021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات یخچال آزمایش با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از یخچال آزمایش

راهنمای استفاده از یخچال آزمایش
راهنمای استفاده از یخچال آزمایش
زمان مطالعه: 7 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

یکی از نام های قدیمی در حوزه تولیدات لوازم خانگی برند آزمایش است که یک شرکت ایرانی در حوزه تولیدات لوازم خانگی بوده اگر به تازگی اقدام به خرید یک یخچال از این شرکت نموده اید و برای دانش بیشتر نیازمند اطلاعات دقیق هستید با ما در راهنمای استفاده از یخچال آزمایش همراه باشید.

کاربران گرامی؛ چنانچه به دفترچه راهنمای یخچال آزمایش دسترسی ندارید می توانید با همراهی تعمیرکاران لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای استفاده از یخچال ازمایش بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال آزمایش

یکی از دغدغه های اصلی خریداران یخچال محل مناسب برای قرار دادن آن است این انتخاب از آن جهت بسیار با اهمیت بوده و در دفترچه راهنمای استفاده از یخچال آزمایش مورد بررسی قرار میگیرد که در صورت انتخاب محل نادرست موجبات آسیب به یخچال شما را فراهم میکند در ادامه به بررسی انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال آزمایش میپردازیم:

 • با توجه به ابعاد بزرگ و وزن زیاد یخچال به این موضوع دقت داشته باشید که سطح زیری یخچال شما حتما باید صاف و یکدست باشد تا یخچال شما در محل خودش ثابت و بدون حرکت باشد.
 • نکته بعدی در انتخاب محل مناسب برای نصب یخچال آزمایش رعایت فاصله استاندارد آن از دیوار و سایر اجسام است که این فاصله در حدود 20 سانتی متر باید باشد.
 • نکته آخر در این مورد قرار نگرفتن یخچال شما در مجاورت اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا میباشد.

نحوه تراز نمودن یخچال آزمایش در راهنمای آن

یکی از مواردی که در راهنمای استفاده از یخچال آزمایش به تکرار به آن اشاره شده است نحوه تراز نمودن یخچال آزمایش است که در صورت انجام درست این کار موجبات کارکرد بهتر دستگاه خود را فراهم نموده اید از این رو میتوانید این مراحل را مطابق با نحوه تراز نمودن یخچال آزمایش که در زیر برای شما آورده ایم انجام دهید:

 • در یخچال های آزمایش پیچ های تنظیم تراز وجود ندارند و برای اینکار شما باید از پایه های آن استفاده نمایید.
 • برای اینکار پایه ها را در ارتفاع مناسب تنظم کرده و در زیر یخچال خود مطابق با تصویر دفترچه راهنمای استفاده از یخچال آزمایش قرار میدهید.

نحوه راه اندازی و نصب یخچال آزمایش

پس از قرار دادن یخچال در محل مناسب و تراز کردن ان باید برای راه اندازی و روشن کردن آن اقدام نمایید از این رو میتوانید برای اینکار از راهنمای استفاده از یخچال آزمایش در هنگام نصب که در ادامه برای شما آورده ایم استفاده نمایید:

 • برای روشن کردن یخچال خود شما نیاز دارید اقداماتی را انجام دهید به این منظور در ابتدا باید اقدام به قرار دادن طبقات یخچال و کشوهای فریزر خود نمایید.
 • در مرحله بعدی باید دمای یخچال خود را با توجه به فصل انتخاب نمایید.
 • پس از آن میتوانید طبق راهنمای استفاده از یخچال آزمایش دستگاه خود را به وسیله یک محافظ به برق متصل نموده و روشن کنید.

معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال آزمایش

برای یادگیری بهتر شما در نحوه استفاده از دکمه های یخچال آزمایش در ادامه برای شما به معرفی دکمه و کلیدهای موجود روی یخچال آزمایش میپردازیم:

 • در ابتدا با دکمه ای جهت خاموش و روشن کردن دستگاه خود مواجه میشوید که به صورت یک کلید با علامت on/off مشخص شده است.
 • دکمه بعدی که با یک درجه بندی در کنار آن به چشم میخورد دکمه تنظیم دمای یخچال شما میباشد که نحوه تنظیم دما را میتوانید از قسمت مربوط به آن در راهنمای استفاده از یخچال آزمایش مشاهده نمایید.

انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال آزمایش در زمستان و تابستان

درجه تنظیم شده توسط شما برای یخچال و فریزر آزمایش باید به گونه ای انتخاب گردد که مانع از یخ زدگی و فاسد شدن مواد غذایی درون آن گردد از این رو برای انتخاب درجه مناسب دما برای یخچال آزمایش در زمستان و تابستان میتوانید مطابق زیر پیش روید:

 • در فصل تابستان باید دمای یخچال خود را روی 4+ و دمای فریزر آزمایش خود را روی 19_ قرار دهید.
 • طبق دفترچه راهنمای استفاده از یخچال آزمایش دمای یخچال خود در فصل زمستان باید 2 و فریزر 16_ باشد.

نحوه تعویض لامپ یخچال آزمایش

لامپ های استفاده شده در یخچال آزمایش معمولا از نوع لامپ های رشته ای هستند که در سقف این دستگاه قرار دارند از این رو در صورت معیوب شدن و یا سوختن این لامپ ها میتوانید برای تعویض لامپ یخچال آزمایش مطابق با مراحل زیر اقدام نمایید:

 • در ابتدا بهتر است در حین انجام اینکار برق دستگاه خود را قطع نمایید.
 • پس از آن روکش محافظ لامپ را از روی آن برداشته و اقدام به بیرون آوردن لامپ معیوب نمایید.
 • پس از آن میتوانید لامپ نو را در محل قرارگیری لامپ قرار دهید.
 • برای این کار همچنین میتوانید از تصاویر دفترچه راهنمای استفاده از یخچال آزمایش استفاده نمایید.

نحوه تمیز کردن یخچال آزمایش

یخچال ها دستگاه هایی هستند که در صورت تمیز نشدن قسمت های داخلی و خارجی آنها ممکن است با کاهش کارایی آن مواجه باشید به این منظور مراحل و نحوه تمیز کردن یخچال آزمایش را در ادامه برای شما توضیح میدهیم:

 • برای انجام اینکار ابتدا اقدام به بیرون آوردن مواد غذایی از یخچال و فریزر خود نمایید.
 • پس از آن دستگاه خود را از برق بکشید.
 • در مرحله بعدی میتوانید طبقات یخچال و کشو ها را بیرون آورده و بشویید و یا میتوانید پس از خالی کردن یخچال از مواد غذایی آنها را در محل خود توسط یک دستمال و ماده شوینده تمیز نمایید.
 • طبق دفترچه راهنمای استفاده از یخچال آزمایش برای بدنه یخچال هایی که جنس استیل دارند شما میتوانید از ماده پاک کننده سطوح و دستمال استفاده نمایید.
 • در غیر اینصورت میتوانید بدنه یخچال خود را به وسیله محلول آب گرم وجوش شیرین تمیز نمایید.

نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای) یخچال آزمایش

در قسمت پشتی همه یخچال ها لوله های مشکی و باریکی وجود دارد که وظیفه آنها تامین سرمای یخچال است اما گاهی در اثر ایجاد گردوخاک بر روی این قطعات شاهد کاهش سرمای یخچال خودهستیم که در این وضعیت طبق راهنمایی های راهنمای استفاده از یخچال آزمایش باید اقدام به تمیز کردن این قسمت نماییم برای انجام اینکار با ما در ادامه همراه باشید:

 • برای آموزش نحوه تمیز کردن پشت یخچال (کندانسور یا همان لوله های شبکه ای ) یخچال آزمایش شما باید اقدام به انجام اینکار به وسیله یک دستمال نمدار نمایید.
 • پس از آن میتوانید ذرات باقی مانده را به وسیله یک جاروبرقی کاملا تمیز نمایید.

نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال آزمایش

در همه یخچال ها سرمای اضافی محیط داخلی یخچال طی فرآیند دیفراست ( یخ زدایی) به آب تبدیل شده و توسط درین یا ناودان هایی که در قسمت پشتی یخچال قرار دارد از آن خارج میشود اما گاهی به دلیل تمیز نکردن ناودان یخچال این پروسه با مشکل روبرو میشود به این منظور در ادامه به نحوه تمیز کردن قسمت فاضلاب و رفع گرفتگی درین یخچال آزمایش میپردازیم:

 • برای تمیز کردن قسمت درین در راهنمای استفاده از یخچال آزمایش باید این مسیر را توسط یک جسم باریک و بلند به خوبی باز نماییم.
 • پس از ان یک قیف در سر این محفظه قرار داده و مقداری آب جوش در این مسیر میریزیم تا به طور کامل باز گردد.

نحوه جابه جایی یخچال آزمایش در هنگام اثاث کشی

با توجه به اینکه یخچال ها دستگاه هایی بسیار سنگین هستند و همچنین حساس بودن قطعات آن باید در هنگام جا به جایی یخچال آزمایش در هنگام اثاث کشی نهایت دقت را داشته باشید تا از بروز آسیب به آن جلوگیری نمایید به این منظور میتوانید مطابق مراحل زیر اقدام نمایید:

 • برای حمل و نقل یخچال خود مطابق با راهنمای استفاده از یخچال آزمایش در هنگام اثاث کشی بهتر است تمامی مواد غذایی دورن آن را بیرون آورده.
 • همچنین بهتر است طبقات فضای داخلی یخچال را نیز بیرون آورید.
 • پس از آن دور یخچال خود را به منظور باز نشدن ناگهانی درب در هنگام جا به جایی با یک طناب و یا پلاستیک حباب دار بپوشانید.
 • پس از آن میتوانید در زوایای یخچال خود برای جلوگیری از ضربه از یونولیت استفاده نمایید.
 • همچنین برای جا به جا نشدن گاز یخچال بهتر است آن را به صورت عمودی جا به جا کنید.

بررسی راهنمای استفاده از یخچال آزمایش به طور کلی

قطعا استفاده از یک وسیله با توجه به اصولی که توسط شرکت ان به صورت دفترچه راهنما در اختیار شما قرار گرفته است در بهبود کارایی و عمر مفید یخچال شما تاثیر گذار خواهد بود از این رو در مقاله بالا برای شما راهنمای استفاده از یخچال آزمایش را ارائه کردیم.

با توجه به قیمت این روز های یخچال آزمایش بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر یخچال آزمایش چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت یخچال آزمایش را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت یخچال آزمایش خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از یخچال آزمایش با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای یخچال آزمایش به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از یخچال آزمایش توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست