021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال بهی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال بهی

راهنمای استفاده از یخچال بهی
راهنمای استفاده از یخچال بهی
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

بهی یک شرکت ایتالیایی در زمیه تولید و ساخت و لوازم خانگی میباشد که یکی از محصولات پر طرفدار آن نیز یخچال میباشد، ممکن است شما به تازگی و یا برای جهیزیه خود اقدام به خرید یک دستگاه یخچال بهی نموده باشید که باید برای راه اندازی و شروع کارکرد آن مواردی را آموزش ببینید، اگر شما نیز علاقه مند به دانستن چگونگی استفاده از یخچال بهی هستید در ادامه با ما در  راهنمای فارسی استفاده از یخچال بهی همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه قادر به مطالعه دفترچه راهنمای یخچال بهی نیستید می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله به مطالعه راهنمای استفاده از یخچال بهی بپردازید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال بهی

هنگامی که دفترچه راهنمای استفاده از یخچال بهی را باز میکنید مشاهده میکنید که اولین نکته ای که به توضیح در مورد آن پرداخته شده است این موضوع میباشد زیرا مکان درست قرار گیری یخچال برای شما تعیین میکند که کارکرد یخچال شما و کارایی آن به چه صورت باشد در ادامه شما را برای انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال بهی  راهنمای میکنیم:

 • اولین نکته ای که باید در انتخاب محل یخچال خود مورد بررسی قرار دهید سطح مکانی است که قرار است یخچال شما بر روی آن قرار بگیرد به دلیل حساس بودن کارکرد یخچال بهتر است سطح زیری یخچال بهی شما کاملا صاف و یکدست باشد.
 • در قرار دادن یخچال به این نکته توجه داشته باشید که از تابش مستقیم نور خورشید به دور باشد و همچنین در معرض باد مستقیم نیز قرار نگرفته باشد.
 • مکان اتنخابی برای قرار دادن یخچال بهی خود را به گونه ای انتخاب نمایید که بر روی آن کابینت و یا جسمی قرار نداشته باشد تا از وارد شدن ضربه ناگهانی به یخچال خود جلوگیری نمایید.
 • یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب محل قرار گیری یخچال بهی فاصله آن از دیوار و سایر اجسام اطرافش میباشد که بهتر است این فاصله در حدود 25 سانتی متر باشد.

نحوه تراز نمودن یخچال بهی در راهنمای فارسی

تراز نمودن یخچال یکی از اقدامات اساسی در جهت بهبود کارکرد یخچال در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بهی میباشد، گاها مشاهده میشود در صورت تراز نبودن یخچال صداهایی از آن شنیده میشود و یا در هنگام باز کردن ما در یخچال احساس لرزش میکنیم بدین منظور برای نحوه تراز نمودن یخچال بهی در راهنمای فارسی میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • تراز نمودن یخچال در انواع مدل های یخچال بهی با استفاده از ابزار مختلفی انجام میگردد.
 • در انواع مدل های دوقلو یخچال بهی برای تنظیم و تراز شدن این دستگاه از پیچ تنظیم که در جلوی یخچال قرار دارد استفاده میشود.
 • به این منظور و برای بالا بردن قسمت جلویی یخچال باید این پیچ را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و تا جایی این کار را ادامه دهیم تا در صورت باز کردن درب یخچال، درب حرکت نکرده و ثابت بایستد.
 • در صورت وجود نداشتن پیچ های تنظیم باید از پایه های یخچال بهی استفاده نمایید که به این منظور این پایه ها در قسمت های جلویی و عقبی زیر یخچال قرار میگیرند و به وسیله اهرمی که دارند تنظیم میشوند.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال بهی

برای راه اندازی یخچال بهی پس از استقرار آن در محل مشخص شده و تراز کردن آن میتوانید به توضیحات ارائه شده در قسمت نحوه راه اندازی و نصب یخچال بهی بپردازید:

 • برای راه اندازی یخچال خود ابتدا باید تمام نایلون ها و پلاستیک ها قسمت های مختلف یخچال خود را جدا نمایید.
 • پس از آن اقدام به قرار دادن طبقه ها و کشوهای یخچال نمایید.
 • اگر یخچال بهی شما مجهز به آبسردکن میباشد باید قطعات مربوط به آبسردکن را نیز در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن برای تامین آب آبسردکن یخچال در صورت نیاز به شیر آب وروی آن را به یخچال متصل کرده .
 • بعد از انجام مراحل فوق در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بهی شما میتوانید اقدام به اتصال یخچال به برق و تنظیم دمای یخچال نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال بهی

در قسمت معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال بهی در راهنمای فارسی آن این قسمت به صورت زیر برای مصرف کنندگان معرفی شده است:

 • برای روشن و خاموش کردن یخچال بهی در انواع مدل های آن میتوانید از دکمه های on/off  در قسمت بالایی این یخچال استفاده نمایید.
 • همچنین برای بالا و پایین بردن درجه دمای یخچال و فریزر بهی شما میتوانید از قسمت دکمه گردان آن که در قسمت داخلی و سقف آن قرار دارد استفاده نمایید.
 • در مدل های آبسردکن دار یخچال بهی در قسمت بالای آن کلمه water به معنای آب نوشته شده است.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال بهی در زمستان و تابستان

به منظور استفاده از قسمت تنظیم درجه در یخچال بهی شما میتوانید از راهنمای فارسی استفاده از یخچال بهی استفاده نمایید، تنظیم درجه مناسب دما در فصل زمستان و تابستان به ما این امکان را میدهد که از فاسد شدن و یخ زدن مواد غذای جلوگیری نمایید در ادامه انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال بهی در زمستان و تابستان را برای شما توضیح خواهیم داد:

 • با توجه به گرم بودن هوا در فصل تابستان و گردش هوا درون یخچال به دنبال باز و بسته کردن زیاد درب آن بهتر است درجه یخچال بهی را روی 4 قرار دهید.
 • دمای فریز را نیز بهتر است در فصل تابستان بر روی منفی 20 قرار دهید.
 • در فصل زمستان باید دمای یخچال بهی را بر روی 2 قرار دهید.
 • همچنین دمای فریزر بر روی منفی 15 تنظیم شود.

نحوه تعویض لامپ یخچال بهی

لامپ های موجود در یخچال بهی در قسمت سقف آن قرار دارند و برای تعویض لامپ میتوانید به قسمت نحوه تعویض لامپ یخچال بهی در ادامه بپردازید:

 • لامپ های یخچال بهی بر روی قسمت سقف این یخچال ها قرار دارند و برای باز کردن آن باید محفظه رویی آن را بردارید.
 • پس از آن لامپ ها را از محل خود بیرون آورده و لامپ جدید را در محل آن قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که در طول مدت زمان تعویض لامپ یخچال بهی برق دستگاه را قطع نمایید تا از برق گرفتگی جلوگیری نمایید.

نحوه تمیز کردن یخچال بهی

به منظور افزایش کارایی و بهبود کیفیت یخچال بهی باید اقدام به تمیز کردن آن به صورت دوره ای نمایید به این منظور میتوانید از نحوه تمیز کردن یخچال بهی در راهنمای فارسی استفاده نمایید:

 • به منظور تمیز کردن یخچال بهی ابتدا باید آن را از برق کشیده و اقدام به خارج کردن مواد غذایی درون آن به صورت کامل نمایید.
 • پس از آن میتوانید برای تمیز کردن طبقات دورن یخچال آنها را بیرون آورده و پس از شستشو و خشک کردن در جای خود قرار دهید.
 • برای تمیز کردن بدنه یخچال میتوانید از یک دستمال خیس و مایع پاک کننده سطوح استفاده کنید، همچنین میتوانید از محلول آب ولرم و جوش شیرین استفاده نمایید.
 • برای تمیز کردن قسمت آبسرد کن یخچال میتوانید آن را چندین مرتبه از آب پر و خالی نمایید.
 • به منظور تمیز کردن فریزر نیز باید کشوهای آن را بیرون آورده در صورت برفک داشتن اقدام به پاک کردن برفک های آن نمایید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال بهی

حتما در قسمت پشتی یخچال خود لوله های مشکی رنگی را مشاهده کرده اید که این لوله ها کندانسور یخچال میباشد، گاهی مشاهده میشود که در صورت تمیز نکردن و ایجاد گرد و خاک در قسمت های پشتی یخچال و این لوله ها نمیتوانند به درستی عمل برودت را در یخچال ایجاد نمایند و برودت یخچال شما کاهش پیدا میکنند برای نحوه تمیز کردن پشت یخچال بهی  میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • برای از بین بردن گرد و خاک لوله های شبکه ای پشت دستگاه باید یخچال را کمی جلو کشیده و پس از آن به کمک یک دستمال اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • پس از آن میتوانید به کمک سری باریک جاروبرقی اقدام به جمع آوری ذرات باقی مانده گرد و خاک در اطراف این لوله ها نمایید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال بهی

در قسمت داخلی و پشتی همه یخچال ها محفظه ای وجود دارد که برای تخلیه آب از ناشی از عمل دیفراست قرار داده شده است عمل دیفراست به یخ زدایی در یخچال ها گفته میشود که در اثر آن باید محلی برای تخلی این آب وجود داشته باشد ، این محفظه درین یا ناودان نام دارد که گاهی به سبب تمیز نکردن دچار گرفتگی میشود عوارض این گرفتگی را گاهی به صورت تجمع آب در کشوهای یخچال مشاهده میکنیم توجه داشته باشید در صورت دو قلو بودن یخچال شما، یخچال شما دارای دو درین میباشد، به منظور تمیز کردن قسمت فاضلاب یخچال و رفع گرفتگی یخچال بهی میتوانید مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

 • برای تمیز کردن این قسمت میتوانید از یک جسم میله مانند که قابلیت انعطاف نیز دارد مثل یک میله بافتنی استفاده نمایید و آن را دورن این محفظه قرار دهید تا در صورت گرفتگی سبب باز شدن آن گردد.
 • پس از آن میتوانید یک قیف در سر درین یخچال بهی قرار داده و مقداری آب جوش برای برطرف کردن چسبندگی و ذرات چسبیده به این قطعه بریزید تا مسیر آن برای آب های ناشی از دیفراست باز گردد.

نحوه جابه جایی یخچال بهی در هنگام اثاث کشی

برای جابه جایی یخچال بهی در هنگام اثاث کشی باید موارد زیر را به دقت انجام دهید تا از وارد شدن آسیب به یخچال خود جلوگیری نمایید:

 • ابتدا تمام طبقات و کشوهای یخچال خود را از مواد غذایی خالی نمایید.
 • اگر یخچال بهی شما مجهز به آبسردکن میباشد باید آب آن قسمت را نیز تخلیه نمایید.
 • به منظور جلوگیری از سقوط طبقات یخچال میتوانید آنها را بیرون بیاورید و یا اگر طبقات یخچال خود را خارج نمیکنید باید اطراف یخچال را به وسیله یک طناب سفت ببندید.
 • همچنین در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بهی برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی آن استفاده از پلاستیک حباب دار و یا پارچه بر روی یخچال را پیشنهاد میکنیم.
 • در هنگام حمل یخچال به این نکته توجه داشته باشید که زاویه آن به صورت 30 درجه باشد و از افقی کردن کامل آن خودداری نمایید تا از جا به جا شدن گاز یخچال نیز جلوگیری گردد.

راه های افزایش عمر مفید یخچال بهی

با توجه به هزینه های زیاد خرید و یا تعمیر یک یخچال بهی بهتر است در هنگام خرید و برای راه اندازی آن تمام موارد را از روی دفترچه راهنمای فارسی یخچال بهی رعایت نمایید تا بتوانید سبب افزایش کارایی یخچال خود شوید در ادامه برای شما مواردی را ذکر میکنیم:

 • یکی از راه های افزایش عمر مفید یخچال بهی را میتوان رعایت الگوی مناسب استفاده دانست.
 • همچنین به قسمت پشتی دستگاه خود دقت لازم را داشته باشید تا در صورت کارکرد نادرست و ایجاد سروصدا در آن در اسرع وقت برای تعمیر آن اقدام نمایید.
 • به نظافت دستگاه خود حداکثر توجه را داشته باشید تا در صورت ایجاد گرد و خاک سبب روز ایراداتی در آن نگردد.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال بهی به طور کلی

دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بهی به منظور استفاده مصرف کنندگان از توان حداکثری این دستگاه و رضایت آنها در اختیار شما قرار گرفته است تا از ابتدای زمان استفاده از آن تا مراحل نظافت را در آن مطالعه نموده و بتوانبد به بهترین نحوه از آن استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های یخچال بهی بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر یخچال بهی چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت یخچال بهی را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت یخچال بهی خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از یخچال بهی با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای یخچال بهی به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از یخچال بهی توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست