021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال بلومبرگ با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال بلومبرگ

راهنمای استفاده از یخچال بلومبرگ
راهنمای استفاده از یخچال بلومبرگ
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از شرکت های تولید کننده یخچال که به دلیل تولید محصولات با سازگاری برای محیط زیست طرفداران بسیار زیادی در سرتاسر جهان پیدا کرده است برند بلومبرگ است که توانسته است درصد بالایی از رضایت را در بین مصرف کنندگانش به دست آورد، اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک یخچال بلومبرگ نموده اید و برای استفاده از آن نیاز به راهنمایی بیشتر دارید با ما در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به هر دلیل قادر به استفاده از دفترچه راهنمای یخچال بلومبرگ نیستید می توانید با همراهی تعمیرکار لوازم خانگی آی پی امداد از راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال بلومبرگ

 دفترچه راهنمای استفاده از یخچال بلومبرگ با موضوع انتخاب محل مناسب برای یخچال آغاز میگردد، به این دلیل میتوانیم متوجه اهمیت این موضوع شویم یکی از اصلی ترین مراحل رعایت کردن الگوی مناسب استفاده از یخچال ها انتخاب محل مناسب برای آنهاست به منظور بهبود کارایی و افزایش طول عمر دستگاهتان بهتر است برای انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال بلومبرگ مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • در صورت نداشتن فضای درون کابینتی برای یخچال های خود بهتر است یک سطح صاف و بدون پستی بلندی را برای یخچال خود در نظر بگیرید.
 • به این نکته دقت کافی را داشته باشید که یخچال شما به دلیل داشتن مایع گاز یخچال بهتر است در فضایی دور از سایر وسایل گرما زا و قابل استعال مانند گاز سماور و … قرار داشته باشد. همچنین این گرما در فاصله نزدیک میتواند برای رنگ یخچال شما نیز مضر باشد.
 • سعی کنید یخچال را در فاصله 20 سانتی از دیوار قرار دهید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که یخچال شما باید در فضایی به دور از تابش مستقیم آفتاب قرار داشته باشد.

نحوه تراز نمودن یخچال بلومبرگ در راهنمای فارسی

یکی دیگر از مواردی که در صورت درست انجام دادن آن میتوانید عمر مفید یخچال خود را زیاد کنید تراز نمودن یخچال بلومبرگ است که بهتر است برای اینکار از راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ استفاده کنید،این کار به منظور جلوگیری از مشکلات تراز نبودن یخچال ها انجام میشود برای انجام نحوه تراز نمودن یخچال بلومبرگ درراهنمای فارسی آن میتوانید مطابق مراحل زیر پیش روید:

 • در قسمت جلویی یخچال بخشی به همراه پیج به بدنه یخچال متصل شده است که برای تراز کردن باید آنها را باز نمایید.
 • بهتر است یک نفر به صورت ایستاده در برابر یخچال قرار یگیرد تا در صورت کج بودن یخچال به شما اطلاع دهد. زیرا کج و تراز نبودن یخچال موجب کارکرد نادرست آن میشود.
 • پس از آن با تغییر وضعیت پایه ها به اندازه های مشخص اقدام به تراز نمودن پایه های یخچال نمایید.
 • اگر برای تراز کردن نیاز داشتید قسمت جلویی یخچال را کمی بالاتر بیاورید میتوانید پایه ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • ممکن است سطحی که قرار است شما یخچال را بر روی آن مستقر کنید دچار پستی بلندی بوده و صاف نباشد در اینصورت میتوانید به کمک اجسام کمکی سطح زیر یخچال خود را صاف نمایید.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال بلومبرگ

بعد از انتخاب محل قرار دادن یخچال و تراز کردن آن نوبت به راه اندازی یخچال گرنیه میرسد که در ادامه این قسمت را از روی راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد:

 • برای انجام نحوه راه اندازی یخچال بلومبرگ در ابتدا باید اقدام به بازکردن همه پلاستیک ها و نایلون های آن نمایید همچنین در صورت وجود گرد و خاک بهتر است قبل از قرار دادن این قطعات در محل خود آنها را پاک نمایید.
 • پس از آن اقدام به قرار دادن طبقات یخچال در محل خود نموده و همچنین کشوهای فریزر را نیز در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن درجه دمای یخچال خود را تنظیم نموده و میتوانید یخچال را به برق متصل نمایید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال بلومبرگ

برای استفاده صحیح از تمام قابلیت های یخچال خود شما باید دکمه ها و کلیدهای آن را به خوبی بشناسید به این منظور در ادامه برای شما به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال بلومبرگ میپردازیم:

 • دکمه های یخچال بلومبرگ به صورت دو ستون که در وسط آنها صفحه نمایش قرار دارد چیده شده اند که در ستون سمت چپ و بالا شما شاهد وجو دکمه fast freeze هستید این دکمه در زمان هایی که شما نیاز دارید مواد غذایی را به سرعت فریز نمایید استفاده میشود.
 • در قسمت پایین این دکمه شما دکمه ECO را دارید که به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی میتوانید آن را فعال نمایید.
 • دکمه بعدی در ستون سمت چپ دکمه FRIDGE TEMP است که به منظور تنظیم دمای یخچال میتوان از آن استفاده کرد.
 • در ستون سمت راست در قسمت بالا دکمه ERROR STATUS وجود دارد که در صورت مشاهده ارور های یخچال از این قسمت به رفع آن اقدام میکنید.
 • دکمه بعدی دکمه RESET میباشد به منظور از سر گیری فعالیت یخچال.
 • و در اخر نیز دکمه ICE/WATER را بر روی درب یخچال بلومبرگ خود مشاهده میکنید.
 • برای جاگیری دقیق هرکدام از دکمه ها نیز میتوانید به تصویر آنها در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ مراجعه نمایید.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال بلومبرگ در زمستان و تابستان

اهمیت انتخاب درجه دمای مناسب نیز در دفترچه راهنمای فارسی یخچال بلومبرگ به دفعات تکرار شده است زیرا با انتخاب دمای نامناسب شما موجبات خراب و فاسد شدن مواد غذایی خود را فراهم میکنید.در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • برای انتخاب درجه دما مناسب برای یخچال بلومبرگ در فصل های مختلف میتواند درجه این یخچال را در فصل تابستان بر روی 4 قرار داده و دمای فریزر آن را روی منفی 18 قرار دهید.
 • در فصل زمستان درجه یخچال را بروی 2 قرار داده و همچنین دمای فریزر را بر روی منفی 15 قرار دهید.

طریقه استفاده از صفحه نمایش یا دیسپلی در یخچال ساید بای ساید بلومبرگ

همانطور که در قسمت معرفی دکمه های یخچال بلومبرگ توضیح دادیم صفحه نمایش و یا دیسپلی یخچال بلومبرگ د وسط دکمه های آن قرار دارد و طریقه استفاده از صفحه نمایش یخچال ساید بای ساید بلومبرگ را برای شما توضیح داده ایم:

 • همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ آمده است محل این صفحه در وسط دکمه ها میباشد و شما میتوانید دمای یخچال خود را بر روی این صفحه ببینید.
 • همچنین اگر در قسمتی از یخچال شما خطایی در کارکرد وجود داشته باشد شما این خطا را به صورت یک کد بر روی این صفحه مشاهده خواهید کرد.
 • صفحه نمایش یخچال بلومبرگ نیز مانند بسیاری از برندها به صورت لمسی کار میکند.

نحوه تعویض لامپ یخچال بلومبرگ

لامپ های یخچال ها شاید تا زمانی که از کار بیفتند برای ما نکته قابل توجهی نباشد اما با تاریک بودن فضای داخلی یخچال و اینکه نتوانیم مواد غذایی را دورن یخچال پیدا کنیم از اهمیت آنها آگاه میگردیم لامپ های استفاده شده در یخچال بلومبرگ از نوع ال ای دی هستند که مکان دقیق این لامپ ها را در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ قسمت روی دیوار پشتی بیان کرده اند که برای تعویض آن میتوانید مطابق زیر عمل کنید:

 • این لامپ های ال ای دی دارای  یک محفظه شیشه ای بر روی خود هستند.
 • که در صورت بروز مشکل برای لامپ ما باید این محفظه برداشته شده و لامپ را از پشت آن بیرون آورده و اقدام به تعویض آن نماییم.
 • برای بیرون آوردن لامپ های ال ای دی میتوانید از یک کاردک کمک بگیرید و پس از بیرون آوردن ال ای دی لامپ جدید را در آن محل قرار دهید.
 • دقت داشته باشید در حین انجام اینکار برق یخچال را قطع نمایید تا از برق گرفتگی جلوگیری نمایید.

نحوه تمیز کردن یخچال بلومبرگ

همانطور که میدانید تمیز کردن یخچال میتواند علاوه بر افزایش بهبود کارایی یخچال سبب بالا رفتن عمر مفید آن نیز گردد و برای دانستن نحوه تمیز کردن یخچال بلومبرگ خود میتوانید مراحل زیر را انجام دهید:

 • اگر قسمت تمیز کردن را در دفترچه راهنمای فارسی یخچال بلومبرگ مطالعه نمایید متوجه خواهید شد که در ابتدا باید یخچال خود را از برق بکشید تا در صورت وجود برفک و یخ زدگی در قسمت فریزر آن این فرصت را برای آب شدن برفک ها به آن بدهید.
 • پس از آن بهتر است تمام مواد غذایی موجود در یخچال و فریزر را بیرون آورده.
 • و برای تمیز کردن طبقه های یخچال میتوانید آنها را از محل خود خارج کرده و اقدام به شست وشوی آنها با یک ماده شوینده نمایید و پس از خشک شدن در محل خود قرار دهید. بهتر است برای جلوگیری از ماندن محل قطرات بر روی طبقه ها حتما آنها را پس از خشک شدن در محل خود قرار دهید.
 • پس از آن برای تمیز کردن بدنه یخچال بلومبرگ میتوانید از یک دستمال مرطوب و یک ماده پاک کننده سطوح و یا محلول آب گرم و جوش شیرین استفاده نمایید دقت داشته باشید که برای انجام این کار هرگز از یک جسم سخت استفاده نکنید.
 • برای تمیز کردن قسمت فریزر یخچال شما باید تمام کشو های آن را خارج کرده و در صورت وجود برفک و یخ زدگی به کمک یک وسیله مثل سشوار آن را از بین ببرید.

نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال بلومبرگ

حتما به خاطر دارید که در قسمت معرفی کلیدهای یخچال بلومبرگ دکمه ای با عنوان RESET STATUS  در این یخچال قرار داشت که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ این دکمه را برای زمان هایی که یکی از اجزای یخچال ما به درستی کار نمیکند میتوان استفاده کرد در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • برای ریست کردن فیلتر آب یخچال بلومبرگ در ابتدا باید دکمه WATER دراین یخچال را فشار دهید.
 • پس از آن دکمه RESET STATUS  را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.
 • بهتر است چند ساعت به یخچال خود استراحت دهید و پس از آن اقدام به گرفتن یک لیوان آب از آبسرد کن آن نمایید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال بلومبرگ

ممکن است در هنگام جا به جا کردن یخچال بلومبرگ خود متوجه وجود یک سری لوله های شبکه ای مانند مشکی در پشت آن شده باشید که در واقع این لوله ها کندانسور یخچال میباشد، گاها مشاهده شده است که در صورت تمیز نکردن و ایجاد گرد و خاک در قسمت های پشتی یخچال و این لوله ها نمیتوانند به درستی عمل سرمازایی را در یخچال ایجاد نمایند و سرمای یخچال شما کاهش پیدا میکنند برای نحوه تمیز کردن پشت یخچال گلد بلومبرگ میتوانید مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • طبق راهنمایی انجام شده در دفترچه راهنمای فارسی یخچال بلومبرگ برای از بین بردن گرد و خاک لوله های شبکه ای پشت دستگاه باید یخچال را کمی جلو کشیده و پس از آن به کمک یک دستمال اقدام به تمیز کردن آن نمایید.
 • پس از آن میتوانید به کمک سری باریک جاروبرقی اقدام به جمع آوری ذرات باقی مانده در اطراف این لوله ها نمایید تا از مشکل کاهش سرمای یخچال خود جلوگیری نمایید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال بلومبرگ

ممکن است گاهی شاهد وجود آب در کشوی جا میوه ای یخچال خود و یا ایجاد برفک در دیواره پشتی یخچال خود شده باشید اما از علت آن بی خبر باشید، در یخچال هوای سرد دورن محیط طی پروسه ای به نام دبفراست که به معنای برفک زدایی  است از طریق یک سوراخ کوچک که در قسمت انتهای همه یخچال ها قرار دارد خارج میشود اما گاهی شما از وجود این قطعه بی اطلاع بوده و برای تمیز کردن آن اقدام نمیکنید به این دلیل داخل کشوی یخچال شما پر از آن میشود همچنین به این قسمت در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ توجه خاصی شده است تا از کیفیت یخچال شما نکاهد در ادامه برای شما نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال بلومبرگ را توضیح خواهیم داد:

 • بهتر است با استفاده از یک جسم نازک و بلند اقدام به باز کردن مسیر درین در قسمت پشتی یخچال خود نمایید.
 • بعد از آن برای از بین رفتن جرم و چسبندگی ها میتوانید از ریختن مقداری آب جوش در این مسیر کمک بگیرید.

نحوه جابه جایی یخچال  بلومبرگ در هنگام اثاث کشی

به منظور جا به جایی یخچال بلومبرگ  در هنگام اثاث کشی بهتر است برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به آن مطابق با مراحل زیر پیش روید:

 • بهتر است در هنگام جا به جایی تمام طبقات یخچال خود را بیرون آورده چون در صورت باز شدن درب و سقوط طبقات آن ممکن است این طبقه ها که از جنس شیشه ای نیز هستند بشکنند برای طریقه بیرون آوردن طبقات میتوانید از دفترچه راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومرگ استفاده نمایید.
 • حتما برای حمل و نقل یخچال بلومبرگ خود از پایه های چرخ دار استفاده کنید تا از بروز صدمه به آنها جلوگیری نمایید.
 • بهتر است دور تا دور یخچال خود را به خوبی با یک طناب ببندید و پس از آن به کمک یک پارچه و یا پلاستیک حباب دار از ایجاد خط و خش بر روی آن جلوگیری نمایید.
 • در نظر داشته باشید برای جلوگیری از حرکت گاز یخچال بهتر است آن را به صورت عمودی جا به جا کنید و در صورت اجبار برای افقی کردن آن را نهایتا با زاویه 30 درجه حرکت دهید.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال بلومبرگ به طور کلی

همانطور که در قسمت های مختلف برای شما عزیران توضیح دادیم استفاده درست و اصولی از یک محصول تنها در صورت استفاده از راهنمای آن محصول که توسط شرکت سازنده ارائه شده است میتواند سبب کارکرد بهتر دستگاه شما شود از این رو شما میتوانید برای استفاده از یخچال بلومبرگ خود از راهنمای فارسی استفاده از یخچال بلومبرگ که به شما ارائه دادیم استفاده نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست