علت روشن نشدن جاروبرقی

تاریخ انتشار: 20 فروردین 1397 دسته بندی: آموزش تعمیرات جاروبرقیآموزش تعمیرات لوازم خانگی 118 دیدگاه
علت روشن نشدن جاروبرقی

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

آی.پی امداد قصد دارد در این مقاله به علت روشن نشدن جاروبرقی و علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بپردازد تا چنانچه فنی هستید بتوانید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید. در نظر داشته باشید که آموزش تعمیرات جاروبرقی را به صورت کامل تحت پوشش قرار داده ایم تا با صرفه جویی در هزینه تعمیرات جاروبرقی به رفع عیب آن بپردازید.

توجه: در نظر داشته باشید که چنانچه نیاز به تعمیر جاروبرقی داشتید، فقط و فقط با تعمیرگاه مجاز آی.پی در تماس باشید تا از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی بهره مند شوید.

علت روشن نشدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جاروبرقی
علت روشن نشدن جاروبرقی

با مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی همراه باشید و به خواندن ادامه دهید تا علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را بدانید.

جاروبرقی یکی از اصلی ترین تجهیزات و وسایل برقی خانه شده است که نبود و یا خرابی آن می تواند مشکلات زیادی را برای خانه به وجود بیاورد. حتما برای شما هم پیش آمده که جاروبرقی روشن نشود و به یکباره از کار بیافتد. هر چند اغلب ما گمان می کنیم که دلیل اصلی این موضوع سوختن موتور جاروبرقی است ولی در بسیاری از موارد این نمی تواند دلیل از کار افتادن جاروبرقی و علت روشن نشدن جاروبرقی باشد.

اگر به دنبال علت روشن نشد جاروبرقی بوش، سامسونگ، دوو، کنوود، پارس خزر، آاگ و ... می گردد، نگران نباشید و به خواندن ادامه دهید و اگر خودتان به تنهایی نتوانستید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید، فقط کافی است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پارس خزر و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ ارتباط برقرار نمایید.

در این مقاله ما به شرایطی که ممکن است برای جاروبرقی پیش بیاید و روشن نشود می پردازیم تا اگر شما هم کمی از مدار جاروبرقی سر در می آورید در تشخیص و عیب یابی مشکل جاروبرقی به شما کمک شود هر چند در هر صورت بررسی موضوعاتی مانند روشن نشدن جاروبرقی را باید حتما به دست متخصص بسپارید.

علت روشن نشدن جاروبرقی: برق در پریز نیست

هر چند خیلی محال به نظر می رسد و قطعا شاید به ذهن خود شما هم خطور کرده باشد ولی اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هر بار برای جاروبرقی از یک پریز در خانه استفاده می کنید بهتر است قبل از عجله و تصمیم گیری در خصوص خرابی جاروبرقی پریز دیگری را امتحان کنید. برخی مواقع مشکل در پریز باعث می شود برق پریز قطع باشد و برق نداشته باشد و ما گمان کنیم مشکل از جاروبرقی است.

اگر فاز متر و یا ولت متر دارید پریز را امتحان کنید. رنج ولت متر را باید 250 ولت انتخاب کنید و برق را اندازه گیری کنید. شاید گاهی پریز برق داشته باشد و فازمتر برق در پریز را نشان بدهد ولی باز هم ولت برق پایین باشد و جاروبرقی روشن نشود زیرا در برخی جاروبرقی ها سنسوری تعبیه شده تا در صورت بروز نوسان و یا کمبود برق ، به منظور ایمنی موتور جاروبرقی، جاروبرقی روشن نشود.

علت روشن نشدن جاروبرقی: قطعی در سیم رابط جاروبرقی

برخی مواقع نیز مشکل روشن نشدن جاروبرقی مرتبط با سیم رابط برق است. حال ممکن است این مشکل مربوط به قطعی سیم از دو شاخه باشد و یا در طول سیم دو شاخه و یا نهایتا در محل اتصال سیم به سیم جمع کن این اتفاق افتاده باشد.

برای تست این موضوع باید از یک ولت متر استفاده کنید و رسیدن برق به موتور جاروبرقی را تست کنید. برای این کار باید درب جاروبرقی را باز کنید و سیم را به دو شاخه بزنید . البته به دلیل اینکه دستگاه به برق است باید خیلی مراقب باشید.

البته راه دیگر این است که بدون اتصال سیم به پریز برق و تنها با اتصال دادن سیم های رابط به یکدیگر با اهم متر بررسی کنید که آیا سیم رابط درست است یا خیر. برای این کار باید اهم متر را روی R*1 تنظیم کنید، اگر سیم سالم باشد عقربه اهم متر حرکت می کند. اگر مشکل از سیم باشد باید تعویض شود.

علت روشن نشدن جاروبرقی: سیم جمع کن خراب است

وقتی خرابی از سیم جمع کن باشد با وجود اینکه برق وارد سیم جمع کن می شود ولی شاخک های سیم جمع کن که به حلقه های گردان قرقره وصل شده اند که یکی فاز و دیگری نول است ممکن است قطعی داشته باشند و اجازه روشن شدن جاروبرقی را ندهند. برای این کار باید سر سیم را دوباره آماده کنید، کم خم کنید و قرقره را روی آن قرار دهید به شکلی که سیم ها به واسطه فشار قرقره به سمت پایین حرکت کنند و برق متصل شود. شاخک ها به دلیل اینکه حالت فنری دارند باعث ایجاد ارتباط برق با موتور می شوند.

علت روشن نشدن جاروبرقی: کلید استارت یا قطع و وصل مشکل دارد

در بسیاری از مواقع وجود گرد و خاک و یا فشار زیاد باعث شکستن و یا خراب شدن کلید جاروبرقی می شود که این موضوع باعث می شود فرمان به درستی به جارو برای روشن شدن ارسال نشود. برای بررسی خرابی کلید باید با اهم متر کلید تست شود. در این حالت در صورتیکه کلید مشکلی نداشته باشد باید عقربه اهم متر در حالت روشن روی صفر و در حالت خاموش روی بی نهایت قرار بگیرد. در غیر اینصورت باید کلید را تعمیر و به احتمال زیاد تعویض کنید.

علت روشن نشدن جاروبرقی: رله خراب شده یا سوخته است

برخی از جاروبرقی ها دارای یک رله هستند که تا زمانی که این رله باز باشد و کلید قدرت آن متصل نشود جارو روشن نمی شود. از این رو گاهی مواقع رله می چسبد و یا در اتصال به کلید قدرت مشکل پیدا می کند. از این رو جارو نمی تواند استارت کند. برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید باید رله را تست کنید.

برای این کار سیم های جاروبرقی که به کلید دسته جارو متصل شده اند را با اهم متر چک کنید اگر کلید سالم بود خود رله را بررسی می کنید. برای این کار جارو را به برق بزنید و بوسیله یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را سفت کنید. در این حالت اگر ایراد از رله باشد جاروبرقی روشن می شود و مشخص است که ایراد از ساختمان داخلی رله و اتصال آن به کلید قدرت است. اما اگر همچنان جاروبرقی روشن نشد مشکل از رله نیست.

علت روشن نشدن جاروبرقی: مدار سری موتور دچار قطعی شده است

موتور جاروبرقی از نوع مدار سری است. این موضوع باعث می شود تا در صورت عیب تنها یکی از اجزا سایر قسمت ها نیز از کار بیافتند. به عنوان مثال چنانچه تنها یکی از فرن ها خراب شود باعث می شود که زغال به کلکتور نچسبد و مدار قطع شود.

برای بررسی سلامت موتور باید بوسیله اهم متر ارتباط تمامی سری ها با یکدیگر بررسی شود. اگر ایراد در هر یک از اجزا بود می توانید خودتان و یا بوسیله یک متخصص تعمیر جاروبرقی این ارتباط را اصلاح تا مشکل حل شود و جاروبرقی روشن شود.

علت روشن نشدن جاروبرقی: موتور جاروبرقی سوخته است

اگر همه عوامل بالا را بررسی کردید و مشکل از هیچ کدام آنها نبود اینک باید به سوختن موتور جاروبرقی شک کنید. برای تست موتور کافی است موتور را بصورت مستقیم به برق وصل کنید اگر روشن نشد احتمال دارد سوخته باشد. گاهی البته ممکن است آرمیپر مشکل داشته باشد یا هر یک از قطب ها ایراد داشته باشد که باز هم موضوع سوختن موتور مطرح می شود.

معمولا ابتدا موتور جاروبرقی نیم سوز و بعدا می سوزد و به همین دلیل اغلب قبل از سوختن موتور هر بار کار کردن جاروبرقی با بوی بد سوختگی همراه است.

امیدوارم با علت روشن نشدن جاروبرقی آشنا شده باشید و بتوانید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

در اینجا به علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می پردازیم، با آی.پی امداد همراه باشید:

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی
علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

اگر به دنبال علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سانی، هیتاچی، ال جی، بکو، اسنوا ... خود هستید به خواندن ادامه دهید تا به تنهایی بدون پرداخت هزینه رفع عیب شود، ولی چنانچه نتوانستید این کار را انجام دهید کافی است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سانی، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیتاچی، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الجی، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بکو و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی اسنوا ارتباط برقرار نمایید.

یکی از مشکلاتی که اغلب جاروبرقی ها پس از مدتی کار کردن با آن رو به رو می شوند این است که ناگهان خاموش می شوند. این موضوع تفاوت های زیادی دارد و تشخیص عیب این جاروبرقی ها با بررسی شرایط بعدی بهتر مشخص می شود. بصورت کلی جاروبرقی اگر بدون سابقه و برای یک لحظه خاموش و روشن شود با زمانی که به بک مرتبه خاموش شود و دیگر روشن نشود تفاوت دارد.

همیشه بهترین راه حل برای تشخیص عیب جاروبرقی استفاده از خدمات شرکت های تعمیر جاروبرقی است اما بصورت کلی برای عیب یابی بهتر جاروبرقی که ناگهان خاموش می شود بد نیست موضوعات زیر را در نظر داشته باشید و اگر خودتان دوست دارید آن را تعمیر کنید از طریق راه های زیر عیب جاروبرقی را بهتر تشخیص دهید.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی: داغ شدن ترموستات جاروبرقی

در اغلب جاروبرقی ها ترموستاتی بر روی موتور تعبیه شده است تا در صورتی که میزان حرارت جاروبرقی زیاد شد بصورت اتوماتیک موتور را خاموش کند تا پس از خنک شدن دوباره راه اندازی شود. از این رو اگر در فواصل حدود 20 تا 30 دقیقه کار کردن جاروبرقی خاموش می شود این موضوع کاملا طبیعی و مرتبط با عملکرد صحیح ترموستات جاروبرقی می باشد.

اما گاهی ترموستات حساس می شود و در اصل قدرت خود را از دست می دهد. در این شرایط ممکن است با هر بار گرم شدن موتور ترموستات عمل کند و موتور را از کار بیاندازد. در نتیجه می توان با بررسی ترموستات موتور جاروبرقی اگر ایراد از آن بود با برطرف کردن عیب مشکل را حل کرد. برای این کار هم می توانید از یک ترموستات سالم برای چک کردن استفاده کنید و هم اینکه با اهم متر سلامت ترموستات را بررسی کنید.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی: گیر کردن زباله در مکش جاروبرقی

گاهی در هنگام جارو کردن اتاق ممکن است زباله ای بزرگ تر و حجیم در گلوی لوله جاروبرقی گیز کند. این کار باعث می شود تا خلائی در جاروبرقی به وجود بیاید و در واقع خفه کند و سیستم ایمنی جاروبرقی فورا موتور را از کار بیاندازد. برای این کار بهتر است تمامی مسیر مکش جاروبرقی بررسی شود تا اگر زباله بزرگ و یا تجمع زباله های ریز دهانه مکش را خفه کرده است آن را باز کنید تا جارو مجددا راه اندازی شود.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی: قطع شدن سیم رابط برق جاروبرقی

یکی از مشکلات شایع موتور های جاروبرقی در هنگام کار که باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود این است که برخی از افراد سیم جاروبرقی را تا بی نهایت باز می کنند. وقتی سیم جاروبرقی تا انتها باز شود تنها سر سیم که به دو رشته نول و فاز تقسیم شده و زیر قرقره جاروبرقی گیر کرده است تمام قدرت سیم را تحمل خواهد کرد. بدیهی است که با یک حرکت ناگهانی و یا زیاد کشیدن سیم یک یا هر دو رشته سیم از جای خود خارج می شود و برق به موتور انتقال داده نمی شود و موتور به صورت ناگهانی قطع می شود.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی: پر بودن کیسه آشغال

وقتی کیسه آشغال جاروبرقی پر باشد سیستم ایمنی جاروبرقی باز هم به منظور سلامت موتور جاروبرقی را از کار می اندازد. در این حالت هم مانند گرفتگی لوله جاروبرقی خیلی زود داغ می کند و حالت خفگی دارد.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی: کثیف شدن فیلتر

فیلتر های جاروبرقی کار تهویه و هوارسانی به موتور را انجام می دهند. اگر این فیلتر به اندازه ای کثیف شود که هوا به خوبی به موتور نرسد باز هم باعث داغ شدن و فعال شدن سیستم ایمنی جاروبرقی و خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود.

 • سایر عواملی که می تواند در خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی دخیل باشند نیز می تواند عوامل زیر باشد که پیشنهاد می کنیم برای بررسی این موضوعات حتما از تعمی رکار خبره جاروبرقی کمک و راهنمایی دریافت نمایید:
 • سیم دچار قطعی شده است
 • دو شاخه قطعی دارد
 • کلید روشن و خاموش جاروبرقی اتصالی دارد
 • زغال های موتور کثیف و یا کوتاه شده اند
 • فاصله زغال ها با الکترود کم شده است.
 • موتور جاروبرقی نیم سوز شده است.
 • در خانه نوسان برق وجود دارد
 • آرمیچر نیم سوز شده است.
 • رله خراب شده است.
 • کلاف های میدان نیم سوز شده اند.
 • و...

برای بررسی و اطمینان از دلیل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی یا علت روشن نشدن جاروبرقی خدمات خود را به شرکت های صاحب صلاحیت تعمیر جاروبرقی واگذار نمایید.

نتیجه گیری از علت روشن و خاموش شدن جاروبرقی

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد با بیش از 50 سال تجربه موثر و مفید در ارائه خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر انواع مدل های جاروبرقی در جای جای تهران بزرگ آماده ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان و همشهری های عزیز با ارائه ضمانت نامه معتبر یک ساله تعمیرات می باشد.

اصل مشتری مداری و رعایت حقوقی مشتریان با رعایت نکات استفاده از برترین و بهترین قطعات مصرفی جاروبرقی ، لوازم یدکی اورجینال ، انجام خدمات تعمیر جاروبرقی در محل ، ارائه خدمات تعمیراتی در کمترین زمان و با بهترین و آموزش دیده ترین کارکنان تنها جزئی از تعهدات ما به مشتریان خودمان می باشد.

برای اینکه شما هم به لیست مشتریان آی پی امداد اضافه شوید همین امروز موضوع تعمیر جاروبرقی خود را به ما واگذار و از تخفیف های ویژه باشگاه مشتریان ما بهره مند شوید.

118 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
avatar
سید محمد سجادی 27 اسفند 1398

سلام من جارو برقی جانسون دارم برای روشن شدن باید حتما کلید ولوم تا آخر باشه تا روشن بشه وگرنه جارو برقی روشن نمیشه ,,الان چند روزه که قطع و وصل میشه مشکل از کجا میتونه باشه

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 27 اسفند 1398

  سلام دوست عزیز ، علت روشن نشدن جاروبرقی جانسون شما میتواند از پلاتین های سیم جمع کن یا دیمر باشد

  پاسخ دادن
avatar
مریم 25 اسفند 1398

سلام جارو برقی فلیپس بعد از جارو کشیدن رو فرش خیس روشن نشد ایا موتورش حتما سوخته

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 27 اسفند 1398

  سلام ، علت روشن نشدن جاروبرقی فیلیپس شما برای جاروکشیدن فرش خیس میباشد که به موتور آسیب رسیده است و در این مواقع معمولا موتور میسوزد.

  پاسخ دادن
   avatar
   علی 04 فروردین 1399

   سلام وقت بخیر من جاروبرقی سامسونگ 2400وات دارم ی مدت بود سیمو بچهام میکشیدن تا ته کمو بیش قطع میشد ولی تا یجایی چسب زدم که سیمشو بیشتر نکشن بیرون کار میکرد تا اینکه کلا روشن نشد خودم جاروبرقی باز کردم مدارشو چک کردم اوهم متر نداشتم ولی وقتی کیلید برق جارو میزدم برق میاد تا مدار حتی تو هر قسمت مدار فاز متر میزدم فاز داشت ولی موقع خروجی بسمت موتور دو تا قسمتش خروجی برق یکی فاز و جالبه اونیکی خروجی هم کمی برق داره روشن نمیشه جارو مشگل در چیست سپاسگذارم

   پاسخ دادن
    avatar
    آی.پی امداد 06 فروردین 1399

    سلام ، پلاتین های سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ شما دچار مشکل شده است

    پاسخ دادن
avatar
مریم 25 اسفند 1398

جارو برقی مدل فیلیپس اب کشیده دیگه روشن نمیشه

پاسخ دادن
avatar
الهام 23 اسفند 1398

سلام،من حدود يك ماه هست جاروبرقي بوش مدل bgl8pro5ir از سايت ديجي كالا خريد كردم ، از همه لحاظ از جارو راضی بودم تا روز هفتم که جارو رو با اینکه روشن کردم و‌ موتورش کار می کرد هیچ مکشی نداشت در جارو رو که باز کردم (جایی که پاکت جارو هست)مشکلی نداشت ،درب پشت جارو رو باز کردم و فیلترشو برداشتم ،متوجه شدم که موتور دقیق سر جاش نیست با فشار دادن کیپ شد و دوباره مکش جارو درست شد از اون موقع چن بار دیگه این اتفاق تکرار شده ، مشکلم با جارو اینه که با حرکت دادن سریع جارو موتور از جایی که هست کمی تکون می خوره و تا زمانی که با دست درستش نکردم مکش نداره ،اگه ممکنه راهنمایی کنید چکار باید بکنم

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 24 اسفند 1398

  سلام دوست عزیز ، در ابتدا درب بالای جاروبرقی بوش را باز نمایید و لاستیک سر و ته موتور را به درستی جا بزنید تا تکان نخورد

  پاسخ دادن
avatar
محمد مهدی 16 اسفند 1398

سلام جارو برقی الجی ۲۰۰۰،چرا وقتی دوشاخ را میچرخونی به طوری که فاز و نول جابجا شود جارو برقی کار نمیکند علت چیست،باتشکر

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 17 اسفند 1398

  سلام دوست عزیز ، دوشاخه جاروبرقی را تعویض نمایید

  پاسخ دادن
avatar
علی 06 اسفند 1398

سلام جارو برقی من روشن میشه اما وقتی رو دور بالا میبرم مکشش زیاد نمیشه روهمون مکش کم کار میکنه مشکلش چیه

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 06 اسفند 1398

  سلام دوست عزیز ، دیمر جاروبرقی شما مشکل دارد

  پاسخ دادن
avatar
Zeinab 16 بهمن 1398

سلام.من جاروبرقیم سامسونگه یهو وسط کار خاموش شد هرکاریم کردم روشن نشد دلیلش چیه؟؟

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 16 بهمن 1398

  سلام دوست عزیز ، فیلترها را در ابتدا تمیز نمایید اگر مشکل همچنان باقی است ، کیت الکترونیکی و موتور باید چک شود.

  پاسخ دادن
avatar
ahmadreza 12 بهمن 1398

سلام. جاروبرقی من مدل v- 4800 htv ال جی هست از اون مدل که کلید روی دسته تعبیه شده. یک هفته میشه که جاروبرقی روشن نمیشه. آخرین بار که روشن کردم یک لحظه روشن میشد و دوباره خاموش میشد. قبلش بچه کوچیکم روشن کرده بود و قدرت و سرعت مکش اون را تا آخر زیاد کرده بود و مدت زیادی ظاهرا به همین حالت بوده. اتصال برق و اومدن برق تا کلید روی دسته را امتحان کردم مشکلی نداره. سیم جمع کن و موارد دیگه رو امتحان کردم اونها هم مشکلی ندارن. لطف می کنید راهنمایی کنید؟ سپاس

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 12 بهمن 1398

  سلام ، دیمر روی دسته جاروبرقی ال جی شما مشکل دارد.

  پاسخ دادن
avatar
ایمان 27 دی 1398

سلام جاروبرقی رو که باز کردم دیدم فیوزش سوخته فیوزش ۱۵امپره من خودم یک فیوز ۲۰ امپر دارم اینو بزارم هیچی نمیشه ؟

پاسخ دادن
  avatar
  آی.پی امداد 29 دی 1398

  سلام وقت بخیر مشکلی پیش نمیاد ولی هم قدرت خودش باشه بهتره

  پاسخ دادن
avatar
مهتاب 09 دی 1398

سلام من جاروبرقیم سطلی الکترولوکس هست دیروز داشتم جاروبرقی میکردم تازه شروع کردم دیدم گوشیم زنگ میخوره جارو رو خاموش کردم بعد که اومدم روشن کنم دیگه روشن نشد به پریزای مختلف هم تست کردم نه بوی بدی نه هیچی حتی سابقه هم نداشته

پاسخ دادن
avatar
ناشناس 25 آذر 1398

سلام من جارو برقی پارس خزر مدل کمپرسور خریدم دیجیتالیه یه دفعه خاموش شد برق به جارو برقی میاد ولی روشن نمیشه البته قبلش هم صدای جارو برقی خیلی زیاد شده بود جارو رو یک سال نیست خریدم

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 26 آذر 1398

  سلام دوست عزیز ، اجزاء موتور جاروبرقی پارس خزر شما ( ذغال ، بالشتک ... ) باید توسط تعمیرکار چک شود

  پاسخ دادن
avatar
سما پناهی 20 آذر 1398

سلام ببخشید جاروبرقی من نیکو واس دیروز دوسه بار جرقه ابی داد یکمی بوی سوختگی داد الان با فاز متر پروانه هاشو چک کردم برق داره مشکلش چیه؟

پاسخ دادن
avatar
مهیار رحمانی 17 آذر 1398

سلام.وقت بخیر.پسرم عروسکشوانداخت تو چاه آب.برای اینکه بکشمش بیرون که چات نگیره از جاروبرقی استفاذه کردم.حواسم نبود توش آب میره.امروز اومدم روشنش کنم.روشن نشد.دیدم کیسه ش آب داره.کیسه رو عوض کردم.توش،هم با سشوارخشک کردم.موتورش،سوخته ک روشن نمیشه؟

پاسخ دادن
avatar
فاطمه ترکاشوند 17 آذر 1398

سلام وقتتون بخیر من جارو برقی بوش دارم ک دو هفته پیش اب ریخت روی زمین نمیدونم توی جارو برقی هم ریخت یا نه اما من سرامیک خیس رو باهاش جارو کردم .بعد فیوز پرید و بوی بدی از جارو برقیم اومد و چند روز روشن نکردم و گذاشتم خشک شد بعد روشن کروم هیچ بویی نمیداد و با مکش قوی جارو میکرد الان ک برای بار دوم بعد از اون اتفاق زدمش ب برق فیوز پرید و جارو برقیم خاموش شد و بوی بدی ازش اومد...میخواستم بدونم نظرتون چیه؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 18 آذر 1398

  سلام دوست عزیز ، موتور جاروبرقی بوش شما باید تعویض شود.

  پاسخ دادن
avatar
نیکو درخشانی 18 آبان 1398

سلام.جاروبرقی ۲۰۰۰وات الجی دارم. امروز باهاش حدودا ده دقیقه جارو کردم..بعد خاموش شد.الان حدودا ۵ ساعت گذشته روشن نشده ‌‌‌بوی سوختگی هم نداد..

پاسخ دادن
avatar
شریفی 11 آبان 1398

سلام من ده دقیقه جارو کشیدم بعد دوشاخشو دراوردم به پریزهای دیگر وصل کردم که دوباره جارو بکشم دیگه روشن نمیشه بعد یک ساعت دیگر امتحان کردم ولی بازم روشن نمیشه ضمنا جارو برقی ما الجی است علت چیست لطفا راهنمای کنید ممنون میشم

پاسخ دادن
avatar
آیدین 04 آبان 1398

سلام .یه جاروبرقی سامسونگ ۲۱۰۰وات یک ساله خریدم ازش استفاده میکنم الان یهو خاموش شد روشنش که میکنم یه صداش عوض شده بعد دوثانیه دوباره خاموش میشه لطفا راهنمایی کنید ایا سوخته؟؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 04 آبان 1398

  سلام دوست عزیز ، جاروبرقی سامسونگ شما یک سنسور حرارتی دارد که باید آن را خارج نمایید ، همچنین اگر صدای بیش از حد میدهد پروانه های موتور را تمیز نمایید.

  پاسخ دادن
  avatar
  بهنام 11 آبان 1398

  سلام، من یک جارو برقی بیم دو هزار و دویست وات مدل مادرید دارم، امروز موقیکه میخواستم سیمشو بیارم بیرون فشار اضافه بهش وارد کردم الان دکمه سیم جمع کنش کار نمیکنه. نگرانم که در مدار الکتریکیش و عملکرد روشن شدنش اختلال ایجاد کنه. راهنمایی میفرمایید؟ ممنون

  پاسخ دادن
   avatar
   مدیر 12 آبان 1398

   سلام ، پلاتین و فنر سیم جمع کن باید چک شود.

   پاسخ دادن
avatar
بلیوند 23 مهر 1398

باسلام ببخشید دیمر تو چه قیمتیه خودمون میتونیم تدخدنه تعویض کنیم؟

پاسخ دادن
avatar
محسن عزیزخانی 18 مهر 1398

سلام با تشکر از اطلاعات خوب شما جارو برقی فیلیپس 9190داریم باهاش اب رو قالی جمع کردم خیلی کم ولی کیسه خیس بود کیسه رو دراوردم بعد دوساعت روشن شد .فرداش هم اشغال تو لولش گیر کرد خاموش شد ولی الان بعد دو روز دیگه روشن نمیشه ممنون اگه راهنمایی کنید

پاسخ دادن
avatar
بلیوند 12 مهر 1398

سلام خسته نباشید ممنون از پاسخگوئیتون.ببخشید ی جاروبرقی کورس داریم جدیدا پاور زیادشدن سرعتش تغیر نمیکنه رویک مونده میخام بزنم 2 میره برمیگرده نمیکیره اصلا مشکل کجاست؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 12 مهر 1398

  سلام ، دیمر جاروبرقی شما مشکل دارد .

  پاسخ دادن
avatar
ناشناس 22 شهریور 1398

سلام من یک جاروبرقی تکنو دارم هیچ مشکلی نداشت از روی تخت افتاده دیگه روشن نمیشه فک میکنم کلید روشن خاموشش مشکل پیدا کرده چون صدا میده امکانش هست سوخته باشه؟ ممنون

پاسخ دادن
avatar
سعید 20 مرداد 1398

سلام جاروبرقی پاکتین دارم سوالم اینه که زانوییش چه جوری روشن میشه ..کلیدپاورش رو میزنم ولی روشن نمیشه

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 20 مرداد 1398

  سلام ، اگر روی زانویی دیمر دارد آن را کم و زیاد کنید .

  پاسخ دادن
avatar
ناشناس 17 مرداد 1398

سلام ببخشید یه جاروبرقی قدیمی دارم قابش شکسته اگه قابش عوض کنم مکشش کم میشه;ضعیف تر میشه یا نه ؟ ممنونم از راهنماییتون

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 18 مرداد 1398

  سلام ، خیر . ضعیف نمیشود .

  پاسخ دادن
avatar
زهراایرانپور 10 مرداد 1398

سلام من جاروبرقی سونیا دارم بعد پنج دقیقه یهو خاموش شد خیلی هم داغ شده چیکار کنم

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 12 مرداد 1398

  سلام ، جاروبرقی سونیا شما اگر روشن نمیشود ذغال موتور چک شود ، اگر روشن میشود و مجدد این اتفاق می افتد باید سنسور حرارتی را خارج نمایید .

  پاسخ دادن
avatar
خانوم 10 مرداد 1398

سلام جارو برقی قطع و وصل میشه برای اینکه کار کنه باید با ضربات به بدنه پشتش بزنیم وقتی میزنیم صداش میاد نمیزنیم قطع میشه برای جارو زدن مرتب باید اینکارو کرد وگرن روشن نمیشه چندبار هم بردیم برای تعمیرات اما درست نشده مشکل از کجاست ممنون میشم بگید.

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 12 مرداد 1398

  سلام ، ذغالهای موتور جاروبرقی چک شود .

  پاسخ دادن
avatar
رها نصیری 09 مرداد 1398

جاروبرقی سامسونگ موتورش داغ کرد درحین کار کردن خاموش شد الان دو روزه گذشته ولی روشن نشده دو سه بار این اتفاق افتاد روشن شد ولی الان روشن نمیشه هیچ بویی هم نداد

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 09 مرداد 1398

  سلام ، ذغال های جاروبرقی سامسونگ را چک نمایید .

  پاسخ دادن
avatar
سجاد قدیری 08 مرداد 1398

سلام.‌من یه جاروبرقی سامسونگ مدل کینگ ۲۰۰۰ دارم. موقع استفاده یهو قطع میشد. بعد چند ساعت یا بعضی وقتها بعد چند روز دوباره کار میکرد.‌چند روز پیش بردیم تعمیرگاه گفت از موتورشه. و موتورش رو تعویض کرد. امروز برای اولین بار استفاده کردم. دوباره بعد ۵ دقیقه استفاده خاموش شد. مشکل از کجا ست؟ کلافه شدم و کلی هزینه پرداختیم

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 09 مرداد 1398

  سلام ، داخل موتور همان قسمت بالشتک ، یک حساسیت دارد به نام ( سنسور حرارتی یا ترموستات ) که آن را باید قطع نمایید .

  پاسخ دادن
avatar
ناشناس 05 تیر 1398

سلام وقت بخیر من جاروبرقیAECخریدم گارانتی نداره روشن هم نمیشه میشه راهنمایی کنید ممنون همه روهم تسن کردم سردرنمیارم ممنونم

پاسخ دادن
avatar
موموسوی 31 خرداد 1398

سلام خسته نباشید جاروبرقی ما LG1900wهست،میزنم به برق دکمه اش روشن میشه و موتور روشن نمیشه،بنظرتون کجاش مشکل داره؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 01 تیر 1398

  سلام ، برد الکترونیکی و اتصالات باید چک شود .

  پاسخ دادن
avatar
ای ام 22 خرداد 1398

سلام خسته نباشید. جارو برقی سامسونگ مدلvc_940دارم در حین جارو کشیدن یهو خاموش شد.دکمه های روی جارو روشن میشه حتی موزیک هنگام روشن شدن هم کارمیکنه.ولی موتور اصلا کار نمیکنه؟چرا؟چکارکنم؟

پاسخ دادن
avatar
احمدی 20 خرداد 1398

سلام خسته نباشید من ی جارو برقی سامسونگ مدل کویین دارم که 3 سال پیش خریدم.جدیدا بعد از 5 دقیقه کار کردن خاموش میشه و نیم ساعت بعد روشن میشه.فیلتر و کیسه رو هم چک کردم مشکلی نداشت خواستم ببینم علتش چیه و اگه بخوام درستش کنم چقدر هزینه داره؟؟!!

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 22 خرداد 1398

  سلام ، موتور جاروبرقی شما مشکل دارد ، این نوع مدل جاروبرقی برای سرامیک میباشد .

  پاسخ دادن
avatar
باجولوند 16 خرداد 1398

سلام اقای محترم من جاروبرقیم سامسونگ داشتم باهاش کار میکردم ی لحظه صداش عوض شد و یهو خاموش شد ولی چراغ برقش روشنه ولی دکمه استارتش ک میزنی روشن نمیشه ولی خب داغ کرده بود خیلی میخاستم راهنماییم کنید

پاسخ دادن
avatar
یا سین 28 اردیبهشت 1398

سلام خسته نباشید جاروبرقی من سامسونگ هست یک دفعه خاموش شد الان روشن نمیشه لطفا راهنمای کنید

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 28 اردیبهشت 1398

  سلام ، امکان دارد به خاطر سنسور حسگر باشد که بعد از مدتی کار کردن موتور را خاموش میکند ، اگر دوباره روشن نشد اطلاع دهید .

  پاسخ دادن
avatar
ابوالفضل 23 اردیبهشت 1398

با تشکر از شما اصلا درش پایین نمیاد تقریبا با زاویه 70 تا 80 درجه واستاده

پاسخ دادن
avatar
ابوالفضل 23 اردیبهشت 1398

سلام درب جارو برقی هافنر باز کردم کیسه رو خالی کنم بعدش بسته نشد دیگه علتش چیه

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 23 اردیبهشت 1398

  سلام ، امکان دارد پاکت به درستی داخل جاپاکتی نرفته باشد یا ضامن درب به درستی چفت نشده است .

  پاسخ دادن
   avatar
   مجید محمد حسینی 18 خرداد 1398

   سلام جاروبرقی من مارک فوما هست که یک دفعه از داخلش دود بلند شد و خاموش شد و بعددیگه روشن نشد موتور را باز کردم سر زغال ها حالت جرقه زدن بود انهارا تمیز کردم و سیم پچ وارمیچر را هم چک کردم اما بازهم روشن نمی شه ایا میتوان موتوررابابرق مستقیم چک کنم

   پاسخ دادن
    avatar
    مدیر 18 خرداد 1398

    سلام ، میتوان موتور را با برق مستقیم چک کرد ، مشکل جاروبرقی شما از کلکتور میباشد ، باید موتور تعویض شود ، برای تعمیر جاروبرقی در محل میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

    پاسخ دادن
avatar
دانیال 15 اردیبهشت 1398

سلام جارو برقی LGداریم که روشن نمیشه مشکل از کجاست؟

پاسخ دادن
avatar
سیدجعفرمحمودی 05 اردیبهشت 1398

سلام خسته نباشید ما ی جارو برقی سامسونگ داریم امروز در حین جارو زدن. ی قسمت از موکت ک آب روش بود را جارو کردیم بعدچند ثانیه بوی سوختگی توی جارو برقی اومد. بعد ک زدیم ب برق دیگه روشن نشد. میخواستم ببینم میدونی مشکل از کجاست

پاسخ دادن
avatar
هادی ابراهیمی 15 فروردین 1398

سلام خسته نباشید جارو برقی کینگ سامسونگ بعد چند دقیقه کار خاموش میشه و چراغ روی بردش کم رنگ میشه بعد یه مدت دوباره درست میشه.امتحان کردم از ترموستات نبود،برق از برد قطع میشه ما توی شهر کوچیکی زندگی میکنیم دسترسی به نمایندگی ندارم خودمم طراح مدار فرمان و قدرتم ولی از الکترونیک کم سررشته دارم.کدوم قطعه رو تعویض کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 18 فروردین 1398

  سلام ، تریاک برد جاروبرقی سامسونگ خود را چک نمایید .

  پاسخ دادن
avatar
امیر ذکاوت 19 اسفند 1397

باسلام جاروبرقی بوش دارم ترایاک آن سوخته بود عوض کردم ولی متوجه شدم که یکی از قطعات SMD آن سوخته ونمدانم دیود است یا مقاومت مدل جاروبرقی VBBS22V00 است اگر ازش نقشه دارید بگید چکار کنم باتشکر امیر

پاسخ دادن
avatar
حامدادهمی 17 اسفند 1397

سلام ممنون عالی

پاسخ دادن
avatar
حامدادهمی 17 اسفند 1397

سلام وسپاس از خیرخواهی وانسان دوستی شما استفاده کردم از راهنمایی های مفیدتان

پاسخ دادن
avatar
میثم 12 اسفند 1397

سلام وقتتون بخیر من خودم تعمیرکارم یه جاروبرقی سامسونگ2000w آوردن که ناگهانی خاموش میشه کیسه و فیلترش رو چک کردم هیچ مشکلی نداره سنسور موتورش رو قطع کردم اما بازم بعد از 5 دقیقه خاموش میشه

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 13 اسفند 1397

  سلام ، کی الکترونیکی جاروبرقی سامسونگ چک شود .

  پاسخ دادن
avatar
ايرواني 27 بهمن 1397

سلام خسته نباشيد، جاروبرقي در دوره متوسط خوب كار مي كنه ولي در دوره بالا خاموش مي شه ؟لطفاً راهنمايي كنيد

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 27 بهمن 1397

  سلام ، ترموستات حرارتی جاروبرقی شما مشکل دارد ف برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید ا خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
avatar
رها 25 بهمن 1397

سلام خیلی عالی بود من جاروبرقی نانیوادارم یهو موقع کشیدن اون درجه هاش خودبخودمیره روپنج بعد میادمثلا دوقطع ووصل میشه واون چیزی که پشتش هست روی موتور خودبخودمیادبیرون

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 27 بهمن 1397

  سلام ، کیت الترونیکی جاروبرقی نانیوا شما مشکل دارد ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
avatar
میثم 24 بهمن 1397

سلام. جارو برقی من سامسونگ 1800 هستش. در حال کار کردن ناگهان دود زیادی ازش بلند شد و بعد خاموش شد. مشکلش چیه؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 25 بهمن 1397

  سلام ، مشکل از موتور ، ذغال یا بلبرینگ میباشد . برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
avatar
ناشناس 23 بهمن 1397

سلام.جارو برقی من ناسیونال می باشد.چند روز قبل که روشن کردم بعد از چند دقیقه بوی سوختگی از آن به مشام رسید.خاموشش کردم و بعد از چند دقیقه روشن نمودم .صدای موتور تغییر کرد ولی کشش کم نشد.بعد از یک دقیقه جارو خاموش کرد و دیگر روشن نشد.لطفا علت را بفرمائید. سپاسگزارم

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 23 بهمن 1397

  سلام ، احتمالا موتور جاروبرقی ناسیونال شما سوخته است . برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
avatar
حسین عسکری 22 بهمن 1397

سلام جارو برقی لایف داریم که برق دارد ولی موتور آن کار نمیکند. لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید.

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 23 بهمن 1397

  سلام ، اتصالات ، موتور چک شود .

  پاسخ دادن
avatar
S.m.y 19 بهمن 1397

با سلام ،موتور جاروبرقی LGkc9700(کمپرسور)را عوض کردم و چون موتورش نبود یک موتور سامسونگ ۱۹۵۰ وات انداختم .بعد از چند دقیقه کار کردن خاموش میشه و مجدد باید روشنش کنم. مشکل از چیه؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 21 بهمن 1397

  سلام ، ترموستات حرارتی را از موتور خارج نمایید تا حساسیت از بین برود .

  پاسخ دادن
avatar
مهدی قصری 13 بهمن 1397

سلام. جاروبرقی ما کنوود هست بعد از 7سال چند وقت که درحین انجام کار خاموش میشه بعداز یکی دو ساعت روشن میشه مکشش هم خیلی کمتر شده.لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 13 بهمن 1397

  سلام ، ترموستات موتور ( حسگر حرارتی ) را خارج نمایید و همچنین چک کنید تا آشغال در پوانه موتور جاروبرقی کنود شما گیر نکرده باشد . برای رفع عیب و تعمیرات میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
avatar
M.s 11 بهمن 1397

سلام.ببخشید جاروبرقی ما پاناسونیکMc_7650 هست.برای تعمیر میخام قابش رو باز کنم کلا چهارتا پیچ داره ولی دوتاش زیر پدال های پاور و سیم جمع کنه‌.چجوری پدالهارو بردارم که به پیچها دسترسی پیدا کنم؟

پاسخ دادن
avatar
یاسر 24 دی 1397

سلام ببخش جارو برقی بکو هست جارو کردم یه دفعه خاموش شد روی پریز دیگ امتحان کردم روشن نشد ایا زیاد جارو کردم ب طور اتومات خاموش شد یا مشکل داره

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 24 دی 1397

  سلام ، احتمال دارد سنسور حرارتی که مربوط به حساسیت موتور میباشد فعال شده باشد ، بعد از مدت زمانی کوتاه دوباره استفاده نمایید . در صورتیکه مشکل حل نشد برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
  avatar
  سمیرا نادری 19 خرداد 1398

  سلام جاروبرقی سامسونگ من درحین جارو کشیدن صدای خفه ای ازش اومد وخاموشش کردم دوباره روشن کردم همون صدای خفه رو داد یعنی جاروبرقیم سوخته؟هزینه تعمیرش خیلی بالاس؟

  پاسخ دادن
   avatar
   مدیر 20 خرداد 1398

   سلام ، جاروبرقی شما نیاز به سرویس دارد ، فیلتر ها و پاکت را چک نمایید ، همچنین امکان دارد آشغال به پروانه ها گیر کرده باشد .

   پاسخ دادن
avatar
کتايون 29 آذر 1397

سلام من يه جاروبرقي بوش خريدم ،فقط سه بار ازش استفاده کردم الان روشن نميشه ، نميدونم مشکلش چيه ؟؟ البته دفعه قبل کليد روشن خاموش کردنش انگار گير داشت ميزدم روشن بشه ميخواست روشن بشه و نميشد ،لطفا راهنماييم کنيد .ممنون

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 01 دی 1397

  سلام ، کیت الکترونیکی ، بلبرینگ ، ذغال و پلاتینهای موتور باید چک شود .

  پاسخ دادن
  avatar
  خالد 27 مرداد 1398

  روشن وقطع میشه

  پاسخ دادن
  avatar
  دنیا علی اکبری 08 شهریور 1398

  سلام جناب ممنون از اطلاعات خیلی خوبتون جاروبرقی بوش دارم سرجمع ده بار ازش استفاده نشده،،قبلا یکبار خودبه خود خاموش شد بعد از چند دقیقه روشن شد خوب اینو فهمیدم از اطلاعاتی که دادید ترموستات موتور بوده،،یکبار دیگه چند ماه ازش استفاده نشد تا اومدم استفاده کنم دیدم روشن نمیشه با پیچ گوشتی یکمقدار موتورش رو چرخوندم راه افتاد و درست شد،،چندباری هم استفاده کردم ازش ولی ایندفعه موتورش خودبه خود قدرتش کم و زیاد شد تا اینکه خاموش شد و دیگم روشن نمیشه میخاستم راهنماییم کنید ممنونم

  پاسخ دادن
avatar
اهوی 06 آذر 1397

چرا جارو در حین جارو زدن بعد چند دقیقه یهو خاموش میشود وبعد چند روز یا چند ساعت دوباره روشن میشود؟؟

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 07 آذر 1397

  سلام ، دیمر برد الکترونیکی جاروبرقی شما مشکل دارد ، برای رفع عیب و تعمیرات از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید .

  پاسخ دادن
avatar
پويان 12 آبان 1397

سلام اگه جارو برقي رو با آب كامل بشوريم و بزاريم كامل خشك بشه احتمال برق گرفتگي هست ؟ درواقع ميخوام بسوزه چون جارو برقيم مكش خيلي كم و قديمي هست همسرم گفته در صورت سوختن جديد ميخره لطفا راهنمايي كنيد

پاسخ دادن
  avatar
  مدیر 13 آبان 1397

  سلام ، احترام به همسر نشانه شخصیت شما است .

  پاسخ دادن
avatar
ناشناس 10 شهریور 1397

سلام لطفاً راهنمایی کنید تا قاب محفظه موتور جاروبرقی سامسونگ vc-9515t را چگونه باز کنم

پاسخ دادن
avatar
دانیال حجی ابادی 21 تیر 1397

خیلی عالی.دستتون درد نکنه.فهمیدیم جاروبرقی موتورش سوخته

پاسخ دادن
avatar
سید علی 08 تیر 1397

سپاس گزارم خیلی مفید بودند

پاسخ دادن
پیشگیری از ویروس کرونا