logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت روشن نشدن اسپیکر

علت روشن نشدن اسپیکر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت روشن نشدن اسپیکر به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

در این مطلب از آی پی امداد، قصد داریم علاوه بر بررسی علت روشن نشدن اسپیکر، به راه حل های رفع این مشکل و جلوگیری از بروز آن نیز اشاره نماییم. شما می توانید پرسش های خود در زمینه دلیل کار نکردن اسپیکر را در بخش نظرات این مقاله یا پرسش و پاسخ در سایت آی پی امداد مطرح نمایید تا کارشناسان این مجموعه پاسخگوی شما عزیزان باشند. همچنین می توانید برای رفع مشکل دستگاه خود، در وب سایت آی پی امداد درخواست تعمیر اسپیکر خود را ثبت کنید یا با این مجموعه تماس بگیرید.

5 علت کار نکردن اسپیکر

اساس کار اسپیکر به این صورت است که یک آهنربا ثابت در یک محفظه قرار دارد. یک سیم پیچ سیم پیچ شده در اطراف آهنربا قرار دارد. وقتی یک سیگنال الکتریکی به سیم پیچ اعمال می‌شود، سیم پیچ شروع به حرکت می‌کند. این حرکت سیم پیچ باعث حرکت آهنربا شده و حرکت آهنربا باعث ایجاد امواج صوتی در هوا می گردد. در صورتی که هرگونه اختلال در انجام این پروسه به وجود آید، می تواند موجب بروز مشکل روشن نشدن اسپیکر شود. در ادامه به 5 علت رایج این مشکل اشاره خواهیم کرد:

 1. مشکلات نرم افزاری
 2. مشکلات سخت افزاری
 3. باتری خراب یا خالی
 4. معیوب بودن آداپتور برق
 5. خرابی مدار داخلی

5 علت کار نکردن اسپیکر

چرا اسپیکر روشن نمی شود؟

در ادامه علاوه بر اشاره به 5 علت روشن نشدن اسپیکر، به نحوه عیب یابی و رفع هریک از این مشکلات اشاره خواهیم کرد:

1: مشکلات نرم افزاری

مشکلات نرم افزاری یکی از دلایل شایع روشن نشدن اسپیکر هستند. این مشکلات معمولاً با ریست کردن اسپیکر یا بروزرسانی نرم افزار آن قابل رفع هستند. برخی از مشکلات نرم افزاری که می توانند باعث روشن نشدن اسپیکر شوند عبارتند از:

 • خطای نرم افزاری
 • عدم سازگاری نرم افزار

مشکلات نرم افزاری اسپیکر

برای رفع مشکلات نرم افزاری اسپیکر، می توانید اسپیکر را ریست کنید. برای این کار دکمه پاور و دکمه کاهش صدا را به مدت چند ثانیه با هم نگه دارید. همچنین می توانید نرم افزار اسپیکر را بروزرسانی کنید که برای این کار باید به وب سایت سازنده اسپیکر مراجعه کرده و آخرین نسخه نرم افزار را دانلود و نصب کنید. اگر با انجام مراحل بالا مشکل حل نشد، ممکن است مشکل از سخت افزار اسپیکر باشد.

2: مشکلات سخت افزاری

مشکلات سخت افزاری یکی دیگر از دلایل روشن نشدن اسپیکر هستند. این مشکلات معمولاً جدی تر هستند و ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات اسپیکر داشته باشید. برخی از مشکلات سخت افزاری که می توانند باعث روشن نشدن اسپیکر شوند، عبارتند از:

 • خرابی مدار داخلی
 • خرابی برد
 • خرابی بلندگوها

مشکلات سخت افزاری اسپیکر

در صورتی که یکی از این مشکلات برای شما رخ داده است، پیشنهاد ما به دلیل تخصصی بودن تعمیر، استفاده از خدمات تعمیرکار متخصص آی پی امداد می باشد.

3: باتری خراب یا خالی

اگر اسپیکر شما از نوع شارژی است، ممکن است باتری آن خراب شده باشد یا به طور کامل شارژ نشده باشد. در این صورت، باتری را تعویض کنید یا آن را به برق وصل کنید تا شارژ شود. برای تشخیص اینکه آیا باتری اسپیکر شما خراب یا خالی است، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اسپیکر را به برق وصل کنید.
 2. دستگاه را به مدت چند دقیقه شارژ کنید.
 3. اسپیکر را به مدت چند دقیقه خاموش کنید.

باتری اسپیکر خراب یا خالی

در صورتی که تمامی این مراحل را انجام دادید و بدون هیچ مشکلی دستگاه شارژ شد و روشن شد، مشکل از باتری نیست.

4: معیوب بودن آداپتور برق

اگر اسپیکر شما با برق شهری کار می کند، ممکن است آداپتور برق آن خراب شده باشد. در این صورت باید آداپتور برق را تعویض کنید. برای تشخیص اینکه آیا آداپتور برق اسپیکر شما خراب است، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • آداپتور برق را به یک دستگاه دیگر وصل کنید.
 • آداپتور برق را به اسپیکر دیگری وصل کنید.
 • اسپیکر را به یک آداپتور برق دیگر وصل کنید.

در صورت خرابی آداپتور، می توانید آن را تعویض و یا از خدمات تکنسین ماهر آی پی امداد جهت تعمیر استفاده نمایید.

5: خرابی مدار داخلی

خرابی مدار داخلی یکی از جدی ترین دلایل روشن نشدن اسپیکر است. این مشکل معمولاً به دلیل ضربه، آب خوردگی یا استفاده نادرست از اسپیکر ایجاد می شود. برای تشخیص اینکه مدار داخلی اسپیکر شما خراب است، باید آن را به یک متخصص بسپارید که پیشنهاد ما به شما، استفاده از خدمات تعمیرکار مجرب آی پی امداد می باشد.. در ادامه به بررسی برخی از دلایل احتمالی خرابی مدار داخلی اسپیکر می پردازیم:

 • وارد شدن ضربه
 • آب خوردگی
 • استفاده نادرست

خرابی مدار داخلی اسپیکر

چگونه از بروز مشکل روشن نشدن اسپیکر جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از بروز مشکل روشن نشدن اسپیکر، می توانید نکات زیر را رعایت کنید:

 • از اسپیکر خود با دقت استفاده کنید.
 • اسپیکر خود را در معرض آب یا رطوبت قرار ندهید.
 • از ضربه زدن به اسپیکر خودداری کنید.
 • اسپیکر خود را در معرض گرما یا سرمای شدید قرار ندهید.
 • از شارژ بیش از حد باتری اسپیکر خودداری کنید.
 • اسپیکر خود را به طور مرتب تمیز کنید.

برای تعمیر مشکل روشن نشدن اسپیکر با کجا تماس بگیریم؟

شما عزیزان میتوانید تعمیر مشکل روشن نشدن اسپیکر خود را به تکنسین های آی پی امداد بسپارید. آی پی امداد یکی از برترین مراکز ارائه خدمات تعمیرات انواع اسپیکر و بلندگو در تهران است. تعمیرکاران مجرب و متخصص آی پی امداد در زمینه تعمیر کار نکردن اسپیکر و رفع مشکلات آن به صورت کاملا تخصصی فعالیت می کنند. شما میتوانید از طریق تماس با شماره های 02158941 یا 02191093903 برای حضور تکنسین اسپیکر در محل درخواست خود را ثبت کنید. راه دیگر ارتباط با این مجموعه و درخواست حضور تعمیرکار اسپیکر در محل، مراجعه به قسمت ثبت درخواست سایت آی پی امداد می باشد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست