021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات جاروبرقی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت روشن نشدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جاروبرقی
علت روشن نشدن جاروبرقی
زمان مطالعه: 8 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آی پی امداد قصد دارد در این مقاله به علت روشن نشدن جاروبرقی و علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بپردازد تا چنانچه فنی هستید بتوانید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید. در نظر داشته باشید که آموزش تعمیرات جاروبرقی را به صورت کامل تحت پوشش قرار داده ایم تا با صرفه جویی در هزینه تعمیرات جاروبرقی به رفع عیب آن بپردازید.

در نظر داشته باشید که چنانچه نیاز به تعمیر جاروبرقی داشتید، فقط و فقط با تعمیرگاه مجاز آی پی در تماس باشید تا از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی بهره مند شوید.

دلیل روشن نشدن جاروبرقی

با مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی همراه باشید و به خواندن ادامه دهید تا علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را هم بدانید.

جاروبرقی یکی از اصلی ترین تجهیزات و وسایل برقی خانه شده است که نبود و یا خرابی آن می تواند مشکلات زیادی را برای خانه به وجود بیاورد. حتما برای شما هم پیش آمده که جاروبرقی روشن نشود و به یکباره از کار بیافتد. هر چند اغلب ما گمان می کنیم که دلیل اصلی این موضوع سوختن موتور جاروبرقی است ولی در بسیاری از موارد این نمی تواند دلیل از کار افتادن جاروبرقی و علت روشن نشدن جاروبرقی باشد.

در این مقاله ما به شرایطی که ممکن است برای جاروبرقی پیش بیاید و روشن نشود می پردازیم تا اگر شما هم کمی از مدار جاروبرقی سر در می آورید در تشخیص و عیب یابی مشکل جاروبرقی به شما کمک شود. هر چند در هر صورت بررسی موضوعاتی مانند روشن نشدن جاروبرقی را باید حتما به دست متخصص بسپارید.

7 دلیل روشن نشدن جاروبرقی به شرح زیر میباشد:

 1. مشکل پریز برق
 2. قطعی در سیم رابط جاروبرقی
 3. مشکل در سیم جمع کن
 4. مشکل در کلید قطع و وصل
 5. مشکل در رله
 6. مشکل در برد الکترونیکی
 7. مشکل در موتور جاروبرقی

در ادامه به شرح کامل 7 دلیل روشن نشدن جاروبرقی پرداخته ایم.

بررسی پریز برق برای مشکل روشن نشدن جاروبرق

هر چند خیلی محال به نظر می رسد و قطعا شاید به ذهن خود شما هم خطور کرده باشد ولی اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هر بار برای جاروبرقی از یک پریز در خانه استفاده می کنید بهتر است قبل از عجله و تصمیم گیری در خصوص خرابی جاروبرقی پریز دیگری را امتحان کنید. برخی مواقع مشکل در پریز باعث می شود برق پریز قطع باشد و برق نداشته باشد و ما گمان کنیم مشکل از جاروبرقی است.

 • اگر فاز متر و یا ولت متر دارید پریز را امتحان کنید.
 • رنج ولت متر را باید 250 ولت انتخاب کنید و برق را اندازه گیری کنید.
 • شاید گاهی پریز برق داشته باشد و فازمتر برق در پریز را نشان بدهد.
 • ولی باز هم ولت برق پایین باشد و جاروبرقی روشن نشود.
 • زیرا در برخی جاروبرقی ها سنسوری تعبیه شده تا در صورت بروز نوسان و یا کمبود برق ، به منظور ایمنی موتور جاروبرقی، جاروبرقی روشن نشود.

بررسی قطعی در سیم رابط جاروبرقی برای رفع مشکل روشن نشدن

برخی مواقع نیز مشکل روشن نشدن جاروبرقی مرتبط با سیم رابط برق است. حال ممکن است این مشکل مربوط به قطعی سیم از دو شاخه باشد و یا در طول سیم دو شاخه و یا نهایتا در محل اتصال سیم به سیم جمع کن این اتفاق افتاده باشد. در ادامه به بررسی قطعی سیم رابط جاروبرقی برای رفع مشکل در روشن شدن می پردازیم.

 • برای تست این موضوع باید از یک ولت متر استفاده کنید و رسیدن برق به موتور جاروبرقی را تست کنید.
 • برای این کار باید درب جاروبرقی را باز کنید و سیم را به دو شاخه بزنید.
 • البته به دلیل اینکه دستگاه به برق است باید خیلی مراقب باشید.
 • البته راه دیگر این است که بدون اتصال سیم به پریز برق و تنها با اتصال دادن سیم های رابط به یکدیگر با اهم متر بررسی کنید که آیا سیم رابط درست است یا خیر.
 • برای این کار باید اهم متر را روی R*1 تنظیم کنید، اگر سیم سالم باشد عقربه اهم متر حرکت می کند.
 • اگر مشکل از سیم باشد باید تعویض شود.

بررسی سیم جمع کن برای عیب یابی روشن نشدن جاروبرقی

وقتی خرابی از سیم جمع کن باشد با وجود اینکه برق وارد سیم جمع کن می شود ولی شاخک های سیم جمع کن که به حلقه های گردان قرقره وصل شده اند که یکی فاز و دیگری نول است ممکن است قطعی داشته باشند و اجازه روشن شدن جاروبرقی را ندهند.

 • برای این کار باید سر سیم را دوباره آماده کنید.
 • کمی خم کنید و قرقره را روی آن قرار دهید به شکلی که سیم ها به واسطه فشار قرقره به سمت پایین حرکت کنند و برق متصل شود.
 • شاخک ها به دلیل اینکه حالت فنری دارند باعث ایجاد ارتباط برق با موتور می شوند.

بررسی کلید استارت یا قطع و وصل برای رفع عیب روشن نشدن جاروبرقی

همیشه نمی توان روشن نشدن جاروبرقی را بهایرادات ریشه ای مربوط دانست، در بسیاری اوقات مشکل بسیار سطحی تر از چیزی است که به نظر می رسد، برای همین در هنگام جست و جو برای پیدا کردن علت روشن نشدن جاروبرقی ابتدا نگاهی هم به کلید استارت یا قطع و وصل بیاندازید.

 • برای بررسی خرابی کلید باید با اهم متر کلید تست شود.
 • در این حالت در صورتیکه کلید مشکلی نداشته باشد باید عقربه اهم متر در حالت روشن روی صفر و در حالت خاموش روی بی نهایت قرار بگیرد.
 • در غیر اینصورت باید کلید را تعمیر و به احتمال زیاد تعویض کنید.

بررسی رله برای عیب یابی مشکل روشن نشدن جاروبرقی

برخی از جاروبرقی ها دارای یک رله هستند که تا زمانی که این رله باز باشد و کلید قدرت آن متصل نشود جارو روشن نمی شود. از این رو گاهی مواقع رله می چسبد و یا در اتصال به کلید قدرت مشکل پیدا می کند. از این رو جارو نمی تواند استارت کند. برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید باید رله را تست کنید.

 • برای این کار سیم های جاروبرقی که به کلید دسته جارو متصل شده اند را با اهم متر چک کنید اگر کلید سالم بود خود رله را بررسی می کنید.
 • برای این کار جارو را به برق بزنید و بوسیله یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را سفت کنید.
 • در این حالت اگر ایراد از رله باشد جاروبرقی روشن می شود و مشخص است که ایراد از ساختمان داخلی رله و اتصال آن به کلید قدرت است.
 • اما اگر همچنان جاروبرقی روشن نشد مشکل از رله نیست.

بررسی مدار سری موتور برای عیب یابی مشکل روشن نشدن جاروبرقی

موتور جاروبرقی از نوع مدار سری است. این موضوع باعث می شود تا در صورت عیب تنها یکی از اجزا سایر قسمت ها نیز از کار بیافتند. به عنوان مثال چنانچه تنها یکی از فرن ها خراب شود باعث می شود که زغال به کلکتور نچسبد و مدار قطع شود.

 • برای بررسی سلامت موتور باید بوسیله اهم متر ارتباط تمامی سری ها با یکدیگر بررسی شود.
 • اگر ایراد در هر یک از اجزا بود می توانید خودتان و یا بوسیله یک متخصص تعمیر جاروبرقی این ارتباط را اصلاح تا مشکل حل شود و جاروبرقی روشن شود.

بررسی موتور جاروبرقی برای رفع مشکل روشن نشدن

اگر با بررسی مراحل قبلی نتواستید علت روشن نشدن جاروبرقی خود را بیابید در اقدام آخر باید سالم بودن یا سوخته بودن موتور جاروبرقی را بررسی کنید؛ البته برای این که بتوانید خودتان موتور جاروبرقی را بررسی کنید به شما پیشنهاد م کنیم تا نگاهی هم به مقاله راهنمای باز کردن موتور جاروبرقی در آی پی امداد بیاندازید.

 • برای تست موتور کافی است موتور را بصورت مستقیم به برق وصل کنید اگر روشن نشد احتمال دارد سوخته باشد.
 • گاهی البته ممکن است آرمیپر مشکل داشته باشد یا هر یک از قطب ها ایراد داشته باشد که باز هم موضوع سوختن موتور مطرح می شود.
 • معمولا ابتدا موتور جاروبرقی نیم سوز و بعدا می سوزد و به همین دلیل اغلب قبل از سوختن موتور هر بار کار کردن جاروبرقی با بوی بد سوختگی همراه است.

امیدوارم با علت روشن نشدن جاروبرقی آشنا شده باشید و بتوانید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید، در ادامه به بررسی علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی میپردازیم.

ویدیو نحوه تعویض موتور جاروبرقی

ویدیویی مرتبط با این مقاله توسط تیم آی پی امداد تهیه شده است که شما کاربران گرامی می توانید در بخش ویدیو ها آن را مشاهده کنید.

مشاهده ویدیو

علت خاموش شدن جاروبرقی در حین کار

خاموش شدن جاروبرقی در هنگام کار یکی از مشکلات نادر جاروبرقی است که بسیار نگران کننده است، برای این که بتوانید مشکل جاروبرقی در این مواقع را حل کنید به شما توصیه می کنیم در این بخش با ما همراه باشید.

اگر جاروبرقی شما در حین کار خاموش شده است، با بررسی موارد زیر به راحتی میتوانید مشکل دستگاه خود را حل نمایید:

 • داخل بعضی از مدل های جاروبرقی یک ترموستات حرارتی یا به عبارتی سنسور میباشد که بعد از استفاده زیاد (معمولا بعد از 10 دقیقه)، فعال شده و دستگاه را خاموش میکند.
 • اگر ذغال جاروبرقی شما تمام شود، در حین کار دستگاه خاموش میشود.
 • اگر کلکتور آسیب ببیند، جاروبرقی شما در حین کار خاموش میشود.
 • اگر فیلتر یا پاکت جاروبرقی شما در حین کار پر شود، دستگاه خاموش میشود و باید سریعا اقدام به تمیز یا تعویض فیلتر و پاکت نمایید.

توجه نمایید که سیم جاروبرقی را تا انتها نباید بیرون کشید.

5 علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را می توان نشانه از وارد شدن فشار به موتور جاروبرقی دانست، ما در این بخش با معرفی 5 علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی جای نگرانی ای را برای شما به جا نگذاشته ایم.

یکی از مشکلاتی که اغلب جاروبرقی ها پس از مدتی کار کردن با آن رو به رو می شوند این است که ناگهان خاموش می شوند. این موضوع تفاوت های زیادی دارد و تشخیص عیب این جاروبرقی ها با بررسی شرایط بعدی بهتر مشخص می شود. بصورت کلی جاروبرقی اگر بدون سابقه و برای یک لحظه خاموش و روشن شود با زمانی که به بک مرتبه خاموش شود و دیگر روشن نشود تفاوت دارد.

همیشه بهترین راه حل برای تشخیص عیب جاروبرقی استفاده از خدمات شرکت های تعمیر جاروبرقی است اما بصورت کلی برای عیب یابی بهتر جاروبرقی که ناگهان خاموش می شود بد نیست موضوعات زیر را در نظر داشته باشید و اگر خودتان دوست دارید آن را تعمیر کنید از طریق راه های زیر عیب جاروبرقی را بهتر تشخیص دهید.

5 علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی به شرح زیر میباشد:

 1. داغ شدن ترموستات
 2. گرفتگی در مسیر مکش جاروبرقی
 3. قطع شدن سیم رابط جاروبرقی
 4. پر بودن کیسه جاروبرقی
 5. کثیف بودن فیلتر جاروبرقی

در ادامه به شرح کامل 5 دلیل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی پرداخته ایم.

بررسی داغ شدن ترموستات برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

در اغلب جاروبرقی ها ترموستاتی بر روی موتور تعبیه شده است تا در صورتی که میزان حرارت جاروبرقی زیاد شد بصورت اتوماتیک موتور را خاموش کند تا پس از خنک شدن دوباره راه اندازی شود. از این رو اگر در فواصل حدود 20 تا 30 دقیقه کار کردن جاروبرقی خاموش می شود این موضوع کاملا طبیعی و مرتبط با عملکرد صحیح ترموستات جاروبرقی می باشد و حتی می توان آن را نشانه ای از سالم بودن جاروبرقی شما دانست.

اما گاهی ترموستات حساس می شود و در اصل قدرت خود را از دست می دهد. در این شرایط ممکن است با هر بار گرم شدن موتور ترموستات عمل کند و موتور را از کار بیاندازد. در نتیجه می توان با بررسی ترموستات موتور جاروبرقی اگر ایراد از آن بود با برطرف کردن عیب مشکل را حل کرد. برای این کار هم می توانید از یک ترموستات سالم برای چک کردن استفاده کنید و هم اینکه با اهم متر سلامت ترموستات را بررسی کنید.

گیر کردن زباله در مسیر مکش باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی میشود

گاهی در هنگام جارو کردن اتاق ممکن است زباله ای بزرگ تر و حجیم در گلوی لوله جاروبرقی گیز کند. این کار باعث می شود تا خلائی در جاروبرقی به وجود بیاید و در واقع خفه کند و سیستم ایمنی جاروبرقی فورا موتور را از کار بیاندازد. برای این کار بهتر است تمامی مسیر مکش جاروبرقی بررسی شود تا اگر زباله بزرگ و یا تجمع زباله های ریز دهانه مکش را خفه کرده است آن را باز کنید تا جارو مجددا راه اندازی شود.

بررسی قطع شدن سیم رابط برق جاروبرقی برای عیب یابی مشکل خاموش شدن ناگهانی

یکی از مشکلات شایع موتور های جاروبرقی در هنگام کار که باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود این است که برخی از افراد سیم جاروبرقی را تا بی نهایت باز می کنند. وقتی سیم جاروبرقی تا انتها باز شود تنها سر سیم که به دو رشته نول و فاز تقسیم شده و زیر قرقره جاروبرقی گیر کرده است تمام قدرت سیم را تحمل خواهد کرد. بدیهی است که با یک حرکت ناگهانی و یا زیاد کشیدن سیم یک یا هر دو رشته سیم از جای خود خارج می شود و برق به موتور انتقال داده نمی شود و موتور به صورت ناگهانی قطع می شود.

بررسی پر بودن کیسه آشغال برای رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی

کیسه جاروبرقی یکی از آن قطعات مهم در این وسیله است که نیاز به رسیدگی مداوم دارد، کیسه جاروبرقی شما اگر پر شده باشد و جای جدیدی برای زباله های جدید نداشته باشد می تواند دلیلی برای خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی شما باشد.

 • به همین دلیل همواره از خالی بودن پاکت جاروبرقی خود اطمینان حاصل فرمایید و از پر شدن بیش از حد آن جلوگیری کنید.
 • برای حفظ کیفیت جاروبرقی خود از پاکت های یک بار مصرف استفاده نمایید و بعد از پر شدن آن را تعویض کنید.

بررسی کثیف شدن فیلتر برای عیب یابی خاموش شدن ناگهانی

فیلتر های جاروبرقی کار تهویه و هوارسانی به موتور را انجام می دهند. اگر این فیلتر به اندازه ای کثیف شود که هوا به خوبی به موتور نرسد باز هم باعث داغ شدن و فعال شدن سیستم ایمنی جاروبرقی و خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود.

 • سایر عواملی که می تواند در خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی دخیل باشند نیز می تواند عوامل زیر باشد که پیشنهاد می کنیم برای بررسی این موضوعات حتما از تعمی رکار خبره جاروبرقی کمک و راهنمایی دریافت نمایید:
 • سیم دچار قطعی شده است
 • دو شاخه قطعی دارد
 • کلید روشن و خاموش جاروبرقی اتصالی دارد
 • زغال های موتور کثیف و یا کوتاه شده اند
 • فاصله زغال ها با الکترود کم شده است.
 • موتور جاروبرقی نیم سوز شده است.
 • در خانه نوسان برق وجود دارد
 • آرمیچر نیم سوز شده است.
 • رله خراب شده است.
 • کلاف های میدان نیم سوز شده اند.
 • و…

برای بررسی و رفع عیب مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی یا روشن نشدن آن، خدمات خود را به آی پی امداد بسپارید تا از خدمات ویژه مشترکین ما بهره مند شوید.

نتیجه گیری از علت روشن نشدن و خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی توسط تعمیرکار آی پی امداد

در بخش آخر این مقاله با استفاده از نظرات تعمیرکاران متخصص ای پی امداد قصد داریم تا به نتیجه گیری از علت روشن نشدن و خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بپردازیم.

 1. اگر جاروبرقی شما روشن نمیشود، به بررسی دوشاخه، پلاتین های سیم جمع کن، ذغال موتور و برد الکترونیکی آن بپردازید.
 2. برای حفظ کیفیت دستگاه خود، سیم جمع کن جاروبرقی را تا انتها نکشید، تا با مشکل روشن نشدن جاروبرقیی مواجه نشوید.
 3. به بررسی سالیانه قطعات موتور به مانند ذغال اهمیت دهید.
 4. اگر صدای جاروبرقی شما تغییر کرد، سریعا اقدام به عیب یابی نمایید.
 5. برای رفع مششکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی به بررسی ترموستات، پلاتین های سیم جمع کن، فیلتر، پاکت، سیم رابط برق و ذغال بپردازید.
 6. به نظافت جاروبرقی خود و تمیز بودن فیترها و پرنبودن پاکت اهمیت دهید.

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد با بیش از 50 سال تجربه موثر و مفید در ارائه خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر انواع مدل های جاروبرقی در جای جای تهران بزرگ آماده ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان و همشهری های عزیز با ارائه ضمانت نامه معتبر یک ساله تعمیرات می باشد.

اصل مشتری مداری و رعایت حقوقی مشتریان با رعایت نکات استفاده از برترین و بهترین قطعات مصرفی جاروبرقی ، لوازم یدکی اورجینال ، انجام خدمات تعمیر جاروبرقی در محل ، ارائه خدمات تعمیراتی در کمترین زمان و با بهترین و آموزش دیده ترین کارکنان تنها جزئی از تعهدات ما به مشتریان خودمان می باشد.

برای اینکه شما هم به لیست مشتریان آی پی امداد اضافه شوید همین امروز موضوع تعمیر جاروبرقی خود را به ما واگذار نمایید و از تخفیف های ویژه باشگاه مشتریان ما بهره مند شوید.

192 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. صدف 22 شهریور 1400

  سلام جاروبرقی من چند وقت بودی صداش بالا پایین میشد موقع استفاده خاموش کردم وقتی دوباره روشن کردم چراغ های جاروبرقی روشن شد ولی موتورش کار نکردکیسه جارو هم خالیه بوی سوختگی هم نداره

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 شهریور 1400

   سلام، ذغال، کلکتور و کلید بررسی شود

   پاسخ دادن
 2. سامیار 21 شهریور 1400

  سلام جاروبرقی ال جی دارم بدون هیچ مشکلی بوده الان کارنمیکنه البته دکمه خاموش وروشن روی دسته قرار داره اون روشن میشه اما موتورروشن نمیشه علتش چیه؟؟

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 شهریور 1400

   سلام، دیمر روی دسته بررسی شود و سپس باری چک شود که سالمه یا نه. در آخر برد الکترونیکی جارو چک شود

   پاسخ دادن
  زری 06 تیر 1400

  سلام من با جارو برقی جارو میکردم کارم تمام شد خاموش کردم روز بعد که اومد دوباره استفا. ده کنم جارو برقی روشن نشد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 06 تیر 1400

   سلام، علت روشن نشدن جاروبرقی شما مربوط به مشکل در کلید، سیم جمع کن، برد الکترونیکی یا ذغال های موتور میباشد که برای رفع عیب و عیب یابی باید قطعات ذکر شده بررسی شود.

   پاسخ دادن
  نبوی 02 تیر 1400

  سلام جاروبرقی خود به خود سیم جمع میکرد و بعد از دو بار خاموشی ناگهانی دیگه روشن نمیشه دلیلش چیه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 تیر 1400

   سلام، فنر رگلاژ شود و پلاتین های داخل سیم جکع کن بررسی شود.

   پاسخ دادن
  علی 27 اردیبهشت 1400

  سلام سامسونگ کینگ ۲۰ دارم چراغ قرمز کم نور میشه روشن نمیشه و لی پر نور میشه رو شن میشه در حین کار خاموش میشه بعد مدتی روشن میشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 27 اردیبهشت 1400

   سلام، پلاتین های سیم جمع کن، کلید و برد بررسی شود.

   پاسخ دادن
  سهیل 20 اردیبهشت 1400

  جاروبرقی ما روشن نمی شود وسیمش خود به خود جمع می شود

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 اردیبهشت 1400

   سلام، دلیل روشن نشدن جاروبرقی شما مربوط به مشکل در پلاتین های سیم جمع کن و فنر آن میباشد

   پاسخ دادن
  طاهره 08 فروردین 1400

  سلام ، فراموش کردم پاکت جارو را داخل دستگاه بزارم و بدون پاکت خونه را جارو کردم ، وقتی متوجه شدم که مکش دستگاه کم شده تازه فهمیدم پاکت نداره، آیا آسیبی به دستگاه رسیده یا نه ؟ البته روی فیلترهای آن کلی خاک و پود جمع شده بود ، ضمنا" دستگاه پارس خزر است .

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 13 فروردین 1400

   سلام، تمام آشغال ها داخل پروانه موتور رفته. موتور باید باز شود و پروانه های آن تمیز شود.

   پاسخ دادن
  مارال 07 اسفند 1399

  سلام من تا امدم جاروبرقی بکشم این روشن نشد

  پاسخ دادن
  مریم 23 بهمن 1399

  سلام جاروبرقی من تا اومدم بکشم خیلی ناگهانی اصن روشن نشد

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 24 بهمن 1399

   سلام، سیم رابط، پلاتین های سیم جمع کن، کلید و برد باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
  N 03 بهمن 1399

  سلام . خسته نباشد جاروبرقی من که بوش هست حین جارو کشیدن مکشش کم شده بود و صدا میداد من جارو برقیو از برق کشیدم و وقتی که توشو باز کردم دیدم کیسش پره و یه خورکار تو یه لولش گیر کرده بعد تمیز کردن اونا دوباره برق زدم ولی کار نکرد .بوی سوختگی هم نمیده.مشکلش چیه به نظرتون

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 05 بهمن 1399

   سلام، برد جاروبرقی بوش را بررسی نمایید. کیت و دیمر روی برد تعبیه شده است.

   پاسخ دادن
  نادری 21 دی 1399

  سلام جاروبرقی سامسونگ دارم که ابتدا خودبخود بعد از چند دقیقه روشن کردن خاموش میشد وباید مدتی صبر می کردی تا روشن شود که امروز موتورش سوخت و بوی سیم پیچ سوخته ام در آمد سوال بنده از شما اینست که ابتدا ایراد آیا از ترموسسات بوده ؟ ممنونم از پاسخ شما

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 22 دی 1399

   سلام، قطع کردن موتور مربوط به سنسور حرارتی است که بعد از داغ شدن موتور فعال میشود. همچنین فیلتر و پاکت باید تمیز باشند.

   پاسخ دادن
  سیامک 30 آذر 1399

  سلام. تمام نکاتی روکه فرمودید چک وآزمایش کردم وهمگی سالم بودن وحتی موتور بابرق مستقیم کارکرد ولی بازم روشن نشد. برق هم تا خودموتورمیادش. لطفا راهنمایی کنید که چرا؟ ذغالها هم مشکلی نداشتن. ممنون میشم توضیح بدین

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 30 آذر 1399

   سلام، کلکتور موتور قطعی دارد.

   پاسخ دادن
  مریم کریمی 18 آذر 1399

  سلام من جاروبرقی فیلیپس مدل fc9170 دارم و از وقتی خریدم دکمه کم و زیاد کردن مکش کار نمی کنه.و مدام ثابته.(البته اشتباهی که کردم بعد چند ماه از جارو استفاده کردم و به نمایندگی مراجعه نکردم). و مورد دوم من نمی دونم چه وقتی کیسه جارو پر میشه چون همیشه یه اهرم قرمز رنگ رو می بینم.ممکنه دکمه نشان دادن پر بودن کیسه هم خراب باشه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 20 آذر 1399

   سلام، درب جارو را باز نمایید و پاکت چک نمایید. دیمر جاروی فیلیپس شما باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
1 2