علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

تاریخ انتشار: 08 اسفند دسته بندی: آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی 1 دیدگاه
علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

علت باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

علت باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی
علت باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

در این مقاله میخواهیم به علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی بپردازیم ، تا در این زمینه نیازی به تعمیرکار ظرفشویی نداشته باشید و علت باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی  را بدانبد و به رفع عیب بپردازید .

توجه : چنانچه نیاز به تعمیر ظرفشویی داشتید فقط با تعمیرگاه مجاز آی.پی امداد در سراسر تهران تماس حاصل نمایید تا از بهترین خدمات و ضمانتنامه رسمی بهره مند شوید .

قطعه ای به نام دیسپنسر درماشین ظرفشویی قرار دارد که علت وظیفه رقیق کنندگی موادرا برعهده دارد.اگر دیسپنسر صابون در ماشین ظرفشویی به درستی کار نکند ، سبب باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی و در واقع حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی در دستگاه میشود.زیرا در صورت عمل نکردن دیسپنسر در چرخه عملکرد ماشین ظرفشویی درب بازکن مواد شوینده عمل نخواهد کرد بنابراین قرص ماشین ظرفشویی بسته میماند و حل نمیشود.اما دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی در دستگاه میشود که در زیر با یکدیگر مرور میکینم.

برای تعمیر ماشین ظرفشویی زاروتی ، تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس ، تعمیر ماشین ظرفشویی بوش کلیک نمایید .

به خواندن مقاله علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی بپردارید :

غرق شدن قفسه:

مقاله علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی : یکی ازشایع ترین دلایل عدم حل شدن قرص ماشین ظرفشویی این است که راه ورود قرص رقیق شده وحل شده به داخل مخزن ظرفشویی برای شستن ظروف مسدود شده است، معمولا این مشکل به دلیل ناخالصی هایی که در قرص های بی کیفیت وجود دارد پیش می آید.برای جلوگیری از این مشکل باید از قرص ماشین ظرفشویی معتبر استفاده کنید.

قطع چرخه:

مقاله علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی : دیسپنسر  ماشین ظرفشویی برای باز کردن قرص ماشین ظرفشویی در یک نقطه خاص در طول چرخه با برنامه مشخصی دستور را دریافت میکند، بنابراین اگر چرخه قبل از رسیدن به آن نقطه و زمان معین متوقف شود، دیسپنسر عمل نمیکند . برای حل اینمشکل میتوانید که یک بار چرخه را قطع کنید، یک بار "Start / Cancel" را فشار دهید و درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. سپس درب را ببندید و یکبار دیگر "شروع" را فشار دهید تا چرخه دوباره شروع به عملکرد کند. اگر "شروع / لغو" را بدون  باز کردن درب فشار دهید، چرخه لغو خواهد شد اما دستگاه دوباره و به طور صحیح شروع به فعالیت نمیکند. .با شروع یک چرخه شستشوی جدید دیسپنسر دوباره فرمان میگیرد و اقدام به حل کردن قرص ظرفشویی میکند.

مواد شوینده:

مقاله علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی : گاهی اوقات علت باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی قدیمی بودن یا فاسد شدن پوشش قرص است و یا در مکان گرم یا مرطوب نگهداری شده است.همیشه از مواد شوینده تازه ای که در یک نقطه ی خنک و خشک نگه داری شده است استفاده کنید.

کلید سوئیچ:

مقاله علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی : درب جایگاه مواد شوینده ماشین ظرفشویی با یک سوئیچ که ممکن است گیر کرده باشد در کنترل می شود.شما باید از آزاد بودن سوئیچ مطمئن شوید.برای اینکار سوئیچ را با یک پارچه مرطوب کنید و آن را به آرامی حرکت دهید. اگر این روش موفق بود، سوئیچ و جایگاه مواد شوینده را با پارچه خشک خشک کنید و به روند همیشگی ادامه دهید.اما اگر با این روشمشکل حل نشد حتما با نمایندگی تعمرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید زیرا ممکن است تایمر کنترل کننده درب جایگاه مواد شوینده ظرفشوییدچار مشکل شده باشد.

دلایلی که در بالا به آن ها اشاره کردیم موجب بازنشدن قرص ماشین ظرفشویی در نتیجه تمیز نشده ظروف داخل دستگاه میشوند.با دانستن این دلایل قبل از بروز مشکل میتوانید با رعایت نکاتی از آن جلوگیری کنید و بعد از بروز مشکل در صورت آشنایی با تعمیرات میتوانید اقدام به تعمیر دستگاه کنید و در صورت عدم دانش کافی از تعمیرات وکمک خواستن از تعمیرگاه مجاز ماشین ظرفشوی درباره کاری که تعمیرکار ماشین ظرفشویی بر روی دستگاه شما انجام میدهد آگاهی خواهید داشت.

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ ، تعمیر ماشین ظرفشویی ایندزیت ، تعمیر ماشین ظرفشویی فریجیدر

1 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
سمیرا ..... 16 مهر 1398

ما وقتی قرص و تو ماشین ظرفشویی میزاریم و بعد از تایم استفاده در ماشین طرفشویی و باز میکنیم میبینیم ک قرص درسته تو ماشین افتاده و ظرفا کثیف مونده واین هم بگم ک ما یک هفتس ک ماشین طرفشویی و تهیه کردیم مارکش دوو هست ممنونمیشم اگر دلیلشو بهمون بگید

پاسخ دادن