021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال سیلوان با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال سیلوان

راهنمای استفاده از یخچال سیلوان
راهنمای استفاده از یخچال سیلوان
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

سیلوان یکی از شرکت های تولید لوازم خانگی ایرانی میباشد که به تولید لوازم خانگی با کیفیت بالایی پرداخته است ممکن است شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک یخچال سیلوان نموده باشید که برای استفاده از آن نیازمند اطلاعات بیشتر هستید به این منظور در ادامه به بررسی راهنمای استفاده از یخچال سیلوان میپردازیم.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه یخچال سیلوان می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی یخچال سیلوان بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال سیلوان

با توجه به هزینه زیادی که شما برای خرید یک یخچال پرداخت میکنید در هنگام مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از یخچال سیلوان متوجه میشوید که اتنخاب مکان مناسب یخچال چقدر در بهبود کارایی یخچال شما و افزودن به عمر مفید آن موثر خواهد بود به همین دلیل در ادامه این مقاله برای انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال سیلوان را برای شما عزیزان آورده ایم:

 • به منظور انتخاب محل مناسب برای قرار دادن یخچال خود این نکته را در نظر داشته باشید که یخچال شما باید در محل استقرار خود ثابت بوده و هیچ گونه حرکتی نداشته باشد.
 • برای دستیابی به این مکان بهتر است اگر سطحی که انتخاب میکنید دارای پستی و بلندی است به وسیله اشیاء کمکی اقدام به صاف کردن آن نمایید.
 • همچنین برای انتخاب مکان مناسب نصب یخچال سیلوان به این نکته نیز توجه داشته باشید که این فضا باید جایی به دور از تابش مستقیم نور خورشید و یا برخورد باد مستقیم کولر باشد تا در دمای تنظیم شده شما برای یخچالتان مشکلی ایجاد نگردد.

نحوه تراز نمودن یخچال سیلوان در راهنمای فارسی

یکی از نکات مهم در نحوه نگه داری و به منظور سالم ماندن یخچال ها برای کارکرد بهتر تراز کردن آن به طور صحیح میباشد که برای اطلاع از نحوه درست آن میتوانید از دفترچه راهنمای استفاده از سیلوان استفاده نمایید همچنین به منظور یادگیری این نکات برای شما عزیزان چند نمونه از آنها را در ادامه برای شما آورده ایم:

 • اولین نکته ای که برای نحوه تراز نمودن یخچال سیلوان مورد توجه قرار دهید این موضوع است که درست و یاغلط انجام دادن این کار را میتوانید از روی حرکات درب یخچال خود متوجه شوید.
 • زمانی که شما به کمک پیچ های موجود در قسمت جلویی یخچال خود اقدام به تراز نمودن یخچال مینمایید در یخچال شما پس از باز شدن در همان محلی که رهایش میکنید مانده و دیگر هیچ گونه حرکتی نخواهد داشت در واقع یخچال به سمت بیرون و به سمت یخچال نباید حرکت داشته باشد.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال سیلوان

بعد از انتخاب محل قرار دادن یخچال و تراز کردن آن نوبت به راه اندازی یخچال گرنیه میرسد که در ادامه این قسمت را از روی راهنمای استفاده از یخچال سیلوان برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

 • برای انجام نحوه راه اندازی یخچال سیلوان در ابتدا باید اقدام به بازکردن همه پلاستیک ها و نایلون های آن نمایید همچنین در صورت وجود گرد و خاک بهتر است قبل از قرار دادن این قطعات در محل خود آنها را پاک نمایید.
 • پس از آن اقدام به قرار دادن طبقات یخچال در محل خود نموده و همچنین کشوهای فریزر را نیز در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن درجه دمای یخچال خود را تنظیم نموده و میتوانید یخچال را به برق متصل نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال سیلوان

دکمه های قرار داده شده روی یک دستگاه به منظور اعمال دستورات است به این منظور به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال سیلوان میپردازیم:

 • دکمه روشن و خاموش کردن یخچال سیلوان در قسمت داخلی آن و به صورت یک کلید دو پل قرار دارد که با علامت on/off مشخص شده است.
 • علاوه بر آن با توجه به راهنمای استفده از یخچال سیلوان مشاهده میکنید که یک درجه گردن برای تنظیم دمای یخچال و فریزر درون آن قرار دارد.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال سیلوان در زمستان و تابستان

انتخاب درجه دمای مناسب در یخچال ها به شما این امکان را میدهد که در فصول مختلف از فاسد شدن و یخ زدگی مواد غذایی خود جلوگیری نمایید به این منظور به انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال سیلوان در زمستان و تابستان میپردازیم:

 • بهتر است درجه یخچال سیلوان در فصل تابستان برروی مثبت 4 یاشد همچنین این دما برای فریزر بهتر است منفی 19 باشد.
 • دمای فریزر سیلوان با توجه به توضیحات راهنمای استفاده از یخچال سیلوان بهتر است 3 و برای فریزر منفی 17 باشد.

نحوه تعویض لامپ یخچال سیلوان

لامپ های یخچال سیلوان از نوع لامپ رشته ای بوده و در سقف این یخچال ها قرار دارند به منظور تعویض این لامپ ها میتوانید از مراحل نحوه تعویض لامپ یخچال سیلوان کمک بگیرید:

 • در ابتدا اقدام به قطع برق دستگاه خود نمایید.
 • پس از آن با توجه به راهنمای استفاده از یخچال سیلوان باید لامپ معیوب را از محل خود جدا نموده و با لامپ جدید تعویض نمایید برای اینکار محافظ لامپ را برداشته به کمک دست خود به آرامی لامپ را از محل خود بیرون بکشید و لامپ نو را در آن محل قرار دهید.

نحوه تمیز کردن یخچال سیلوان

یکی دیگر از نکاتی که در دفترچه راهنمای یخچال سیلوان به اهمیت آن اشاره شده است نظافت یخچال میباشد که در صورت انجام صحیح آن میتواند سبب بهبود کارایی و افزایش طول عمر دستگاه ما گردد در ادامه به نحوه تمیز کردن یخچال سیلوان میپردازیم:

 • برای تمیز کردن یخچال خود در ابتدا اقدام به خالی کردن تمام مواد غذایی درون یخچال خود نمایید.
 • پس از آن بهتر است برای تمیز کردن یخچال سیلوانخود آن را از برق بکشید.
 • و برای تمیز کردن طبقات و قفسه های آن میتوانید آنها را از درون یخچال بیرون آورید و پس از شستشو و خشک شدن مجددا در محل خود قرار دهید.
 • برای تمیز کردن فریزر یخچال خود دقت داشته باشید که کشوها را به صورت کامل بیرون آورده و از عدم وجود برفک در آنها اطمینان حاصل نمایید.
 • برای تمیز کردن بدنه یخچال خود میتوانید از یک دستمال مرطوب و مایع پاک کننده سطوح و یا محلول آب ولرم و جوش شیرین استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن قسمت آبسرد کن یخچال خود میتوانید درون آن را چندین مرتبه از آب پر و خالی نمایید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال سیلوان

لوله های مشکی قسمت پشتی یخچال سیلوان در واقع کندانسور این دستگاه هستند که در صورت نشستن گرد و غبار بر روی آنها و تمیز نکردن باعث کاهش سرمای یخچال میشود در ادامه به بررسی نحوه تمیز کردن پشت یخچال سیلوان میپردازیم:

 • برای تمیز کردن این لوله ها در ابتدا یخچال خود را از نزدیک دیوار جدا نمایید تا به قسمت پشتی آن تسلط کامل داشته باشید.
 • پس از آن طبق راهنمای استفاده از یخچال سیلوان باید اقدام به تمیز کردن این لوله ها به کمک یک دستمال نمایید.
 • در مرحله آخر میتوانید به کمک سری نازک جاروبرقی اقدام به جمع آوری باقی مانده ذرات گرد و غبار نمایید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال سیلوان

درین به قسمتی از یخچال گفته میشود که آب ناشی از عمل سرمازدایی یخچال باید از طریق آن از یخچال خارج گردد مکان این قطعه در قسمت انتهایی یخچال و فریزر است که در صورت تمیز نشدن میتواند باعث جمع شدن آب در کشوی یخچال شما گردد به این منظور در ادامه به نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال سیلوان میپردازیم:

 • برای اینکار میتوانید از یک سیخ باریک کمک بگیرید و آن را تا انتها در مخزن درین قرار دهید تا زمانی که این راه به طور کامل برای شما باز گردد.
 • در ادامه یک قیف یر این محل قرار دهید و در این مسیر آب جوش بریزید تا اگر چسبندگی در این مسیر قرار دارد از بین رود.
 • مکان دقیق این قطعه را میتوایند در تصویر راهنمای فارسی استفاده از یخچال سیلوان مشاهده نمایید.

نحوه جابه جایی یخچال سیلوان در هنگام اثاث کشی

جهت آگاهی از نحوه جا به جایی یخچال سیلوان در هنگام اثاث کشی میتوانید این مراحل را مطابق زیر انجام دهید:

 • ابتدا یخچال خود را به طور کامل تخلیه نمایید.
 • سعی کنید قسمت آبسردکن و فریزر یخچال خود را نیز به طور کامل تخلیه نمایید.
 • پس از ان اقدام به بیرون آوردن طبقه ها و کشوی یخچال خود نمایید.
 • بعد از این مرحله یخچال خود را از برق کشیده و منتظر میمانیم که اگر برفک یا یخ زدگی در یخچال وجود دارد آب شود این قسمت در راهنمای استفاده از یخچال سیلوان اهمیت زیادی داشته زیرا در صورت آب نشدن برفک ها نباید اقدام به جا به جایی یخچال سیلوان نمایید.
 • در این مرحله میتوانید به کمک یک پلاستیک حباب دار دور تا دور یخچال خود را بپوشانید تا در هنگام جا به جایی دچار خط و خش نگردد همچنین در صورت در دسترس نداشتن پلاستیک حباب دار میتوانید از یک پارچه استفاده نمایید.
 • در هنگام حمل نیز به این نکته توجه داشته باشید که یخچال نباید از حالت عمودی خارج گردد، همچنین در مکان های باریک مانند راه پله مراقب باشید یخچال شما با دیوار برخورد نکند.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال سیلوان به طور کلی

به منظور استفاده صحیح از یک وسیله مانند یخچال در هنگام خرید این وسیله به شما دفترچه ای نیز برای استفاده درست از آن اهدا میگردد که میتوانید با رعایت موارد ذکر شده درآن به بهبود کارایی دستگاه خود کمک کنید همچنین میتوانید برای استفاده از یخچال سیلوان خود از راهنمای استفاده از یخچال سیلوان که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست