سرویس ماشین ظرفشویی و تعمیر

تعمیر ماشین ظرفشویی

سرویس ماشین ظرفشویی و تعمیر ماشین ظرفشویی با شعبات مختلف در سراسر تهران ، مجموعه آی.پی امداد مفتخر است جهت رفاه حال شما عزیزان آموزش و راهنمای تعمیرات ماشین ظرفشویی را تحت پوشش خود قرار دهد ، همچنین چنانچه سوالی در ارتباط با تعمیرات ماشین ظرفشویی داشتید ، میتوانید در انتهای صفحه پرسش کنید و ظرف کمتر از 30 دقیقه کارشناسان مربوطه به صورت شبانه روزی به شما عزیزان پاسخ دهند .

سرویس ماشین ظرفشویی و تعمیر ماشین ظرفشویی

راهنماي تعميرات ماشين ظرفشویی

در محل نصب ماشین ظرفشویی فواصل ایمنی را رعایت نمایید ، 2 سانتی متر از کناره ها و 5 سانتی متر از پشت فاصله داشته باشد .

نصب ماشین ظرفشویی
نصب ماشین ظرفشویی

 

لازم به توضیح می باشد تنظیم پایه و تراز کردن ماشین ضروری میباشد .

 

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

بعد از ریختن 1کیلوگرم نمک مخصوص. مخزن را با آب پر کرده ونسبت به املاح آب منطقه مصرف نمک را تنظیم می کنیم  در ضمن  قبل از بستن درب آب نمک را بهم زده تا نشان گر خاموش شود

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی
نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

نسبت به کثیفی وچربی ظروف مقدارپودر لازم را در داخل محفظه ی پودر می ریزیم درضمن در صورت انتخاب پیش شستشو می توان مقداری پودر در محفظه کناری ریخت

نحوه گذاشتن قرص در ماشین ظرفشویی

مقداری مایع مکمل را در داخل مخزن مایع ریخته تا شیشه عدسی تیره شود در ضمن این مخزن مندرج می باشد تا بتوان در صورت ایجاد لک مقدار آن را بیشتر کرد  در صورت اتمام مایع نشانگر آن روشن می شود .

مایع ماشین ظرفشویی

شیوه ی قرار گیری  ظروف در ماشین ظرفشویی

شیوه ی قرار گیری ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی

 

نحوه چرخه آب در ماشین ظرفشویی

 • ورود آب به شیر برقی ماشین ظرفشویی
 • عبور از اربریک و و تقسیم آب جهت مصرف نمک ظرفشویی
 • ورود به قسمت فیلتر مخزن نمک ظرفشویی
 • ورود به چاهک پمپ شستشو
 • پمپاژ آب توسط پمپ شستشو به آبفشانها
 • پاشش آب به ظروف توسط آبفشانها
 • برگشت آب به چاهک جهت فیلتر شدن
 • جدا سازی آب از ضایعات غذا توسط فیلترها
 • تکرار چرخه ای پمپاژ وپاشش توسط آبفشانها
نحوه چرخه آب در ماشین ظرفشویی
نحوه چرخه آب در ماشین ظرفشویی

 

اجزای اصلی ماشین ظرفشویی

اجزای ماشین ظرفشویی
اجزای ماشین ظرفشویی

 

پمپ شستشو ماشین ظرفشویی :

موتور استاتوری . برق مصرفی  AC --  220 V  -- 65 W     -- 0.60 A

عملکرد این قطعه پمپاز آب ومواد شوینده به تمامی آبفشانها جهت پاشش به ظروف در زوایایی مختلف

در صورت خرابي موتور دستگاه آب گيري مي كند ولي بعد از آب گيري هيچ عملياتي انجام نمي دهد بايد به خاطر داشته باشيم عدم استفاده مداوم باعث گير پاچ مي شود در اين وضعيت مي توان توسط يك پيچ گوشتي دو سو با وارد كردن نيروي چرخشي به انتهاي موتور عيب فوق را برطرف نمود .

پمپ شستشوی ماشین ظرفشویی
پمپ شستشوی ماشین ظرفشویی

المنت ماشین ظرفشویی :

المنت کپسولی . برق مصرفی AC --             1800 W --  220V

این المنت در مسیر آب  پمپ شستشو و آبفشان بالا قرار گرفته و آب عبوری از داخل آن را گرم  می کند.

در صورتي كه المنت بسوزد دستگاه مداوم كار كرده و ارور 3 مي دهد

المنت ماشین ظرفشویی
المنت ماشین ظرفشویی

سویچ فشار المنت ماشین ظرفشویی :

عملکرد این قطعه همانند هیدروستات است تنها با این تفاوت که نیروی محرک پلاتین این قطعه مستقیما آب می باشد . این قطعه به این علت در مسیر آب آبفشان در کنار المنت قرار گرفته تا در صورت کمبود و یا نبود آب در ماشین ظرفشوی برق المنت را از مدار خارج کند .

در بيشتر مواقع در اثر كثيفي فيلتر استوانه اي و يا پائين بودن سطح آب پلاتين عمل نمي كند و نتيجتا ماشين به مدت طولاني كار كرده و آب را گرم نمي كند در اين وضيعت دستگاه ارور3 مي دهد

سویچ فشار المنت ماشین ظرفشویی
سویچ فشار المنت ماشین ظرفشویی

نمايي از محل نصب المنت و سنسور فشار آب در ظرفشویی

نصب المنت و سنسور فشار آب در ظرفشویی

ایربریک ظرفشویی :

قطعه با ترکیبی بسیار ساده با چهار عملکرد متفاوت

1-فشار آب را گرفته و یکنواخت می کند

2-پروانه سنسور ورودي آب همانند چرخ آسياب آبي همزمان با عبور آب به حركت در آمده و به نسبت چرخش پروانه پالس به برد مي فرستد و با تعداد پالسهاي فرستاده  مقدار آب ورودي به ماشين را كنترل مي كند .

3-ذخیره آب جهت مصرف آب نمک در مرحله پایانی شستشو

4- هواکش کابین در مرحله خشك کن که بخار زیادی تولید می شود .

ایربریک ظرفشویی
ایربریک ظرفشویی

مسیر حرکت آب درایربریک و چگونگی ذخیره آب جهت مصرف نمک در ماشین ظرفشویی

در این تصویر نشان داده می شود که آب شلنگ شماره 1بعد از ورود پروانه ای سنسور ورودي آب را به حرکت در می آورد و سپس بعد از گرفته شدن فشار و ریزش مقدار خیلی کم (ذخیره آب  جهت مصرف آب نمک توسط شلنگ شماره 3) مسیر خود را طی کرده و از شلنگ شماره 2 تصویر وارد فیلتر رزین می شود .

مسیر حرکت آب درایربریک و چگونگی ذخیره آب جهت مصرف نمک در ماشین ظرفشویی

مقدار آب ذخيره شده در ايربريك كه در تصوير نشان داده مي شود در مرحله اي پاياني از طريق شلنگ شماره 3 وارد مخزن نمك شده و جايگزين آب نمك وارد فيلتر رزين مي شود .

عدم ثابت ماندن آب درايربريك در مراحل شستشو خرابي شير برقي مخزن نمك و يا شل بودن درب مخزن نمك مي باشد در اين وضيعت ظروف با هاله اي از سفيدي نمك پوشيده مي شود .

مخزن نمک :

شامل سه قسمت

1-مخزن اصلی نمک : دپو نمک جهت شستشوی قسمت فیلتر رزین و چاهک و پمپ شستشو بعد از پایان برنامه شستشو

2-فیلتر رزین : فیلتر نمودن آب ورودی و گرفتن املاح و رسوبات آب جهت جلوگیری از ایجاد لک و خط وخش روی ظروف

3-شیر برقی مخزن نمک : کنترل آب نمک و در صورت باز شدن آب ذخیره شده در ایر بریک وارد مخزن نمک شده و جایگزین آب نمک بعد از شستشوی فیلتر رزین وارد چاهک می شود .

مخزن نمک ظرفشویی
مخزن نمک ظرفشویی

هیدروستات ماشین ظرفشویی :

عمل كنترل آب ورودي را انجام مي دهد مكانيزم عمل اين قطعه همانند هيدروستات ماشين لباسشويي مي باشد  .

جهت تنظيم آب مي بايست 5 دقيقه بعد از آب گيري درب ماشين را باز كرده و مقياس را دستگيره فيلتر قرار داده و يا در صورت عدم رسيدن آب به پروانه وسط  سطح آب گيري را توسط پيچ وسطي هيدروستات تنظيم مي كنيم ( در جهت عقربه هاي ساعت ، آب بيشتر و برعكس آن كمتر ) در صورت عدم قطع آبگيري توسط هيدروستات دستگاه Error مي دهد

هیدروستات ماشین ظرفشویی
هیدروستات ماشین ظرفشویی

.

 

مخزن مایع ماشین ظرفشویی :

اين قطعه از دو قسمت مخزن مايع و جاپودري تشگيل شده قسمت راست  در تصوير جاپودري كه در هر بار استفاده به مقدار كثيفي و برنامه انتخابي پودر داخل آن مي ريزيم و چپ تصوير مخزن مايع يك بار براي دفعات مايع براق كننده ريخته تا نشان گر پانل خاموش شود در ضمن در صورت ايجاد لك در ظروف مي توانم مقدار مصرف مايع را بيشتر و در صورت ايجاد رگه و يا طيفي از رنگين كمان مقدار آن را كم كرد .

مخزن مایع ماشین ظرفشویی
مخزن مایع ماشین ظرفشویی

مكانيزم مخزن مايعماشین ظرفشویی

مخزن مايع يا جاپودري در هر سيكل شستشو براي بار اول بعد از مگنت بوبين درب جاپودري را باز مي كند و در مرحله دوم اهرم بوبين روي پمپ افتاده و در مرحله ي آبكشي مواد براق كننده را تزريق مي كند .

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی :

اين پمپ از نوع مگنتي بوده و در ديواره چاهك نصب شده و آب ماشين را تخليه مي كند در صورت خرابي و يا گرفتگي در پمپ دستگاه  Error را نشان مي دهد .

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

شیر برقی ماشین ظرفشویی :

شير برقي اين دستگاه به لحاظ استاندارد بالا در ابتداي شلنگ ورودي نصب شده تا در زمان پاره شدن شلنگ آب محيط خانه را فرا نگيرد در صورت خرابي شير برقي و يا كثيفي توري آن دستگاه  Error را نشان مي دهد .

شیر برقی ماشین ظرفشویی
شیر برقی ماشین ظرفشویی

سویچ فولوتر ماشین ظرفشویی :

اين قطعه در كف سيني دستگاه نصب شده مكانيزم عمل آن بسيار ساده مي باشد به هر علتي اگر دستگاه آبريزي پيدا كند آب به كف سيني رسيده و شناور يونوليتي را به بالا هدايت مي كند ودر نتيجه ميكرو سوئيچ عمل كرده و به برد فرمان آب ريزي را داده در اين وضيعت پمپ تخليه دستگاه مداوم كار كرده وبرد Error رانشان مي دهد .

سویچ فولوتر ماشین ظرفشویی
سویچ فولوتر ماشین ظرفشویی

سنسور ماشین ظرفشویی :

 سنس نمودن دماي آب و انتقال آن به برد تا فرمان قطع المنت را برد صادر نمايد ( اين قطعه در ديواره چاهك نصب شده ) در صورت خرابي و يا قطع شدن سوكت سنسور برد Error را به ما نشان مي دهد  .

شیر برقی 1/2 :

شير برقي مگنتي كه در مسير آبفشان اول قرار گرفته و در صورت انتخاب آن در برنامه مسير آب آبفشان اول را بسته و تنها آبفشان بالا كار مي كند . جهت تست این قطعه کافی است فاز و نول را مستقیما به پایه های شیر متصل نمایید. اگر مگنت شیر برقی عمل نماید قطعه سالم است. روش دیگر استفاده از اهم متر است.

شیر برقی ظرفشویی
شیر برقی ظرفشویی

برد فرمان ماشین ظرفشویی :

كنترل عملکرد تمامي اجزاء شستشو را در یک سیکل کامل به عهده دارد.

برد ماشین ظرفشویی
برد ماشین ظرفشویی

درخت سیم کشی  :

درخت سيم كشي انتقال فرامين برد به تمامي اجزاي ماشين و با لعكس

سوئیچ درب ماشین ظرفشویی :

اين قطعه از يك ميكروسوئيچ ساده تشكيل شده و در صورت باز و بسته شدن درب ماشين ظرفشوئي برد دستگاه در حالت Pouse  قرار مي گيرد  .

پيش شستشو در ماشین ظرفشویی

زماني كه يك برنامه شستشو را انتخاب و با زدن سوئيچ on-of برق را وارد سيستم مي كنيم كاركرد اجزائي دستگاه به ترتيب زير مشخص مي شود :
با فرمان برد برق به الكترو والو ( شير برقي ) مي رسد ومسير آب اصلي را باز كرده و ماشين شروع به آبگيري مي كند . كنترل و مقدار آبگيري وظيفه اي هيدروستا ت و سنسور ورودي آب مي باشد بعد از اتمام آبگيري هيدروستات فرمان اتمام را به برد داده وبرد برق را  به پمپ شستشوارتباط داده تا پمپ شستشو شروع به كار كند  با آغاز شستشو مقداري از آب داخل چاهك به سمت آبفشانها هدايت شده و جايگزين هيدروستات مقدارآب لازم را همزمان با شستشو تامين مي كند عمل پمپا‍‍ژ آب به آبفشانها وپاشش آب در زواياي مختلف به ظروف به صورت مستمر ادامه دارد و در مسير برگشت درچاهك فيلتر شده و مجدد در چرخه پمپاژ برمي گردد اين برنامه را پيش شستشو مي نامند .

برنامه شستشوي اصلی در ظرفشویی

در اين  مرحله المنت در مدار  قرار نمي گيرد  دفعات تكرار اين برنامه  بستگي به نوع برنامه شستشوي انتخابي دارد بعد از اتمام اين برنامه مجدد ماشين به شيوه قبل شروع به آبگيري مي كند بعد از اتمام آبگيري همزمان با پاشش آب به ظروف المنت به مدار آمده و شروع به گرم كردن آب مي كند دماي آب  اين مرحله  بستگي به  برنامه انتخابي دارد  كنترل دماي  آب توسط برد  و سنسورصورت مي گيرد در اين مرحله برد فرمان باز شدن درب جا پودري را داده و پودر وارد چرخه شستشو مي شود همزمان با حل شدن پودر درآب چرخه پاشش آب روي ظروف ادامه دارد  در اين مرحله آنزيمهاي شوينده فعال شده و چربي روي  ظروف  را خنثي  مي كند اين  مرحله  را مرحله  شستشوي اصلي  مي نامند.  بعد از تخليه آب مجدد ماشين شروع  به آبگيري مي كند  و همانند  مرحله  پيش شستشو  با آب سرد ظروف را آبكشي مي كند زمان اين مرحله كوتاه بوده و تكرار آن بسته به برنامه انتخابي دارد اين مرحله را آبكشي مي نامند.

برنامه خشك كن در ماشین ظرفشویی

بعد از اتمام اين مرحله  پمپ تخليه  شروع به تخليه كامل  كرده ودر ادامه ماشين شروع به آبگيري  همانند مرحله اي شستشو اصلي  مي كند اين مرحله با  دماي آب حد اقل 70درجه پاشش آب را به ظروف ادامه مي دهد همزمان برد فرمان پمپاژ مايع براق كننده را داده  وپمپ مخزن مايع مقداري مايع براق كننده را داخل ماشين ريخته تا همراه آبگرم برروي ظروف پاشيده شود پاشش آب مداوم ادامه دارد تا زماني كه دماي آب داخل ماشين به دماي تعريف شده ي برد برسد بعد از رسيدن دماي آب به دماي تعريف شده برد فرمان توقف كار پمپ شستشو راصادر كرده و دراين مرحله حباب وقطرات تشكيل شده روي ظروف دراثر گرماي خود ظروف تبخير شده وبه كمك مايع براق كننده كه خاصيت كششي سطحي آب را از بين مي برد و يا به زبان ساده تر پوستهاي قطرات وحباب آب را شكننده كرده و اجازه نشست رسوبات واملاح را روي ظروف نمي دهد اين مرحله را مرحله خشك كن مي نامند .

برنامه احياء رزين
بعد از گذشت زماني كوتاه و تبخير آب روي ظروف پمپ تخليه شروع به تخليه آب مي كند بعد ازتخليه كامل شير برقي مخزن نمك روشن وآّب ذخيره شده در ايربريك را وارد مخزن نمك كرده وجايگزين آب نمك را وارد فيلتر رزين كرده تا املاح ورسوب تشكيل شده در رزين را شسته وبه داخل چاهك هدايت كند بعد از  با اين عمل ماشين شروع به آبگيري كرده ومقداربسيار كمي آب گرفته و فشارآب ورودي ميكرو فيلتراستوانه اي را به صورت چرخشي شسته و برنامه در همينجا به اتمام مي رسد مقدار آب نمك باقي مانده در چاهك تا برنامه بعدي كمك مي كند تا تا چاهك ما بو نگيرد به خاطر همين موضوع در ابتداي هر برنامه شستشو پمپ تخليه شروع به كا می كند .

توضیحات : سرویس ماشین ظرفشویی وتعمیر آن به صورت سالیانه باعث میشود هزینه کمتری بابت تعمیرات پرداخت نمایید و سالیان سال ماشین ظرفشویی شما بدون مشکل به شستن ظروف شما میپردازد .همچنین برای راهنمای طرز استفاده از ماشین ظرفشویی کلیک نمایید .

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

50 دیدگاه

 • علی مقدم

  با سلام و خسته نباشید .ماشین ظرفشویی من سامسونگ.روشن میکنم ولی اب نمیگیره. میخواستم دلیلش بدونم

  Rating: 3.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیربرقی ظرفشویی سامسونگ شما مشکل ارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • جواد مختاری

  سلام ماشین ظرفشویی من ال جی مدل 1452 هست مرحله اخر حدود بیست دقیقه مانده تما م کند بخار از زیر درب ظرفشویی بیرون می زند در شستشو مشگلی ندارد واب به طور کامل تخلیه می شود فقط مشگل بخار اضافی اززیر درب هست ممنوم میشم راهنامیی بفرمایید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، لاستیک ماشین ظرفشویی الجی خود را چک کنید .

   No votes yet.
   Please wait...
   • جواد مختاری

    سلام به نظرم زیر درب لاستیک نداره ولی دور درب وبالای در داره

    No votes yet.
    Please wait...
 • مالک ماهانی

  سلام دستگاه دی 162 سامسونگ ده دقیقه بعد از شروع به کار eror oc میده و زمانی در رو باز میکنیم حتا درب قسمت قرص رو هم باز نکرده ولی صدای ابکشی و بعد تخلیه به چاه رو میده – ایا تا پایان کار قفل است یا میتوان ان را باز کرد

  No votes yet.
  Please wait...
 • عابد میرمرادزهی

  با سلام ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل d153s دارم وقتی روشن میکنی تخلیه اش مدام کار میکنه پس از چند دقیقه یکم آب گیری میکنه سپس دوباره تخلیه میکنه چند بار این عمل رو تکرار میکنه بعد ارور ۱E میده به نظرتون مشکلش چیه آخه تو شهر ما تعمیرکار مجرب نداریم.ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برد الکترونیکی و پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ خود را چک کنید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • عابد میرمرادزهی

  با سلام دوباره
  پمپ تخلیه کار میکنه اما برد رو چطور چک کنم که سالمه؟ممنون از جوابتون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، نیاز به تعمیرکار ظرفشویی دارید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نسيم

  سلام و ممنون از سايت خوبتون
  من مدتها بود كه از ظرفشويي آريستون خودم استفاده نكرده بودم، الان كه ميخوام استفاده كنم آبگيري مي كنه ولي بعد از چند دقيقه ارور A-5 ميده، فكر ميكنم همون مشكل گيرپاچ رو داره كه خودتون گفتيد، ميخوام بدونم امكانش هست خودم تعميرش كنم يا بايد حتما تعمير كار بياد؟ و اگه امكان داره ميشه بگيد چطور ميتونم تعميرش كنم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   شما نیاز به تعمیرکار ظرفشویی آریستون دارید .

   Rating: 1.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • ام

  سلام
  دستگاه بوش دارم که بعد از شستشو ظرفها را خشک نمیکند و E11 را نشان میدهد که به احتمال زیاد اب را هم گرم نمیکند.چگونه متوجه بشم که عیب از المنت هست یا ترموستات؟ روش عیب یابی باید با مولتی متر باشه. درسته؟
  سوال بعدی اینکه درسته بخاطر جرم در دستگاه این اتفاق میفته؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سروی و یا تعمیر ظرفشویی بوش تخصص میخواهد ، شما نیاز به تعمیرکار ظرفشویی بوش دارید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • حمید

  سلام
  ماشین ظرفشویی midea مدل wqp12-1472w آبگیری می کنه ولی بعد اعلام ایراد E01 می کنه (کم بودن آب) و تمام آب رو تخلیه می کنه
  تمام قسمتهای اصلیش رو مثل شیرهای الکتریکی و پمپها و … چک کردم سالمن فقط یه قسمت مشکوکم یه سنسور زیر چاله آب هست که فکر می کنم یه سنسور خازنی یا القایی نشانگر سطح آبه که به اون مشکوکم ولی نمی دونم چطور چکش کنم
  لازمه بگم که هیدروستات توی این مدل فقط برای تخلیه آب بیش از حده و مستقیم به پمپ تخلیه وصل شده
  خواهش می کنم نظرتون رو در مورد ایراد احتمالی و چطوری چک سنسور سطح آب خازنی یا القاییش و یا از کجا می تونم یه سنسور مشابهش بخرم و سنسور جدید رو روش تست کنم بهم بگید . ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شما نیاز به تعمیرکار ظرفشویی مدیا برای سرویس و رفع عیب دارید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محسن اورسجی

  سلام.
  ماشین ظرفشویی AEGدارم.درحین شستن در زمان های مختلف تایمر شروع یه چشمک زدن میکند(EROR)میدهد ولی وقتی که از برق میکشم شروع به کار کردن میکند.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، برد الکترونیکی ظرفشویی aeg شما نیاز به تعمیر دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • سیمین

  ماشین ظرفشویی الگانس دربش باز نمیشه علتش چیه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، میکروسوئیچ ظرفشویی الگانس شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • نجفی

  سلام
  من ماشین ظرفشویی مارک هاردستون دارم نمیدونم چجوری باید سختی آبش رو تنظیم کنم و برای شیراز باید روی چند باشه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، نحوه تنظیم سختی ظرفشویی هاردستون را توضیح خواهیم داد .

   Rating: 3.0/5. From 1 vote.
   Please wait...
 • رضا رزاقی

  با سلام خدمت شما
  یکبار از روی کنجکاوی مقداری اسید سولفوریک غلیظ (1 لیوان ) را بصورت دستی به آب درون ماشین ظرفشویی اضافه کردم ( در حین کار )میخواستم تفاوت در پاک کنندگی رو ببینم .اون برنامه بدون مشکل تمام شد. اما روزهای بعد پمپ اصلی ( جت پمپ) به مرور دچار مشکل شد یعنی چند بار اول هنگام شروع یک برنامه شستشو پمپ مثل همیشه شروع به کار می کرداما بعد ازچند دقیقه صدای وز وز مانندی تولید می کرد و از کار می افتاد ( آب خارج شده از آبفشان کمتر و کمتر میشد تا اینکه به صفر می رسید و آبفشان نمی چرخید ). در روزهای بعدی هم از همان ابتدای برنامه شستشو پمپ دچار این مشکل شد ( صدای وز وز و کار نکردن ). دستگاه را باز کردم و پمپ اصلی راهم باز کردم و چک کردم ، وضعیت ظاهری و چرخیدن پروانه پمپ هیچ فرقی نکرده بود . احتمال میدم مدار فرمان مشکل پیدا کرده باشه . لطف میکنید اگر تو ضیحی یا اطلاعات مفیدی هست ، بفرمایید .
  با تشکر از شما

  No votes yet.
  Please wait...
 • نجفی

  سلام
  ماشین ظرفشویی من بوش است بخار دستگاه کارنمیکند.علتش چیست؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • ارسلان بهارى

  سلام، ماشين ظرفشويي ال جي داريم كه صفحه نمايش روشن مي شود و حروفAE بر روي صفحه نمايش داده مي شود دكمه استارت كه مي زنيم كار نمي كند و دكمه پاور براي خاموش شدن مي زنيم مجددا صفحه نمايش با حرف لاتينAE روشن مي شود

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، بردالکترونیکی ظرفشویی الجی شما مشکل دارد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی فیض آبادی

  سلام
  ماشین طرفشویی بوش خطای E15 میده
  دلیلش ممنون میشم توضیح بدید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، لطفا صفحه ارور ظرفشویی بوش را مشاهده نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • Alireza

  سلام
  ماشین ظرفشویی ال جی هست که هنگام‌تخلیه‌آب‌مقداری آب را تخلیه و سریعا به‌سراغ مرحله شست و شو میره میخواستم‌بدونم عیبش چیه من پشت باز کردم کثیف بود تمیز کردم‌اهم پمپ هم‌نشون میداد سالمه اما باز آب رو کامل‌تخلیه نمیکنه و مقدار آب باقی مونده از‌حد‌مجاز بیشتره می تونید راهنماییم‌کنید؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، پمپ تخلیه ظرفشویی ال جی خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد جبلی

  با سلام و خسته نباشید. ماشین ظرف شویی رو ما تازه خریدیم همسر بنده اشتباها پودر ظرف شویی رو تو محفظه نمک ریخته و یک لیوان هم آب ریخته بود داخلش یک بار هم شستشو کرده اما من بعد از تحقیق متوجه شدم که اشتباهه و میبایست خالی شه مخزن. ماشینو باز کردم محفظه نمک رو در آوردم ولی پودر داخلش به شدت سفت شده و نمیتونم خالیش کنم . حالا 2 تا سوال دارم 1 اینکه این پود باعث مشکل نمیشه برای رزین و همچنین نشانگرو و شیر برقی های مخزن نمک و 2 اینکه تو یکی از نظرات شما گفته بودید که با اسید باید شستشو بشه میشه لطفا بگید با چه اسیدی باید شستشو بشه؟!! ماشین ظرف شویی من شارپ هست. خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، نمک داخل ظرف را بتراشید ، سپس یک بار خالی بزارید کار کنه و بعد جرم گیری نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
   • محمد جبلی

    مشکل همینجاست که نمک نیست و پودر ظرفشویی هست. مشکلی پیش نمیاد؟!

    No votes yet.
    Please wait...
    • مدیر

     خیر مشکلی نیست .

     No votes yet.
     Please wait...
 • سهیل مشرفی

  با سلام وقتی ظرفشویی رو روشن می کنم پمپ تخلیه مدام کار می کنه و آبگیری نمی کنه. آب زیر سینی کف رو هم خالی کردم. هیدروداستات رو هم از مدار خارج کردم ولی باپمپ تخلیه کار میکنه.

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، شیر برقی و پمپ تخلیه ظرفشویی خود را چک نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناشناس

  سلام ارور 004 ماشین ظرفشویی دوو مربوط به چیست؟؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
 • بنکدار

  سلام
  وقت بخیر
  من حدود ۶ ماهی هست که از ماشین ظرفشویی ام استفاده نکردم
  آیا مشکلی براش ایجاد میشه؟
  بعضی ها میگن باید مخزن نمکش خالی بشه وقتی که در طولانی مدت استفاده نمیشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، هنگامیکه زمان زیادی از ظرفشویی خود استفاده ننمایید باعث میشود جرم بگیرد و باید رسوب زدایی انجام گردد ، زمانی هم که استفاده نمیکنید مخزن نمک باید خالی باشد .

   No votes yet.
   Please wait...
 • فرهادمریدویسی

  سلام ببخشید وقتی ماشین ظرفشویی را روشن میکنیم خطاE4میاره لطفاً راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، صفحه مربوط به ارور ظرفشویی را مطالعه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • ناهیدرمضانی

  سلام من ظرفشویی مارک بلومبرگ دارم مدل اسمارتاچ ازاب پاشها اب نمیاد بقیه برنامه درست کارمیکنه نیازبه تعمیرکارهست یانه

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام آبپاش ظرفشویی شما رسوب گرفته ، آبپاش را باز نمایید و جرمگیری نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • مینا

  سلام و وقت بخیر
  ماشین ظرفشویی من یکبار توسط سرویس کار نصب شده و حالا در منزل جدید باید از سرویس کار جهت نصب کمک گرفت یا نه واگر خودمون نصب کردیم برای طرزکار ش چه کارکنیم ?چون هنوزارش استفاده نکردیم

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، ظرفشویی شما چنانچه گارانتی دارد از خدمات آن بهره مند شوید ، در غیر این صورت به آموزش نصب دقت کنید و این کار توسط خودتان انجام میشود . چنانچه مشکلی بود میتوانید از خدمات آی.پی امداد بهره مند شوید تا تعمیرکار مربوطه جهت نصب و آموزش در محل حاضر شود .

   No votes yet.
   Please wait...
 • جلال یحیی

  سلام ماشین ظ کنوود مدل kdwn/9-12Elw اشتباهی پودر لباسشویی استفاده شده که الان بعد از چن روز همش ارورر f5میده . شیر برقی رو عوض کردم مشکل حل نشد . برد رو چک کردم مشکلی نداره ایراد از کجا میتونه باشه و نحوه حل اررور . ممنون میشم راهنمایی کنین

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، صفحه ارور ظرفشویی کنوود را مشاهده نمایید ، دلیل ارور و رفع کد خطا را کاملا شرح داده ایم ، در رابطه با پودر لباسشویی که اشتباهی استفاده نموده اید ، یک دور کامل خالی بدون شوینده بزارید مراحل شستشو طی شود و همچنین آبپاش بالای ظرفشویی را باز نمایید و تمیز کنید ، در نهایت فیلتر کف ظرفشویی را باز نمایید و تمیز کنید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • فاطمه .و

  سلام و وقت بخیر
  ماشین ظرفشویی من هیونداست
  من امروز جهت ریختن نمک و تمیزی متوجه شدم که هم در مخزن نمک و مخزن تخلیه آب هست
  میشه دلیلشو توضیح بدید
  و اینکه من اطلاعات دقیقی راجع به نحوه نمک و جلا دهنده ندارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید!

  No votes yet.
  Please wait...
  • مدیر

   سلام ، مقالات مربوطه را مطالعه نمایید .

   No votes yet.
   Please wait...
 • رضا کاکا

  سلام
  میشه راهنمایی بفرمایید مخزن آب ظرفشوئی مدل 1452 کجا میتونم پیدا کنم

  No votes yet.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.