021-58941 تماس
Logo
logo logo تعمیرات مخلوط کن با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

روش های تمیز کردن مخلوط کن

روش های تمیز کردن مخلوط کن
روش های تمیز کردن مخلوط کن
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

آیا شستن مخلوط کن بعد از هربار استفاده برایتان دشوار است؟ اگر پاسختان به این سوال مثبت است حتما شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که ترجیح میدهید از مخلوط کن استفاده نکنید که مجبور به شستن آن نشوید. مقاله روش های تمیز کردن مخلوط کن را برای شما آماده کرده ایم. تا با خیال راحت از دستگاه مخلوط کن خود استفاده کنید و پس از آن به ساده ترین شکل و در سریع ترین زمان ممکن آن را شسته و تمیز کنید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال و تجربه مشابه در زمینه روش های تمیز کاری و شستشوی مخلوط کن میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان آی پی امداد و سایر کاربران در میان بگذارید.

راهنمای آسان شستشو و تمیز کردن مخلوط کن

مخلوط کن یکی از دستگاه های پرکاربرد آشپزخانه است. به کمک این دستگاه میتوانید انواع سس ها و اسموتی ها را تنها با فشردن یک دکمه به سادگی تهیه نمایید. همچنین میتوانید از آن برای میکس کردن و له کردن غذای نوزاد استفاده نمایید. اما چیزی که همواره موجب آزرده خاطر افراد پس از استفاده از این دستگاه کاربردی میشود چیزی نیست جز سختی شستن و تمیز کردن آن.

به همین دلیل ما در این مقاله از سری مقالات آی پی امداد، به شما راهنمای آسان شستشو و تمیز کردن مخلوط کن را می آموزیم تا دیگر نگران تمیز کردن دستگاه خود نباشد.

در ادامه میپردازیم به نکاتی چند از مراحل گام به گام تمیز کردن و شستشوی مخلوط کن پس از استفاده.

مراحل گام به گام تمیز کردن مخلوط کن

مراحل گام به گام شستشوی مخلوط کن به شرح زیر میباشد:

 • در مرحله اول پارچ مخلوط کن را تا نصفه با آب گرم پر نمایید و بعد از آن چند قطره مایع ظرفشویی به اضافه کنید.
 • سپس درب پارچ را ببندید و مخلوط کن را روشن نمایید و یک دقیقه منتظر باشید.

نکته ای که در این مرحله باید به آن دقت کنید این است که آب زیاد گرم نباشد.

 • در مرحله دوم اگر لکه هایی بر روی شیشه پارچ مشاهده کردید، در این حالت برای از بین بردن لکه میتوانید از لیمو تازه استفاده کنید.

 پس برای از بین بردن لکه ها، مخلوط کن را تا نصفه از آب گرم پرنمایید چند قطره مایع ظرفشویی و ۲ برش لیمو داخل آن اضافه کنید و بعد از آن می توانید درب پارچ را بسته و به مدت یک دقیقه دستگاه را روشن کنید تا لیمو های داخل آب تمام لکه های موجود در دستگاه را از میان ببرد.

 • اگر مشاهده کردید که تیغه های مخلوط کن هنوز کثیف هستند در این حالت می توانید آنها را از دستگاه جدا کرده و به صورت جداگانه با استفاده از یک اسفنج، آب گرم و مایع ظرفشویی اقدام به تمیز کردن تیغه ها نمایید.

روش ساده شست و شوی پارچ مخلوط کن

مهمترین موردی که در تمیز کردن مخلوط کن حائز اهمیت است، این است که بدانید از کجا باید شروع کنید.

 •  اولین قطعه‌ای که باید اقدام به تمیز کردن آن کنید کدام است؟ و از کج باید شروع کنید
 • در گام اول باید اقدام به ستشوی پارچ مخلوط کن نمایید.
 • برای تمیز کردن پارچ، باید آن را تا نصفه از آب پر نمایید و بعد از اضافه کردن چند قطره مایع ظرف شویی، درب پارچ را بسته و دستگاه را به مدت یک دقیقه روشن نمایید.

شیوه تمیز کردن پایه های مخلوط کن

بعد از تمیز کردن کامل پارچ مخلوط کن، نوبت به تمیز کردن بدنه و پایه‌های مخلوط می رسد:

 •  هنگام تمیز کردن پایه ها و بدنه مخلوط کن باید دقت کنید که به هیچ عنوان آب با قسمتهای حساس دستگاه، مخصوصا موتور تماس پیدا نکند.
 • برای این کار خیلی راحت می توانید با نم دار کردن یک پارچه، اقدام به تمیز کردن لکه های ایجاد شده بر روی دستگاه و پایه کنید.

روش تمیز کردن تیغه های مخلوط کن

اگر بعد از اینکه شستشوی پارچ تمام شد، مشاهده نمودید که تیغه ها به صورت کامل تمیز نشده اند، در این حالت می توانید تیغه ها را از دستگاه جدا کرده و به صورت جداگانه اقدام به شستشوی تیغه ها کنید.

روش تمیز کردن تیغه های مخلوط کن به شرح زیر میباشد:

 • برای این کار می توانید از آب گرم و مایع ظرفشویی استفاده نمایید.
 • به دلیل اینکه این تیغه ها بسیار تیز هستند بهتر است هنگام شستشو مراقب باشید تا باعث بروز زخم هنگام شستشو نشود.

ترکیب لیمو و مواد شوینده برای شستشوی مخلوط کن

ترکیب لیمو و مواد شوینده برای شستشوی مخلوط کن به شرح زیر است:

 •  در اکثر مواقع به دلیل استفاده از مایعات مختلف و مواد غذایی، لکه های غذایی و خوراکی درون پارچ ایجاد می‌شود.
 • برای از بین بردن این لکه ها خیلی راحت می توانید پارچ مخلوط کن را تا نصفه از آب گرم پر کرده و بعد از اضافه کردن چند قطره مایع ظرفشویی یک عدد لیموی طبیعی را نیز به آن اضافه نمایید.
 • در این حالت تکه های لیمو به محلول اضافه شده و باعث می شود تا تمام لکه هایی که به مرور زمان و استفاده مکرر از دستگاه به وجود آمده است از میان برود و همچنین باعث خوشبو شدن دستگاه نیز می گردد.

آیا استفاده از سرکه و جوش شیرین برای شستشوی مخلوط کن انتخاب درستی است؟

آیا استفاده از سرکه و جوش شیرین برای شستشوی مخلوط کن انتخاب درستی است؟ بله. برای این کار کافی است موارد زیر را انجام دهید:

 • اگر پارچ مخلوط کن بسیار کثیف باشد و لکه‌های غذا بر روی آن خشک شده باشند در این حالت می توانید یک اسفنج را به سرکه آغشته کرده و بعد از اضافه کردن چند قطره مایع ظرفشویی و همچنین جوش شیرین اقدام به تمیز کردن پارچ کنید.

خلاصه و نتیجه گیری مقاله چگونه مخلوط کن را تمیز کنیم؟

تمیز کردن مخلوط کار کار بسیار ساده است و در عرض چند دقیقه با انجام کارهای بسیار ساده می توانید به بهترین شکل ممکن مخلوط کن را تمیز نمایید.

 •  تنها چیزی که نیاز دارید آب گرم، مایع ظرفشویی و چند عدد لیموی برش داده شده برای از بین بردن لکه های دستگاه می باشد.
 • دقت نمایید که قسمت پایین مخلوط کن را که موتور و سیستم الکترونیکی در آن واقع است را به هیچ عنوان زیر آب نگیرید.
 • این کار باعث آسیب جدی به دستگاه میشود.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست