logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی

علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی
علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علت تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی چیست؟ چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمیشوره؟ دلیل بد یا کثیف شستن ظرفشویی چیست؟ اگر به دنبال جوابی برای این سوالات هستید، نگران نباشید و تا انتهای این مقاله با آی‌پی امداد همراه باشید، تا علاوه بر مشاهده ویدیوی آموزشی از تعمیرکار آی پی امداد با مطالعه این مقاله به راحتی بتوانید مشکل را برطرف نمایید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه پرسش درباره علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می توانید در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) با دیگر کاربران و نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به پرسش و پاسخ بپردازید.

خلاصه عیب یابی علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

کاربران گرامی آی‌پی امداد برای اینکه وقت کمتری از شما گرفته شود، در این بخش به خلاصه عیب یابی علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی میپردازیم.

11 علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی توضیحات
1- استفاده از شوینده نامناسب
 • استفاده از قرص های همه کاره که از کیفیت پایینی برخوردارند ممنوع میباشد.
2- خراب شدن جا قرصی
 • اگر درب جاقرصی باز نشود، فنر پشت درب، بوبین درب یا خود جاقرصی مشکل دارد.
3- مشکل در گرم شدن آب
 • اگر المنت یا سنسور المنت مشکل داشته باشد، آب گرم نمیشود.
4- عدم آبگیری مناسب
 • اگر شیلنگ وردی خمیدگی داشته باشد یا سوراخ شده باشد، شیربرقی خراب باشد، آب شمار یا هیدروستات مشکل داشته باشد، آبگیری به درستی انجام نمیشود.
5- ایراد در موتور
 • اگر موتور به درستی آب را در سبدهای ظرفشویی پمپاژ نکند، ظرفشویی تمیز نمیشوید.
6- مشکل در تخلیه آب
 • مسدود بودن مسیر تخلیه “فیلتر، پمپ، شیلنگ فاضلاب” باعث تمیز نشستن ظروف میشود.
7- مسدود بودن سوراخ های آب پاش
 • املاح موجود در آب باعث میشود تا سوراخ های آبپاش جرم بگیرد.
8- خالی بودن مخزن جلادهنده و نمک
 • بهتر است مخزن نمک و جلادهنده را شارژ نمایید.
9- اشتباه در چیدمان ظروف
 • بارگیری نادرست ماشین ظرفشویی می تواند مانع از رسیدن اسپری به همه ظروف شود و در نتیجه رسوبات مواد غذایی گیر کند.
10- سختی زیاد آب منطقه
 • آب سخت می‌تواند بر روی بشقاب‌ها و ظروف شیشه‌ای بقایای نامناسبی باقی بگذارد.
11- عمل نکردن مقسم آب
 • اگر مقسم آب یا موتور ساعت کار نکند، آب بین سبد بالا و پایین تقسیم نمیشود.

چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمیشوره؟ (فیلم آموزشی)

برای اینکه بدانید چرا ماشین ظرفشویی تمیز نمیشوره، با استناد به دانش تعمیرکار آی پی امداد، در این ویدیوی آموزشی به نکات مهمی اشاره کرده ایم، که پیشنهاد میکنیم در ابتدا ویدیو آموزشی را مشاهده نمایید و سپس به مطالعه مقاله بپردازید.

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی باعث بروز چه مشکلاتی می شود؟

قطعاً یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است در حین کار با دستگاه ظرفشویی اتفاق بیافتد، شست و شوی بد این دستگاه است که علاوه بر آسیب ظروف باعث چند برابر شدن کار مصرف کنندگان می شود. شست و شوی نا مناسب ظروف در ماشین ظرفشویی باعث بروز مشکلاتی چون سفیدک زدن ظروف، ایجاد خط و خش روی ظروف، وجود لکه های غذا روی ظروف، کدر شدن ظرف ها و … می شود. به همین جهت بهتر است در صورت بروز چنین مشکلی هر چه سریع برای رفع علت آن اقدام شود.

11 علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی

قطعاً شایع ترین مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از ماشین ظرفشویی اتفاق بیافتد، شست و شوی کثیف ظروف توسط ماشین ظرفشویی است. تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی قطعاً به علت های متعددی بستگی دارد. برای مثال ممکن است علت شستن نامناسب ظرف ها در ظرفشویی به دلیل استفاده از شوینده های نامناسب یا خراب شدن برخی از قطعات ظرفشویی باشد که باید جهت رفع این مشکل هر چه سریع تر تعمیر شود. برای اینکه بتوانید مشکل تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را رفع کنید، در ابتدا باید شناخت کافی از علت تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی بپردازید. 11 علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی عبارت است از:

 1. استفاده از شوینده نامناسب
 2. خراب شدن جاقرصی ظرفشویی
 3. مشکل در المنت یا سنسور المنت
 4. مسدود شدن سوراخ های بازوی آب پاش
 5. مشکل در موتور ظرفشویی
 6. مشکل در آبگیری
 7. مسدود بودن فیلتر پمپ
 8. خالی بودن مخزن جلادهنده و نمک
 9. چیدمان اشتباه ظروف
 10. سختی زیاد آب منطقه
 11. عمل نکردن مقسم آب

11 علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی

استفاده از شوینده های نامناسب باعث تمیز نشستن ماشین ظرفشویی میشود

مواد شوینده ماشین ظرفشویی حاوی ترکیبی از آنزیم ها و مواد شوینده است که با هم کار می کنند تا رسوبات مواد غذایی را حل کرده و لکه های آب سخت روی ظروف شیشه ای را کاهش دهند. برای نتایج درخشان، از مواد شوینده ماشین ظرفشویی با سابقه عالی مانند Finish Quantum استفاده کنید.

عمده ترین دلیل تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی، استفاده از شوینده های نامناسب یا بی کیفیت است. قطعاً اگر شوینده ای از کیفیت بالایی برخوردار نباشد و یا مناسب ظرفشویی نباشد، ماشین ظرفشویی نمی تواند شست و شوی ظرف ها را با کیفیت بالایی انجام دهد. شوینده های مختلفی برای شست و شوی ماشین ظرفشویی وجود دارد. انواع قرص، نمک، جلا دهنده، صابون، مایع، ژل و… برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی استفاده می شوند.

استفاده از شوینده های بی کیفیت در ظرفشویی باعث تمیز نشستن ظروف میشود

در صورتی که مواد شوینده استفاده شده در ماشین ظرفشویی پودر مخصوص ظرفشویی نباشد، از مواد بی کیفیت تشکیل شده باشد، زمان استفاده از آن گذشته باشد، از برند های نا معتبر خریداری شده باشد، ممکن است لکه آن ها روی ظروف باقی بماند و شستن ظروف با کیفیت مطلوبی انجام نشود. بنابراین همیشه برای شستن ظرف در ماشین ظرفشویی از شوینده مخصوص این دستگاه و از  شوینده برند های معتبر استفاده کنید.

خراب شدن جای مایع و قرص باعث بد شستن ماشین ظرفشویی میشود

دومین علت شسته نشدن تمیز ظرف ها در ماشین ظرفشویی ممکن است به علت خراب شدن جای مایع یا پودر در ماشین ظرفشویی باشد. در تمام ظرفشویی های موجود در بازار مخزن یا فضایی برای ریختن شوینده وجود دارد. اگر شوینده به هر علتی خراب باشد و یا به هر علتی بسته نشود، ممکن است به دلیل نفوذ آب و مواد دیگر باعث خراب شدن شوینده و شسته نشدن تمیز ظرفشویی شود. به همین جهت از سالم بودن جای مایع در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.

خرابی در جا میع یا پودر ظرفشویی باعث تمیز نشدن ظرف ها میشود

خراب شدن المنت و ترموستات باعث کثیف شستن ماشین ظرفشویی میشود

در مواقعی ممکن است بعد از خارج کردن ظرف ها از ماشین ظرفشویی، لکه های سفید رنگ یا سفیدک های کوچکی را روی ظرف مشاهده کنید. عوامل متعددی باعث ایجاد سفیدک روی ظرف ها می شوند اما علت مهم آن ممکن است به دلیل خراب شدن المنت و ترموستات ماشین ظرفشویی باشد. در چنین حالتی آب به درستی گرم نمی شود. گرم نشدن آب در ظرفشویی مانع حل شدن مواد شوینده به صورت کامل می شود. به همین علت مواد شوینده حل نشده به ظروف می چسبند و باعث ایجاد سفیدک در ماشین ظرفشویی می شوند.

کاربران گرامی آی‌پی امداد توجه نمایید که ترموستات در ماشین ظرفشویی های قدیم و سنسور المنت در دستگاه های جدید، وظیفه تشخیص دمای آب را بر عهده دارند.

در ماشین ظرفشویی های امروزه، مشکل گرم شدن آب با کد ارور بر روی صفحه نمایش ظاهر میشود.

خراب شدن المنت و ترموستات ظرفشویی

اختلال در عملکرد بازوهای آب پاش منجر به تمیز نشستن ظرفشویی میشود

درون ماشین ظرفشویی قطعه ای تعبیه شده است که باعث پخش شدن آب در دستگاه و شست و شوی ظروف می شود. این قطعه با نام بازوی آب پاش در ظرفشویی شناخته می شود. بازوی آب پاش با چرخش خود باعث پخش شدن آب می شود. در صورتی که بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی خراب شده باشد، آب به درستی در سراسر ظروف پخش نمی شود و مواد شوینده به ظروف درون دستگاه می چسبد. بنابراین چهارمین علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی ممکن است به دلیل خراب شدن بازو باشد.

اگر سوراخ های بازوی اسپری به شدت مسدود شده است، سعی کنید آن را با دست تمیز کنید. بازوی اسپری در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد و معمولاً قابل جدا شدن است یا با بازکردن درپوش آن جدا می شود. از یک خلال دندان برای تمیز کردن سوراخ ها استفاده کنید و سپس بازوی اسپری را زیر آب داغ بشویید.

بازوی آبپاش ظرفشویی مشکل داشته باشد ظرف ها کثیف شسته میشوند

 

اختلال در عملکرد سیستم پمپ آب باعث خوب نشستن ماشین ظرفشویی میشود

پنجمین علت کثیف شستن ظرفشویی ممکن است به اختلال در عملکرد سیستم پمپ ماشین ظرفشویی ربط پیدا کند. هر ماشین ظرفشویی از سیستمی تشکیل شده است که وظیفه آب رسانی و … را بر عهده دارند. سیستم پمپ از بخش های مختلفی چون تسمه، فن و…تشکیل شده است. اختلال در عملکرد هر یک از قطعات می تواند علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی باشد. در این وضعیت ممکن است لکه های مختلفی روی ظروف ایجاد شود. به همین علت بهتر است از تعمیر کار درخواست کنید تا به بررسی سیستم پمپ بپردازید.

علت کثیف شستن ظرفشویی

مشکل در آبگیری ماشین ظرفشویی

ششمین علت تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، مشکل در آبگیری است. در صورتی که به هر علتی شیر برقی ماشین ظرفشویی خراب شود، آب به اندازه کافی وارد ماشین ظرفشویی نمی شود و به همین علت شست و شوی ظروف با کیفیت بالایی انجام نمی شود. همچنین اگر شیر ورودی مشکل داشته باشد، شیلنگ ورودی خمیدگی یا پارگی داشته باشد، آب به درستی وارد ظرفشویی نمیشود. برای رفع این مشکل باید از تعمیرکار بخواهید تا با بررسی قطعات ذکر شده، مشکل تمیز شسته نشدن ظروف در ظرفشویی را هر چه سریع تر حل کند.

توجه داشته باشید که در ماشین ظرفشویی های امروزه، مشکل آبگیری با کد خطا بر روی صفحه نمایش نمایان میشود.

مشکل در آبگیری ماشین ظرفشویی

خراب شدن فیلتر یا مشکل در تخلیه ماشین ظرفشویی

یکی از علت های شایع تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی، خراب شدن یا کثیف شدن فیلتر ماشین ظرفشویی است. درون هر ماشین ظرفشویی دو نوع فیلتر وجود دارد که خراب شدن آن ها یا کثیف شدن آن ها باعث خارج نشدن آب های کثیف از ماشین ظرفشویی می شود. وجود آب های کثیف در ماشین ظرفشویی باعث ایجاد لکه در ظرف ها می شود. شما می توانید با تمیز کردن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی یا تعویض آن، مشکل تمیز شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را حل کنید.

خراب شدن فیلتر یا مشکل در تخلیه ماشین ظرفشویی

فیلتر در پایین دستگاه قرار دارد که معمولاً توسط یک کلاه چرخان یا جداشدنی پوشانده شده است. پوشش را بردارید و سپس فیلتر را بردارید. آن را یک شب در سرکه خیس کنید تا رسوبات آن از بین برود و سپس با یک مسواک قدیمی آن را بشویید. برای بهترین نتیجه، فیلتر را هر یا دو ماه یکبار تمیز کنید.

همچنین دقت نمایید تا دیگر مسیرهای تخلیه اعم از: شیلنگ خروجی یا پروانه پمپ تخلیه مسدود نباشد. ضمنا از سالم بودن پمپ تخلیه هم اطمینان حاصل نمایید. اما توجه داشته باشید که در ماشین ظرفشویی های امروزه، مشکل تخلیه با کد ارور بر روی صفحه نمایش ظاهر میشود.

سختی آب منطقه باعث کثیف شستن ظرفشویی میشود

آب سخت می‌تواند بر روی بشقاب‌ها و ظروف شیشه‌ای بقایای نامناسبی باقی بگذارد. همچنین می تواند در داخل ماشین ظرفشویی رسوب کند و حرکت چرخش آزاد بازوی اسپری را کاهش دهد و دریچه ها را مسدود کند و در نتیجه عمر ماشین را کوتاه کند. اگر مشکوک هستید که آب شما سخت است، با یک کیت ساده، مانند کیت سختی کل Hach آزمایشی را انجام دهید. اگر نتایج نشان دهنده آب سخت است، از یک فیلتر در مسیر ورودی آب استفاده نمایید. همچنین به نسبت سختی آب در منطقه سکونت، درجه مایع جلادهنده را افزایش دهید تا جلادهنده بیشتری وارد مرحله شستشو شود.

عمل نکردن مقسم آب باعث تمیز نشستن ظرفشویی میشود

مقسم آب یا موتور ساعت، آب را در بین سبد های بالا و پایین تقسیم میکند. اگر مقسم مشکل داشته باشد، آب به درستی توزیع نمیشود و معمولا یک سبد ظروف تمیز و سبد دیگر ظروف کثیف تحویل میدهند. برای رفع مشکل حرکت آب فشان های سبد بالا و پایین را بررسی نمایید.

چرا ظرفشویی تمیز نمیشوره؟ نظر تعمیرکار آی پی امداد

تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از مصرف کنندگان با آن مواجه شوند. معمولا در این مواقع افراد به دنبال علت تمیز نشستن ظرف ها در ظرفشویی خود هستند. در ادامه تعمیرکار آی پی امداد به بررسی این مشکل برای شما پرداخته است:

 • در صورتی که پس از اتمام فرآیند شستشوی ظروف در ظرفشویی، ظرف ها به صورت کثیف باقی مانده اند، احتمالا فیلتر تخلیه دستگاه توسط آشغال ها مسدود شده است.
 • ممکن است شیر ورودی آب دستگاه شما کارکرد درستی نداشته باشد که در این شرایط آب درون دستگاه به اندازه کافی وارد نشده و در نتیجه آبگیری ظروف به صورت کامل صورت نمی گیرد.
 • خرابی المنت ماشین ظرفشویی و ترموستات نیز می تواند موجب تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی شود و مانع از حل شدن مواد شوینده در دستگاه شما خواهد شد.
 • در بسیاری از موارد این مشکل ناشی از عدم استفاده از مواد شوینده مناسب و یا خرابی جای پودر یا صابون ظرفشویی است که می تواند موجب کثیف شده شدن ظروف شود.

چگونه مشکل کثیف شستن ظرفشویی را برطرف کنیم؟

پس از اطلاع پیدا کردن از علت کثیف شستن ظرفشویی باید به دنبال راهکارهای مناسب برای رفع مشکل دستگاه خود باشید. برای رفع این مشکل باید نکات مهمی که در ادامه آورده شده است را مدنظر قرار دهید:

 • هرگز از شوینده های بی کیفیت استفاده نمایید.
 • برای تست شوینده هم میتوانید مقداری از آن را در یک لیوان آب ولرم بریزید و هَم بزنید، اگر شوینده با آب حل نشد و ته نشین شد، کیفیت مناسبی ندارد.
 • دقت نمایید تا جای مخزن مواد شوینده سالم باشد.
 • بقایای غذا را پاک کنید و سپس ظروف را زیر آب داغ بشویید تا تکه های بزرگ قبل از بارگیری جدا شوند.
 • هر 6 ماه، ظرفشویی را جرم گیری کنید و به تمیز بودن اجزای آن اهمیت دهید.
 • یکی دیگر از اقدامات مهم در این زمینه پاک کردن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی است.
 • برای انجام این کار می توانید از آب گرم و صابون برای شستشوی فیلتر تخلیه دستگاه خود استفاده کنید.
 • در صورتی که مشکل دستگاه شما از شیر آب ورودی به دستگاه است، باید با استفاده از یک مولتی متر قطعی مدار شیر را به دقت بررسی کنید و در صورت خراب بودن آن، اقدام به تعویض شیر ورودی آب ظرفشویی خود نمایید.
 • چنانچه ایراد تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی شما به دلیل خرابی المنت و بازوهای آبپاش است، باید هریک از این بخش ها را چک کنید.
 • در صورت خرابی المنت حرارتی باید آن را تعویض نموده و در صورت انسداد بازوهای آبپاش باید آن ها را تمیز نمایید.
 • برخی از ماشین های ظرفشویی توانایی گرم کردن آب را تا دمای ایده آل دارند، میتوانید از این قابلیت هم استفاده نمایید.

برای رفع مشکل با کجا تماس بگیریم؟

در مطلب فوق به بررسی علت اینکه چرا ظرفشویی تمیز نمیشوره، پرداختیم. در صورتی که علت تمیز نشستن ظرف ها در ظرفشویی به دلیل خراب شدن قطعات این دستگاه باشد، باید با تعویض یا تعمیر آن قطعه، به حل مشکل تمیز نشدن ظروف بپردازید. ماشین ظرفشویی دستگاهی پیشرفته و با امکانات متعدد است که بهتر است توسط افراد با تجربه تعمیر شود. آی پی امداد یکی از تعمیرگاه های پیشرفته و تخصصی جهت تعمیر انواع لوازم خانگی است که شما می توانید با خیال راحت تعمیر ظرفشویی را به آن بسپارید. برای ارتباط با این مرکز میتوانید با شماره تلفن های 02158941 یا 02191093903 تماس حاصل نمایید.

کاربر عزیز لطفا قبل از ارسال دیدگاه حتما به نکات زیر توجه نمایید:

 • سوال شما توسط تعمیرکاران آی پی امداد پاسخ داده می شود.
 • لطفاً سوال خود را با جزئیات کامل مطرح کنید تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
 • در صورتی که ایمیل خود را صحیح وارد نمایید، بعد از پاسخ از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
در بحث‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
در صورتی که ایمیل ندارید، لطفاً ایمیل "test@ipemdad.com" را وارد کنید. ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 • بختیاری 26 فروردین 1403

  سلام. ماشین ظرفشویی من بوش هستش. اول اینکه اصلا ظرفا رو خوب نمیشوره و مایع جلادهنده که میریزم، از محل مایع خارج نمیشه و روی صفحه خود ماشین علامت ستاره روشن نمیشه. دلیلش رو میخواستم بدونم

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 26 فروردین 1403

   درود، مخزن جلادهنده باید از بالا باز شده و به صورت کامل رسوب زدایی شود. بوبین پشت جلادهنده و سنسور نیز باید بررسی شود.

   پاسخ دادن
 • سجاد محمدرکی 15 اسفند 1402

  سلام ماشین ظرفشویی Beko model dfn1002x رو بعد از شش سال وصل کردیم. آب داخلش میاد ولی فقط صدا می‌دهد ولی ظرف ها رو نمیشوره.

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 15 اسفند 1402

   درود، احتمالا جت پمپ ظرفشویی دچار مشکل شده است. همچنین لازم است یک بار ظرفشویی را به طور کامل رسوب زدایی نمایید.

   پاسخ دادن
 • مهرداد 08 آبان 1402

  با سلام. ظرفشویی ال جی دارم که نیمه پایینی ظروف به درستی شستشو نمیشه. چک کردم حتی اون بازوی آب پاش هم گردش نداره و انگار داخلش آبی جریان نداره. مسیر آب پاش رو باز کردم و تمیز بود و گرفتگی نداشت. ایراد از کجا میتونه باشه ؟کف ظرفشویی یه حالت سه راهی آب متصل به بازو هستش که حس میکنم ایراد از اون هست. درسته؟ اگر بله اسم اون قطعه چی هست؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 09 آبان 1402

   درود، جت پمپ ظرفشویی را بررسی نمایید. همچنین ممکن است آبپاش ها رسوب گرفته باشند که باید بررسی شوند.

   پاسخ دادن
   • سجاد 15 اسفند 1402

    سلام هزینه ایاب ذهاب و چک کردنش و یا تعمیرش رو میفرمایید؟ در محل تعمیر میشه یا نیاز به انتقال به تعمیرگاه داره؟

    پاسخ دادن
    • آی پی امداد 15 اسفند 1402

     درود، دستگاه در محل عیب یابی و تعمیر شده و هزینه تعمیر ظرفشویی نیز پس از بررسی و نوع خرابی آن مشخص خواهد شد.

     پاسخ دادن
 • سامان 08 اسفند 1401

  مطلب مفیدی بود از خدمات تعمیر ظرفشویی شما استفاده کردم و راضی ام .

  پاسخ دادن
 • منصوره میرزایی 11 بهمن 1401

  علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی ارگانی بعد از شستشوی کامل چیست؟ چرا کثیفی روی ظرفها میمونه؟

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 11 بهمن 1401

   علت تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی و باقی ماندن کثیفی ها بر روی ظروف میتوانید به دلایل زیر باشد. 1: بارگیری نامناسب: اگر ظروف به درستی در ماشین ظرفشویی قرار نگیرند، ممکن است برخی از قسمت ها به طور موثر تمیز نشوند. 2: آب سخت: آب سخت می تواند رسوبات معدنی را روی ظروف باقی بگذارد و تمیز کردن آنها را دشوار کند. حتما مخزن نمک را شارژ نمایید و بهتر است یک فیلتر در ورودی آب دستگاه تعبیه شود. 3: مشکلات مواد شوینده: استفاده از مواد شوینده خیلی کم یا قدیمی می تواند از تمیز شدن ظروف جلوگیری کند. از مواد شوینده با کیفیت استفاده کنید و اگر هم از قرص استفاده میکنید بهتر است، مخزن جلادهنده هم شارژ نمایید. 4: بازوهای آبپاش مسدود شده: اگر بازوهای آبپاش با ذرات غذا یا گریس مسدود شده باشند، نمی توانند به طور موثر ظروف را تمیز کنند. آبپاش ها را باز نمایید و سوراخ های آن را تمیز و جرم گیری کنید. 5: فیلتر کثیف: فیلتر کثیف ماشین ظرفشویی می تواند مانع از رسیدن آب و مواد شوینده به تمام قسمت های ماشین ظرفشویی شود و منجر به کثیف شدن ظروف شود. پیشنهاد میشود به صورت ماهیانه، فیلتر کف ظرفشویی را با مسواک و مواد شوینده تمیز نمایید. 6: خرابی قطعات: خراببی پمپ تخلیه یا دیگر قطعات هم میتواند باعث تمیز نشدن ظروف شود.

   پاسخ دادن
 • گيتي افشارمنش 25 مهر 1401

  باسلام وخسته نباشيد علت خوب نشستن ظرف در طبقات چيست من مامانم ظرفشويي داره و به تازگي ظرفها را خوب نمي شوره چه در طبقه ي پايين چه در بالا بعد آب را بررسي كرديم ديديم خيلي خوب صداي آب مي ياد و آب هم گرم ميشه ولي جاي قرص كه قرص مي زاريم بعضي مواقع قرص حل ميشه ولي بعضي مواقع قرص حل نميشه مي خواستم علتش را بدانم يك اقايي مي گفت فقط قرص فريدي بخرم ممنون ميشم راهنمايي كنيد فيلتر ظرفشويي را كه صافي داره هر بار تميز مي كنيم باتشكر افشارمنش

  پاسخ دادن
  • آی پی امداد 25 مهر 1401

   سلام، برای مشکل تمیز نشستن ظروف در ظرفشویی به نحوه چیدمان آن توجه نمایید. میتوانید قرص را در کف دستگاه هم بی اندازید. بررسی کنید تا آب پاش ها مسدود نباشد. مخزن نمک و جلادهنده هم شارژ نمایید.

   پاسخ دادن