بهترین ماشین ظرفشویی

بهترین ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

بهترین ماشین ظرفشویی کدام است ؟ ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟ راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ! به خواندن مقاله راهنمای خرید ماشین ظرفشویی بپردازید و اطلاعات خود را در این زمینه غنی نمایید .

-در وهله اول هنگام خرید این وسیله باید به تعداد نفرات خانواده توجه کرد؛ به عنوان مثال یک ماشین ظرفشویی ۱۲ نفره برای یک خانواده ۶ تا ۸ نفره و یک ماشین ظرفشویی ۴ نفره مناسب است.

-اکثر ماشین ظرفشویی های ارزان دارای مخزنی ازجنس پلاستیک و مدل های گران قیمت مخزنی از جنس فولاد ضد زنگ دارند .

آی.پی امداد اینجاست تا شما را با راهنمای خرید ماشین ظرفشویی آشنا کند .

تعمیرات ماشین ظرفشویی

راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

-هنگام خرید توجه داشته باشید که اندازه قفسه ها با بشقاب ها ، عمق قابلمه ، کاسه و سایر ظروف هماهنگ باشد .

-بعضی مدل های ماشین ظرفشویی نیز دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده های غذا را آسیاب کرده و همراه آب بیرون می فرستند. اما مدل های دیگری نیز هستند که فاقد این قابلیت هستند و باید حتماً ظروف را تمیز کرده و بعد در آن قرار داد. پس اگر حوصله تمیز کردن ظروف را ندارید به این مساله نیز توجه داشته باشید.

-برنامه های شست وشوی ظروف از موارد مهم دیگری هستند که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.اکثر ماشین های ظرفشویی دارای برنامه سه گانه شست و شو هستند. برنامه سختی گیر آب، سیستم هوشمند ایمنی، برنامه شست و شوی سریع، معمولی، قوی، میوه و سبزیجات و… برخی از آنها هستند.

پس هنگام خرید توجه داشته باشید که از ماشین ظرفشویی خود چه انتظاری دارید تا با توجه به نیاز خود آن را خریداری کنید

چند نکته مهم در رابطه با ظرفشویی :

ضد عفونی می کنند؟

ماشین های ظرفشویی معمولاً به خودی خود قابلیت ضد عفونی کردن ظروف را ندارند و احتیاج به یک ماده کمکی دارند، مگر اینکه موقع خرید، حواستان به این امکان ماشین ظرفشویی باشد. ماشین های ظرفشویی به خاطر داشتن امکان استریلیزه، ظروف را ضدعفونی می کنند؛ یعنی روی این دستگاه دکمه ای وجود دارد که با فشار دادن آن، حرارت آب به حدی بالا می رود که ظروف، استریلیزه می شوند. بین مشخصات بعضی ماشین های ظرفشویی، به عبارت «امکان شست و شوی بسیار داغ» بر می خوریم که آن هم به معنای استریلیزه کردن است. در بیشتر ماشین های ظرفشویی قابلیت استفاده از مواد سفید کننده و ضدعفونی کننده وجود دارد، اما اگر در کاتالوگ ماشین چنین چیزی نبود حتماً پیش از استفاده از این گونه مواد پرس و جو کنید.

نمک بریزید

می گویند نمک در تمیز شدن ظروف تاثیر بسیاری دارد؛ برای همین هم بیشتر استفاده کنندگان، همراه با مایع یا پودر ظرفشویی، مقداری نمک هم داخل دستگاه می ریزند. به تازگی نیز در بعضی از این ماشین ها جایی برای ریختن نمک در نظر گرفته شده تا هم ظرف ها تمیز شوند و هم کار مصرف کننده آسان شود. در کاتالوگ بعضی ماشین ها هم می بینیم که نوشته شده نیازی به استفاده از نمک یا ماده دیگری برای بهتر شسته شدن ظروف نیست. در این ماشین های ظرفشویی برای تمیزی بهتر ظروف، از سیستم «سختی گیر آب» استفاده می شود.

میوه هم می شورد یا نه؟

اگر از مغازه دارها بپرسید، می گویند همه ماشین های ظرفشویی میوه و سبزی می شویند و سبد میوه شوی هم دارند. خوب است بدانید این سبد میوه شوی که مغازه دارها از آن نام می برند، چیزی نیست جز همان طبقه اول ماشین ظرفشویی شما!در حقیقت آنچه یک ماشین ظرفشویی را از نظر شستن میوه از ماشین ظرفشویی دیگر متمایز می کند، قابلیت کار با آب سرد است؛ یعنی اینکه در ماشین ظرفشویی برنامه ای تعبیه شده باشد که با استفاده از آن بشود میوه ها را با آب سرد شست تا پلاسیده نشوندحتماً رعایت کنید.

-تا حد امکان از برنامه کوتاه مدت (کم مصرف) استفاده کنید. همچنین اگر ظرف ها را پیش از قرار دادن در دستگاه با یک دستمال تا اندازه ای پاک کنیم، امکان استفاده از برنامه کوتاه بیشتر است. اگر ظرف ها فقط کمی کثیف هستند از یک چرخه شست و شوی سبک استفاده کنید؛ زیرا در این روش به دلیل استفاده کمتر از آب گرم و کاهش زمان کار دستگاه، انرژی کمتری مصرف خواهد شد.

-حتی الامکان از ظرفیت کامل ماشین ظرفشویی استفاده کنید. تعداد ظرف ها تغییری در مصرف آب ماشین نمی دهد. پس بهتر است ظرف ها را در طول روز داخل ماشین جمع کنید و سپس یک بار در ساعات غیر اوج مصرف آن را به کار اندازید.

-از پودر ظرفشویی به اندازه لازم استفاده کنید؛ زیرا ریختن پودر زیاد، هیچ تاثیری در تمیز ترشدن ظرف نخواهد داشت.

-ظرف ها را مطابق دستورالعمل تولید کننده در ماشین قرار دهید، همه ردیف ها را پر کنید تا از آب و انرژی حداکثر استفاده بشود، اما این کار به گونه ای باشد که گردش آب به راحتی صورت گیرد تا ظرف ها کاملاً تمیز گردند.

-پیش از قرار دادن ظرف ها در ماشین، باقیمانده غذا را پاک کرده و مایعات را خالی کنید. بقیه کار را ماشین ظرفشویی انجام می دهد. اگر مجبور شدید که ظرف ها را پیش از گذاشتن در ماشین آب بکشید حتی الامکان از آب سرد استفاده کنید.

-اگر از یک منبع آب گرم ارزان قیمت برخوردار هستید؛ در صورت امکان آن را مستقیماً به ماشین ظرفشویی وصل کنید.

-دستگاه را حتی الامکان درساعت های اوج مصرف روشن نکنید.

-نظافت منظم، عمر دستگاه را افزایش داده و مصرف انرژی آن را کاهش می دهد.

-ماشین ظرفشویی را دور از یخچال قرار دهید، زیرا این دستگاه در هنگام کار حرارت تولید می کند و مصرف انرژی یخچال را بالا می برد.

-در صورتی که ماشین ظرفشویی شما سیستم خشک کن بدون گرما دارد از آن استفاده کنید. اگر دستگاهی دارید که قدیمی تر است و مجهز به این سیستم نیست، می توانید بعد از پایان شست و شو ظرفشویی را خاموش کنید و درب آن را باز بگذارید تا جریان هوا ظرف ها را خشک کند

جالب است بدانید مخترع ماشین ظرفشویی یک زن بوده!بله، یک خانم ثروتمند به نام «ژوزفین کوچران» ماشین ظرفشویی را در سال ۱۸۸۶اختراع کرد. این خانم به خاطر ثورت بی حد و حصرش مرتب در حال مهمانی دادن بود و در مهمانی های مفصلش بسیاری از ثروتمندان شرکت می کردند. اگرچه ظرف های کثیف باقیمانده از مهمانی های خانم کوچران را خدمه او می شستند، اما او اصرار داشت ظرف ها با سرعت بیشتری شسته شوند و ظروف کمتری هم حین شستن بشکنند. بالاخره خانم ثروتمند تصمیم خودش را عملی کرد و چون چنین دستگاهی تا آن زمان ساخته نشده بود، او شخصاً ساخت آن را به عهده گرفت. ماشین ظرف شویی خانم کوچران به شکلی طراحی شده بود که ظرف ها، فنجان ها و نعلبکی ها درون آن چیده می شدند، بعد به وسیله یک موتور، آب و ماده شوینده به ظروف اضافه می شد و ظرف ها شسته می شدند.دوستان خانم کوچران همه جا در مورد این ماشین صحبت کردند و به زودی سفارش های زیادی برای ماشین فوق به خانم کوچران رسید. او اختراع خود را در نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال۱۸۹۳ به نمایش گذاشت و باعث تعجب خیلی ها شد.

ماشین ظرفشویی چی بخریم ؟

11 ماشین ظرفشویی برتر

با ماشین ظرفشویی هایی که قصد داریم به شما معرفی کنیم، از توده ظرف های باقی مانده در سینک ظرفشویی تان خلاص شوید و به جای نگران بودن به کارهای مورد علاقه تان بپردازید. بنابراین به خواندن ادامه دهید و بهترین ماشین ظرفشویی را انتخاب نمایید ، تا خرید خوبی داشته باشید .

بهترین ماشین ظرفشویی بوش

 • ماشین ظرفشویی بوش مدل Ascenta SHE3AR76UC ترکیبی از کیفیت بالا و قیمت مناسب

اگر کیفیت بالا و بی صدا بودن ماشین ظرفشویی برایتان مهم است و در عین حال نمی خواهید هزینه های گزاف پرداخت کنید و انتخاب شما ماشین ظرفشویی بوش است این مدل بهترین ماشین ظرفشویی بوش  خواهد بود. این ماشین ظرفشویی دارای قابلیت اسپری کردن با فشارهای مختلف می باشد. با این قابلیت، غیر قابل دسترس ترین گوشه ها نیز تمیز می شوند. در نتیجه دیگر نگران سوراخ های صافی یا الک ها نباشید. از دیگر مزیت های این دستگاه این است که ظرفیت آن 14 نفره می باشد. با این ظرفیت می توانید ظروف خود را بعد از یک مهمانی در تنها یک سیکل کامل بشویید.

 • ماشین ظرفشویی بوش مدل SHX3AR75UC

وقتی بشقابی تمیز به نظر می رسد به این معنا نیست که واقعا تمیز است. خوشبختانه این ماشین ظرفشویی گزینه ای برای ضدعفونی کردن ظرف ها و از بین بردن باکتری ها دارد که خیال شما را از تمیز بودن ظروف راحت می کند. همچنین امکان قفل کردن آب سرریز را دارد که اجازه نشت آب به بیرون را نمی دهد.

بهترین ماشین ظرفشویی ال جی

 • ماشین ظرفشویی ال جی مدل LDT9965BD – بی صدا و مدرن

اگر انتخاب شما ماشین ظرفشویی الجی میباشد به خواندن ادامه دهید تا بهترین ماشین ظرفشویی الجی را بشناسید . پوشش استینلس استیل و مشکی رنگ این مدل، آن را ضد اثر انگشت کرده و باعث می شود همیشه صاف و براق به نظر برسد. با وجود ژنراتور ایجاد بخار واقعی، به ندرت به شستن ظرف های خیلی کثیف قبل از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی، نیاز پیدا می کنید. همچنین ظروفی که در فر قرار داده اید و غذاهای زیادی به آن ها چسبیده اند، بدون مشکل تمیز خواهند شد. از دیگر مزیت های  جذاب آن این است که یک قفسه سوم دارد که ارتفاعش قابل تنظیم بوده و بهترین گزینه برای شستن فنجان های کوچک قهوه، ظروف بلند و یا ظروف نقره ای بزرگ می باشد. به علاوه، مجهز به تکنولوژی کاهش صدا بوده و در این محدوده قیمت یکی از بی صدا ترین ماشین ظرفشویی هاست.

 • ماشین ظرفشویی ال جی مدل LDF5545ST

اجازه دهید صفحه نمایش LED این ماشین ظرفشویی شما را در انتخاب بین 9 سیکل شستشو راهنمایی کند. ترکیب عملکرد 4 بازوی اسپری کننده پوشش دهی کامل ظروف را تضمین می کند. در نتیجه تمام کثیفی ها از روی ظروفتان پاک خواهند شد. در صورتی که می خواهید تعداد کمتری ظرف در ماشین لباسشویی قرار دهید و نمی خواهید آب اضافی مصرف شود، کافی ست گزینه "فقط بالا" را انتخاب کرده تا تمرکز شستشو را فقط یه یک بخش از دستگاه قرار دهید. با این کار در مصرف آب و برق صرفه جویی کرده اید.

بهترین ماشین ظرفشویی کیچن اید

 • ماشین ظرفشویی کیچن اِید مدل KDTM804ESS 24" – شسته شدن ظرف هایتان را ببینید

میخوام ماشین ظرفشویی کیچن اید بخرم ولی نمیدونم بهترین ماشین ظرفشویی کیچن اید کدام است ، پس به خواندن ادامه دهید ...

این مدل، یکی از صاف ترین و براق ترین ماشین ظرفشویی ها تا به امروز می باشد. علاوه بر پوشش استینلس استیل، دارای پنجره ای کوچک و لامپی در داخل است که می توانید ببینید ظرف ها چقدر تمیز می شوند. همچنین می توانید از گزینه "ProScrub" به معنی سایش بیشتر استفاده کنید تا دستگاه با استفاده از 40 اسپری کننده در جهات مختلف، ظرف هایی که خیلی کثیف هستند و چندین روز در سینک ظرفشویی شما در انتظار تمیز شدن بوده اند، با خیساندن یا تراشیدن کاملا تمیزشان کند. کار کردن با این ماشین لباسشویی شبیه رفتن به یک کارواش اتوماتیک است.

 • ماشین ظرفشویی کیچن اِید مدل KDFE104DSS – خشک کنندگی سریع

این ماشین ظرفشویی براق دارای دیگ استینلس استیل می باشد که گرما را به راحتی انتقال داده و به گردش در می آورد. درنتیجه عمل خشک کردن را سریع تر از دیگر ماشین ظرفشویی ها انجام می دهد. این ماشین ظرفشویی ضمن بی صدا بودن، دارای قفسه های قابل تنظیم و منعطف از لحاظ حرکتی ست که به شما اجازه می دهد ظروف با بدترین شکل نیز بتوانند در آن جا شوند. احتمالا بهترین ویژگی آن این است که آخرین سیکل شستشو از دمای 155 فارنهایت استفاده کرده و 99/99 درصد باکتری ها و کثیفی ها را از بین می برد.

بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی سامسونگ هم از لحاظ کیفیت و قطعات مصرفی از نوع خوبی برخوردار میباشد در ادامه بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ را به شما معرفی نموده ایم .

 • ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل DW80J7550US یک شستشوی بی صدا با از بین بردن لکه های سرسخت

با قابلیت انتخاب ناحیه شستشو، می توانید شدت شستشو را کنترل کرده و تنها با فشردن یک دکمه ظروفی مثل قابلمه ها و ماهیتابه ها را که شستنشان سخت است، به راحتی تمیز کنید. همچنین می توانید انتخاب کنید که در قفسه ی پایین شدت شستشو در سمت چپ زیاد باشد یا سمت راست. با این گزینه، ظروفی که غذا به آن چسبیده است (مخصوصا اگر در فر بوده و غذا روی آن خشک شده یا سوخته است) مورد هدف شستشوی بیشتر با فشار و دمای بالاتر قرار می گیرند. به علاوه، تکنولوژی "دیوار آب" با استفاده از آب، کثیفی ها را از روی ظرف ها پاک کرده و آن ها را کاملا تمیز می کند .

 • ماشین ظرفشویی سامسونگ مدل DW80J3020UB 24-Inch – با اطمینان همه ظرف ها را در ماشین ظرفشویی جا دهید

اجازه ندهید ظروف بلند شما استفاده از ماشین ظرفشویی را برایتان محدود کنند. با استفاده از قفسه بالایی که قابل حرکت کردن است، بشقاب های بزرگ تا اندازه 14 اینچ رانیز می توانید در ماشین ظرفشویی قرار دهید و به این ترتیب تمام ظرف های شما شسته می شوند. همچنین می توانید شاخه های قفسه پایین را جمع کرده و برای ظرف های بزرگ و پهن جا باز کنید.

بهترین ماشین ظرفشویی ویرپول

ویرپول برند آمریکایی است که از کیفیت خوبی برخوردار است ، اما اینکه بهترین ماشین ظرفشویی ویرپول کدام است را در زیر برای شما شرح داده ایم .

 • ماشین ظرفشویی ویرپول مدل WDF760SADB Gold Series 49-Decibel دکمه را بزن و بقیه را به ماشین ظرفشویی بسپر

کنترل های دکمه ای دیگر قدیمی شده اند. به سراغ ماشین لباسشویی های مدرن تر با کنترل های الکترونیکی بروید. تنظیم کردن حالت شستشو در این ماشین ظرفشویی به سادگی حرکت دادن انگشت هایتان بر روی پنل کنترل الکترونیکی و فشار دادن چند دکمه برای شروع سیکل شستشو است. همچنین، چراغ نشانگر چشمک زن آن، به آشپزخانه شما نور آبی تسکین دهنده ای می بخشد.

 • ماشین ظرفشویی ویرپول مدل WDT720PADM – شستشوی سریع با قیمت عالی

بهترین ماشین ظرفشویی برای خانواده های پر جمعیت. مطمئن باشید ظرف ها و مخصوصا ظروف نقره ای تان کاملا تمیز تحویل داده می شوند. سیستم اسپری کردن مایع شوینده توسط دو بازوی بالایی و پایینی تمیزکننگی بیشتر ظروف را به دنبال دارد. این ماشین ظرفشویی دارای 5 حالت شستشوست که آپشن ها متنوعی به شما ارائه می دهد. مانند حالت شستشوی 1 ساعته که شستشویی سریع انجام می دهد. به علاوه، پوشش  استینلس استیل تک رنگ آن نمای زیبایی به آشپزخانه تان می دهد.

بهترین ماشین ظرفشویی مایتگ

 • ماشین ظرفشویی مایتگ مدل MDB4949SDM – بهترین برای حمل و نقل های طولانی

درون و بدنه بیرونی این ماشین ظرفشویی بسیار محکم می باشد. سرتاسر این مدل از جنس استینلس استیل براق ساخته شده است. چسبنده ترین غذاها نیز در مقابل خرد کننده های 4 لبه آن دوام نمی اورند. با این ماشین ظرفشویی دیگر نیاز به پاک کردن غذا های باقی مانده بر روی ظرف ها ندارید. همچنین اگر نگران تعهد مالی خود هستید، باید بدانید که وارانتی 10 ساله این دستگاه شما را حمایت خواهند کرد.

مجموعه آی.پی امداد برای رفاه حال شما عزیزان آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی را تحت پوشش قرار داده است .

بهترین مارک ماشین ظرفشویی رومیزی چیست ؟

درهنگام خرید ماشین ظرفشویی اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید اندازه دستگاه است که این نکته بر اساس تعداد اعضای خانوداه و میزان مصرف درطول روز تعیین میگردد.اما سوالی که همیشه برای عموم مردم در خرید ماشین ظرفشویی ایجادمیشود این است که چه مارکی بهتر است؟در این مقاله میخواهیم درباره ماشین ظرفشویی رومیزی صحبت کنیم پس باید به سوال بهترین مارک ماشین ظرفشویی رومیزی چیست پاسخ دهیم.

برای اینکه جواب این سوال را دهیم باید ویژگی های بهترین مدل ماشین ظرفشویی رومیزی را برای شما شرح دهیم تا شما در برند مورد نظر به دنبال این ویژگی های باشید.

اگر قیمت برندهای متفاوت را در انتخاب بهترین برند ماشین ظرفشویی در نظر نگیریم باید بگوییم که میزان مصرف انرژی دستگاه اولین و مهم ترین نکته برای تصمیم گیری است زیرا کم بودن میزان مصرف انرژی هم از هزینه های شما کم میکند و هم موجب صرفه جویی درمصرف انرژی میشود.

دقت به نمایندگی تعمیرات و خدمات برندمورد نظر چیزی است که باید در هنگام خرید هر یک از لوازم منزل به آن توجه کنید.

باید بدانید که بهترین ماشین ظرفشویی رومیزی دارای مخزن از جنس فولاد ضد زنگ هستند نه پلاستیک اما قاعدتا هزینه ی بیشتری نیز در قبال آن پرداخت شود.همچنین برای اینکه بتوانید بهترین نوع ماشین ظرفشویی رومیزی را انتخاب نمایید باید به قفسه ها آن توجه کنیدکه با اندازه ظروف شما سازگاری داشته باشند.

ماشین ظرفشویی رومیزی که میخواهید خریداری کنید را بررسی کنید که برنامه های کاربردی برای شما را دارا باشد درنظر داشته باشید که مدلی که برنامه های اضافه ای که برای شما کاربردی ندارد را دارند فقط هزینه ی شما را بالا میبرد.

همچنین قابل تنظیمبودن ارتفاع سبد از ویژگی های مهمی است که ماشین ظرفشویی خوب باید آن را دارا باشد به خصوص ماشین ظرفشویی رومیزی به دلیل حجم کم.ممکن است شما بخواهید ظرفی را داخل دستگاه قرار دهید که حجم زیادی بخواهید مانند قابلمه در اینصورت نیاز دارید که قفسه ها را تنظیم کنید تا ظرف در دستگاه قرار گیرد. 

قبل از خرید ماشین ظرفشویی جای دستگاه در منزل را مشخص کنید و در هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی مورد نظر در نظر داشته باشید که دستگاه در محل به راحتی قرار بگیرد.

در واقع میتوان گفت بهترین مارک ماشین ظرفشویی رومیزی مارکی است که با هزینه ای که شما در نظر دارید دارای کارایی بالا با توجه به نیاز های شما و ظاهری زیبا با توجه به سلیقه شما و از همه مهم تر دارای ویژگی هایی که در بالا به آن ها اشاره شد باشد.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

1 دیدگاه

 • ایزدیان

  از دوستان خواهش میکنم تحت هیچ شرایطی لوازم خانگی با ضمانت نیکان طلایی را نخرند چون 4 سال است من پول میدهم و اینها تکنسین می فرستند ولی هنوز ظرفشویی ایندزیت من خراب است و ظرف ها را نمی شوید.

  Rating: 1.5/5. From 2 votes.
  Please wait...
 • یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code