logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941021-91093903

راهنمای استفاده اسپرسوساز میله

راهنمای استفاده اسپرسوساز میله
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای استفاده اسپرسوساز میله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

دستگاه اسپرسوساز میله دستگاهی پیشرفته است که برای تهیه نوشیدنی های اسپرسو حرفه ای طراحی شده است. اسپرسوسازهای میله در اندازه‌ها، سبک‌ها و ویژگی‌های مختلفی تولید می‌شوند که از مدل‌های جمع‌وجور برای فضاهای کوچک آشپزخانه گرفته تا دستگاه‌های بزرگ با حجم بالا را شامل می‌شوند. در این مقاله از آی پی امداد به بررسی نحوه کار با دستگاه اسپرسوساز میله می پردازیم و به شما در تهیه یک اسپرسو خانگی کمک می کنیم. در ادامه راهنمای استفاده اسپرسوساز میله، با نحوه استفاده از دستگاه اسپرسوساز، با قسمت های مختلف دستگاه، دکمه ها و عملکرد آنها و طرز تهیه یک اسپرسو خوشمزه آشنا می شوید. علاوه بر این نکاتی را در انتها برای افزایش عمر دستگاه اسپرسوساز به شما گفته ایم. با آی پی امداد همراه باشید.

ویژگی ها و امکانات اسپرسوساز میله چیست؟ نحوه راه اندازی دستگاه اسپرسوساز میله چگونه است؟  قطعات اسپرسوساز میله چیست؟  کاربرد دکمه های اسپرسو ساز میله چیست؟   نحوه تنظیم دمای اسپرسوساز میله چگونه است؟   طریقه تنظیم غلظت قهوه در اسپرسوساز میله چگونه است؟   چگونه فشار را در اسپرسو ساز میله تنظیم کنیم؟   نحوه استفاده از بخار دستگاه اسپرسو ساز میله   با اسپرسوساز میله چه چیزهایی میتوان درست کرد؟   طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز میله   آموزش تهیه لته و کاپوچینو با اسپرسوساز میله   نحوه جوش آوردن شیر با اسپرسوساز میله  درست کردن کف شیر با بخار دستگاه اسپرسوساز میله علت تشکیل نشدن کف اسپرسوساز میله  قهوه مناسب برای دستگاه اسپرسوساز میله   راهنمای هواگیری دستگاه اسپرسوساز میله   روش تمیز کردن قطعات اسپرسوساز میله   نحوه رسوب زدایی اسپرسو ساز میله  علت چشمک زدن چراغ اسپرسوساز میله  نکات ایمنی استفاده از اسپرسو ساز میله  نکات افزایش طول عمر اسپرسوساز میله 

اسپرسوساز میله Miele چه امکاناتی دارد؟

دستگاه های اسپرسوساز میله معمولاً دارای طیف وسیعی از ویژگی ها هستند که بسته به مدل خاص متفاوت است. در اینجا برخی از ویژگی های رایجی که ممکن است در دستگاه اسپرسوساز میله بیابید آورده شده است:

 1. مخزن آب: یک مخزن نسبتا بزرگ و با کیفیت بالا جزء حیاتی هر دستگاه اسپرسوساز می باشد. آب را تا دمای مناسب برای دم کردن اسپرسو گرم کند. اسپرسوساز میله دارای یک مخزن آب بزرگ می باشد.
 2. پورتافیلتر: قسمتی از دستگاه است که پودر قهوه را در آن قرار می دهید. معمولاً از فلز ساخته می شود و در اندازه های مختلف برای قرار گرفتن در مقادیر مختلف قهوه وجود دارد.
 3. میله بخار: ابزاری است که برای کف کردن و گرم کردن شیر استفاده می شود. اغلب از فلز ساخته شده و به کناره دستگاه متصل است و نیازی به تهیه کف ساز جداگانه نیست.
 4. آسیاب: بسیاری از دستگاه‌های اسپرسوساز میله دارای یک آسیاب کن دانه های قهوه هستند که دانه‌های قهوه تازه را برای هر شات اسپرسو در همان لحظه آسیاب می‌کند.
 5. تنظیم فشار: فشار به شما امکان می دهد تا عصاره قهوه را بگیرید. فشار ایده آل برای دم کردن اسپرسو بین 8 تا 10 بار است.
 6. تنظیمات قابل برنامه ریزی: بسیاری از دستگاه های اسپرسوساز به شما امکان می دهند فرآیند دم کردن را سفارشی کنید، مانند مقدار آب، دما، میزان فشار و….
 7. تمیز کردن و رسوب زدایی خودکار: دستگاه‌های اسپرسوساز میله برای اطمینان از عملکرد مطلوب نیاز به تمیز کردن و نگهداری منظم دارند.
 8. ویژگی های صرفه جویی در انرژی: بسیاری از اسپرسوساز ها دارای ویژگی های صرفه جویی در انرژی هستند، مانند خاموش شدن خودکار قابل برنامه ریزی یا حالت سازگار با محیط زیست، برای کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه های برق یا ECO.

اسپرسوساز میله Miele چه امکاناتی دارد؟

چگونه اسپرسوساز میله را نصب و راه اندازی کنیم؟

نصب یک دستگاه اسپرسوساز می تواند یک فرآیند پیچیده باشد که بسته به مدل، ابعاد دستگاه و محیطی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. با این حال، در اینجا چند مرحله در زمینه طرز استفاده از اسپرسوساز وجود دارد که می تواند به شما در فرآیند نصب کمک کند:

 1. انتخاب مکان: مکان مناسبی را برای دستگاه انتخاب کنید که به پریز برق، منبع آب ورودی و خروجی دسترسی داشته باشد.
 2. محل نصب صاف: بهتر است دستگاه اسپرسوساز را در محلی بدون شیب و ناهمواری نصب کنید.
 3. دور از گرما: محل نصب را به دور از وسایل گرمازا مانند: شوفاژ، اجاز گاز، فر، ماکروفر و نور مستقیم آفتاب نگهدارید.
 4. دوری از رطوبت: بهتر است دستگاه را در محل هایی با رطوبت و نزدیک سینک ظرفشویی نصب نکنید.
 5. دسترسی به پریزهای برق: برای استفاده از دستگاه اسپرسوساز میله نیاز به پریز برق دارید. البته توجه داشته باشید که از پریز برق با سیم اتصال به زمین استفاده کنید و یا از محافظ برق.
 6. سطح پایدار و هموار: دستگاه باید بر روی سطح ثابت و هموار نصب شود تا از لرزش یا حرکت آن در حین استفاده جلوگیری شود.
 7. فضای کافی: اسپرسوساز باید در مکانی قرار گیرد که فضای کافی در اطراف آن وجود داشته باشد و همچنین در زمان استفاده اذیت نشوید.
 8. دسترسی به منبع آب و تخلیه: برخی از مدل های اسپرسوساز میله به منبع آب ورودی (مانند دستگاه تصفیه آب) وصل می شوند تا نیازی به پر کردن مخزن آب نباشد. همچنین برای تخلیه آب نیاز است تا شیلنگ تخلیه به دستگاه متصل شود.
 9. تهویه مناسب: دستگاه های اسپرسوساز گرما و بخار تولید می کنند، بنابراین مهم است که دستگاه باید در مکانی با تهویه مناسب نصب شود.

چگونه اسپرسوساز میله را نصب و راه اندازی کنیم؟

پس از بررسی محل نصب مراحل زیر را برای نصب دستگاه و اجزای آن دنبال کنید:

 1. منبع آب را وصل کنید: اسپرسوساز میله برخلاف دیگر اسپرسوسازها که دارای مخزن آب می باشند به منبع آب وصل می شود. پس دستگاه نیاز به اتصال مستقیم آب دارد. یک خط تامین آب را به شیر ورودی دستگاه وصل کنید. شیر ورودی را می توانید به دستگاه تصفیه آب وصل کنید تا املاح موجود در آب کمتر باشد.
 2. تخلیه را وصل کنید: همچنین برای اتوماتیک کار کردن دستگاه یک شیلنگ آب خروجی نیز وجود دارد که برای تخلیه آب اضافی می باشد. بررسی کنید که شیلنگ تخلیه به درستی نصب شود تا از سرریز آب جلوگیری کنید.
 3. دستگاه را پر کنید: اگر اسپرسوساز میله شما فاقد شیلنگ آب ورودی است باید مخزن آب را با آب تازه پر کنید و دستگاه را روشن کنید. اجازه دهید آب از داخل دستگاه عبور کند تا سیستم آماده شود و هر گونه حباب هوا از آن خارج شود.
 4. اجزای دستگاه را تست کنید: هنگامی که دستگاه آماده شد، عملکرد سایر اجزا را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند. این شامل آزمایش میله بخار، دستگاه پخش کننده آب گرم و دم کردن یک شات اسپرسو است.

در هنگام نصب به چه نکاتی توجه کنیم؟

نصب یک دستگاه اسپرسوساز می تواند یک فرآیند پیچیده باشد و چندین نکته کلیدی وجود دارد که باید برای اطمینان از نصب موفق در نظر گرفته شود. در اینجا برخی از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید آورده شده است:

 1. دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید
 2. مکان مناسب را انتخاب کنید
 3. پریز برق اختصاصی برای دستگاه انتخاب کنید و از اتصال اسپروساز به سه راهی خودداری کنید.
 4. منبع آب را به درستی وصل کنید
 5. بررسی کنید که شیلنگ ورودی و خروجی آب نشتی نداشته باشد.
 6. دستگاه را تست کنید تا از سلامت قطعات و دستگاه مطمئن شوید و در صورت وجود هرگونه مشکل با پشتیبانی فروش تماس بگیرید.

اینها برخی از نکات کلیدی هستند که باید هنگام نصب دستگاه اسپرسوساز میله در نظر داشته باشید.

قطعات اسپرسوساز میله Miele چیست؟

اسپرسوساز میله از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هرکدام کار مخصوص به خود را انجام می دهند. در ادامه اسم قطعات اسپرسوساز و کاربرد آنها را ذکر کرده ایم.

قطعه توضیحات
مخزن آب برای اضافه کردن آب سرد به دستگاه در زمان درست کردن اسپرسو، معمولاً مخزن آب در پشت یا کنار دستگاه قرار دارد.
گرم کننده فنجان پیش از ریختن اسپرسو در فنجان می توانید با استفاده از این قطعه فنجان را گرم کنید.
صافی یا فیلتر در فیلتر قهوه آسیاب شده خود را اضافه می کنید. برای تهیه اسپرسو، قهوه در این صافی قرار می گیرد و پس از تهیه نیز تفاله های قهوه در صافی باقی می ماند.
هد گروپ هد گروپ قسمتی از دستگاه است که فیلتر در زمان دم کردن در آنجا قرار می گیرد. معمولاً هد گروپ در قسمت جلوی دستگاه قرار دارد.
پرتافیلتر از قطعاتی که به هدگروپ متصل می شود و صافی نهایی قبل از خروج قهوه از دستگاه به لیوان است.
نازل بخار از نازل بخار برای درست کردن کف شیر استفاده می شود. معمولاً در کنار دستگاه قرار دارد. توجه داشته باشید که نازل در حدود 1 سانتی متر باید درون شیر قرار گیرد.
المنت حرارتی المنت حرارتی آب دستگاه را تا دمای مناسب برای دم کردن قهوه گرم می کند.
فشار سنج فشار داخل دستگاه در طول فرآیند دم کردن توسط فشار سنج اندازه گیری می شود تا اطمینان حاصل شود که در محدوده مناسب برای تهیه اسپرسو قرار دارد. فشار مناسب بین 8 تا 10 بار است.
آسیاب کن در اسپرسوساز میله قسمتی برای آسیاب کردن دانه های قهوه وجود دارد که پیش از تهیه قهوه می توانید دانه های قهوه را به اندازه مناسب آسیاب کنید.
دم کردن در زمان شروع به کار و دم کردن قهوه این قسمت فعال می شود.
بویلر ظرفی برای گرم کردن آب و گرم نگهداشتن آب تا زمان دم کردن.

 کاربرد دکمه های اسپرسو ساز میله چیست؟ 

دکمه های دستگاه اسپرسوساز میله برای انتخاب گزینه های دم کردن، تنظیم دما و… دستگاه استفاده می شود. در اینجا چند دکمه رایج که ممکن است در دستگاه اسپرسوساز میله خود دیده باشید.

عملکرد دکمه های اسپرسوساز میله

نام دکمه عملکرد
on/off از این دکمه برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می شود.
Power تنظیم میزان قدرت دستگاه که در غلظت قهوه تاثیرگذار است.
Brew این دکمه فرآیند دم کردن را شروع می کند. بسته به گزینه های دستگاه، می توانید یک شات یا دو شات را انتخاب کنید.
Program برخی از دستگاه های اسپرسوساز میله دارای دکمه برنامه هستند که به شما امکان می دهد گزینه های دم کردن مانند حجم و قدرت قهوه را سفارشی کنید.
Steam این دکمه میله بخار را برای کف کردن، جوشاندن و بخار دادن شیر فعال می کند.
Hot water برخی از دستگاه های اسپرسوساز میله دارای دکمه آب گرم هستند که آب گرم را برای تهیه چای یا سایر نوشیدنی های گرم فعال می کند.
Double Shot این دکمه فرآیند دم کردن دو شات اسپرسو را آغاز می کند.
Menu برخی از دستگاه های اسپرسوساز میله دارای دکمه منو هستند که به شما امکان می دهد به تنظیمات و گزینه های مختلفی مانند زبان یا دما دسترسی داشته باشید.
Time برای زمان بندی مدت زمان دم کردن قهوه است.
Temp برای تنظیم دمای مورد نظر آب یا شیر می توانید از این گزینه استفاده کنید.
Cancel این دکمه برای توقف فرآیند دم کردن یا لغو هر گزینه انتخابی استفاده می شود.
Clean برخی از اسپرسوسازهای میله دارای دکمه تمیز کردن هستند که چرخه تمیز کردن را شروع می کند تا دستگاه در شرایط خوبی بماند.
Espresso این دکمه فرآیند دم کردن یک شات اسپرسو را شروع می کند.
Aroma این دکمه با تغییر میزان آب مصرفی در فرآیند دم کردن قهوه، میزان غلظت قهوه را تنظیم می کند.

توجه داشته باشید که دکمه ها و عملکرد آنها بسته به مدل خاص اسپرسوساز Miele ممکن است متفاوت باشد.

نحوه تنظیم دما در اسپرسوساز میله چگونه است؟

مراحل خاص برای تنظیم دما در دستگاه اسپرسوساز Miele ممکن است بسته به مدل متفاوت باشد، در ادامه روش تنظیم دمای مناسب قهوه اسپرسو که بین اکثر مدل های اسپرسوساز میله یکسان است مرحله به مرحله آورده شده است:

 • دستگاه را روشن کنید و صبر کنید تا گرم شود.
 • دکمه منو را فشار دهید تا به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
 • با استفاده از فلش های بالا و پایین یا صفحه لمسی به تنظیمات دما بروید.
 • دکمه enter را فشار دهید تا تنظیمات دما را انتخاب کنید. در صورت عدم وجود دکمه Enter چند ثانیه روی همان دما مکث کنید تا دما ثبت شود.
 • با فشار دادن مجدد دکمه منو از منوی تنظیمات خارج شوید.
 • قبل از دم کردن اسپرسو منتظر بمانید تا دستگاه با تنظیم دمای جدید تنظیم شود.
 • پس از رسیدن دستگاه به دمای تنظیم شده اسپرسو خود را آماده کنید.

نحوه تنظیم دما در اسپرسوساز میله چگونه است؟

توجه داشته باشید که ممکن است مدتی طول بکشد تا دستگاه با تنظیم دمای جدید تنظیم شود و به دمای مورد نظر شما برسد.

چگونه غلظت قهوه را در اسپرسوساز میله Miele تنظیم کنیم؟ چرا قهوه رقیق می شود؟

روش تنظیم غلظت قهوه در اسپرسوساز میله به روش زیر می باشد. البته توجه داشته باشید که ممکن است در برخی از مدل ها کمی این روند متغیر باشد. البته میزان استاندارد غلظت اسپرسو بین 7 تا 9 گرم است.

 • دکمه منو را فشار دهید تا به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنید.
 • با استفاده از فلش های بالا و پایین یا صفحه لمسی به تنظیمات غلظت (strength) قهوه بروید.
 • برای انتخاب تنظیم غلظت قهوه، دکمه enter را فشار دهید.
 • از فلش های بالا و پایین یا صفحه لمسی برای تنظیم غلظت قهوه به تنظیمات دلخواه استفاده کنید.
 • دکمه enter را فشار دهید تا تنظیم غلظت قهوه جدید ذخیره شود.
 • با فشار دادن مجدد دکمه منو از منوی تنظیمات خارج شوید.

چگونه غلظت قهوه را در اسپرسوساز میله Miele تنظیم کنیم؟ چرا قهوه رقیق می شود

تنظیم غلظت قهوه در دستگاه اسپرسوساز Miele به کاربر این امکان را می دهد که قدرت اسپرسو را کنترل کند. همچنین تنظیم میزان آبی که برای استخراج طعم قهوه از پودر قهوه استفاده می شود را تعیین می کند.

 1. قهوه اغلب به دلایل مختلفی رقیق می شود. یکی از دلایل رایج این است که قدرت قهوه را خودتان تنظیم کنید. هر چه میزان قدرت قهوه کمتر باشد قهوه رقیق تر است.
 2. یکی دیگر از دلایل رقیق کردن قهوه این است که پودر قهوه مناسب استفاده نکرده باشد.
 3. دلیل سوم برای رقیق بودن قهوه خجم زیاد اب است. هر چه آب بیشتر باشد امکان اینکه قهوه رقیق تر شود بیشتر است.
 4. درشت بودن دانه های قهوه باعث می شود تا عصاره قهوه حتی با فشار زیاد دستگاه نیز از آن خارج نشود و قهوه رقیق باشد.
 5. دمای پایین، از دلایل مهم است. که باید این دما را متناسب با نوع قهوه ای می خواهید تهیه کنید تنظیم کنید تا از رقیق شدن قهوه و ایجاد طعم سوختگی نیز جلوگیری کنید.

روش تنظیم غلظت اسپرسو

 • از مقدار کافی قهوه و به اندازه استفاده کنید.
 • قهوه را به درستی آسیاب کنید.
 • دمای آب بر نتیجه تأثیر می گذارد.
 • فشار دم کردن مهم است.
 • زمان استفاده بر غلظت اسپرسو تأثیر می گذارد.
 • انتخاب ترکیب قهوه نیز می تواند بر غلظت اسپرسو تأثیر بگذارد.

فشار مناسب برای دستگاه اسپرسوساز میله 8 تا 10 بار است.

چگونه فشار را در اسپرسو ساز میله Miele تنظیم کنیم؟

می توانید خودتان تنظیم فشار بار دستگاه اسپرسو را انجام دهید، تنظیم فشار در دستگاه اسپرسوساز Miele معمولاً شامل مراحل زیر است:

 • اگر دستگاه روشن بوده است آن را خاموش کنید.
 • کمی صبر کنید تا دستگاه حنک شود.
 • پرتافیلتر را از هدگروپ را تمیز کنید.
 • پوشش بالایی دستگاه را بردارید.
 • پیچ تنظیم فشار پمپ را که معمولاً در نزدیکی خود پمپ قرار دارد.
 • برای چرخاندن پیچ تنظیم از یک پیچ گوشتی استفاده کنید. چرخاندن پیچ در جهت عقربه های ساعت فشار را افزایش می دهد در حالی که چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت فشار را کاهش می دهد.دستگاه را دوباره روشن کنید و اجازه دهید گرم شود. قبل از دم کردن یک شات اسپرسو مطمئن شوید که پورتافیلتر خالی است.
 • با استفاده از گیج فشار، فشار دستگاه را بررسی کنید. فشار ایده آل برای دستگاه اسپرسوساز معمولا بین 8 تا 10 بار است.
 • هنگامی که فشار را تنظیم کردید، مهره را روی هدگروپ قرار دهید و پرتافیلتر را دوباره وصل کنید.
 • برای اطمینان از اینکه همه چیز به درستی کار می کند، دوباره آب را از هدگروپ عبور دهید.

چگونه فشار را در اسپرسو ساز میله Miele تنظیم کنیم؟

توجه داشته باشید که فشار مناسب را انتخاب کنید تا از رقیق شدن قهوه و فشار به دستگاه جلوگیری کنید. تنظیم فشار زیاد برای دستگاه می تواند به آن آسیب بزند.

نحوه استفاده از نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز میله

نازل بخار در دستگاه اسپرسوساز Miele برای کف کردن شیر برای کاپوچینو، لاته و سایر نوشیدنی های قهوه مخصوص استفاده می شود. در ادامه مراحل کلی استفاده از نازل بخار در دستگاه اسپرسوساز Miele آورده شده است:

 1. یک پیچر را با شیر سرد پر کنید. پیچر باید به اندازه ای بزرگ باشد که مپس از کف کردن شیر سرریز نشود.
 2. میله بخار را با باز کردن شیر بخار برای چند ثانیه تمیز کنید.
 3. پیچر را طوری قرار دهید که میله بخار درون شیر و با فاصله 2 تا 3 سانتی متری از سطح شیر قرار گیرد.
 4. فرایند را شروع کنید و به گونه ای پیچر را بگیرید که کمی زاویه داشته باشد و با حرکت آرام دستتان شیر حالت گرداب بگیرد.
 5. با این کار کفی یک دست خواهید داشت.
 6. همانطور که شیر شروع به کف کردن می کند و حجم آن افزایش می یابد، پیچر را به آرامی پایین بیاورید.
 7. به دمای شیر توجه کنید و وقتی شیر به دمای دلخواه رسید بخار را متوقف کنید. دمای ایده آل برای شیر کف شده حدود 65 درجه سانتیگراد است و دمای بیشتر باعث تغییر طعم شیر می شود.
 8. دریچه بخار را ببندید و میله بخار را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا باقی مانده شیر پاک شود.

با اسپرسوساز میله Miele چه چیزهایی میتوان درست کرد؟

با استفاده از دستگاه اسپرسوساز میله می توانید انواع نوشیدنی های قهوه از جمله موارد زیر را تهیه کنید:

نام نوشیدنی ویژگی
Espresso اسپرسو قهوه ای قوی و غلیظ که با فشار دستگاه، آب با پودر قهوه ترکیب و عصاره قهوه را میگیرد.
Americano آمریکانو یک اسپرسوی رقیق شده که با افزودن آب داغ به یک شات اسپرسو درست می شود.
latte لاته نوشیدنی بر پایه قهوه است که با اسپرسو و شیر بخارپز تهیه می شود و اغلب روی آن لایه ای از شیر کف کرده وجود دارد.
Cappuccino کاپوچینو مشابه لاته، اما با نسبت بیشتری از شیر کف کرده و شیر کمتر می باشد.
macchiato ماکیاتو یک اسپرسو که روی آن مقدار کمی شیر کف کرده است و شات های نسبتا کوچکتری دارد.
Mocha موکا نوشیدنی بر پایه قهوه است که با اسپرسو، شیر بخارپز و شکلات درست می شود.

روش درست کردن اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز میله

در اینجا مراحل کلی برای طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز میله آورده شده است:

 • ابتدا مخزن آب مناسب برای دستگاه اسپرسوساز را تا میزان مشخص شده از آب پر کنید.
 • به منظور داغ شدن سریع آب از ریختن آب داغ درون مخزن آب خودداری نمایید.
 • در این مرحله قهوه تان را آماده کنید و درون پرتافیلر بریزید.
 • سعی کنید با تمپر به صورت یکسان پودر قهوه تان را فشرده کنید.
 • دقت کنید که فشار شما نباید به قدری زیاد باشد که برای عبور آب از میان دانه های قهوه مشکل ایجاد کند.
 • سپس دستگاه را روشن نموده و منتظر بمانید قهوه شما از دستگاه اسپرسوساز خارج گردد.
 • قهوه باید به صورت ممتد و نه قطره قطره از دستگاه شما خارج شود.

روش درست کردن اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز میله

در صورتی که اسپرسوساز شما به شیلنگ آب ورودی و خروجی متصل است صبر کنید تا فرآیند تهیه اسپرسو کاملا خودکار انجام شود و پس از تهیه اسپرسو قطعات را تمیز کنید. البته برای تهیه کف شیر نیاز است تا خودتان دست به کار شوید.

طرز تهیه لاته و کاپوچینو با اسپرسوساز میله Miele

برای تهیه لاته یا کاپوچینو با دستگاه اسپرسوساز میله، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به مقدار لازم آب داخل مخزن آب بریزید.
 2. یک پیمانه قهوه آسیاب شده را در پرتا فیلتر بریزید
 3. با استفاده از تمپر، انتهای پیمانه قهوه را داخل پرتا فیلتر فشار دهید تا قهوه فشرده شود.
 4. پرتا فیلتر را در قسمت مخصوص دستگاه اسپرسوساز قرار دهید و آن را به سمت راست بچرخانید تا قفل شود.
 5. یک فنجان یا یک شات زیر دستگاه قرار دهید و دکمه پاور را فشار دهید.
 6. صبر کنید تا چراغ اسپرسو دستگاه روشن شود، سپس دکمه را فشار دهید.
 7. حدود 20 تا 30 ثانیه بعد، عصاره قهوه داخل فنجان می ریزد.
 8. برای تهیه کف شیر، شیر را گرم کرده و در پیچر مخصوص بریزید.
 9. برای استفاده از نازل بخار دستگاه، مخزن آب شما باید پر باشد. فراموش نکنید که آب بیشتری داخل دستگاه بریزید. پیچ را زیر میله نازل بخار قرار دهید. میله بخار باید درست زیر سطح شیر داخل پیچر باشد.
 10. دقت کنید که نازل نزدیک به کنار پیچر باشد تا گردابی در پارچ ایجاد شود.
 11. پیچر را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا هوای بیشتری وارد شیر شود و حباب های بیشتری ایجاد شود.
 12. وقتی شیر کاملا کف کرد بخار دستگاه را خاموش کنید سپس پیچر را از زیر نازل بیرون بیاورید. بهتر است نازل را فورا تمیز کنید تا شیر روی آن خشک نشود.
 13. کف را روی اسپرسوی خود بریزید و لذت ببرید.

طرز تهیه لاته و کاپوچینو با اسپرسوساز میله

 نحوه جوش آوردن شیر با اسپرسوساز میله 

دستگاه اسپرسوساز میله مجهز به یک میله بخار (نازل) است که می توان از آن برای گرم کردن و کف کردن شیر استفاده کرد. برای گرم کردن شیر با استفاده از نازل بخار در دستگاه اسپرسوساز میله، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مخزن آب را پر کنید همانطور که می دانید بخار آب پر فشار باعث جوش آوردن شیر و کف کردن آب می شود.
 • یک پیچر کوچک را با شیر سرد پر کنید. توجه داشته باشدی که پیچر به اندازه ای باشد که پس از جوش آوردن شیر سرریز نکند.
 • نازل بخار را روشن کنید و اجازه دهید قبل از قرار دادن پیچر در زیر آن، حداقل 10-20 ثانیه گرم شود.
 • نوک میله بخار را در داخل پیچر و حدود 1 تا 3 سانتی متر پایین تر از سطح شیر تنظیم کنید.
 • به آرامی پارچ را پایین بیاورید زیرا شیر شروع به گرم شدن و کف کردن می کند.
 • حرارت تا 40 درجه باعث جوش آوردن شیر می شود و حرارت بیشتر باعث کف کردن و حتی تغییر طعم شیر میشود.
 • میله بخار را خاموش کنید و پیچر را از زیر آن خارج کنید.
 • دسته بخار را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید تا باقی مانده شیر پاک شود.

هنگام استفاده از میله بخار برای گرم کردن شیر، مهم است که مراقب باشید، زیرا میله و شیر می توانند بسیار داغ شوند. همیشه از پیچر دماسنج دار استیل استفاده کنید که بتواند دمای بالا را تحمل کند و دست و انگشتان خود را از میله بخار دور نگه دارید تا دچار سوختگی نشوید.

آموزش درست کردن کف شیر با بخار دستگاه اسپرسوساز میله Miele

برای ایجاد كف قهوه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز میله توجه داشته باشید که دکمه  دکمه بخار(steam) را حتما باید فشار دهید تا دستگاه وارد مرحله فوم گیری شود و از آنجایی که بخار آب پر فشار باعث ایجا کف شیر است باید مخزن آب نیز پر باشد. برای تهیه کف هنگام کار با دستگاه اسپرسوساز میله مراحل زیر را دنبال کنید:

 • پارچ شیر را با شیر سرد، تقریباً تا نیمه پر کنید.
 • بهتر است از شیر با چربی 2 تا 3 درصد استفاده کنید.
 • مخزن آب را پر کنید.
 • میله بخار را داخل پارچ شیر قرار دهید و بخار را روشن کنید. مطمئن شوید که نوک میله بخار درست زیر سطح شیر و نزدیگ به دیواره پارچ یا همان پیچر باشد.
 • پارچ شیر را کمی خم کنید. این باعث ایجاد یک حرکت چرخشی در شیر می شود.
 • پس از آنکه شیر حالت کف کردن به خود گرفت کمی پارچ را پایین بیاورید.
 • با شروع کف کردن شیر، حرکت چرخشی را تا زمانی که شیر به دما و بافت مورد نظر برسد ادامه دهید.
 • پس از آماده شدن شیر، نازل بخار را خاموش کنید و آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
 • یک یا دو ضربه به پارچ شیر روی یک سطح صاف بزنید تا حباب های بزرگ از بین برود و فوم به دست آمده یکسان باشد.

آموزش درست کردن کف شیر با بخار دستگاه اسپرسوساز میله

علت کف نکردن شیر در دستگاه اسپرسوساز چیست؟

 1. تمیز نبودن خروجی دستگاه
 2. کم بودن فشار دستگاه
 3. پایین بودن دمای شیر (مناسب‌ترین دما برای فوم گیری شیر بین ۶۰ تا ۷۰ درجه سانتی‌گراد است)
 4. استفاده از شیر پر چرب یا کم چرب
 5. کثیف بودن پیچر یا همان پارچ

علت تشکیل نشدن کف در اسپرسوساز میله

دلیل تشکیل کف در دستگاه اسپرسوساز میله، روغن های موجود در دانه های قهوه است. این روغن‌ها با هوا مخلوط می‌شوند و حباب‌های ریز ایجاد می‌کنند که در نتیجه کف یا کرم روی شات اسپرسو ایجاد می‌شود.

از دلایل مهم کف نکردن اسپرسو

 • درست آسیاب نشدن قهوه
 • قدیمی بودن پودر قهوه
 • درشت بودن دانه های قهوه پودر شده
 • سرد بودن آب
 • سرد بودن پرتافیلتر
 • عدم رسیدن دمای دستگاه به دمای مورد نظر

برای دستیابی به یک فوم یا کف خوب در استفاده از اسپرسوساز میله Miele، رعایت نکات زیر ضروری است:

 • از دانه های قهوه تازه برشته شده برای طعم بهتر استفاده کنید.
 • از مقدار مناسب پودر قهوه در هر شات استفاده کنید. طرجیحا پرتافیلتر را پر کنید.
 • از آب تمیز و فیلتر شده (بدون املاح) برای اسپرسو استفاده کنید.
 • از دما و فشار مناسب برای تهیه اسپرسو استفاده کنید.
 • از نازل بخار برای کف کردن شیر استفاده کنید.
 • حتماً قبل و بعد از هر بار استفاده، نازل بخار را تمیز کنید.
 • دستگاه اسپرسوساز را به طور مرتب تمیز کنید تا از تجمع روغن و باقی مانده قهوه جلوگیری کنید.
 • از یک برس برای تمیز کردن واشر هدگروپ به طور منظم استفاده کنید.
 • اگر دانه های قهوه پودر شده تهیه کردید بهتر است دانه های قهوه را در یک ظرف دربسته به دور از نور مستقیم خورشید و گرما نگهداری کنید.
 • بهتر است دستگاه را به صورت دوره ای سرویس کنید تا از عملکرد مناسب آن مطمئن شوید.

قهوه مناسب برای دستگاه اسپرسوساز میله Miele

بهتر است برای تهیه قهوه از یک مرکز خرید معتبر خرید کنید و یا خودتان قهوه سبز تهیه و آن را برشته کنید تا از کیفیت دانه های قهوه مطمئن شوید. برای آسیاب کردن دانه های قهوه نیز می توانید از آسیاب کن اسپرسوساز میله استفاده کنید. در اینجا چند نکته برای انتخاب دانه های قهوه مناسب برای استفاده با دستگاه اسپرسوساز میله آورده شده است:

 • دانه های قهوه برشته (بوداده) هر چه دانه های قهوه تیره تر باشند برشته تر هستند.
 • از پودر قهوه های آماده نیز می توانید استفاده کنید.
 • دانه‌های باکیفیت استفاده از دانه های قهوه عربیکا، کلمبیا و بریزیلی معمولا مناسب است.

قهوه مناسب برای دستگاه اسپرسوساز میله

 راهنمای هواگیری دستگاه اسپرسوساز میله 

برای اینکه بتوانید از دستگاه اسپرسوساز خود به درستی استفاده نمایید، به هیچ وجه نباید هواگیری اسپرسوساز میله را فراموش کنید. در اینجا مراحل هواگیری اسپرسو ساز آمده است:

 1. مخزن دستگاه را از آب پر کنید.
 2. میزان آب موجود در مخزن را تا حد مشخص شده باشد.
 3. در صورتی که مخزن دستگاه آب کافی نداشته باشد، هوا گیری انجام نمی شود.
 4. اسپرسوساز اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک تفاوت چندانی برای هوا گیری ندارند. شما کافیست، مخزن را از آب پر کنید.
 5. پمپ آب موجود در اسپرسوساز سبب می شود تا آب با فشار لازم به قسمت دم کن دستگاه برسد.
 6. اگر آب در قسمت پمپ خالی شود، آنگاه هوا جای آب را در پمپ می گیرد. بنابراین پمپ قادر به پمپاژ آب به سمت بالا نمی باشد. باید پمپ اسپرسوساز میله را هوا گیری کنید تا دستگاه مانند روز اول به خوبی کار کند.
 7. نحوه هواگیری اسپرسوساز میله آسان است و کافیست مخزن آب دستگاه را پر از آب کنید.
 8. اگر بعد از اینکه هواگیری را انجام دادید، باز هم عمل پمپاژ آب انجام نشد؛ باید مخزن را از پایه جدا کنید و باز دیگر قطعات را سرهم کنید.

نکاتی باید در زمان هواگیری رعایت کنید

 • چنانچه آب کافی درون مخزن وجود نداشته باشد، هواگیری انجام نخواهد شد.
 • آب کافی درون مخزن آب بریزید تا هواگیری کامل شود.
 • از بسته بودن صحیح نازل بخار اسپرسوساز اطمینان حاصل کنید.

روش تمیز کردن قطعات اسپرسوساز میله Miele

تمیز کردن دستگاه اسپرسو میله برای اطمینان از عملکرد موثر دستگاه و تولید قهوه با کیفیت در کار با اسپرسوساز میله بسیار ضروری است. در اینجا یک راهنمای کلی برای تمیز کردن قسمت های مختلف دستگاه آورده شده است:

 • با یک پارچه کمی نمناک و مایع ظرفشویی، اقدم به تمیز کردن بدنه نمایید.
 • برای سایر قسمت های اسپرسوساز که قابلیت جدا شدن را دارند؛ نیز می توانید با جدا کردن هر یک و شستن آن ها با دست و با مایع ظرفشویی، جرم های موجود در آن ها را از بین ببرید.
 • همچنین می توانید کمی سرکه را درون اسپری بریزد و با اسپری کردن سرکه روی بدنه اسپرسوساز و با کمک یک پارچه نمناک نخی؛ اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • استفاده از آب لیمو برای تمیز کردن اسپرسوساز نیز از دیگر راه هایی است که برای جرم زدایی و رسوب زدایی از اسپرسوساز استفاده می شود.
 • برای اینکار کافیست، آب لیمو را روی بدنه اسپرسوساز اسپری کرده و سپس با پارچه آن را تمیز کنید.

روش تمیز کردن قطعات اسپرسوساز میله

برای تمیز کردن سایر اجزای اسپرسوساز می توانید روزانه پس از هربار استفاده تمیز کنید.

 • برای تمیز کردن روزانه کافیست، سبد قهوه و دیگر اجزای جدا شدنی را از دستگاه خارج کرده و با شستن آن ها، باقی مانده قهوه را پاک کنید.
 • سپس قطعات را خشک کرده و در جای خود قرار دهید.
 • نازل بخار اسپرسوساز به دلیل کف شیر کثیف می شود.
 • برای تمیز کردن نازل بخار اسپرسوساز نیز کافیست از بخار دستگاه استفاده کنید.
 • لکه های قهوه و شیر که روی دستگاه ریخته می شود را سریعا تمیز کنید.

نحوه رسوب زدایی اسپرسو ساز میله با مواد طبیعی

رسوب زدایی اسپرسو ساز میله برای از بین بردن تجمع مواد معدنی و جلوگیری از انسداد، که می تواند بر کیفیت قهوه و عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد، مهم است. در اینجا یک راهنمای کلی برای رسوب زدایی دستگاه شما آورده شده است:

 • توجه به تمیزی وسایل برقی آشپزخانه اولین نکته برای افزایش طول عمر بالای آن ها است. برای داشتن اسپرسو و یا قهوه ای خوش طعم و مزه باید نظافت را جدی بگیرید.
 • برای رسوب زدایی از اسپرسوساز می توانید از مواد شوینده طبیعی استفاده کنید.
 • استفاده از ترکیب آب و جوش شیرین یا آب و سرکه می توانید استفاده کنید.
 • علت اینکه درون مخزن رسوبات و یا آهک های سفیدی دیده می شود، سختی آب است.
 • ابتدا دستگاه را از آب پر کنید سپس کمی سرکه و جوش شیرین بریزید.
 • سپس اسپرسو ساز را روشن نمایید.
 • زمانی که آب درون اسپرسوساز به جوش آمد، اسپرسو ساز را خاموش کنید.
 • سپس اجازه بدهید آب داغ درون مخزن باقی بماند.
 • بعد از حدود نیم ساعت، مخزن را جدا کرده و آب را خالی کنید، سپس با اسفنج اقدام به تمیز کردن مخزن نمایید.
 • در صورتی که رسوب زدایی به خوبی انجام نشد مراحل بالا را تکرار کنید.

علت چشمک زدن چراغ اسپرسوساز میله Miele چیست؟

اگر چراغ های دستگاه اسپرسوساز میله شما در حال چشمک زن است، می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی باشد که باید فوراً برطرف شود. بوی سوختن اغلب به دلیل گرمای بیش از حد یا نقص در سیستم گرمایش دستگاه ایجاد می شود.

 • مسدود شدن فیلتر: کثیفی یا مسدود شدن فیلتر اسپرسوساز باعث روشن شدن چراغ ها می شود تا به شما اطلاع دهد تا مشکل را بررسی و رفع کنید.
 • میزان آب: اگر سطح آب در دستگاه خیلی کم باشد، باعث گرم شدن بیش از حد المنت می شود. پیش از آنکه آسیبی به دستگاه برسد و باعث دود کردن آن شود حتما مخزن آب را بررسی کنید.
 • خرابی ترموستات: خرابی ترموستات می تواند باعث داغ شدن بیش از حد المنت و آسیب شدید به دستگاه شود.
 • مشکلات الکتریکی: سیم کشی یا قطعات الکتریکی معیوب نیز می تواند باعث دود یا دود چشمک زن در دستگاه اسپرسوساز شود.

در هر صورت، اگر متوجه شدید دود یا بوی سوختگی از دستگاه اسپرسوساز خود می آید، فورا آن را خاموش کرده و از پریز برق جدا کنید. برای تعمیر اسپرسوساز میله می توانید با آی پی امداد تماس بگیرید و از خدمات تعمیر در محل نیز بهره مند شوید.

 نکات ایمنی استفاده از اسپرسو ساز میله

در زمان استفاده از اسپرسوساز میله باید نکاتی را رعایت کنید که در اینجا به چند نکته اساسی اشاره می کنیم:

 • قبل از هر چیزی لازم است از آب مناسب برای دستگاه اسپرسوساز استفاده کنید.
 • مخزن آب را به اندازه کافی پر کنید.
 • ترجیحا از آب بدون املاح استفاده کنید تا درون دستگاه رسوب نگیرد.
 • از اسپرسوساز خانگی برای مصارف صنعتی استفاده نکنید.
 • اسپرسوساز را به صورت مستقیم به برق نزنید. بهتر است از محافظ برق استفاده کنید.
 • لازم است دستگاه خود را پس از هر بار استفاده تمیز کنید.
 • از تشکیل جرم و رسوب در اجزای دستگاه جلوگیری کنید.
 • اگر به صورت مداوم از دستگاه اسپرسوساز استفاده می‌کنید، بهتر است حداقل هفته ای یکبار دستگاه را به طور کامل تمیز کنید.
 • از روشن نگهداشتن دستگاه به مدت طولانی خودداری کنید.
 • از حرکت دادن دستگاه در زمان روشن بودن جدا خودداری کنید.
 • بهتر است فشار دستگاه را خودتان تنظیم نکنید و در حالت پیش فرض کارخانه قرار دهید.
 • در صورت خرابی دستگاه حتما از تکنسین حرفه ای برای تعمیر کمک بگیرید.

نکات افزایش طول عمر اسپرسوساز میله Miele

در اینجا چند نکته برای کمک به افزایش عمر مفید اسپرسوساز میله آورده شده است:

 • از قهوه با کیفیت بالا استفاده کنید: از دانه های قهوه با کیفیت بالا استفاده کنید تا میزان روغن و باقیمانده باقی مانده در دستگاه را کاهش دهید. این می تواند به جلوگیری از گرفتگی و حفظ عملکرد صحیح دستگاه کمک کند.
 • استفاده از آب فیلتر شده: استفاده از آب فیلتر شده می تواند به جلوگیری از تجمع مواد معدنی در دستگاه و افزایش طول عمر آن کمک کند.
 • مرتباً تمیز کنید: دستگاه را به طور مرتب طبق دستورالعمل دستورالعمل تمیز کنید تا از گرفتگی، تجمع و سایر مشکلاتی که می‌تواند به دستگاه آسیب برساند، جلوگیری کنید.
 • رسوب زدایی به طور منظم: دستگاه را به طور مرتب طبق دستورالعمل در دفترچه راهنما رسوب زدایی کنید تا تجمع مواد معدنی پاک شود و از آسیب به اجزای داخلی جلوگیری شود.
 • از دستگاه به درستی استفاده کنید: دستورالعمل های موجود در دفترچه راهنمای استفاده اسپرسوساز میله را به دقت دنبال کنید تا مطمئن شوید که از دستگاه به درستی استفاده می کنید.
 • دستگاه را بیش از حد بار نکنید: از بارگذاری بیش از حد قهوه یا آب دستگاه خودداری کنید، زیرا ممکن است به اجزای داخلی آسیب برساند.
 • بعد از هربار استفاده باید تمام قطعات را تمیز کرده و شستشو دهید.
 • در بازه های زمانی مشخص اقدام به تمیز کردن کلی دستگاه خود نمایید.
 • در صورت نیاز به تعمیر اسپرسوساز حتماً از نمایندگی معتبر استفاده کنید.
 • اگر نیاز به تعویض قطعات دستگاه داشتید حتماً باید از قطعات اورجینال و فابریک اسپرسوساز استفاده نمایید.

با پیروی از این نکات، می‌توانید به افزایش طول عمر دستگاه اسپرسوساز میله خود کمک کنید و آن را برای سال‌های آینده بدون نگرانی استفاده کنید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست
اینستاگرام آی پی امداد