علت آبگیری مداوم ماشین ظرفشویی

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی دائماً آبگیری می‌کند؟ راه حل و تعمیر آن چگونه است؟

مانند همیشه لباس‌ها را در لباسشویی انداخته و دستگاه را روشن کرده‌اید اما بعد از مدتی متوجه می‌شوید که ماشین لباسشویی به‌ صورت مداوم تنها عملیات آبگیری را انجام می‌دهد و چرخه شستشو لباس‌ها در لباسشویی به ‌طور کامل انجام نمی‌شود. آیا می‌دانید علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و راه‌ حل رفع آن چیست؟ قبل از پاسخ به این سؤال بهتر است بدانید شسته شدن لباس‌ها در لباسشویی طی مراحل مختلفی مانند چرخش، خشک‌کردن و... انجام می‌شود که تنها یکی از مراحل آن، آبگیری کردن است. اگر ماشین لباسشویی شما بعد از روشن کردن تنها عملیات آبگیری را انجام دهد، این بدان معناست که مشکلی در دستگاه وجود دارد و یکی از قطعات ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است که شما باید سریعاً مشکل را شناسایی و برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

در این مطلب که توسط مجموعه آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران گردآوری شده است، علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن برای شما توضیح داده‌ شده است. پس جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آبگیری مداوم ماشین ظرفشویی
آبگیری مداوم ماشین ظرفشویی

توجه: آی.پی امداد کلیه خدمات مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی را ارائه می دهد. برای تعمیر لباسشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و خراب شدن شیر برقی

همانطور که می‌دانید، لباسشویی برای انجام کار خود به آب نیاز دارد و شیر برقی نیز قطعه‌ای در لباسشویی است که وظیفه پر کردن مخزن ماشین لباسشویی را با آب دارد. علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی در برخی از موارد به دلیل خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی است. درون شیر برقی قسمتی به نام بوبین وجود دارد که تایمر، برد الکتریکی و هیدروستات تنظیم کردن و کنترل این قسمت را بر عهده دارد.

شما به ‌راحتی و با انجام یک کار ساده می‌توانید تشخیص دهید که آیا علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی ناشی از خراب شدن شیر برقی است یا نه؟ برای انجام این کار، ابتدا باید کابل برق لباسشویی را از برق بکشید و سپس جریان آب در لباسشویی را چک کنید. اگر آب با خاموش شدن لباسشویی همچنان به درون آن وارد شود، به این معناست که شیر برقی در حالت باز خراب‌ شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد اما در صورتی‌ که جریان آب با خاموش شدن دستگاه ادامه پیدا نکند، نشانگر این موضوع است که شیر برقی سالم و قطعات دیگری در لباسشویی دچار مشکل شده است.

خراب شدن هیدروستات در علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

هیدروستات در لباسشویی وظیفه تنظیم میزان آب در مخزن دستگاه را برعهده دارد. نحوه کار هیدروستات به این‌ صورت است که در هنگام ورود آب به ماشین لباسشویی با رسیدن سطح آب به میزان مشخص ‌شده، هیدروستات فعال ‌شده و باعث غیرفعال شدن شیر برقی می‌شود و از ورود بیشتر آب به درون دستگاه جلوگیری می‌کند. این قطعه در قسمت پشتی لباسشویی قرار دارد و با استفاده از یک شیلنگ به مخزن آب ماشین لباسشویی متصل شده است.

شما برای شناسایی علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی باید شیلنگ متصل به هیدروستات را از نظر وجود نشتی چک کنید. برای تشخیص این امر، می‌توانید شیلنگ را از محل اتصالش به هیدروستات در آورید و سپس یک سر آن را در آب و در سر دیگر فوت کنید و وجود حباب در آب را چک نمایید. درصورت وجود حباب، لازم است شیلنگ را تعویض کنید اما اگر حباب وجود نداشت، باید قسمت‌های دیگر هیدروستات مانند میکروسوئیچ را بررسی نمایید.

کم بودن ارتفاع شیلنگ تخلیه آب در علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی در موارد اندکی به دلیل کم شدن فاصله شیلنگ تخلیه آب از سطح زمین است. اگر علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی به دلیل موارد ذکرشده در بالا نباشد، بهتر است ارتفاع شیلنگ تخلیه را نیز بررسی کنید و در صورت کم بودن فاصله آن از میزان 50 تا 55 سانتی متر از زمین، کمی آن را فاصله دهید.

خراب شدن برد الکتریکی دستگاه در علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

برد الکتریکی قطعه‌ای در لباسشویی است که وظیفه آن فرمان دادن به قطعات دیگر مانند شیر برقی است. بهتر است قبل از چک کردن برد، ابتدا تمام موارد گفته‌ شده در بالا را چک کرده و سپس برد دستگاه را بررسی نمایید. برد الکتریکی ماشین لباسشویی از جمله قطعات گران در دستگاه است که خراب شدن و تعویض آن هزینه زیادی را برای شما به دنبال دارد.

نتیجه گیری از علت و تعمیر آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

در متن بالا علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و نحوه رفع مشکل به‌ صورت کامل برای شما شرح داده شد. اگر قصد دارید خودتان مشکل لباسشویی را برطرف کنید، باید بدانید که شناسایی و حل مشکل این دستگاه به ‌آسانی امکان‌پذیر نیست و باید توسط تعمیرکار متخصص در این زمینه انجام شود.

اگر به دنبال یک تعمیرگاه مجاز برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی خود می‌باشید، پیشنهاد ما به شما این است که آی.پی امداد را برای این کار انتخاب کنید. آی.پی امداد دارای تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی است که در هنگام آبگیری مدام دستگاه سریعاً علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی را تشخیص داده و مشکل آن را در کوتاه‌ترین زمان برطرف می‌کند. هرکجای تهران هستید و ماشین لباسشویی شما هر برندی که باشد، تفاوتی ندارد؛ شما می‌توانید تنها با یک تماس ساده، مشکل لباسشویی را در محل و منزلتان و با قیمت مناسب حل نمایید.

No votes yet.
Please wait...

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.