021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ظرفشویی پاکشوما با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما
راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شاید بتوان پاکشوما را یکی از قدیمی ترین برند های تولید لوازم خانگی ایرانی دانست که تولیدات با کیفیتی را نیز ارائه میدهد ، اما برای استفاده از یک ماشین ظرفشویی شما باید اطلاعات کاملی از آن داشته باشید پس اگر به تازگی اقدام به خرید یک ماشین ظرفشویی از این برند نموده اید در ادامه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما با ما همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی پاکشوما دسترسی ندارید می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از ظرفشویی پاکشوما بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی پاکشوما

یکی از بزرگترین دغدغه های افرادی که اقدام به خرید ماشین ظرفشویی میکنند محلی است که قرار است این دستگاه را در آن قرار دهند از این رو به بررسی انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی پاکشوما میپردازیم:

 • بهتر است محلی که برای قرار دادن ماشین ظرفشویی خود انتخاب میکنید یک سطح صاف و یکدست باشد تا در اثر لرزشهای ماشین ظرفشویی آسیبی به ظروف شما وارد نگردد.
 • همچنین با توجه به اطلاعات راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما این دستگاه باید در نزدیکی شیر آب و چاه آشپزخانه باشد تا برای نصب شلنگ تخلیه و شیر آب با مشکل مواجه نگردید.
 • بهتر است فاصله ای که ماشین ظرفشویی خود را قرار میدهید با دیوار حدود 30 سانتی متر باشد.

نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی پاکشوما

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با ماشین های ظرفشویی تراز کردن این دستگاه ها برای کارکرد بهتر آنها میباشد برای اینکار میتوانید از ادامه این مقاله با موضوع نحوه تراز نمودن ماشین ظرفشویی پاکشوما استفاده نمایید:

 • برای انجام اینکار باید از پیچ های تراز که در چهار گوشه ماشین ظرفشویی قرار دارد استفاده نمایید.
 • برای اینکار طبق تصویر دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما پیچ های قسمت جلویی را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • پس از آن برای تنظیم قسمت پشتی کمی این قسمت را بلند نمایید و اقدام به تراز کردن پایه های پشتی کنید.

نحوه راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی پاکشوما

برای راه اندازی ماشین ظرفشویی خود میتوانید از مراحل اینکار در راهنمای استفاده از ماشن ظرفشویی پاکشوما که در ادامه برای شما آورده ایم استفاده نمایید:

 • برای شروع باید قفسه و سینی ماشین ظرفشویی خود را در محل خودش قرار دهید.
 • پس از آن شلنگ تخلیه دستگاه را متصل نمایید.
 • پس از آن برای راه اندازی و نصب ماشین ظرفشویی پاکشوما شیر آب ورودی آن را متصل کنید.
 • در انتها به وسیله یک محافظ اقدام به اتصال دستگاه به برق نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی پاکشوما

برای روشن و خاموش کردن و اعمال تنظیمات بر روی ماشین ظرفشویی پاکشوما در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای روی ماشین ظرفشویی پاکشوما میپردازیم:

 • دکمه های روی ماشین ظرفشویی به صورت لمسی کار میکنند که در آنها دکمه power را مشاهده میکنید.
 • دکمه بعدی در طراحی ماشین های ظرفشویی پاکشوما دکمه options میباشد که با استفاده از آن شما میتوانید به برنامه های مختلف شست وشو دست پیدا کنید.
 • پس از آن دکمه start را در این ماشین ها مشاهده میکنید.
 • همچنین برای مشاهده تصاویر این دکمه ها میتوانید از تصاویر دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما استفاده نمایید.

راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی پاکشوما

قطعا اصلی ترین راه برای افزایش طول عمر یک دستگاه مانند ماشین ظرفشویی استفاده از الگوی صحیح استفاده برای آن است به این منظور در ادامه به بررسی برخی راه های افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی پاکشوما میپردازیم:

 • بهتر است تمام مراحل کار با دستگاه خود را مطابق با راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما انجام دهید.
 • به منظور جلوگیری از وارد شدن آسیب به دستگاه خود بهتر است به صورت دوره ای به سرویس آن بپردازید.

راهنمای شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی پاکشوما

برای شست وشوی درست ظروف خود در ماشین ظرفشویی پاکشوما باید این مراحل را از ادامه این مطلب با موضوع راهنمای شست و شوی ظروف در ماشین ظرفشویی پاکشوما انجام دهید :

 • برای شست وشوی ظروف خود در ماشین ظرفشویی پاکشوما در ابتدا باید اقدام به چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی خود با توجه به میزان استاندارد حجم آنها نمایید.
 • پس از آن باید قاشق و چنگال ها را نیز در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید و مطابق با راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما در این مرحله قرص شوینده را در محل خود قرار دهید.
 • در مرحله بعدی از روی منوی دستگاه تنظیمات مورد نظر را انتخاب کرده و start را فشار دهید.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی پاکشوما

در صورت کارکرد نادرست ماشین ظرفشویی خود شما نیاز دارید یکبار دستگاه خود را ریست نمایید به این منظور میتوانید از مراحلی که در ادامه از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما برای شما آورده ایم استفاده نمایید:

 • برای اطلاع از نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی پاکشوما شما باید در ابتدا از منوی options دستگاه خود وارد شده.
 • و بعد از این منو دکمه ریست را انتخاب نمایید.

نحوه تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی پاکشوما

تمیز کردن ماشین ظرف شویی هم شامل قسمت های بیرونی و هم درون دستگاه میگردد به این منظور باید این مراحل را طبق اطلاعات راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما انجام دهید:

 • برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود میتوانید از محلول آب گرم و جوش شیرین استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن قسمت های داخلی که در دسترس شما نیست میتوانید از یک فرچه دسته بلند استفاده نمایید.
 • برای شست و شوی قفسه ها و سینی کف دستگاه آن را بیرون آورده و با آب داغ و یک ماده شوینده شست و شو دهید.
 • مرحله آخر در تمیز کردن و نگهداری ماشین ظرفشویی پاکشوما شلنگ تخلیه است که میتوانید برای تمیز کردن قسمت های داخلی آن یکبار دستگاه را بدون قرص شوینده و ظرف روشن نمایید.

نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی پاکشوما درهنگام اثاث کشی

ماشین های ظرفشویی دستگاه های حساسی هستند که در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی در هنگام استفاده از آن ممکن است دستگاه شما دچار آسیب های جدی گردد از این رو میتوانید برای اینکار از مراحل زیر برای نحوه جا به جا کردن ماشین ظرفشویی پاکشوما در هنگام اثاث کشی کمک بگیرید:

 • بهتر است قفسه ها و سینی ماشین ظرفشویی خود را بیرون بیاورید.
 • همچنین شلنگ تخلیه وشیر آب ورودی دستگاه را نیز باید از آن جدا کنید.
 • بهتر است دستگاه را دورن یک پتو و یا پلاستیک حباب دار قرار دهید تا از ایجاد خط و خش روی آن جلوگیری نمایید.
 • در راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما برای حمل ماشین ظرفشویی به استفاده از پایه های چرخدار اشاره شده است.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما

بهتر است برای افزایش عمر مفید یک دستگاه و بهبود کارایی آن استفاده از آن را طبق اصول گفته شده توسط شرکت آن انجام دهید از ای رو و برای استفاده درست از ماشین ظرفشویی در مقاله بالا برای شما راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما را ارائه داده ایم.

با توجه به قیمت این روز های ماشین ظرفشویی پاکشوما بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی پاکشوما چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماشین ظرفشویی پاکشوما را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماشین ظرفشویی پاکشوما خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی پاکشوما به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماشین ظرفشویی پاکشوما توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست