logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای جاروبرقی صنام

راهنمای جاروبرقی صنام
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای جاروبرقی صنام به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

درباره نحوه نگهداری و راهنمای استفاده از جاروبرقی صنام Sanam که برندی ایرانی می باشد سوالاتی وجود دارد که در ادامه این مطلب به بررسی امکانات و نکات استفاده از جاروبرقی می پردازیم. از جمله امکاناتی جاروبرقی صنام دارد می توان به تنظیم توان، تنظیم لوله تلسکوپی، سیم جمع کن و نشانگر پر بودن کیسه جاروبرقی اشاره کرد.

با رعایت اصولی و رعایت نظافت جاروبرقی صنام می توان طول عمر، کارایی و سلامت جاروبرقی را را حفظ و افزایش داد. بهتر است به صورت دوره ای به تمیز کردن کیسه، فیلتر و اجزای دیگر جاروبرقی توجه کنید تا دچار مشکل نشود. در ادامه این مطلب راهنمای استفاده از جاروبرقی صنام و نکات مهم استفاده از جاروبرقی و هر آنچه که لازم است در زمان کار با جاروبرقی صنام بدانید و رعایت کنید به طور کامل بیان کرده ایم.

در صورت بروز هرگونه مشکل در نحوه کارکرد جاروبرقی بهتر است با نمایندگی مجاز آی پی امداد برای تعمیر جاروبرقی صنام Sanam از طریق راه های ارتباطی تماس بگیرید.

نکات مهم در زمان استفاده از جاروبرقی صنام که در سلامت دستگاه تاثیرگذار است

زمان استفاده از جاروبرقی صنام نیاز است تا نکاتی را رعایت کنید تا مشکلی برای جاروبرقی پیش نیاید مهمترین نکته تنظیم درجه توان جاروبرقی مطابق نیاز شما برای تمیز کردن محیط است. هرچه قدرت بیشتر باشد مصرف انرژی افزایش پیدا می کند. نکات مهم که دفترچه راهنمای جاروبرقی صنام در زمان استفاده از آن آورده شده است

نکاتی که باید رد زمان استفاده از جاروبرقی رعایت کنید علت 
از جاروبرقی در زمان اوج مصرف انرژی و پیک بار استفاده نکنید. افزایش مصرف انرژی، افزایش هزینه های برق، فشار به کنتور برق و احتمال پریدن کنتور
زباله های بزرگ را پیش از آنکه جاروبرقی را روشن کنید از روی زمین جمع کنید. مسدودی لوله و کاهش قدرت مکش جاروبرقی و در نتیجه فشار به موتور
از جمع کردن اشیا نوک تیز مانند خرده شیشه با جاروبرقی خودداری کنید. پاره شدن لوله خرطومی، کیسه و آسیب به جاروبرقی
هیچگاه از جاروبرقی با کیسه پر استفاده نکنید. فشار به موتور، افزایش احتمال ترکیدن کیسه درون جاروبرقی
برای سطوح مختلف از درجه مکندگی مناسب استفاده کنید. برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی در سطوح مختلف باید از درجه مکش متفاوت استفاده کنید تا به موتور جاروبرقی فشار وارد نشود.
پس از هر بار استفاده بررسی کنید که کیسه جاروبرقی پر نشده باشد و در صورت پر شدن آن را خالی کنید. از جاروبرقی با کیسه پر استفاده نکیند.
فیلتر جاروبرقی را به صورت منظم بررسی کنید و در صورت وجود گرد و غبار آن را به خوبی تمیز کنید. کثیفی، پارگی، وجود گرد و غبار زیاد روی کیسه باعث می شود تا به موتور جاروبرقی فشار زیادی وارد شود.
پس از 20 دقیقه استفاده از جاروبرقی آن را خاموش کنید تا موتور جاروبرقی خنک شود. در زمان استفاده از جاروبرقی بهتر است هر 20 دقیقه استفاده از جاروبرقی 15 دقیقه مهلت برای خنک شدن موتور بدهید.
از کشیدن جاروبرقی توسط سیم یا لوله خرطومی خودداری کنید. افتادن جاروبرقی، جدا و پاره شدن لوله خرطومی، پارگی و یا قطعی در کابل جاروبرقی

در ادامه روش های تمیز کردن فیلتر، کیسه و بدنه جاروبرقی صنام را به طور کامل توضیح داده ایم.

چه زمانی باید پاکت جاروبرقی صنام Sanam را تمیز و یا تعویض کنید؟

طبق راهنمای جاروبرقی صنام زمان تمیز کردن کیسه جاروبرقی توسط چراغ نمایشگر جاروبرقی نشان داده می شود و شما را از فرارسیدن زمان تمیز کردن کیسه مطلع می کند. زمانی که نمایشگر روشن شد و یا حدود 80 درصد ظرفیت جاروبرقی پر شد می توانید برای تمیز کردن جاروبرقی اقدام کنید.

توجه داشته باشید که تمیز نکردن کیسه جاروبرقی به طور مستقیم بر روی میزان قدرت مکش تاثیر می گذارد و باعث فشار آوردن به موتور جاروبرقی می شود. در صورتی که کیسه به موقع تمیز نشود با مشکلاتی مانند موارد زیر مواجه خواهید شد:

 1. ترکیدن کیسه
 2. کاهش مکش جاروبرقی
 3. جمع نکردن آشغال
 4. نیم سوز شدن موتور

چه زمانی باید پاکت جاروبرقی صنام را تمیز و یا تعویض کنید

نحوه خالی کردن پاکت جاروبرقی صنام

 1. بهتر است ابتدا جاروبرقی را به خارج از منزل ببرید تا در زمان خالی کردن کیسه گرد و غبار و آلودگی در فضای خانه پخش نشود.
 2. توجه کنید که به هیچ وجه کیسه چاروبرقی را زمانی که به پریز برق متصل است باز نکنید.
 3. درب محفظه ای که کیسه جاروبرقی در آن است را باز کنید (در صورت ترکیدن کیسه باید آن را جدا کرده، فیلتر و بدنه را شسته و کیسه جدید را جایگزین کنید).
 4. ضامن جدا کردن کیسه جاروبرقی را فشار دهید تا کیسه از جاروبرقی جدا شود (در برخی از مدل ها کیسه جاروبرقی باید نیم دور پیچیده شوند تا از بدنه جدا شوند).
 5. در صورت وجود خاک و … درون محفظه جاروبرقی، بررسی کنید که کیسه سوراخ، پارگی یا مشکلی نداشته باشد.
 6. کیسه جاروبرقی را خارج از منزل در سطلی خالی کنید و بشویید. (اگر از کیسه یکبار مصرف استفاده می کنید کیسه را تعویض کنید و از استفاده دوباره از آن جداً خودداری کنید).
 7. برای شستن کیسه می توانید از اسفنج و مایع شوینده استفاده کنید (توجه داشته باشید که کیسه را برای شستشو درون ماشین لباسشویی قرار ندهید).
 8. برای خشک شدن کیسه می توانید آن را روی پارچه ضخیم و یا حوله قرار دهید تا آب آن گرفته شود ( از قرار دادن کیسه بر روی بخاری، شوفاژ و… خودداری کنید).
 9. پس از خشک شدن کیسه آن را در جای خود قرار دهید و مطمئن شوید که به خوبی نصب شده است. (از نصب کیسه مرطوب خودداری کنید).

برای شستن کیسه جاروبرقی صنام محدودیتی در استفاده از مواد شوینده ندارید. پس از جدا کردن کیسه توصیه می شود تا بقیه قسمت های جاروبرقی مانند فیلتر، لوله خرطومی و پارویی را تمیز کنید.

زمان تعویض کیسه جاروبرقی صنام

کیسه دائمی کیسه یکبار مصرف
سوراخ یا پاره شدن کیسه سوراخ و یا پاره شدن کیسه پیش از پر شدن
از دست دادن کیفیت اولیه ترکیدن کیسه
خرابی محل اتصال کیسه به بدنه جاروبرقی پس از هر بار پر شدن کیسه
 1. برای تعویض کیسه جاروبرقی با توجه به اینکه کیسه دائمی است یا یکبار مصرف باید اقدام به تعویض نمایید. کیسه های دائمی تا زمانی که گرد و غبار از آن به بیرون نیاید می توانید استفاده کنید ولی کیسه یکبار مصرف را باید پس از هربار استفاده تعویض کنید.
 2. استفاده دوباره از کیسه یکبار مصرف احتمال ترکیدن کیسه را افزایش می دهید پس از آن برای بار دوم استفاده نکنید.
 3. توجه کنید برای خرید کیسه جاروبرقی جدید از کیسه های با کیفیت و مناسب استفاده کنید.
 4. به شما توصیه می کنیم تا اجازه ندهید تمام ظرفیت کیسه جاروبرقی پر شود. با پر شدن 80% ظرفیت کیسه برای تمیز کردن آن اقدام کنید.

کیسه دائمی یا یکبار مصرف برای جاروبرقی صنام Sanam استفاده کنیم؟

محدودیتی برای استفاده از کیسه دائمی یا یکبار مصرف وجود ندارد شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از مدل های کیسه را انتخاب کنید و استفاده نمایید. هر نوع کیسه در کنار تمام مزایای خود معایبی نیز دارند که در ادامه به بررسی آنها پرداخته ایم.

کیسه دائمی یا یکبار مصرف برای جاروبرقی صنام استفاده کنیم

مزایا و معایب استفاده از کیسه دائمی

مزایای استفاده از کیسه های دائمی معایب استفاده از کیسه های دائمی
مقرون به صرفه نیاز به خالی کردن
امکان استفاده طولانی مدت شستشوی کیسه پس از هربار پر شدن
تعویض کیسه پس از تمام شدن عمر مفید ایجاد آلرژی
مراقبت از محیط زیست __

مزایا و معایب استفاده از کیسه یکبار مصرف

مزایای استفاده از کیسه های یکبار مصرف معایب استفاده از کیسه های یکبار مصرف
عدم نیاز به شتسشو هزینه برای خرید کیسه به تعداد و دفعات مورد استفاده
کاهش مشکلات آلرژی و حساسیت عدم استفاده طولانی مدت و یکبار مصرف آن
وجود فیلتر مجزا برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به درون جاروبرقی و موتور نداشتن سازگاری با محیط زیست
راحتی در استفاده و تعویض __

امکان شستن فیلتر جاروبرقی صنام وجود دارد؟

جاروبرقی صنام دارای فیلتر دو مرحله ای می باشد که از ورود گرد و غبار، آلودگی و… به موتور جلوگیری میکند. برای شسشتوی فیلتر می توانید آن را از جاروبرقی خارج کنید و با آب و مواد شوینده بشویید تا ذرات، آلودگی و گرد و غبار از آن خارج شود. در زمان شستشوی فیلتر جاروبرقی توجه کنید تا دچار پارگی، شکاف و سوراخ نباشد، در صورت مشاهد هر مشکل در فیلتر بهتر است آن را تعویض کنید تا از ورود گرد و غبار به درون موتور و خرابی موتور پیشگیری کنید.

امکان شستن فیلتر جاروبرقی صنام وجود دارد

تمیز کردن فیلتر جاروبرقی صنام

 1. پس از جدا کردن کیسه جاروبرقی برای تمیز کردن، فیلتر را جدا کنید.
 2. بهتر است تمیز کردن و شستشوی فیلتر را خارج از منزل انجام دهید تا گرد و غبار و ذرات ریز در خانه پخش نشوند.
 3. بهتر است برای شستشو فیلتر از ماسک استفاده کنید.
 4. پس از شستن فیلتر اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود (از نصب فیلتر مرطوب خودداری کنید).
 5. در صورت نیاز به تعویض فیلتر جاروبرقی بهتر است از فیلترهای با کیفیت استفاده کنید.
 6. برای تمیز کردن فیلتر جاروبرقی می توانید از آب، مواد شونیده و مسواک برای تمیزی بیشتر استفاده کنید به شرط آنکه به الیاف آسیب نرسد.

رفع گرفتگی لوله و مکش جاروبرقی صنام

براساس راهنمای جاروبرقی صنام از مشکلات رایجی که برای جاروبرقی پیش می آید، کم شدن مکش و گرفتگی آن است. در اکثر مواقع علت کم شدن مکش جاروبرقی با تغییر روش استفاده حل می شود. در ادامه دلایل کم شدن مکش را به طور کامل برایتان توضیح می دهیم و با بررسی موارد گفته شده می توانید گرفتگی مکش را رفع کنید.

 1. ابتدا ولوم را بررسی کنید تا روی درجه Min تنظیم نشده باشد.
 2. نمایشگر پر بودن کیسه جاروبرقی را چک کنید از دلایل کاهش مکش جاروبرقی ممکن است تغییر در ولوم باشد.
 3. از خالی بودن و سالم بودن کیسه اطمینان حاصل کنید.
 4. طول زیاد لوله خرطومی و ارتفاع زیاد میله تلسکوپی از دلایل کاهش مکش می باشد و به دلیل ارتفاع زیاد امکان جمع آوری وجود ندارد.
 5. گرفتگی لوله خرطومی یا مسدود شدن آن مخصوصا در نزدیکی دهانه ورودی کیسه می تواند دلیل کاهش مکش باشد.
 6. گرفتگی فیلتر، کثیفی بیش از حد و… می تواند توان جاروبرقی را کاهش دهد.
 7. نشت هوا از اتصالات لوله یا پارگی لوله خرطومی می تواند علاوه بر کاهش قدرت مکش، زباله ها را از قسمت پارگی لوله به بیرون پخش کند.
 8. کثیف بودن پارویی و برس آن در جمع آوری زباله ها مخصوصا پر، مو و… تاثیرگذار است.
 9. نیم سوز شدن موتور آخرین دلیل کاهش قدرت مکش می باشد.

رفع گرفتگی لوله و مکش جاروبرقی صنام

تمام موارد در دفترچه راهنمای جاروبرقی صنام به جز مورد آخر را شما می توانید در خانه بررسی و رفع کنید ولی درصورت وجود مشکل و تعمیر موتور جاروبرقی بهتر است با آی پی امداد نمایندگی مجاز تعمیر جاروبرقی صنام تماس بگیرید تا کارشناسان در کمتر از 1 ساعت تکنسین متخصص را به محل شما اعزام کنند.

نحوه تمیز کردن جاروبرقی صنام و اجزای آن چگونه است؟

شستن جاروبرقی به سلامت و افزایش طول عمر مفید آن تاثیر مستقیم دارد. از آنجا که گرد و غبار می تواند باعث خرابی موتور جاروبرقی شود به شما پیشنهاد می دهیم تا به صورت منظم اجزای داخلی و خارجی جاروبرقی را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن جاروبرقی صنام و اجزای آن چگونه است

لوله تلسکوپی و خرطومی

 • نیازی نیست تا تمیز کردن لوله را به صورت دائمی انجام دهید فقط در زمان کاهش قدرت مکش لوله را تمیز کنید.
 • برای اطمینان از مسدود نبودن لوله می توانید به داخل آن در مقابل نور نگاه کنید درصورت مسدود بودن از یک سیم برای خارج کردن مانع استفاده کنید.
 • توجه کنید که لوله تلسکوپی را نباید بشویید ولی برای تمیز کردن لوله جاروبرقی محدودیتی ندارید.
 • برای شستن لوله خرطومی می توانید آن را درون یک لگن که با اب و مواد شوینده پر شده است قرار دهید و پس از گذشت مدت زمان دلخواه بشویید.
 • توجه کنید که حتما لوله خرطومی خشک شده باشد و سپس به جاروبرقی وصل کنید.

پارویی

 • مهمترین بخش جاروبرقی برای جمع آوری مو، نخ و … از روی سطوح پارویی جاروبرقی است.
 • برای بازکردن پارویی و تمیز کردن برس جاروبرقی پیچ های زیر پارویی با با پیچگوشتی باز کنید و پرز، نخ، مو و… را به طور کامل از پارویی پاک کنید.

داخل بدنه جاروبرقی

 • برای تمیز کردن بدنه داخلی جاروبرقی پس از باز کردن کیسه و فیلتر می توانید قسمت داخلی را به طور کامل با دستمال تمیز کنید.
 • در صورتی که امکان خارج کردن موتور و جدا سازی ولوم تنظیم توان وجود دارد نسبت به شستن بدنه می توانید اقدام کنید.

آموزش راهکارهای افزایش طول عمر مفید جاروبرقی صنام

طبق راهنمای جاروبرقی صنام برای افزایش طول عمر مفید جاروبرقی صنام به شما پیشنهاد می کنیم تا سالیانه جاروبرقی را توسط مراکز مجاز و نمایندگی های صنام سرویس کنید. مطمئناً هزینه سرویس جاروبرقی از هزینه تعمیر آن بسیار پایین تر است. همچنین می توانید برای افزایش طول عمر جاروبرقی نکات زیر را رعایت کنید.

راهکار دلیل
جاروبرقی را با کیسه پر روشن نکنید. فشار به موتور، کاهش قدرت مکش
از جارو کشیدن مناطق مرطوب خودداری کنید. ورود آب به درون کیسه و موتور در نتیجه سوختن موتور
جمع آوری خرده شیشه و اجسام نوک تیز پاره شدن لوله خرطومی و کیسه جاروبرقی
جلوگیری از ورود گرد و غبار به موتور افزایش احتمال سوختن موتور
خاموش کردن جاروبرقی پس از 20 دقیقه استفاده. خنک شدن و کاهش فشار به موتور
تمیز کردن فیلتر به صورت دوره ای افزایش کاراریی و کاهش فشار به موتور
0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست