداد و دانش و تجربه ای که در زمینه تعمیر لوازم صوتی و تصویری و برقی خانگی دارند، حل مشکل سوت زدن آیفون تصویری بسیار آسان خواهد بود.

خلاصه ای از دلیل سوت کشیدن پنل داخلی و بیرونی آیفون تصویری

در ادامه خلاصه ای از علت سوت کشیدن آیفون تصویری را در قالب یک جدول بررسی خواهیم کرد:

علت توضیح
خرابی سیم‌ها       سیم‌های پنل بیرونی و داخلی آیفون ممکن است آسیب ببینند و باعث سوت کشیدن پنل شوند.
اتصال نامناسب کابل ها اتصال نامناسب کابل‌های پنل بیرونی و داخلی آیفون میتواند باعث سوت کشیدن پنل شود.
نقص در منابع تغذیه نقص در منابع تغذیه آیفون تصویری ممکن است باعث سوت کشیدن پنل شود.
خرابی دوربین خرابی دوربین آیفون تصویری می‌تواند دلیل سوت کشیدن پنل باشد.
مشکلات نرم افزاری مشکلات نرم‌ افزاری در آیفون تصویری باعث بروز این مشکل خواهد شد.
خراب بودن خود میکروفون اگر میکروفون دستگاه خراب باشد، باعث سوت کشیدن پنل بیرونی دستگاه شود.
عدم نصب صحیح اگر پنل های آیفون توسط افراد نابلد نصب شده باشد، باعث ایجاد نویز و صدا میگردد.
بالا بودن ولوم میکروفون علت سوت کشیدن آیفون گاهی به دلیل بالا بودن ولوم میکروفون است.
رسوب گرفتن پنل بیرونی ورود آب باران و رطوبت یا گرد و غبار به بخش های الکتریکی دستگاه باعث ایجاد رسوب و صدای دستگاه میشود.
وجود فضای اضافی پشت دهنی فضای اضافی در پشت دهنی گوشی آیفون باعث ایجاد اکو و صدای جیغ مانند میشود.
عدم بستن سیم ارت داخل کابل اگر سر و ته سیم ارت به درستی به دیوار متصل نشده باشد، میتواند باعث سوت کشیدن دستگاه شود.
جابجایی کاور پلاستیکی ممکن است پلاستیک کوچکی که روی میکروفون آیفون تصویری قرار دارد، جابجا شده باشد.
بلند بودن صدای پنل بیرونی اگر صدای پنل بیرونی آیفون تصویری خیلی زیاد باشد، از گوشی آیفون صدای جیغ شنیده میشود.
نزدیک بودن میکروفون و بلندگو اگر میکروفون و بلندگو در پنل داخلی و پنل بیرونی آیفون به هم نزدیک باشند، دستگاه سوت میکشد.
مشکل برد تغذیه مانیتور یا ترانس آیفون نقص در عملکرد ترانس دستگاه نیز باعث صدای دستگاه میشود.

چرا آیفون تصویری سوت می کشد؟

حال که خلاصه ای از علت سوت کشیدن گوشی آیفون تصویری را می دانید، بهتر است کامل تر در مورد دلایل بوق زدن آیفون تصویری توضیح دهیم تا دلایل بروز این مشکل را بشناسید و راه حل های برطرف شدن آن را بدانید:

نقص در سیم کشی آیفون تصویری

 • برخی از ایرادات سیم کشی آیفون باعث میشود که دستگاه در بخش بیرونی و یا داخلی سوت بکشد و صدای آزار دهنده ای ایجاد کند.
 • البته با توجه به اینکه عیب یابی و رفع مشکل خرابی سیم کشی آیفون کاری بسیار وقت گیر و هزینه بر است، بهتر است این کار را به یک تکنسین حرفه ای بسپارید.
 • پیشنهاد میکنیم برای حل مشکل سوت کشیدن آیفون تصویری در شرایطی که مشکل مربوط به سیم کشی داخلی دستگاه است، از تکنسین های متخصص آی پی امداد بهره مند شوید.

خرابی برد آیفون

 • با توجه به اینکه یکی از وظایف برد آیفون، انتقال صدا است، هرگونه نقص در عملکرد برد دستگاه باعث ایجاد صدای بوق زدن یا جیغ زدن آیفون میشود که باید بررسی گردد.
 • برد آیفون تصویری از جمله قطعات اصلی دستگاه است که ممکن است هریک از اجزای تعبیه شده بر روی آن به دلایل مختلفی دچار مشکل شود.
 • حل مشکل برد آیفون تصویری کاری تخصصی است که بهتر است توسط تعمیرکار با تجربه انجام شود.

خراب شدن میکروفون آیفون تصویری

 • اگر از مانیتور یا گوشی آیفون صدای بوق به گوش می رسد، به احتمال زیاد میکروفون دستگاه خراب شده است و باعث خروج صداهای آزار دهنده در پنل داخلی میشود.
 • با بهره گیری از تکنسین های متخصص و حرفه ای آی پی امداد، می توانید میکروفون آیفون تصویری را به دقت مورد بررسی قرار دهید.
 • همچنین با تعویض قطعات پنل جلوی درب، مشکل رفع خواهد شد.

خراب شدن میکروفون آیفون تصویری

نزدیک بودن میکروفون و بلندگو

 • دو قطعه بسیار مهم در آیفون تصویری؛ بلندگوها و میکروفون هستند. نزدیک بودن این دو قطعه به هم باعث ایجاد نویز و صدای آزاردهنده ای مثل جیغ یا سوت میشود.
 • برای حل مشکل سوت کشیدن آیفون تصویری، میتوانید این دو قطعه را به آرامی از هم دور کنید یا با کمک چسب مایع یکی از این دو قطعه را عایق کنید.
 • همچنین میتوانید صدای ورودی میکروفون را کم کنید تا مشکل برطرف شود.

خرابی میکروفون و یا جابجا شدن آیفون تصویری

 • یکی از متداول ترین دلایل سوت کشیدن آیفون تصویری، خراب بودن میکروفون است که باعث میشود صداهای ناهنجاری مثل جیغ زدن یا سوت کشیدن تولید شده و باعث آزار کاربر گردد.
 • میکروفون در پنل داخلی جای مشخصی دارد و هرگونه جابجایی این قطعه باعث ایجاد صدای سوت میشود.
 • برای حل مشکل خرابی میکروفون میتوانید این قطعه را تعویض کنید، اما پیشنهاد میشود این کار را به تنهایی انجام ندهید و از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید.

نصب نادرست آیفون تصویری

 • نصب آیفون تصویری یکی از کارهایی است که باید به کمک یک شخص با تجربه و با دانش انجام شود.
 • زیرا این دستگاه دارای دو پنل داخلی و بیرونی است که باید به طور دقیق نصب شوند و سهل انگاری در نصب آن ها باعث ایجاد صدای نویز در دستگاه میشود.
 • در صورتی که قصد تصب آیفون تصویری خود را داشته باشید، بهتر است برای انجام این کار از تکنسین های متخصص آی پی امداد کمک بگیرید.

نصب نادرست آیفون تصویری

نقص در برد تغذیه یا ترانس آیفون تصویری

 • اگر کاربرد ترانس را نمی دانید، باید به شما بگوییم که این قطعه میتواند جریان برق شهری را تبدیل به جریان مناسبی برای دستگاه آیفون کند.
 • اگر در کار این قطعه خللی ایجاد شود و در خروجی آن نوسان وجود داشته باشد، باعث عدم کارکرد درست دستگاه شده و یکی از دلایل سوت کشیدن آن نیز همین مشکل است.

رسوب گرفتن و یا نفوذ آب باران به پنل بیرونی

 • با توجه به اینکه پنل بیرونی در معرض نفوذ آب باران، گرد و غبار و رسوب است، این رسوب یا نفوذ رطوبت یکی از اصلی ترین دلایل خرابی پنل بیرونی و در نهایت سوت زدن آن است.
 • لازم است پنل بیرونی را باز کرده و هرگونه رسوب را به طور کامل از بین ببرید.
 • در صورتی که به دلیل تجمع رسوب، هریک از قطعات داخلی دستگاه دچار مشکل شده باشند، لازم است اقدام به تعویض آنها نمایید.

وجود فضای اضافی پشت دهنی گوشی

 • گوشی آیفون که در پنل داخلی وجود دارد و در پشت آن نباید هیچ فاصله اضافه ای وجود داشته باشد. در غیر این صورت باعث پژواک صدا و در نهایت ایجاد صدای سوت در گوشی آیفون تصویری میشود.

وجود مشکلات نرم افزاری در دستگاه

 • گاهی سوت کشیدن آیفون تصویری به دلیل بروز مشکلات نرم افزاری است که برطرف شدن آن ها توسط تکنسین های حرفه ای امکان پذیر است.
 • برای حل مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری آیفون تصویری میتوانید روی کمک تکنسین های مجموعه آی پی امداد حساب کنید.

آنچه در مورد علت های سوت کشیدن آیفون تصویری آموختیم

همراهان گرامی آی پی امداد از اینکه تا پایان مطلب همراهمان بودید از شما سپاسگذاریم. در این مطلب دلایل سوت کشیدن آیفون تصویری و روش های برطرف کردن این مشکل را آموختیم. حال میدانیم که علت سوت کشیدن پنل بیرونی و پنل داخلی آیفون تصویری می تواند به دلیل خرابی سیم ها و اتصالات نامناسب دستگاه، عدم نصب صحیح، افزایش صدای پنل بیرونی یا نزدیک بودن میکروفون، مشکلات نرم افزاری، خراب شدن دورین، رسوب گرفتن پنل بیرونی، جابجایی کاور پلاستیکی، خرابی دوربین یا برد دستگاه باشد که باید به دقت عیب یابی شود.

در صورتی که با مشکل صدای سوت آیفون تصویری خود مواجه شده اید، می توانید از خدمات نمایندگی مجاز آی پی امداد برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود بهره مند شوید. تکنسین های متخصص آی پی امداد پس از تماس شما، در کوتاه ترین زمان برای رفع مشکلات آیفون تصویری به محل شما مراجعه کرده و دستگاهتان را با بهترین کیفیت تعمیر می کنند. همچنین برای ارائه هرگونه خدمات توسط تعمیرکاران این مجموعه به شما فاکتور و گارانتی معتبر نیز ارائه خواهد شد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست