021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت بوی سوختگی از جاروشارژی

علت بوی سوختگی از جاروشارژی
علت بوی سوختگی از جاروشارژی
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

جاروهای شارژی در تمیز کردن گرد وخاک منزل ما نقش اساسی دارند و در صورت بروز هرگونه مشکل میتوانند نظافت منزل ما را مختل کرده و نیز باعث آزردگی خاطر و کلافگی ما گردند، یکی از مشکلاتی که برای جاروهای شارژی ممکن است اتفاق بیافتد ایجاد بوی سوختگی در آنهاست، اگر برای شما نیز اتفاق افتاده که از جاروی شارژی خود بوی سوختگی استشمام میکنید در این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی علت بوی سوختگی از جاروشارژی وراهکارهای رفع این مشکل بپردازیم.

کاربران گرامی؛ چنانچه با بوی سوختگی در جاروشارزی مواجه اید با مطالعه این مقاله در آی پی امداد می توانید به عیب یابی و تعمیر این مشکل در منزل بپردازید.

راهکارهای تشخیص بوی سوختگی جاروشارژی

برای دانستن بهتر اینکه کدام قطعه از جاروی شارژی شما دچار مشکل شده است نیاز به این دارید که تشخیص دهید چه هنگام این بو از جاروشارژی شما استشمام میشود، در ادامه برخی ازموقعیت های ایجاد بوی سوختگی در جاروشارژی را برای شما توضیح میدهیم:

 • زمانی که جاروی شارژی به پایه شارژ متصل است بوی سوختگی میدهد.
 • زمان استفاده و کار کردن جاروشارژی بوی سوختگی میدهد.

4 علت بوی سوختگی از جارو شارژی

به ندرت خرابی یک وسیله ناگهانی اتفاق میافتد ودر اکثر موارد در ابتدا با پدیدارشدن علائمی این مشکل بروز میکند که در صورت بی توجهی به آن ممکن است دستگاه شما به صورت کامل سوخته و یا کارایی لازم را نداشته باشد، در ادامه به شما توضیح میدهیم که علل بوی سوختگی جاروشارژی به چه عواملی بستگی دارد:

 • دقت داشته باشید که گاهی زمانی که شما باطری جاروی شارژی خود را به پایه شارژر متصل میکنید این بو به مشامتان میخورد، در این هنگام بوی سوختگی جاروشارژی ممکن است مربوط به پایه شارژر جاروی شما که به برق متصل میشود باشد، در اینگونه مواقع بهتر است از استفاده مجدد از این دستگاه خودداری کرده و در اسرع وقت برای رفع مشکل آن توسط یک فرد متخصص اقدام نمایید.
 • اگر جاروی شما مجهز به استفاده از برق نیز میباشد این بو میتواند از خرابی پریزی که از ان استفاده میکنید نیز باشد.
 • اگر تشخیص بوی سوختگی جاروشارژی زمانی بود که در حال استفاده از آن بودید، شاید برای یک قطعه داخلی در آن مشکلی پیش آمده باشد و در اینگونه مواقع بهتر است از یک تعمیرکار جاروشارژی کمک بگیرید.
 • گاهی به دلیل خالی نکردن مخزن زباله جاروشارژی، مواد درون این مخزن به موتور جاروشارژی فشار وارد کرده و سبب ایجاد بویی شبیه به بوی سوختگی میشود.

چگونه بوی بد جارو شارژی را از بین ببریم؟

توجه داشته باشید که در مورد جاروهای شارژی استشمام بوی سوختگی با بوی بد تفاوت دارد بوی علت بوی سوختگی جاروشارژی مشکلی است که حتما باید بررسی و رفع گردد اما بوی بد جاروشارژی ممکن به دلیل عواملی باشد که در ادامه برای شما نام میبریم و به راحتی توسط خودتان قابل رفع است:

 • برای رفع بوی بد جاروشارژی در اولین قدم مخزن زباله دان را خالی کرده زیرا ممکن است در هنگام نظافت یک تکه از مواد غذایی درون جارو شما رفته باشد.
 • مورد دیگر بیشتر در جاروهای شارژی چندمنظوره که قابلیت جمع آوری آب و جامدات را دارند صدق میکند به دلیل ترکیب مایع آب یا مایعات دیگر با تکه های مواد غذایی ممکن است گندیدگی ایجاد شود و باعث ایجاد بوی بد در جاروشارژی شود، که این مشکل نیز با خالی کردن مخزن جاروشارژی قابل حل است.

چگونه جاروشارژی که بوی سوختگی میدهد را تعمیر کنیم؟

سعی کنید تعمیر جاروشارژی را به یک فرد متخصص در این زمینه بسپارید اما در ادامه مقدماتی را برای تعمیر جاروشارژی که بوی سوختگی میدهد را به شما عزیزان توضیح میدهیم:

 • در ابتدا اقدام به خالی کردن مخزن زباله دان جاروشارژی کنید.
 • میتوانید فیلترهوای جاروی شارژیتان را تعویض نموده و بررسی کنید که آیا مجددا بوی سوختگی ایجاد میشود یا خیر.
 • پایه ی شارژر جاروشارژی خود را تعویض نمایید.
 • مدت زمان استفاده از جاروشارژیتان را خیلی طولانی نکنید، شاید این بو به دلیل فشار زیاد روی موتور جاروی شارژی شماباشد.

چنانچه با انجام موارد فوق مشکل جاروشارژی شما حل نشد، ممکن است یک مشکل برای قسمت های داخلی جاروشارژی شما پیش آمده باشد که با توجه به تخصصی بودن قطعات جاروشارژی پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات  یک نمایندگی تعمیرات جاروشارژی میباشد.

آیا میتوان از جاروشارژی که بوی سوختگی میدهد استفاده کرد؟

اگر احساس کردید که جاروی شارژی شما بوی سوختگی میدهد در ابتدا به دنبال این موضوع باید بود که این بو دقیقا چه زمانی ایجاد میشود،  اگر در موقعیت های زیر متوجه این بو شدید بهتر است برای جلوگیری از آسیب های بیشتر و جدی تر دستگاه را خاموش کرده و از استفاده از آن خودداری نمایید:

 • تشخیص بوی سوختگی در حین کار با جاروشارژی
 • زمانی که جارو شارژی شما در شارژ میباشد و شما متوجه بوی سوختگی میشوید نباید مجددا از دستگاهتان استفاده کنید.
 • اما اگر این بو مربوط به پریز برقی که جارو شما به آن متصل بوده میباشد میتوانید با تعویض پریز و اطمینان از رفع بو به استفاده از جاروی شارژی خود ادامه دهید.

نتیجه گیری از علت بوی سوختگی از جاروشارژی

به خاطر داششته باشید که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است! در مورد وسایل خانگی نیز این امر صدق میکند و زمانی که شما متوجه کارکرد ناصحیح یک وسیله خانگی شدید بهتر است با بررسی هر چه سریعتر مساله در صدد رفع آن اقدام نمایید، مانند بوی سوختگی در جاروشارژی که در صورت تشخیص و تعمیر به موقع از وارد کردن آسیب های جدی تر به دستگاه شما جلوگیری کرده و نیز باعث صرفه جویی در هزینه های شما میگردد.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست