021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی 021-58941 با ما در تماس باشید

راهنمای فارسی ماکروفر آاگ

راهنمای فارسی ماکروفر آاگ
راهنمای فارسی ماکروفر آاگ
زمان مطالعه: 6 دقیقه

راهنمای فارسی ماکروفر آاگ، شامل مطالبی است‌ که به شما کمک می کند تا استفاده بهتری از از این دستگاه داسته باشید. همین طور نحوه راه اندازی و نحوه نگهداری و تمیز کردن ماکروفر آاگ را به شما آموزش می دهد. در صورتی که تصمیم دارید بیش ترین و بهترین استفاده از ماکروفر آاگ خود داشته باشید، راهنمای فارسی ماکروفر آاگ را تا انتها مطالعه کنید. هم چنین شما می توانید در صورت بروز هر گونه‌ مشکل و سوال با تکنسین های آی پی امداد تماس حاصل نمایید.

کاربران گرامی چنانچه نظر یا تجربه به خصوصی در مورد نحوه استفاده ماکروفر آاگ دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظر خود در بخش دیدگاه ها در انتهای همین مقاله به گفتمان با متخصصین آی پی امداد و دیگر مصرف کنندگان بردازید.

راهنمای فارسی ماکروفر آاگ

راهنمای فارسی ماکروفر آاگ، همان طور که پیش تر به آن اشاره کردیم، شامل کلیه موارد نگهداری، ایمنی، راه اندازی، کار با دکمه ها و… می باشد. ماکروفر آاگ، مانند سایر لوازم برقی خانگی نیاز به آموزش و نحوه کار صحیح‌ دارد که آی پی امداد تک به تک آن ها در راهنمای فارسی ماکروفر آاگ برای شما آورده است.

نکات ایمنی مهم در زمان استفاده از ماکروفر آاگ

برای نگهداری بهتر از ماکروفر آاگ، باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. همین طور باید ایمنی ماکروفر آاگ در زمان نصب و نگهداری تامین کنید که در ادامه کلیه نکات را برای شما شرح می دهیم:

 • توجه کنید که قرار دادن ماکروفر آاگ، در محفظه های سر پوشیده، می تواند سلامت دستگاه ماکروفر آاگ به خطر بی اندازد. حتما در زمان اتصال دو شاخه دستگاه ماکروفر آاگ به برق، از سیم سیار و سه راهی استفاده نکنید.
 • از قرار دادن ظروفی که مناسب با ماکروفر آاگ نیستند، به شدت خودداری کنید. همین طور توجه کنید که نباید دستگاه ماکروفر آاگ را خالی روشن نمایید.
 • در صورت مشاهده دود از دستگاه ماکروفر آاگ، دستگاه را فورا خاموش کنید و در اولین فرصت با تکنسین مربوطه تماس گیرید.
 • حتما فاصله جانبی دستگاه ماکروفر آاگ را با سایر لوازم آشپزخانه مانند اجاق گاز، یخچال، ماشین لباسشویی و … حفظ کنید.

نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر آاگ

برای نصب و راه اندازی دستگاه ماکروفر آاگ، تنها کافی است مراحلی را که در ادامه برای شما شرح می دهیم، پشت سر بگذارید.

 1. ماکروفر آاگ را از درون جعبه بیرون بیاورید.
 2. بر روی سطحی صاف قرار داده و فاصله جانبی آن را از وسایلی چون یخچال، اجاق گاز و… به بیش از 30 سانتی متر، مشخص کنید.
 3. از قرار دادن ماکروفر آاگ بر روی سطوح ناهموار به شدت خودداری کنید.
 4. دو شاخه را به برق بزنید.
 5. دستگاه ماکروفر آاگ شما آماده به کار است.

نحوه تنظیمات برنامه پخت اتوماتیک در ماکروفر آاگ

AUTO COOK، دکمه ای است که دارای چندین برنامه پخت مختلف است که شما می توانید با کمک آن، سرعت بیش تری به طبخ غذای خود بدهید.

شما می توانید با فشردن دکمه AUTO COOK، برنامه مورد نظر خود را برای طبخ غذا مشخص کنید. حال با چرخاندن دکمه ولوم، وزن مواد غذایی که داخل دستگاه ماکروفر آاگ گذاشته اید را وارد کنید. حال می توانید برای شروع طبغ غذا، دکمه استارت را فشار دهید.

راهنمای یخ زدایی با زمان‌ و وزن در ماکروفر آاگ

یخ زدایی با دستگاه ماکروفر آاگ بر دو اساس وزن و مدت زمان انجام می شود. هم چنین این قابلیت دستگاه ماکروفر آاگ به شما کمک می کند تا در کم ترین زمان انواع مواد غذایی منجد را یخ زدایی کنید. بدون آن که برای آب شدن یخ ها، نیاز به زمان بیش تری داشته باشید.

 • شما می توانید برای یخ زدایی بر اساس وزن، دکمه Defrost Weight را فشرده و وزن مواد غذایی یخ زده را مشخص کنید. سپس دکمه استارت را فشار دهید. توجه کنید که پیش از تنظیم برنامه یخ زدایی، حتما مواد غذایی منجمد را درون دستگاه ماکروفر آاگ قرار داده باشید.
 • حال برای یخ زدایی با کمک زمان، می توانید دکمه Time Defrost را فشار داده ‌و بسته به حجم و مقدار ماده غذایی یخ زده که در دستگاه ماکروفر آاگ قرار داده اید، مدت زمانی را مشخص کنید.
 • توجه کنید که در حین یخ زدایی، دستگاه ماکروفر آاگ، با چند بوق از کار می ایستد که شما باید درب دستگاه ماکروفر آاگ باز نموده و مواد غذایی منجمد را برگردانید تا به صورت یکنواخت و یک دست، یخ های آن ذوب شود.

آموزش پخت انواع کیک و مواد غذایی به کمک ماکروفر آاگ

دستگاه ماکروفر آاگ، دارای چندین و چند دستور پخت از پیش تعیین شده است که به شما در پخت انواع غذا ها کمک خواهد نمود. دیگر نیازی نیست که وقت خود را صرف انجام مرحله به مرحله پخت غذا کنید، بلکه تنها کافی است، برنامه مورد نظر خود را از ماکروفر آاگ پیدا کنید و پس از قرار دادن مواد غذایی درون ماکروفر آاگ، دکمه استارت را بزنید.

آموزش پخت پیتزا در ماکروفر آاگ

یکی از دستور های پختی که در دستگاه ماکروفر آاگ شما می توانید مشاهده کنید، پخت پیتزا است. برای این کار می توانید از دکمه Pitzza Setting استفاده نمایید. همین طور به شما توصیه میکنیم اگر دوست دارید که سطح پیتزای شما برشته شود، باید دکمه micro را فشار دهید تا قدرت 60 درصد برای شما نشان داده شود. سپس می توانید سطح پیتزای خود را برشته کنید. البته توجه کنید که مدت زمان‌2 دقیقه برای برشته شدن کافی است.

 • توجه کنید که باید پیش از شروع پخت، حتما دستگاه ماکروفر آاگ را با دمانی 180 درجه آماده کنید. برای این کار باید دکمه preheat را فشرده و دمای 180 درجه را انتخاب نمایید. حال دکمه استارت را فشار دهید.
 • بیش ترین زمانی که برای پیش گرمایش دستگاه ماکروفر آاگ نیاز است، 30 دقیقه می باشد.

نحوه آماده سازی پاپ کورن با ماکروفر آاگ

برای سهولت در پخت انواع خوراکی ها و غذا ها، در راهنمای فارسی ماکروفر آاگ، نحوه آماده سازی پاپ کورن نیز آورده شده است. شما برای این که پاپ کورنی خوشمزه داشته باشید، می توانید ابتدا به دستور طبخ پاپ کورن بر روی بسته بندی دقت کنید. در غیر این صورت، می توانید ظرفی مناسب را درون دستگاه ماکروفر آاگ قرار دهید. سپس ذرت ها و نمک را بدون هیچ روغنی درون ظرف بریزید.

حال باید مدت زمانی را جهت آماهد سازی پاپ کورن ها که معمولا بین 2 تا 4 دقیقه است را برای دستگاه ماکروفر آاگ مشخص کرده و دکمه استارت را بزنید.

آموزش استفاده از دکمه های روی پنل ماکروفر آاگ

ماکروفر آاگ مانند سایر ماکروفر ها، هر یک از دکمه هایی که بر روی پنل خود دارد، دارای کاربردی منحصر به فرد است.

 • شما برای تنظیم قدرت ماکروفر آاگ می توانید از دکمه Power استفاده کنید. همین طور اگر قصد دارید که مواد غذایی را گریل کنید، به شما استفاده از دکمه Grill را پیشنهاد می دهیم. توجه کنید که دکمه Defrost صرفا برای یخ زدایی مواد غذایی کاربرد دارد.
 • دکمه CONV به شما در طبخ مواد غذایی مانند پیتزا که نیاز به پیش گرمایش دارند، کمک می کند. هم چنین در صورتی که می خواهید به وسیله دستگاه ماکروفر آاگ کیک بپزید، می توانید از دکمه cake استفاده کنید.

مواردی که نباید درون ماکروفر آاگ قرار دهید.

توجه کنید که چه ظروفی برای قرار دادن در ماکروفر آاگ مناسب هستند. به طور مثال از قرار دادن کنسروجات در بسته، درون دستگاه ماکروفر آاگ برای گرم کردن به شدت خودداری کنید. همین طور در صورتی که از ظروف در بسته استفاده می کنید، حتما درب ظرف باید دارای دریچه ای جهت خروج بخار غذا باشد.

 • برای گرم نمودن آب از ماکروفر آاگ استفاده نکنید.‌ همین طور مدت زمانی که برای گرم کردن غذا در نظر می گیرید، با وزن و حجم غذایی شما سازگار باشد. تعیین نمودن مدت زمان بیش تر می تواند ارزش غذایی مواد غذایی‌را از بین ببرد.
 • در صورتی که تصمیم دارید در ماکروفر آاگ سیب زمینی بپزید. حتما چند شیار بر روی پوست آن ایجاد نمایید.

شیوه جرم گیری و رفع بوی مواد غذایی‌ در راهنمای فارسی ماکروفر آاگ

شما برای تمیز نمودن محفظه داخلی دستگاه ماکروفر آاگ می توانید از اسپری سرکه و آب و همین طور اسپری جوش شیرین و سرکه استفاده نمایید.

توجه کنید که بدنه و قسمت داخلی دستگاه ماکروفر آاگ را، تحت هیچ شرایطی با مواد شوینده تمیز نکنید. همین طور از استفاده اسفنج برای تمیز نمودن دستگاه ماکروفر آاگ خودداری کنید. چرا که باعث ایجاد خط و خش می شود.

بررسی کلی راهنمای فارسی ماکروفر آاگ

راهنمای فارسی ماکروفر آاگ، در مجموع، شامل نکاتی است که به استفاده و نگهداری صحیح ماکروفر آاگ کمک می کند. همین طور به شما می آموزد تا در صورت بروز برخی از مشکلات چه اقداماتی انجام دهید.

توجه کنید که تعمیر ماکروفر آاگ کاملا امری تخصصی است و در صورت عدم داشتن اطلاعات و مهارت کافی، شخصا آن را تعمیر نکنید و با متخصصین‌این کار تماس گیرید. شما می توانید برای تعمیر و نگهداری دستگاه ماکروفر آاگ خود، با تکنسین های آی پی امداد در تماس باشید.

 

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست