طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

نکات و نحوه شستن ظروف در ظرفشویی

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

در مقاله طریقه شستن ظروف در ماشین ظرفشویی به تمام موارد اعم از نکات اصلی شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی ، چه چیزی را میتوانید در یک ماشین ظرفشویی بشویید ؟ نحوه شستن ظروف چینی با کیفیت در یک ظرفشویی ، چگونه میتوان ظروف تمیز را از ماشین ظرفشویی دریافت کرد ؟ و ... بنابراین با دقت و حوصله به خواندن ادامه دهید تا اطلاعات خود را در زمینه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی غنی نمایید .

نکات اصلی شستشو ظروف در ماشین ظرفشویی

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به نکات اصلی شستشو ظروف در ظرفشویی میپردازیم .

 • استفاده از یک محصول که مخصوصا برای استفاده در یک ماشین ظرفشویی طراحی شده است - قرص های ماشین ظرفشویی یک انتخاب عالی هستند .
 • هنگام استفاده از مواد شوینده ماشین ظرفشویی ، دستورالعمل های ارائه شده توسط سازنده را دنبال کنید .
 • به طور منظم ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید تا مطمئن شوید که به طور موثر عمل می کند .
 • ماشین ظرفشویی می تواند بعد از یک وعده غذایی ظروف کثیف را تمیز کند، اما مهم است که از روش های مناسب، محصولات و ماشین های ظرفشویی برای کارد و چنگال، وسایل آشپزی و ظروف استفاده کنید که تمایل دارید. در اینجا راهنمای ضروری ما در مورد چگونگی شستن سریع تر و آسان تر ظروف در یک ماشین ظرفشویی ارائه گردیده است تا پس از شسشتو ظروفی کاملا تمیز و بهداشتی را بدست آورید .

 

چه چیزی را می توانید در یک ماشین ظرفشویی بشویید ؟

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به این موضوع که چه چیزی را میتوانید در ظرفشویی بشویید میپردازیم .

ماشین های ظرفشویی برای تقریبا تمام وسایل آشپزخانه بسیار امن هستند ، اما مهم این است که به یاد داشته باشید که ماشین های ظرفشویی فقط از آب گرم استفاده نمی کنند : آنها همچنین از بخار برای استفاده در فرایند خشک کردن بهره می جویند،  برای محافظت از مواد و یکپارچگی ، هر چیزی که به گرما بسیار حساس است، باید با دست شستشو شود. همچنین قاعده استفاده ظروف در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی، که بیشتر از قفسه های پایینی دارای عناصر گرمایشی است را در نظر داشته باشید ، به همین دلیل قفسه های پایینی برای موارد ظریف مناسب تر می باشد ، همیشه توصیه های موجود در دفترچه راهنمای محصولتان را بررسی کنید ، زیرا تولید کنندگان معمولا می گویند که کدام ظروف در ماشین ظرفشویی امن هستند و کدام یک مناسب نیستند .

به عنوان یک قاعده کلی، موارد زیر را بهتر است با دست بشویید :

کریستال : گرما ماشین ظرفشویی می تواند باعث ایجاد ترک شود.
چدن : این ظروف و ماهی تابه ها به راحتی توسط دست شستشو می شود.
قاشق چوبی : چوب می تواند در ماشین ظرفشویی خراب شود.
ظروف پلاستیکی : این می تواند در گرما تغییر حالت دهید یا حتی ذوب شود.
بطری های کودک : ماشین های ظرفشویی از آب گرم به اندازه کافی برای تأثیر استریلیزه استفاده نمی کنند.

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
چه چیزی را میتوانید در یک ظرفشویی بشویید ؟

نحوه قرار دادن صحیح ظروف در ظرفشویی قبل از شستن

قبل از اینکه به طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی بپردازیم ، لازم است با نحوه قرار دادن ظروف در ظرفشویی شما را آشنا نماییم .

بارگیری یک ماشین ظرف‌شویی دشوار نیست، اما بارگیری آن به‌درستی می‌تواند به پاک کردن غذاهای شما کمک کند. همچنین می‌تواند انرژی و زمان را ذخیره کند.
سلام امروز می‌خواهیم شیوه صحیح قرار دادن ظروف در ماشین ظرف‌شویی را آموزش دهیم رایج‌ترین سؤال این است آیا قبل از قرار دادن ظروف نیاز به آبکشی وجود دارد جواب این سؤال خیر است.
کار یک شوینده در واقع تمیز کردن غذا از روی ظرف و کمک به آبکشی آن است درصورتی‌که هیچ‌گونه تیکه غذایی بر روی ظرف وجود نداشته باشد شوینده به سطح شیشه می‌چسبد و با ایجاد خشم سطح آن را که دل می‌سازد به نظر من بهتر است تکه‌های بزرگ غذا را خالی کرده و سپس ظرف را داخل ماشین بگذاریم سؤال این است که کارد قاشق و چنگال نقره را به چه جهتی قرار دهیم.
برای امنیت بیشتر کارد به سمت پایین قرار می‌گیرد قاشق و چنگال‌ها را به‌صورت تصادفی به سمت بالا یا پایین قرار دهید و از قرار دادن یک‌شکل  آن‌ها پرهیز کنید جهت دندانه‌های قفسه ماشین طرز قرارگیری ظروف را مشخص می‌کند. در بعضی از مدل‌های ماشین ظرف‌شویی دندان‌ها طوری قرار گرفتند تا روی ظروف را به سمت داخل قرار دهید کاسه‌های بزرگ را به‌صورت وارونه قرار ندهید در این صورت آبکشی مناسب صورت نمی‌گیرد. آن‌ها را طوری قرار دهید که مقداری کافی از آب را دریافت کنند
کاسه‌ها را طوری قرار دهید که از آب پر نشوند با دور کردن دندانه‌ها کاسه‌های بزرگ جایگزین می‌شوند با نزدیک کردن دندانه‌ها کاسه کوچک در قفسه قرار می‌گیرد. اعتقاد همیشگی من این است که اگر ظرفی داخل ماشین ظرف‌شویی جای می‌گیرد همیشه باید در آن شسته شود. سینی و دیس‌های بزرگ را در کنار قفسه قرار دهید. بعضی از مدل‌های ماشین ظرف‌شویی از سه حالت تنظیم قفسه بهره می‌برد که به این سیستم رکمتیک پلاس گفته می‌شود این سیستم به این صورت که با تنظیم کردن آن می‌توانید ظروف بزرگ‌تری را در قفسه زیرین جای دهید.
اما در مورد ظروف پایه‌دار و فنجان‌ها باید گفت آن‌ها را به‌صورت زاویه‌دار قرار دهید به این صورت که آب به‌راحتی از قسمت انتهای آن‌ها خارج‌شده و درنتیجه آن‌ها به‌درستی خشک ‌شوند. درصورتی‌که در ماشین ظرف‌شویی شما المنت‌های گرمایی روکار و قابل‌مشاهده هستند ظروف پلاستیکی باید در قفسه بالا جایگذاری شوند اما اگر المنت‌های گرمایی در ماشین ظرف‌شویی شما زیر کار بود و قابل‌مشاهده نبود ظروف پلاستیکی را می‌توان در هرجایی از محفظه قرارداد البته خوب است قبل از آن‌ مطمئن شوید که این ظروف در برابر شستشو ماشین مقاوم باشند.

به‌احتمال‌زیاد در مورد نحوه پر کردن ماشین ظرف‌شویی‌تان فکر نکرده‌اید؛ و به‌احتمال‌زیاد خیلی از شما این کار را کاملاً اشتباه انجام می‌دهید. با یادگیری روش صحیح چیدن ماشین ظرف‌شویی‌تان از اتلاف وقت و انرژی در شستن دوباره ظرف‌ها رها شوید.

نحوه‌ی قرارگیری ظروف در قفسه بالا ظرفشویی

نحوه قرار دادن ظروف در قفسه بالای ظرفشویی باید به درستی انجام گردد ، تا فرایند شستشو به خوبی انجام گردد .

این قفسه محلی است که کاسه‌ها، فنجان‌ها و ابزار آشپزخانه بافرم های خاص و سایر وسایل شکننده را باید قرارداد.
هنگام چیدن کاسه‌ها آن‌ها را با یک زاویه رو به پایین قرار دهید و اطمینان حاصل کنید فضای کافی برای آن‌ها وجود دارد. اسپری‌ها باید بتواند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. همچنین در مورد نحوه‌ی قرارگیری فنجان‌ها باید آن‌ها رو به پایین و به سمت افشانه‌ها قرار دهید. لیوان‌ها نیز نباید با یکدیگر تماس داشته باشند. در غیر این صورت به‌سادگی آسیب‌دیده و می‌شکنند.

نحوه‌ی قرارگیری ظروف در قفسه پایین ظرفشویی

نحوه قرار دادن ظروف در قفسه پایین ظرفشویی نیز به مانن دیگر قفسه ها باید به درستی انجام گردد .

در این بخش است که شما بایستی بشقاب‌ها کارد و چنگال‌ها و سایر ظروف بزرگ را در آن قرار دهید. در مورداستفاده از قفسه پایین همیشه مراقب باشید که روی آب‌پاش را مسدود نکنید یا بازوی اسپری یا بازوی پخش‌کننده شوینده را نپوشانید. هنگام قرار دادن وسایل بزرگ‌تر آن‌ها را در انتها و کناره‌ی ماشین قرار دهید به دلیل اینکه درصورتی‌که آن‌ها را به‌غیر از این حالت قرار دهید مانع رسیدن شوینده به سایر ظروف می‌شوند. بشقاب‌ها را به‌صورت عمودی قرار دهید و تلاش کنید که ظروف قفسه پایین و ظروف بشقاب‌ها را در مرکز قرار دهید. دلیل این امر آن است که باعث شستشو بهتر می‌شود.
در هنگام قرار دادن دسته کارد و چنگال دقت کنید که آن‌ها را باید روبه پایین قرار دهید تا قسمتی که از استفاده‌شده است به مقدار بیشتر در معرض شستشو قرار بگیرد. لازم به ذکر است باید مطمئن شوید هنگامی‌که چنگال‌ها، قاشق‌ها و کاردها را دستگاه قرار می‌دهید آن‌ها را به‌صورت مخلوط قرار می‌دهید تا از درهم‌رفتگی آن‌ها جلوگیری کنید یا اینکه قاشق چنگال‌ها روی یکدیگر را بپوشانند. اگر جداکننده دارید از آن‌ها استفاده کنید برای کنترل نهایی به‌طور دستی بازوی اسپری کننده را بچرخانید تا مطمئن شوید چیزی جلوی آن را نگرفته است مطمئن شوید فضای کافی به این ظروف وجود دارد تا آب و شوینده به‌راحتی بین آن‌ها جریان پیدا کند و به‌خوبی شست‌وشو شود لازم به ذکر است ماشین را نباید خیلی زیاد پر کرد.

نکات مهم در استفاده از ماشین ظرف‌شویی

در مقاله طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به نکات مهم در استفاده از این دستگاه میپردازیم .

ازآنجایی‌که عنصر گرما در اکثر ماشین‌های ظرف‌شویی در پایین قرار دارد، قرار دادن اقلام پلاستیکی در پایه‌ی پایینی می‌تواند آن‌ها را ذوب یا پیچ‌وتاب دهد.
چاقوها و قاشق‌ها را در سبد کارد و چنگال قرار دهید. به‌طورکلی، چاقوهای خطرناک یا تیز باید به‌صورت دستی شسته شوند، زیرا شستشوی آن‌ها در ماشین ظرف‌شویی خسته‌کننده هستند.
هرگونه وسایل چوبی باید در ماشین ظرف‌شویی وارد نشود. ظروف بزرگ‌تر را در قسمت بالای ماشین ظرف‌شویی قرار دهید. قاشق غذاخوری را با کاسه رو به پایین تنظیم کنید تا آب در آن‌ها جمع نشود.

قطعات بزرگ از کارد و چنگال می‌تواند اسپری کردن را از لوله‌ها، نازل‌ها و دستگاه‌های چرخشی جلوگیری کند. این موارد باید در سبد بالایی قرار داده شود.
بررسی کنید که بازوها چرخشی و دستگاه‌های چرخشی آزادانه چرخش می‌کنند و هیچ مانعی در برابر لوله یا افشانه‌ها وجود ندارد.
مواد غذائی بزرگ را از ظروف پاک‌کنید و به سطل زباله بریزید. چیزهایی مانند استخوان‌ها، دانه‌ها، پوست و غیره را حذف کنید. هر چیز ضخیم باید برداشته شود، درحالی‌که نمی‌خواهید غذاهای خود را شستشو کنید، شستشو با چنگال کثیف و یا دستمال‌سفره باعث نتایج بسیار خوبی خواهد شد. پاک کردن ظروف با دستمال‌کاغذی منجر به نتایج بسیار بهتر بعد خواهد شد.

یاد بگیرید که غذاها چگونه به‌طورکلی از بین می‌روند. مواد پروتئینی مانند تخم‌مرغ و پنیر؛ پخته یا پخته‌شده بر روی غذا؛ و نشاسته‌هایی که بر روی ظرف خشک‌شده‌اند اغلب به توجه بیشتری نیاز دارند. می‌توانید از یک برنامه‌ی پیش شستشو استفاده کنید. قبل از شروع ماشین ظرف‌شویی می‌توانید ظروف را در سینک خیس کنید.
قبل از استفاده از ماشین ظرف‌شویی، دفع زباله را انجام دهید. ماشین‌های ظرف‌شویی اغلب به لوله‌ای مشابه سینک تخلیه می‌شوند؛ بنابراین مهم است که لوله تمیز باشد. اگر شما دفع زباله را ندارید، برای جلوگیری از انباشته شدن درون لوله‌ها، از صافی در تخلیه ظرف‌شویی استفاده کنید.
اگر با یک شستشوی بد پایان دهید توجه کنید. آیا شما ظروف را بیش‌ازحد روی‌هم قرار داده‌اید و هر چیزی را که از تمیز کردن بهتر جلوگیری می‌کند در نظر بگیرید؟

برای استفاده از ماشین ظرف‌شویی خود حتماً به چرخه شستشو توجه کنید

استفاده از ظروف کمتر در طول روز به معنی حمل بار کمتر در ماشین ظرف‌شویی، صرفه‌جویی در انرژی، آب و مواد شوینده است.
80درصد مقدار انرژي مورداستفاده در ماشین ظرف‌شویی که به گرم شدن آب می‌انجامد.
بزرگ‌ترین اشتباه کاربر هنگام استفاده از ماشین ظرف‌شویی افزودن بیش‌ازحد مواد شوینده است که می‌تواند در پایان باعث آسیب دیدن ظروف خود شود. دستورالعمل‌ها را بخوانید و فقط آنچه را که توصیه می‌کنند اضافه کنید.
تست لرزش را انجام دهید به‌عنوان فردی که بلوره خود را در ماشین ظرف‌شویی قرار می‌دهد.

نحوه شستشوی ظروف چینی با کیفیت در یک ماشین ظرفشویی

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به نحوه شستشوی ظروف چینی با کیفیت در ظرفشویی میپردازیم .

ظروف آشپزخانه چینی با زیبایی  و ظرافت شناخته شده است و باید با دقت مورد توجه قرار گیرد. اگرچه بهترین وسایل آشپزی باید با دست شستشو شود، شما می توانید برخی از چینی های با جنس خوب را در ماشین ظرفشویی خود با آماده سازی مناسب شستشو دهید. اگر تصمیم به تمیز کردن چینی با کیفیت خود در ماشین ظرفشویی دارید، مطمئن شوید که این کار را با دقت و به صورت آرام انجام می دهید، زیرا نمی خواهید ماشین ظرفشویی به چینی آسیب برساند .

1 : ارزیابی چینی و ماشین ظرفشویی شما

تعیین این که آیا چینی شما برای ماشین ظرفشویی مناسب است یا خیر؟ با بررسی چینی خود شروع کنید تا تعیین کنید که آیا می تواند در ماشین ظرفشویی مقاومت کند. چینی را می توان به دو نوع تقسیم کرد: چینی محکم و چین استخوانی. هر دو نوع در کوره در دمای بالا اخراج می شوند، بنابراین آنها بسیار با دوام و غیر متخلخل هستند، به این معنی که آنها ممکن است بتوانند در ماشین ظرفشویی مقاومت کنند.

چینی که اخیرا ساخته شده است، طی 10-15 سال ممکن است قادر به مقاومت در برابر ماشین ظرفشویی باشد. در صورتی که ماشین ظرفشویی شما امن باشد، برخی از سازندگان چینی نیز در برچسب محصول اشاره به امکان شسشتو در ماشین ظرفشویی می کنند .
اگر چینی دارای طلا و جواهر یا پلاتین ظریف است، ممکن است بخواهید آنها را از طریق ماشین ظرفشویی اجرا نکنید، زیرا این دکوراسیون می تواند فشرده شود یا به گرمای زیاد واکنش نشان دهد.
اکثر چینی هایی که بیست ساله یا بیشتر هستند برای ماشین ظرفشویی ظریف هستند و یا الگوهایی بر روی آن ها دارند که محصول را به شستشوی با دست توصیه کرده اند . شما ممکن است آنها را با شستن در ماشین ظرفشویی به خطر بیندازید، همچنین، اگر چینی یک یادگاری خانوادگی است، توصیه می شود این ریسک را نپذیرید و آن را با دست بشویید .

2: بررسی کنید که آیا در دستگاه ماشین ظرفشویی یک تنظیم ملایم وجود دارد؟

بسیاری از ماشین های ماشین ظرفشویی با کیفیت بالا یک چرخه شستشوی ویژه برای چینی های زیبا و یا چرخه شسشتوی ظروف ظریف دارند. برای دیدن اینکه آیا ماشین ظرفشویی شما یک چرخه ظریف یا یک شستشوی آرام دارد دفترچه راهنمای محصول را مطالعه کنید .

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
نحوه شستن ظروف چینی با کیفیت در ظرفشویی

3: از مواد شوینده مایع ظرفشویی استفاده کنید که حاوی لیمو یا سفید کننده نیست.

به دنبال یک شوینده مایع باشید ، به عنوان یک مواد شوینده پودر می تواند روی چینی خیلی دانه ای و ساینده عمل کند، از مواد شوینده معمولی غیر ظرفشویی در داخل ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید؛ در غیر این صورت ماشین ظرفشویی را از کاکرد درست خود باز می دارد  و همچنان لکه های غیر قابل حذف در داخل محفظه ظرفشویی باقی می ماند و ظروف داخل ماشین نیز ترک می خورند.
اجتناب از مواد شوینده مایع که دارای رایحه لیمو یا حاوی سفید کننده هستند، زیرا اسیدهای موجود در این مواد می توانند روی سطح چینی خوب تاثیرات منفی ایجاد کند .

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
انتخاب مواد مناسب شستشو برای ظرفشویی

4: شستشوی چینی با کیفیت در ماشین ظرفشویی شما

با استفاده از آب گرم و اسفنج نرم ، مواد غذایی را از چینی پاک کنید. مهم این است که شما هرگز اجازه ندهید که ذرات غذایی در مدت زمان طولانی در چینی قرار بگیرند، زیرا اسید در ذرات غذا می تواند باعث خوردگی لعاب چینی گردد، سعی کنید ذرات غذا را بلافاصله از روی ظروف چینی بشویید.
از ظروف استفاده نکنید تا ذرات مواد غذایی را از چینی پاک کنید، زیرا این می تواند چینی را خراشیده یا به آن آسیب برساند. در عوض، از آب گرم و یک اسفنج نرم استفاده کنید تا ذرات غذا را از چینی پاک کنید.

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
شستشوی چینی با کیفیت در ظرفشویی

5: چینی را به ماشین ظرفشویی خود بسپارید

فضای آنها را به طور دقیق در ماشین ظرفشویی، تا زمانی که ماشین ظرفشویی روشن شود تنظیم کنید ،. اطمینان حاصل کنید که هر بشقاب و فنجان چینی در ماشین ظرفشویی امن است، بنابراین آنها دست نخورده یا حرکت نخواهند کرد و به یکدیگر برخورد نخواهند داشت، یک بشقاب چینی نازک می تواند در برخورد با یک ظرف دیگر خرد شود.
شما همچنین باید از استفاده ظروف کوچکتر در چرخه ی شستشوی ظروف چینی اجتناب کنید. در صورت امکان، ظروف دیگر را از ظروف چینی در ماشین ظرفشویی جدا کنید یا آنها را در یک چرخه جداگانه شستشو دهید.

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
شستن چینی در ظرفشویی

6: از کوتاه ترین برنامه شستشو استفاده کنید

این امر باعث جلوگیری از آسیب به چینی در طول چرخه شستشو می شود. بسته به ماشین ظرفشویی شما ممکن است لازم باشد قبل از اینکه آن را به چرخه خشک شدن برسانید، ماشین ظرفشویی را متوقف کنید، این امر باعث جلوگیری از تشکیل رسوبات آب در چینی می شود و چینی را از گرما محافظت می کند.
پس از آن شما باید چینی را از ماشین ظرفشویی خارج و با حوله پاک کنید. این باعث می شود که گرما به چینی آسیب نرساند.

در زمان خارج کردن ظروف چینی هر حلقه یا جواهرات را از دستان خود بردارید. زیرا برخورد این جواهرات با چینی باعث ایجاد خراش در این ظروف می شود .

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
استفاده از برنامه های کوتاه در ظرفشویی

چگونه می توان ظروف تمیزی را از ماشین ظرفشویی خود دریافت کرد

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به این موضوع که چگونه میتوانید ظروف تمیزی را از ظرفشویی دریافت نمایید میپردازیم .

چیزی بیش از باز کردن درب ماشین ظرفشویی و مواجه با این که بعد از شستشو همه ظروف شما هنوز هم کثیف هستند ، نیست ؛  بسیاری از زمان ها ، این به این دلیل است که ماشین های ظرفشویی نیاز به تمیز کردن دارند ، بنابراین بخش هایی از آن و داخل ماشین را باید سریعا شستشو دهید ،  بارگذاری ماشین به درستی نیز  در این رابطه حائز اهمیت است که تمام سطوح توجه مورد نیاز خود را دریافت می کنند .

شستشو ماشین ظرفشویی

پاک کردن فیلتر تخلیه پس از اجرای یک چرخه ماشین ظرفشویی از خاک و کثیفی ها و بقایای مواد غذایی باعث عالی شدن عملکرد ماشین خواهد شد ، اطمینان حاصل کنید که فیلتر از آخرین چرخه شما پر نشده است. در صورت وجود مسدودیت ، راهنمای کاربری خود را در مورد چگونگی خارج کردن آن بررسی کنید. سپس آن را به سینک ببرید و با یک صابون و یک اسفنج بشویید ، و سپس خشک کنید و آن را در محل خود قرار دهید .
یک فیلتر مسدود شده یکی از شایع ترین مجرمان در پشت پرده تمیز نشدن ظروف است به همین دلیل آب کثیف از آخرین چرخه به طور کامل تخلیه نشده است . این بدان معنی است که شما در مرحله بعد در حال شستن دسته بعدی ظروف با همان آب کثیف هستید .
اگر فيلتر شما پس از خارج شدن واقعا خيلي کثیف باشد ، آن را در ظرف محلول آب و صابون قرار دهید .

تمیز کردن فیلتر ظرفشویی

ابتدا بقایای غذایی از ظروف از بین ببرید .

اگر شما قصد آبکشی ظروف در ماشین ظرفشویی را دارید از مواد شوینده استفاده نکنید زیرا پس از ابکشی مواد شونده در ماشین باقی می مانند .

تقسیم ظروف از میزان کثیفی آنها

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به تقسیم ظروف از میزان کثیفی آنها در ظرفشویی میپردازیم .

اگر بخواهید بیش از یک بار ماشین اجرا کنید، ابتدا باید ظروف خود را مرتب کنید. گروه هایی که واقعا کثیف هستند، به یک شستشوی سنگین نیاز دارند و آنهایی را که تنها به یک چرخه شستشوی عادی نیاز دارند، نگه دارید،شستشوی آن ها با یک برنامه سریع نیز امکان پذیر است ،به این ترتیب شما مجبور نیستید دو چرخه سنگین را اجرا کنید .

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
تقسیم ظروف از میزان کثیفی آنها

اجتناب از قرار دادن ظرفهای بیش از حد مجاز به یک بار

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به نکات اجتناب از قرار دادن ظرفهای بیش از حد مجاز میپردازیم .

به خاطر داشته باشید که فقط به دلیل اینکه شما می توانید ظرفیت x را درون دستگاه خود قرار دهید، این بدان معنی نیست که هر یک از آنها به همان اندازه پاک می شوند، باید فضایی را در نظر بگیرید که آب برای عبور و مرور در جریان باشد .
به عنوان مثال، کاسه ها به جای اینکه که آنها در یک زاویه 45 درجه قرار بگیرند،  بهتر است آن ها را در داخل هم و با دقت قرار دهید، اگر آنها را در هم و شلخته بارگذاری کنید و یا کاسه ای در پشت کاسه ی دیگر فضا را مسدود کند از جریان یافتن آب به تمام سطوح جلوگیری می کند. همین امر برای ظروف دیگر نیز صادق است. قفسه ی ظروف را پر نکنید.

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
اجتناب از قرار دادن ظروف بیش از حد مجاز

بارگذاری ظروف در ماشین ظرفشویی

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به بارگزاری ظروف در ظرفشویی میپردازیم .

فنجان، کاسه ها و دیگر ظروف عمیق را در قفسه بالا قرار دهید. اگر شما این را در پایین قرار دهید، آنها بازوی آبپاش را مسدود می کنند. این به این معنی است که آب به هیچ وجه بالا نمی آید. بنابراین از پایه پایین برای ظروف صاف، مانند صفحات و ورق های پخت استفاده کنید. برای ظروف عمیق تر قفسه بالا مناسب است .

طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی
بارگزاری ظروف در ظرفشویی

اجرای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی

در صفحه طریقه شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی به اجرای شستشوی ظروف در ظرفشویی میپردازیم .

ابتدا آبگرمکن خود را چک کنید اطمینان حاصل کنید که حرارت آب شما بین 120 تا 125 درجه فارنهایت (49 و 52 درجه سانتیگراد) تنظیم شده است. بسیاری از آنها به صورت پیش فرض به چنین درجه حرارتی می رسند، اما نگاهی به آن برای حصول اطمینان بیندازیم .
درجه حرارت بالاتر می تواند آب را تبخیر کند و آب کافی برای شسشتوی ظروف نباشد و پس از شستشو ظرفو هنوز کثیف باشند .

تعمیر ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

در اینجا به صفحات تعمیر ظرفشویی برندهای مختلف میپردازیم :

تعمیر ظرفشویی بوش ، تعمیر ظرفشویی آاگ ، تعمیر ظرفشویی دوو ، تعمیر ظرفشویی سامسونگ ، تعمیر ظرفشویی ال جی ، تعمیر ظرفشویی زیمنس ، تعمیر ظرفشویی ایندزیت ، تعمیر ظرفشویی فریجیدر

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

36 دیدگاه

 • جمالی

  سلام ماشین ظرفشویی ال جی دارم من یه قابلمه ی الومینیومی رو داخلش گذاشتم اونو خیلی سیاه و بد رنگ کرد به طوریکه با هیچ چیز دیگه ای هم پاک نمیشه.چیکار کنم؟؟

  Rating: 3.5/5. From 4 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام، آیا هنگام گذاشتن ظروف دیگر در ظرفشویی ، همین مشکل به وجود میاید ؟

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • عليزاده

  سلام من هم دقيقا مشكل خانم يا آقاي جمالي رو دارم، قابلمه هاي ألومينيومي رو سياه ميكنه، بله با گذاشتن ظروف ديگه هم باز اين مشكل به وجود مياد.
  و لطفا ميشه بگيد مايع ظرفشويي ژلي رو به كدوم قسمت بريزيم جاي قرص و يا جاي مايع ؟ منظورم جاي مايع رو فقط ما براي مايع براق كننده استكانها استغاده ميكنيم ، آيا مايع ظرفشويي رو هم اونجا بريزيم؟

  Rating: 3.7/5. From 3 votes.
  Please wait...
 • m

  باسلام ماشین ظرفشویی کندی دارم و5ماهه خریدمش اما ظروف رویی روبشدت میسوزنه وکاملاسیاهش میکنه میخواستم بپرسم مشکل از ماشین ظرفشویی ودمای شستوشو هست(بادمای55تا65 درجه ظروف رومیشوره) یااز نوع موادشوینده(پودریاقرص finishاستفاده میکنم)ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی گیج شدم

  Rating: 4.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام مشکل از شوینده ها و برنامه عمل کردن ظرفشویی کندی شما میباشد که نیاز به سرویس یا تعمیر دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علیرضا دهقانی

  سلام ظرفشویی سامسونگ دارم ظرفه و بشقاب و لیوان ها رو که میشوره کدر رنگ میشه

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برد الکترونیکی مشکل دارد و یا شوینده ظرفشویی شما نیاز به تعویض دارد

   Rating: 3.0/5. From 2 votes.
   Please wait...
 • بيتا بشير

  سلام من چند روز پيش نمك زياد ريختم تو ماشين طرف شويي جوري كه سر ريز شد و بيرون ريخت
  حالا چند بار كه روشن كردم هربار ظرفا كدر بود
  چه كار بايد انجام بدم؟
  برند ماشين ظرف شويي ال جي
  و مارك نمك و جلا دهنده فينيش هست

  Rating: 1.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، ظرفشویی الجی خود را جرمگیری نمایید و تا اونجایی که میتونید نمک را خالی کنید .

   Rating: 2.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • سمیه

  سلام …ظرفشویی من ال جی است .یمدت طولانی کار نکرد بعد اون هر بار که روشن کردم چراغ نمکش روشنه …یبار جرمگیری کردم .برای لحظه ای چراغ خاموش میشه اما وسطای شستشو دوباره روشن میشه و ظرفا کدره …آیا الزاما باید ظرف نمکش توسط تعمیر کار تعویض شه ؟هیچ راه دیگه ای نداره که خودم بتونم درستش کنم؟یا میشه خودم قالب نمک رو باز و تمیز کنم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، کدر بودن ظروف به برنامه شستشو و شوینده مرتبط میباشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • اسدی

  سلام‌ببخشید‌من‌ظرف‌شویی‌را‌تازه‌خریدم‌زیرووات‌۱۳ نفره‌هستش‌مخواستم‌بگم‌‌اونو‌تو‌چه‌برنامه‌ای‌بزارم‌که‌ظرف‌هامون‌زودتر‌‌‌تموم‌بشه‌‌‌ساعت‌ها‌ش‌زیاده‌میخوام‌‌زودتر‌تموم‌بشه‌‌تشکر

  Rating: 4.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، با شماره نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی زیرووات مندرج شده در برگه گارانتی خود تماس بگیرید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام من ۶ ساله که ماشین ظرفشویی ال جی خریدم بعد از یکی دو ماه بردش سوخت و از نمایندگی اومدن و تعمیرش کردن و از اون موقعه تا حالا کل لوازمم و خراب میکنه میشه راهنمایی کنید این به صورتی که طروفم قابل استفاده نیستن و من مجبورم وسیله هام و دور بریزم

  Rating: 2.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، باید برنامه ظرفشویی الجی خود ، برد الکترونیکی و شوینده ها چک شود . شما نیاز به تعمیرکار ماشین ظرفشویی الجی دارید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سعیده

  با سلام من ماشین ظرفشویی پاکشوما دارم ۱ ماه خریدمش ولی از همون اول ظرفها رو خشک نمیکنه و اگه حتی یه دونه برنج هم رو بشقابها جا بمونه که پاکش نکردم دوباره رو ظرفها میونه و رو درب ظرفشویی پر از کثفی ظرفهاس چیکار کنم ؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، پمپ تخلیه ظرفشویی پاکشوما خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • الهام ابراهیمی

  سلام من ظرفشویی رومیزی بوش دارم ولی متاسفانه چند وقتی روشن میکنم تمیز نمیکنه دائما در حال آبکشی هست صدای اب میده و از قرص استفاده نمیکنه میشه راهنمایی کنید

  Rating: 4.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شما نیاز به تعمیرکار ظرفشویی بوش دارید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • زارع

  سلام ببخشید من ۳ ماهه ماشین ظرفشویی پاکشوما خریدم شستشوش خوبه فقط رو درش که از داخله وکف ماشین لکه شده پاک نمیشه چجوری لکها ازبین میره

  No votes yet.
  Please wait...
 • الهام

  سلام.ظرفشویی من الجی هست.این سری ک وسیله های گوشت چرخ کن رو داخلش گذاشتم کاملا سیاه و کدر کرده.بقیه ظروف استیل و قابلمه ها کاملا تمیز شسته شده فقط بعضی وسیله ها سیاه شدن.راهکار تمیز کردنش چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شوینده ظرفشویی خود را عوض کنید .

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • محمد رحیمی

  سلام.ببخشید من یک ماه از ماشین ظرفشوییم استفاده نکردم الان اومدم استفاده کنم پیغام۴cداد(ماشین ظرفشویی سامسونگ هست)واب رو تخلیه نکرد مشکل چیه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، ظرفشویی خود را جرم گیری نمایید ، سپس فیلتر کف را تمیز نمایید ، در نهایت پمپ تخلیه آن را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمدرحیمی

  سلام.ببخشید میشه از مایع ظرفشویی دستی برای ماشین ظرفشویی هم استفاده کرد؟یا چیزهای دیگه استفاده کرد

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، خیر .

   No votes yet.
   Please wait...
 • زهره اکبری

  سلام من ماشین ظرفشویی ال جی دارم ظرفها رو هم عالی میشوره ولی چند وقت پیش لوازم چرخ گوشت رو تو ماشین ریختم تیره و کدر کردم چکار کنم به حالت اول برگرده لطفا کمک کنید ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، ظرفشویی الجی خود را جرمگیری نمایید ، چون جنس آنها چدن خشک میباشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مرجان احمدی

  سلام من ماشین ظرفشویی الجی دارم الان چند وقته ظروفو کدر میشوره انگار بخار میکنه روی ظروف چند لارم اومدن الانم گیگن باید مخزن نمک تعویض بشه .

  No votes yet.
  Please wait...
 • شهلا بارانی

  سلام و خسته نباشید.ماشین ظرفشویی بوش دارم .قبلا این مشکل و نداشت اما تازگیها بعد از چنددقیقه ارورE3میزنه .لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
 • اریا

  سلام وقت بخیر قیمت پودر -روغن جلادهنده -قرص و نمک ماشین ظرفشویی مارک فینیشاصل و روش تهیه رو میخواستم بدونم ممنون اگه راهنمایی کنید

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، از تلگرام مشاور بالای سایت میتوانید درخواست قطعه یا شوینده نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
  • سعید

   سلام من ماشین ظرفشویی دوو دارم .ظرفا خیس میمونه خشک نمیکنه .بعد روچ برنامه ای بزارم که ظرفام تمیز شه

   No votes yet.
   Please wait...
   • مدیر

    سلام ، مشکل خیس بودن ظروف در ظرفشویی دوو شما میتواند از موارد زیر باشد : 1- پمپ تخلیه ظرفشویی 2- فیلتر کف 3 – هیتر
    برای رفع عیب اید قطعات مذکور چک شود ، برای تعمیرات میتوانید از خدمات نمایندگی تعمیر ظرفشویی دوو بهره مند شوید .

    No votes yet.
    Please wait...
 • ایزدی

  سلام ماشین من بوش هست . بوی بد تخم مرغ و چه کار باید کنم کهبعد از شستشو دیگه نده؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، ظرفشویی بوش خود را جرمگیری نمایید . هم به روش سنتی هم مدرن. برای اطلاعات وارد صفخه رفع بوی بد ظرفشویی شوید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.