021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیر لباسشویی در تهران با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی را همراه با نکات و نحوه عیب یابی و تعمیر برای شما در آی پی امداد شرح داده ایم تا چنانچه عمل آبگیری در لباسشویی شما متوقف نمی شود، بدانید که چه قطعاتی نیازمند چک کردن و تعمیر است.

کاربران گرامی هرگونه سوالی در زمینه دلیل آبگیری مداوم لباسشویی دارید، کافی است در انتهای صفحه (قسمت دیدگاه) پرسش نمایید تا تعمیرکاران آی پی امداد به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

آی پی امداد کلیه خدمات مربوط به تعمیرات ماشین لباسشویی و آموزش نحوه تعمیر لباسشویی را ارائه می دهد. برای تعمیر لباسشویی مورد نظر خود کلیک کنید:

مانند همیشه لباس‌ها را در لباسشویی انداخته و دستگاه را روشن کرده‌اید، اما بعد از مدتی متوجه می‌شوید که ماشین لباسشویی به‌ صورت مداوم تنها عملیات آبگیری را انجام می‌دهد و چرخه شستشو لباس‌ها در لباسشویی به ‌طور کامل انجام نمی‌شود. آیا می‌دانید علت آبگیری مداوم لباسشویی و راه‌ حل رفع آن چیست؟ قبل از پاسخ به این سؤال بهتر است بدانید شسته شدن لباس‌ها در لباسشویی طی مراحل مختلفی مانند چرخش، خشک‌کردن و … انجام می‌شود که تنها یکی از مراحل آن، آبگیری کردن است. اگر ماشین لباسشویی شما بعد از روشن کردن تنها عملیات آبگیری را انجام دهد، این بدان معناست که مشکلی در دستگاه وجود دارد و یکی از قطعات ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است که شما باید سریعاً مشکل را شناسایی و برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

4 دلیل متوقف نشدن آبگیری در لباسشویی

در این قسمت به چهار 4 دلیل متوقف نشدن آبگیری در لباسشویی و در انتها به شرح کامل عیب یابی آن ها می پردازیم:

 1. خراب شدن شیربرقی
 2. خراب شدن هیدروستات
 3. کم بودن ارتفاع شیلنگ تخلیه آب
 4. خراب شدن برد الکترونیکی یا تایمر

در ادامه با آی پی امداد همراه باشید تا با عیب یابی مشکل آبگیری مداوم لباسشویی آشنا شوید.

خراب شدن شیر برقی یکی از علت های آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

همانطور که می‌دانید، لباسشویی برای انجام کار خود به آب نیاز دارد و شیر برقی نیز قطعه‌ای در لباسشویی است که وظیفه پر کردن مخزن ماشین لباسشویی را با آب دارد. علت آبگیری مداوم لباسشویی در برخی از موارد به دلیل خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی است. درون شیر برقی قسمتی به نام بوبین وجود دارد که تایمر، برد الکتریکی و هیدروستات تنظیم کردن و کنترل این قسمت را بر عهده دارد.

شما به ‌راحتی و با انجام یک کار ساده می‌توانید تشخیص دهید که آیا علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی ناشی از خراب شدن شیر برقی است یا نه؟ برای انجام این کار ابتدا باید:

 • کابل برق لباسشویی را از برق بکشید.
 • سپس جریان آب در لباسشویی را چک کنید.
 • اگر آب با خاموش شدن لباسشویی همچنان به درون آن وارد شود، به این معناست که شیر برقی در حالت باز خراب‌ شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
 • در صورتی‌ که جریان آب با خاموش شدن دستگاه ادامه پیدا نکند، نشانگر این موضوع است که شیر برقی سالم و قطعات دیگری در لباسشویی دچار مشکل شده است.

خراب شدن هیدروستات علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

هیدروستات در لباسشویی وظیفه تنظیم میزان آب در مخزن دستگاه را برعهده دارد. نحوه کار هیدروستات به این‌ صورت است که در هنگام ورود آب به ماشین لباسشویی با رسیدن سطح آب به میزان مشخص ‌شده، هیدروستات فعال ‌شده و باعث غیرفعال شدن شیر برقی می‌شود و از ورود بیشتر آب به درون دستگاه جلوگیری می‌کند. این قطعه در قسمت پشتی لباسشویی قرار دارد و با استفاده از یک شیلنگ به مخزن آب ماشین لباسشویی متصل شده است.

شما برای شناسایی متوقف نشدن آبگیری در ماشین لباسشویی باید:

 • شیلنگ متصل به هیدروستات را از نظر وجود نشتی چک کنید.
 • برای تشخیص این امر، می‌توانید شیلنگ را از محل اتصالش به هیدروستات در آورید و سپس یک سر آن را در آب و در سر دیگر فوت کنید و وجود حباب در آب را چک نمایید.
 • درصورت وجود حباب، لازم است شیلنگ را تعویض کنید.
 • اگر حباب وجود نداشت، باید قسمت‌های دیگر هیدروستات مانند میکروسوئیچ را بررسی نمایید.

کم بودن ارتفاع شیلنگ تخلیه آب علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی در موارد اندکی به دلیل کم شدن فاصله شیلنگ تخلیه آب از سطح زمین است. اگر علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی به دلیل موارد ذکر شده در بالا نباشد، بهتر است ارتفاع شیلنگ تخلیه را نیز بررسی کنید و در صورت کم بودن فاصله آن از میزان 50 تا 55 سانتی متر از زمین، کمی آن را فاصله دهید.

خراب شدن برد الکتریکی دستگاه یکی از دلیل های متوقف نشدن آبگیری در ماشین لباسشویی

برد الکتریکی قطعه‌ای در لباسشویی است که وظیفه آن فرمان دادن به قطعات دیگر مانند شیر برقی است. بهتر است قبل از چک کردن برد، ابتدا تمام موارد گفته‌ شده در بالا را چک کرده و سپس برد دستگاه را بررسی نمایید. برد الکتریکی ماشین لباسشویی از جمله قطعات گران در دستگاه است که خراب شدن و تعویض آن هزینه زیادی را برای شما به دنبال دارد.

نتیجه گیری از علت و تعمیر آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

در متن بالا علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و نحوه رفع مشکل به‌ صورت کامل برای شما شرح داده شد. اگر قصد دارید خودتان مشکل لباسشویی را برطرف کنید، باید بدانید که شناسایی و حل مشکل این دستگاه به ‌آسانی امکان‌پذیر نیست و باید توسط تعمیرکار متخصص در این زمینه انجام شود.

اگر به دنبال یک تعمیرگاه مجاز برای رفع مشکلات ماشین لباسشویی خود می‌باشید، پیشنهاد ما به شما این است که آی پی امداد را برای این کار انتخاب کنید. آی پی امداد دارای تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی است که در هنگام آبگیری مداوم دستگاه سریعاً علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی را تشخیص داده و مشکل آن را در کوتاه‌ترین زمان برطرف می‌کند. هر کجای تهران هستید و ماشین لباسشویی شما از هر برندی که باشد، تفاوتی ندارد؛ شما می‌توانید تنها با یک تماس ساده مشکل لباسشویی را در محل و منزلتان و با قیمت مناسب حل نمایید.

8 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
 1. معصومه 11 اسفند 1399

  موقع آبگیری آب قطع نمیشود

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 11 اسفند 1399

   هیدروستات مشکل دارد

   پاسخ دادن
 2. عیسی 21 آبان 1399

  سلام من ماشین لباسشویی روشن میکنم روی تایمی که میخواد بشوره میزارم بعد یک دقیقه از تایمش کم میشه دیگه تایمش تکون نمیخوره یکسره ابش تخلیه میشه

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 آبان 1399

   سلام، ابتدا بررسی نمایید تا تنظیم آب هیدروستات درست باشد و سپس به تعمیر تایمر بپردازید.

   پاسخ دادن
  مصطفی 26 مهر 1399

  سلام. وقتی ما لباس و داخل لباس شویی میندازیم وقتی لباس ها رو میشوره اصن واینمیسه اگه سی دقیقه هم تایمش پوره میشه باز هم واینمیسه همینجوری میشوره تا خودمون خاموش نکنیم

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 26 مهر 1399

   با سلام، اشکال از تایمر لباسشویی میباشد.

   پاسخ دادن
  حسینیان 20 تیر 1399

  سلام ماشین لباس شویی ما هایر هست زمانی که روشن میکنیم و برنامه میدیدم بعد از پنچ دقیقه ابگیری ماشین دیگه برنامه قطع میکنه و چراغ درب ماشین شروع به چمک زدن میکنه.

  پاسخ دادن
   آی پی امداد 21 تیر 1399

   سلام، تایمر برسی شود.

   پاسخ دادن