علت روشن نشدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جاروبرقی

Rating: 4.3/5. From 6 votes.
Please wait...

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

آی.پی امداد قصد دارد در این مقاله به علت روشن نشدن جاروبرقی و علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بپردازد ، تا چنانچه فنی هستید بتوانید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید ، در نظر داشته باشید که آموزش تعمیرات جاروبرقی را به صورت کامل تحت پوشش قرار داده ایم تا با صرفه جویی در هزینه تعمیرات جاروبرقی به رفع عیب آن بپردازید .

توجه : در نظر داشته باشید که چنانچه نیاز به تعمیر جاروبرقی داشتید ، فقط و فقط با تعمیرگاه مجاز آی.پی در تماس باشید تا از قطعات فابریک و ضمانتنامه رسمی بهره مند شوید .

 

علت روشن نشدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جاروبرقی
علت روشن نشدن جاروبرقی

با مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی همراه باشید و به خواندن ادامه دهید تا علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را بدانید .

جارو برقی یکی از اصلی ترین تجهیزات و وسایل برقی خانه شده است که نبود و یا خرابی آن می تواند مشکلات زیادی را برای خانه به وجود بیاورد. حتما برای شما هم پیش آمده که جارو برقی روشن نشود و به یکباره از کار بیافتد. هر چند اغلب ما گمان می کنیم که دلیل اصلی این موضوع سوختن موتورجارو برقی است  ولی در بسیاری از موارد این نمی تواند دلیل از کار افتادن جاور برقی و علت روشن نشدن جارو برقی باشد.

اگر به دنبال علت روشن نشد جاروبرقی بوش ، سامسونگ ، دوو ، کنوود ، پارس خزر ، آاگ و ... میگردید ، نگران نباشید و به خواندن ادامه دهید و اگر خودتان به تنهایی نتوانستید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید ، فقط کافی است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بوش ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی دوو ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی کنوود ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی پارس خزر و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی آاگ ارتباط برقرار نمایید .

در این مقاله ما به شرایطی که ممکن است برای جارو برقی پیش بیاید و روشن نشود می پردازیم تا اگر شما هم کمی از مدار جارو برقی سر در می آورید در تشخیص و عیب یابی مشکل جارو برقی به شما کمک شود هر چند در هر صورت بررسی موضوعاتی مانند روشن نشدن جارو برقی را باید حتما به دست متخصص بسپارید.

 • برق در پریز نیست

در مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی ، مشکل برق در پریز را چک میکنیم :

هر چند خیلی محال به نظر می رسد و قطعا شاید به ذهن خود شما هم خطور کرده باشد ولی اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که هر بار برای جارو برقی از یک پریز در خانه استفاده می کنید بهتر است قبل از عجله و تصمیم گیری در خصوص خرابی جارو برقی پریز دیگری را امتحان کنید. برخی مواقع مشکل در پریزباعث می شود برق پریز قطع باشد و برق نداشته باشد و ما گمان کنیم مشکل از جارو برقی است.

اگر فاز متر و یا ولت متر دارید پریز را امتحان کنید . رنج ولت متر را باید 250 ولت انتخاب کنید  و برق را اندازه گیری کنید. شاید گاهی پریز برق داشته باشد  و فاز متر برق در پریز را نشان بدهد ولی باز هم ولت برق پایین باشد و جارو برقی روشن نشود زیرا در برخی جارو برقی ها سنسوری تعبیه شده تا در صورت بروز نوسان و یا کمبود برق ، به منظور ایمنی موتور جارو برقی، جارو برقی روشن نشود.

 • قطعی در سیم رابط جارو برقی

در مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی ، مشکل قطعی در سیم رابط جاروبرقی را چک میکنیم :

برخی مواقع نیز مشکل روشن نشدن جارو برقی مرتبط با سیم رابط برق است. حال ممکن است این مشکل مربوط به قطعی سیم از دو شاخه باشد و یا در طول سیم دو شاخه و یا نهایتا در محل اتصال سیم به سیم جمع کن این اتفاق افتاده باشد.

برای تست این موضوع باید از یک ولت متر استفاده کنید و رسیدن برق به موتور جارو برقی را تست کنید.  برای این کار باید درب جارو برقی را باز کنید و سیم را به دو شاخه بزنید . البته به دلیل اینکه دستگاه به برق است باید خیلی مراقبا باشید.

البته راه دیگر این است که بدون اتصال سیم به پریز برق و تنها با اتصال دادن سیم های رابط به یکدیگر با اهم متر بررسی کنید که آیا سیم رابط درست است یا خیر .  برای این کار باید اهم متر را روی R*1 تنظیم کنید ، اگر سیم سالم باشد عقربه اهم متر حرکت می کند. اگر مشکل از سیم باشد باید تعویض شود.

 • سیم جمع کن خراب است

در مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی ، مشکل سیم جمع کن را چک میکنیم :

وقتی خرابی از سیم جمع کن باشد با وجود اینکه برق وارد سیم جمع کن می شود ولی شاخک های سیم جمع کن که به حلقه های گردان قرقره وصل شده اند که یکی فاز و دیگری نول است ممکن است قطعی داشته باشند و اجازه روشن شدن جارو برقی را ندهند.  برای این کار باید سر سیم را دوباره آماده کنید ، کم خم کنید و قرقره را روی آن قرار دهید به شکلی که سیم ها بواسطه  فشار قرقره به سمت پایین حرکت کنند و برق متصل شود. شاخک ها به دلیل اینکه حالت فنری دارند باعث ایجاد ارتباط برق با موتور می شوند.

 • کلید استارت یا قطع و وصل مشکل دارد

در مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی ، مشکل کلید استارت را چک میکنیم :

در بسیاری از مواقع وجود گرد و خاک و یا فشار زیاد باعث شکستن و یا خراب شدن کلید جارو برقی می شود که این موضوع باعث می شود فرمان به درستی به جارو برای روشن شدن ارسال نشود. برای بررسی خرابی کلید باید با اهم متر  کلید تست شود. در این حالت در صورتیکه کلید مشکلی نداشته باشد باید عقربه  اهم متر در حالت روشن روی صفر و در حالت خاموش روی بی نهایت قرار بگیرد. در غیر اینصورت باید کلید را تعمیر و به احتمال زیاد تعویض کنید.

 • رله خراب شده یا سوخته است

در مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی ، مشکل برق رله جاروبرقی را چک میکنیم :

برخی از جارو برقی ها دارای یک رله هستند که تا زمانی که این رله باز باشد  و کلید قدرت آن متصل نشود جارو روشن نمی شود. از این رو گاهی مواقع رله می چسبد و یا در اتصال به کلید قدرت مشکل پیدا می کند. از این رو جاور نمی تواند استارت کند. برای اینکه از این موضوع مطمئن شوید باید رله را تست کنید. برای این کار  سیم های جارو برقی که به  کلید دسته جارو متصل شده اند  را با اهم متر چک کنید اگر کلید سالم بود  خود رله را بررسی می کنید . برای این کار جارو را به برق بزنید  و بوسیله یک پیچ گوشتی  دسته عایق کلید قدرت رله را سفت کنید. در این حالت اگر ایراد از رله باشد جارو برقی روشن می شود و مشخص است که ایراد از ساختمان داخلی رله و اتصال آن به کلید قدرت است. اما اگر همچنان جارو برقی روشن نشد مشکل از رله نیست.

 • مدار سری موتور دچار قطعی شده است

در مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی ، مشکل برق مدار جاروبرقی را چک میکنیم :

موتور جارو برقی از نوع مدار سری است. این موضوع باعث می شود تا در صورت عیب تنها یکی از اجزا سایر قسمت ها نیز از کار بیافتند. به عنوان مثال چنانچه تنها یکی از فرن ها خراب شودباعث می شود که زغال به  کلکتور نچسبد  و مدار قطع شود.

برای بررسی سلامت موتور باید بوسیله اهم متر ارتباط تمامی سری ها با یکدیگر بررسی شود. اگر ایراد در هر یک از اجزا بود می توانید خودتان و یا بوسیله یک متخصص تعمیر جارو برقی این ارتباط را اصلاح تا مشکل حل شود و جارو برقی روشن شود.

 • موتور جارو برقی سوخته است

در مقاله علت روشن نشدن جاروبرقی ، مشکل موتور جاروبرقی را چک میکنیم :

اگر همه عوامل بالا را بررسی کردید و مشکل از هیچ کدام آنها نبود اینک باید به سوختن موتور جارو برقی شک کنید.  برای تست موتور کافی است موتور را بصورت مستقیم به برق وصل کنید  اگر روشن نشد احتمال دارد سوخته باشد . گاهی البته ممکن است آرمیپر مشکل داشته باشد یا هر یک از قطب ها ایراد داشته باشد که باز هم موضوع سوختن موتور مطرح می شود.

معمولا ابتدا موتور جاور برقی نیم سوز و بعدا می سوزد و به همین دلیل اغلب قبل از سوختن موتور هر بار کار کردن جارو برقی با بوی بد سوختگی همراه است.

امیدوارم با علت روشن نشدن جاروبرقی آشنا شده باشید و بتوانید به رفع عیب جاروبرقی خود بپردازید .

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

در اینجا به علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی میپردازیم ، با آی.پی امداد همراه باشید :

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی
علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

اگر به دنبال علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی سانی ، هیتاچی ، الجی ، بکو ، اسنوا ... خود هستید ، به خواندن ادامه دهید تا به تنهایی بدون پرداخت هزینه رفع عیب شود ، ولی چنانچه نتوانستید این کار را انجام دهید ، کافی است با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سانی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی هیتاچی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الجی ، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی بکو و نمایندگی تعمیرات جاروبرقی اسنوا ارتباط برقرار نمایید .

یکی از مشکلاتی که اغلب جارو برقی ها پس از مدتی کار کردن با آن رو به رو می شوند این است که ناگهان خاموش می شوند. این موضوع تفاوت های زیادی دارد و تشخیص عیب این جارو برقی ها با بررسی شرایط بعدی بهتر مشخص می شود. بصورت کلی جارو برقی اگر بدون سابقه و برای یک لحظه خاموش و روشن شود با زمانی که به بک مرتبه خاموش شود و دیگر روشن نشود تفاوت دارد.

همیشه بهترین راه حل برای تشخیص عیب جارو برقی استفاده از خدمات شرکت های تعمیر جاور برقی است اما بصورت کلی برای عیب یابی بهتر جارو برقی که ناگهان خاموش می شود بد نیست موضوعات زیر را در نظر داشته باشید و اگر خودتان دوست دارید آن را تعمیر کنید از طریق راه های زیر عیب جارو برقی را بهتر تشخیص دهید.

 • داغ شدن ترموستات جارو برقی

در مقاله علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ، مشکل داغ شدن ترموستات جاروبرقی را چک میکنیم :

در اغلب جارو برقی ها ترموستاتی بر روی موتور تعبیه شده است تا در صورتیکه میزان حرارت جارو برقی زیاد شد بصورت اتوماتیک موتور را خاموش کند تا پس از خنک شدن دوباره راه اندازی شود. از این رو اگر در فواصل حدود 20 تا 30 دقیقه کار کردن جارو برقی خاموش می شود این موضوع کاملا طبیعی و مرتبط با عملکرد صحیح ترموستات جارو برقی می باشد.

اما گاهی ترموستات حساس می شود و در اصل قدرت خود را از دست می دهد. در این شرایط ممکن است با هر بار گرم شدن موتور ترموستات عمل کند و موتور را از کار بیاندازد . در نتیجه می توان با بررسی ترموستات موتور جارو برقی اگر ایراد از آن بود با بر طرف کردن عیب مشکل را حل کرد.  برای این کار هم می توانید از یک ترموستات سالم برای چک کردن استفاده کنید و هم اینکه با اهم متر سلامت ترموستات را بررسی کنید.

 • گیر کردن زباله در مکش جارو برقی

در مقاله علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ، مشکل گیر کردن زباله در مکش جاروبرقی را چک میکنیم :

گاهی در هنگام جارو کردن اتاق ممکن است زباله ای بزرگ تر و حجیم در گلوی لوله جارو برقی گیز کند. این کار باعث می شود تا خلائی در جارو برقی به وجود بیاید و در واقع خفه کند و سیستم ایمنی جارو برقی فورا موتور را از کار بیاندازد. برای این کار بهتر است تمامی مسیر مکش جارو برقی بررسی شود تا اگر زباله بزرگ و یا تجمع زباله های ریز دهانه مکش را خفه کرده است ان را باز کنید تا جارو مجددا راه اندازی شود.

 • قطع شدن سیم رابط برق جارو برقی

در مقاله علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ، مشکل سیم رابط جاروبرقی را چک میکنیم :

یکی از مشکلات شایع موتور های جارو برقی در هنگام کار که باعث خاموش شدن ناگهانی جاور برقی می شود این است که برخی از افراد سیم جارو برقی را تا بی نهایت باز می کنند. وقتی سیم جارو برقی تا انتها باز شود تنها سر سیم که به دو رشته نول و فاز تقسیم شده و زیر قرقره جارو برقی گیر کرده است تمام قدرت سیم را تحمل خواهد کرد. بدیهی است که با یک حرکت ناگهانی و یا زیاد کشیدن سیم یک یا هر دو رشته سیم از جای خود خارج می شود و برق به موتور انتقال داده نمی شود و موترو بصورت ناگهانی قطع می شود.

 • پر بودن کیسه آشغال

در مقاله علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ، مشکل پر بودن کیسه آشغال جاروبرقی را چک میکنیم :

وقتی کیسه آشغال جارو برقی پر باشد سیستم ایمنی جارو برقی باز هم به منظور سلامت موتور جارو برقی را از کار می اندازد. در این حالت هم همانند گرفتگی لوله جارو برقی خیلی زود داغ می کند و حالت خفگی دارد .

 • کثیف شدن فیلتر

در مقاله علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ، مشکل کثیف شدن فیلتر جاروبرقی را چک میکنیم :

فیلتر های جارو برقی کار تهویه و هوا رسانی به موتور را انجام می دهند. اگر این فیلتر به اندازه ای کثیف شود که هوا به خوبی به موتور نرسد باز هم باعث داغ شدن و فعال شدن سیستم ایمنی جارو برقی و خاموش شدن ناگهانی جارو برقی می شود.

 • سایر عواملی که می تواند در خاموش شدن ناگهانی جارو برقی دخیل باشند نیز می تواند عوامل زیر باشد که پیشنهاد می کنیم برای بررسی این موضوعات حتما از تعمی رکار خبره جارو برقی کمک و راهنمایی دریافت نمایید:
 • سیم دچار قطعی شده است
 • دو شاخه قطعی دارد
 • کلید روشن و خاموش جارو برقی اتصالی دارد
 • زغال های موتور کثیف و یا کوتاه شده اند
 • فاصله زغال ها با الکترود کم شده است.
 • موتور جارو برقی نیم سوز شده است.
 • در خانه نوسان برق وجود دارد
 • آرمیچر نیم سوز شده است.
 • رله خراب شده است.
 • کلاف های میدان نیم سوز شده اند.
 • و...

برای بررسی و اطمینان از دلیل خاموش شدن ناگهانی جارو برقی  یا علت روشن نشدن جاروبرقی خدمات خود را به شرکت های صاحب صلاحیت تعمیر جارو برقی واگذار نمایید.

تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آی پی امداد با بیش از 50 سال تجربه موثر و مفید در ارائه خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر انواع مدل های جارو برقی در جای جای تهران بزرگ آماده ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان و همشهری های عزیز با ارائه ضمانت نامه معتبر یک ساله تعمیرات می باشد.

اصل مشتری مداری و رعایت حقوقی مشتریان با رعایت نکات استفاده از برترین و بهترین قطعات مصرفی جاور برقی ، لوازم یدکی اورجینال ، انجام خدمات تعمیر جارو برقی در محل ، ارائه خدمات تعمیراتی در کمترین زمان و با بهترین و آموزش دیده ترین کارکنان تنها جزئی از تعهدات ما به مشتریان خودمان می باشد.

برای اینکه شما هم به لیست مشتریان  آی پی امداد اضافه شوید همین امروز موضوع تعمیر جارو برقی خود را به ما واگذار و از تخفیف های ویژه باشگاه مشتریان ما بهره مند شوید.

 

7 دیدگاه

 • سید علی

  سپاس گزارم خیلی مفید بودند

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، ممنونم .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • دانیال حجی ابادی

  خیلی عالی.دستتون درد نکنه.فهمیدیم جاروبرقی موتورش سوخته

  Rating: 3.7/5. From 3 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، ممنون .

   Rating: 5.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام لطفاً راهنمایی کنید تا قاب محفظه موتور جاروبرقی سامسونگ vc-9515t را چگونه باز کنم

  No votes yet.
  Please wait...
 • پويان

  سلام اگه جارو برقي رو با آب كامل بشوريم و بزاريم كامل خشك بشه احتمال برق گرفتگي هست ؟ درواقع ميخوام بسوزه چون جارو برقيم مكش خيلي كم و قديمي هست همسرم گفته در صورت سوختن جديد ميخره لطفا راهنمايي كنيد

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، احترام به همسر نشانه شخصیت شما است .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.