021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال دونار با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال دونار

راهنمای استفاده از یخچال دونار
راهنمای استفاده از یخچال دونار
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ممکن است در هنگام خرید یک یخچال فروشنده به شما برند ایرانی دونار را نیز پیشنهاد دهد، این شرکت چندین سال است که اقدام به تولید لوازم خانگی نموده و همچنین بسیاری از مصرف کنندگان این محصول از آن رضایت دارند اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک یخچال دونار نموده اید در ادامه با راهنمای استفاده از یخچال دونار با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات لازم در خصوص استفاده از آن را دست بیاورید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که به دفترچه راهنمای یخچال دونار دسترسی ندارید می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از یخچال دونار بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال دونار

با توجه به هزینه زیادی که شما برای خرید یک یخچال پرداخت میکنید در هنگام مطالعه دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار متوجه میشوید که اتنخاب مکان مناسب یخچال چقدر در بهبود کارایی یخچال شما موثر خواهد بود به این منظور در ادامه این مقاله برای انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال دونار همراه ما باشید:

 • به منظور انتخاب محل مناسب برای قرار دادن یخچال خود این نکته را در نظر داشته باشید که یخچال شما باید در محل استقرار خود ثابت بوده و هیچ گونه حرکتی نداشته باشد.
 • برای دستیابی به این مکان بهتر است اگر سطحی که انتخاب میکنید دارای پستی و بلندی است به وسیله اشیاء کمکی اقدام به صاف کردن آن نمایید.
 • همچنین برای انتخاب مکان مناسب نصب یخچال دونار به این نکته نیز توجه داشته باشید که این فضا باید جایی به دور از تابش مستقیم نور خورشید و یا برخورد باد مستقیم کولر باشد.

نحوه تراز نمودن یخچال دونار در راهنمای استفاده از آن

تراز نمودن یخچال یکی از اقدامات اساسی در جهت بهبود کارکرد یخچال در راهنمای استفاده از یخچال دونار میباشد، گاها مشاهده میشود در صورت تراز نبودن یخچال صداهایی از آن شنیده میشود و یا در هنگام باز کردن ما در یخچال احساس لرزش میکنیم بدین منظور برای نحوه تراز نمودن یخچال دونار در راهنمای استفاده از آن میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تراز نمودن یخچال در انواع مدل های یخچال دونار با استفاده از ابزار مختلفی انجام میگردد.
 • به این منظور و برای بالا بردن قسمت جلویی یخچال باید این پیچ را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • در صورت وجود نداشتن پیچ های تنظیم باید از پایه های یخچال دونار استفاده نمایید که به این منظور این پایه ها در قسمت های جلویی و عقبی زیر یخچال قرار میگیرند و به وسیله اهرمی که دارند تنظیم میشوند.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال دونار

پس از نصب کردن یخچال در محل مناسب خود نوبت به راه اندازی و نصب آن میرسد که برای یادگیری نحوه راه اندازی و نصب یخچال دونار میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • پس از قرار دادن یخچال در محل مناسب خود و تراز نمودن آن باید برای راه اندازی آن تمامی پلاستیک ها و نایلون های آن را جدا نمایید.
 • پس از آن باید اقدام به قرار دادن طبقه های وسط و درب یخچال در محل خودشان نمایید.
 • پس از آن اقدام به قرار دادن کشوهای فریزر در داخل آن نمایید دقت داشته باشید شیارهای روی دیواره یخچال را به منظور قرار گیری طبقه بر روی آن را میتوانید در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار مشاهده نمایید.
 • در این مرحله یخچال شما برای راه اندازی و اتصال به برق آماده است بعد از اتصال به برق یخچال خود باید دمای آن را نیز تنظیم نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال دونار

با توجه به پیشرفت بیشتر و تغییرات در طراحی یخچال دونار تعدادی دکمه و کلید بر روی این یخچال ها قرار داده شده است که به منظور آشنایی بیشتر شما با این دکمه ها و نحوه کارکرد آنها به معرفی دکمه ها و کلیدهای موجود روی یخچال دونار پرداخته ایم:

 • اولین دکمه ای که در یخچال دونار مشاهده میکنید دکمه express freeze میباشد که برای تسریع در انجماد از آن استفاده میشود.
 • پس از آن شاهد قرار گیری دکمه lock خواهید بود که به منظور فعال کردن قفل کودک قرار داده شده است.
 • دکمه بعدی دکمه temp به معنای تغییر دمای یخچال و فریزر است.دکمه بعدی filter است که رای ریست شدن فیلتر آب یخچال باید اقدام به فشردن آن نمایید.
 • دکمه بعدی در یخچال های ساید بای ساید دونار دکمه water/ice میباشد.
 • میتوانید برای اطلاع از مکان دقیق هر یک از این دکمه ها از تصویر آنها در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار کمک بگیرید.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال دونار در زمستان و تابستان

به منظور استفاده درست از قابلیت های یخچال دونار بهتر است نسبت به تنظیم دمای درست آن در فصل تابستان و زمستان اقدام نمایید در ادامه به انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال دونار در زمستان و تابستان میپردازیم:

 • میتوانید در فصل تابستان بهتر است این دما را مطابق با راهنمای استفاده از یخچال دونار بر روی 4+ قرار دهید.
 • در فصل تابستان دمای فریزر را روی منفی 18 قرار داده و در فصل زمستان دمای فریزر را بر روی منفی 19 قرار دهید.
 • در فصل زمستان بهتر است دمای یخچال خود را روی 5+ قرار دهید.

طریقه استفاده از صفحه نمایش یا دیسپلی در یخچال ساید بای ساید دونار

صفحه نمایش در این یخچال به منظور مشاهده تغییرات و دستورالعمل هایی است که شما به یخچال خود میدهید به این منظور طریقه استفاده از صفحه نمایش در یخچال ساید بای ساید دونار را برای شما آورده ایم:

 • اولین مورد استفاده از صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید دونار که در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار نیز به آن اشاره شده است نمایش ارور یا خطاهای ایجاد شده برای دستگاه است.
 • در مرحله بعدی در صورت لمسی بودن این صفحه در یخچال شما میتوانید تمامی دستوراتی که در قسمت معرفی کلیدها برای شما توضیح دادیم را با استفاده از این صفحه انجام دهید.

نحوه تعویض لامپ یخچال دونار

لامپ یخچال دونار به صورت ال ای دی و در قسمت سقف این یخچال قرار دارند که گاها مشاهده میگردد در صورت استفاده زیاد و یا باز و بسته کردن درب یخچال دچار نیم سوز شدن و یا سوختگی میگردند در ادامه برای شما به نحوه تعویض لامپ یخچال دونار میپردازیم:

 • برای انجام اینکار در ابتدا بهتر است برای چند دقیقه برق دستگاه خود را قطع نمایید.
 • پس از آن باید اقدام به خالی کردن مسیر دست خود نمایید تا با برخورد به آنها این اجسام سقوط نکنند.
 • پس از آن بر روی لامپ ها معمولا یک محفظه برای حفاظت قرار دارد که میتوانید با فشار آرام دست آن را بیرون بیاورید این محل را میتوانید در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار مشاهده نمایید.
 • در مرحله بعدی میتوانید با توجه به شکل لامپ که به صورت لوله ای یا صفحه ای است به کمک یک وسیله مانند پیچ گوشتی اقدام به بیرون آوردن آن نمایید.

نحوه ریست فیلتر آب یخچال دونار

گاهی ممکن است زمانی که اقدام به گرفتن یک لیوان آب از آبسرد کن یخچال دونار خود میکنید متوجه کدر و ناصاف بودن آب شوید این مشکل معمولا به دنبال انباشته شدن ذرات آب در محل فیلتر آن اتفاق میافتد که در صورت مواجه با این مشکل میتوانید با ریست کردن فیلتر آب یخچال تا حد زیادی این مشکل را برطرف نمایید در ادامه به نحوه ریست فیلتر آب یخچال دونار میپردازیم:

 • خوشبختانه برای انجام اینکار به راحتی میتوانید فیلتر آب یخچال خود را بدون نیاز به تعمیرکار ریست نمایید تنها کافی است از مراحل دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار کمک بگیرید به این منظور باید ابتدا دکمه water را در یخچال خود فشرده و پس از آن دکمه filter را فشار دهید.
 • پس از آن اقدام به نگه داشتن دکمه reset به مدت 5 ثانیه نمایید.

نحوه تمیز کردن یخچال دونار

تمیز کردن یخچال دونار نیز مانند انواع برند های دیگر در بازدهی و کیفیت کارکرد آن نقش اساسی را بر عهده دارد به این منظور برای تمیز کردن یخچال دونار میتوانید مطابق با مراحلی که در ادامه برای شما خواهیم گفت پیش روید:

 • برای تمیز کردن اصولی یخچال دونار خود بهتر است آن را از برق کشیده و اقدام به بیرون آوردن تمام مواد غذایی داخل آن نمایید.
 • پس از آن باید به کمک یک دستمال و یک ماده پاک کننده اقدام به تمیز کردن طبقات یخچال خود نمایید.
 • میتوانید برای تمیز کردن طبقات درون درب یخچال خود آنها را بیرون آورده و شستشو دهید به منظور اینکار بهتر است از دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار استفاده نمایید.
 • پس از آن برای تمیز کردن بدنه یخچال خود اقدام نموده و آن را به کمک یک دستمال و ماده شوینده مثل پاک کننده سطوح و یا آب گرم به همراه جوش شیرین تمیز نمایید. البته اگر بدنه یخچال شما از جنس استیل است باید برای تمیز کردن آن از دستمال و پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • پس از آن برای تمیز کردن فریزر خود میتوانید در صورت مشاهده برفک به کمک یک سشوار برفک ها را از بین ببرید. همچنین با گذشت زمان این برفک ها به صورت طبیعی نیز آب میگردند.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال دونار

در قسمت پشتی همه یخچال ها از هر برند و مارکی که باشند قطعه ای به نام کندانسور به صورت لوله های باریک و مشکی رنگی قرار دارد که وظیفه این لوله ها تنظیم و تامین برودت یخچال شما میباشد اما با توجه به محل قرار گیری این لوله ها ممکن است شما از تمیز کردن آنها غافل شده و با مشکل کاهش سرمای یخچال خود مواجه شوید به این منظور در ادامه به نحوه تمیز کردن پشت یخچال یا کندانسور یخچال دونار میپردازیم:

 • برای از بین بردن گرد و خاک لوله های شبکه ای پشت دستگاه که میتوانید مکان دقیق آن را در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار ببینید باید یخچال را کمی جلو کشیده و پس از آن به کمک یک دستمال اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • پس از آن میتوانید به کمک سری باریک جاروبرقی اقدام به جمع آوری ذرات باقی مانده گرد و خاک در اطراف این لوله ها نمایید.
 • بهتر است پس از انجام این مرحله مجدد روی این لوله ها را با دستمال پاک نمایید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال دونار

همانطور که میدانید در فضای داخلی یخچال ها هوای سرد جریان دارد که رظوبت ناشی از این هوا باید از محیط یخچال به صورت آب خارج گردد در واقع این عمل یخچال دیفراست کردن به معنای سرمازدایی نام دارد که آب حاصل از این کار نیز از منافذی که در قسمت انتهایی یخچال و فریزر قرار دارد خارج میشود در واقع این محل درین یا ناودان یخچال نام دارد که در صورت تمیز نشدن شاهد پر شدن آب درون کشوهای یخچال هستیم ، برای جلوگیری از بروز این مشکل در ادامه به نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال دونار میپردازیم:

 • بهتر است از یک جسم باریک و بلند مانند سیخ برای باز کردن این مسیر استفاده نمایید و تا انتها این مسیر را به خوبی باز کنید.
 • پس از انجام اینکار به کمک یک قیف مقداری آب جوش در این مسیر بریزید تا بقایای مواد چسبیده به این لوله را تمیز نماید.
 • علت برفک دیواره پشتی یخچال و جمع شدن آب در کشوی یخچال در راهنمای استفاده از یخچال دونار گرفتگی در درین میباشد.

نحوه جابه جایی یخچال دونار در هنگام اثاث کشی

با توجه به حساس بودن یخچال ها ممکن است در صورت حمل نادرست آنها سبب بروز آسیب به آنها گردید به این منظور در ادامه به شما نحوه جا به جایی یخچال دونار در هنگام اثاث کشی را توضیح خواهیم داد:

 • بهتر است در ابتدا اقدام به بیرون آوردن مواد غذایی از یخچال و فریزر خود به طور کامل نمایید.
 • در مرحله بعدی باید یخچال خود را از برق بکشید و در صورت وجود برفک برای از بین بردن آن اقدام نمایید.
 • اگر یخچال شما به شیر آب برای قسمت آبسرد کن متصل است این اتصال را باز کرده و در صورت مجهز نبودن به شیر ورودی منبع آب آبسردکن خود را خالی نمایید.
 • در مرحله بعدی باید به منظور باز نشدن ناگهانی در بیخچال دور آن را به کمک یک طناب ببندید.
 • برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی یخچال خود بهتر است دور آن را با یک پتو بپوشانید.
 • همانطور که در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال دونار هم تذکر داده شده است از خم کردن و افقی کردن یخچال خود خودداری نمایید.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال دونار به طور کلی

برای کارکرد بهتر و رضایت داشتن از وسایل برقی خود بهتر است برای انجام هر اقدامی با این وسایل از دفترچه راهنمای آن استفاده نمایید همچنین میتوانید برای استفاده صحیح از یخچال دونار خود از راهنمای استفاده از یخچال دونار که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های یخچال دونار بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر یخچال دونار چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت یخچال دونار را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت یخچال دونار خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از یخچال دونار با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای یخچال دونار به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از یخچال دونار توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست