021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماکروفر کنوود با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر کنوود

راهنمای استفاده از ماکروفر کنوود
راهنمای استفاده از ماکروفر کنوود
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

شرکت کنوود یکی از بزرگترین تولید کننده های لوازم خانگی میباشد که چندین سال است اقدام به تولید محصولاتی با کیفیت نموده و توانسته است سهم زیادی از بازار مصرف کنندگان را در دست گیرد اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماکروفر از این برند نموده اید و برای استفاده از آن نیازمند داشتن اطلاعات بیشتری هستید با ما در ادامه این مقاله با موضوع راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود همراه باشید.

کاربران گرامی، در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی کنوود می تواند با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر کنوود

مایکروفرها شاید از نظر ابعاد از سایر وسایل آشپزخانه کوچکتر باشند اما از نظر مراقبت و حساسیت مانند سایر دستگاه هایی که در آشپزخانه شما قرار دارد باید از آنها مراقبت کنید یکی از مراتب مراقبت از این دستگاه ها انتخاب محل مناسب برای قرار دادن مایکروفر کنوود است که در ادامه به بررسی این موضوع برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در انتخاب این محل در نظر داشته باشید که بهترین مکان برای قرار گرفتن این دستگاه ها بر روی پیشخوان و یا کابینت آشپزخانه میباشد.
 • طبق اطلاعات دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود بهتر است این دستگاه در مجاورت گاز آشپزخانه شما قرار نداشته باشد.
 • همچنین از قرار دادن اجسام بر روی ماکروفر خود خودداری نمایید.
 • بهتر است سطح زیری ماکروفر شما یکدست و کاملا خشک باشد.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر کنوود

پس از انتخاب محل قرار گیری مایکروفر کنوود شما مرحله بعدی راه اندازی و نصب این دستگاه میباشد که برای انجام آن باید مطابق با مراحل زیر در نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر کنوود پیش روید:

 • برای اینکار باید سینی و سه پایه را از بسته بندی خود بیرون آورده و در فضای داخلی مایکروفر خود قرار دهید.
 • پس از انجام این مرحله در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود باید اقدام به مطالعه دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود خود نمایید تا بتوانید به درستی از این دستگاه استفاده نمایید.
 • همچنین بهتر است به وسیله یک محافظ اقدام به وصل کردن دستگاه خود به برق نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر کنوود

یکی از اصلی ترین مراحل استفاده از ماکروفر نحوه استفاده صحیح از ماکروفر کنوود میباشد که در صورت رعایت نکردن آن ممکن است سبب بروز آسیب به دستگاه شما شود به منظور جلوگیری از این امر در ادامه برای شما عزیزان به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • اولین نکته در استفاده صحیح از ماکروفرها دانستن این موضوع است که این دستگاه ها برای هر نوع طبخ و یا گرم کردن نیازمند استفاده از یک برنامه خواص هستند به این منظور سعی کنید با اطلاع کامل از راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر کنوود اقدام به استفاده از این دستگاه نمایید.
 • ظرفی که درون ماکروفر خود قرار میدهید حتما باید از جنس های قابل استفاده دورن مایکروفر باشد و از قرار دادن ظروف فلزی درون دستگاه خود خودداری نمایید.
 • بهتر است در هنگام بیرون آوردن ظروف از مایکروفر خود از یک دستگیره استفاده نمایید زیرا اطراف ظروف در اثر قرار گرفتن در فضای دورن مایکروفر داغ میشوند.
 • از قرار دادن غذاهایی که به صورت کنسرو هستند همچنین از قرار دادن تخم مرغ درون ماکروفر خودداری نمایید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر کنوود

یکی از راه هایی که میتوانیم به واسطه آن موجب افزایش عمر مفید و کارکرد بهتر دستگاه خود شویم نمیز کردن ماکروفر میباشد به این منظور در ادامه به بررسی نحوه تمیز کردن ماکروفر کنوود برای شما عزیزان پرداخته ایم:

 • برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود میتواندی از یک مخلوط آب گرم و جوش شیرین و یا پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • همچنین طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر کنوود برای تمیز کردن شیشه جلویی این دستگاه باید از یک دستمال نرم و مایع شیشه پاک کن استفاده کنید.
 • برای قسمت های دورنی دستگاه خود میتوانید به کمک یک دستمال نرم و مخلوطی از آب گرم و جوش شیرین این کار را انجام دهید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر کنوود

شاید یکی از اصلی ترین استفاده های ماکروفر را بتوان قابلیت استفاده از آن برای پخت کیک دانست به این منظور در ادامه به بررسی نحوه پخت کیک در ماکروفر کنوود میپردازیم:

 • مایکروفرهای کنوود مجهز به دکمه کانوکیشن به معنای پیش گرمایش هستند.
 • به این منظور برای پخت کیک در ابتدا باید بدون تعیین درجه دما و زمان اقدام به زدن دکمه کانوکیشن برای گرم شدن فضای داخلی ماکروفر نمایید.
 • پس از آن طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر کنوود پس از شنیدن صدای بوق و اتمام گرم شدن فضای داخلی ماکروفر میتوانید محتویات کیک خود را روی سه پایه فلزی قرار داده و در این مرحله اقدام به تعیین درجه دما و زمان پخت کیک نمایید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر کنوود

حتما برروی کنترل پنل ماکروفر خود علاوه بر دکمه هایی که میشناسید اسامی و دکمه هایی را نیز مشاهده میکنید که برنامه های این دستگاه هستند و شما برای استفاده از این دستگاه ها نیازمند اطلاع از معنا و نحوه کارکرد این برنامه ها هستید به این منظور در ادامه به آموزش نحوه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر کنوود میپردازیم:

 • یکی از برنامه هایی که در لیست برنامه های روی ماکروفر خود مشاهده میکنید برنامه Grill میباشد که از ان برای گریل کردن مواد غذایی استفاده میشود.
 • برنامه micro که برای گرم کردن غذا با امواج مایکرو از آن استفاده میشود و دارای 5 برنامه است.
 • برنامه دیگری که در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود به معرفی آن میپردازیم combi است که برای گرم کردن و طبخ غذاهای ترکیبی از آن استفاده میشود.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر کنوود

یکی از روش های محبوب که امروزه طرفداران زیادی نیز دارد گریل کردن میباشد که در مایکروفر های کنوود قابلیت گریل کردن وجود دارد از این رو در ادامه به بررسی نحوه استفاده از گریل ماکروفر کنوود میپردازیم:

 • دکمه گریل به صورت مجزا در مایکروفرهای کنوود تعبیه شده است و به منظور استفاده از آن تنها کافی است که پس از قرار دادن مواد غذایی خود برای گریل شدن بر روی سه پایه فلزی اقدام به فشردن دکمه گریل در این دستگاه نمایید همچنین میتوانید محل دقیق قرار گیری این دکمه را در تصویر راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود مشاهده نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر کنوود

به منظور روشن و استفاده از ماکروفرهای کنوود شما نیاز دارید که با کارکرد دکمه و کلیدهای این دستگاه آشنایی داشته باشید به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر کنوود میپردازیم:

 • در ابتدا دکمه power برای روشن کردن دستگاه را مشاهده مینمایید.
 • پس از آن دکمه time برای تعیین زمان و ساعت انجام پخت قرار دارد.
 • دکمه فن برای تغییر هوای داخل مایکروفر کنوود مورد استفاده قرار میگیرد.
 • همچنین از دکمه auto menu میتوانید به برنامه های سریع پخت و پز دسترسی پیدا کنید.
 • میتوانید محل دقیق قرارگیری این دکمه ها را در تصویر دفترچه راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر کنوود مشاهده نمایید.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر کنوود

زمانی که صحبت از افزایش طول عمر یک دستگاه به میان میاید اولین چیزی که به ذهن همه ما میرسد رعایت الگوی صحیح استفاده میباشد به این منظور د رادامه به برسسی برخی دیگر از این نکات که در راهنمای فارسی استفده از ماکروفر کنوود به آن اشاره شده است میپردازیم:

 • پ یکی از راه های افزایش طول عمر ماکروفر کنوود این موضوع است که تمام مراحل استفاده از آن را طبق دفترچه راهنمای استفاده از این محصول انجام دهید.
 • همچنین رعایت نکته های گفته شده در هنگام راه اندازی و نصب میتواند باعث بیشتر کردن عمر دستگاه شما شود.
 • با رسیدگی و نظافت به موقع دستگاه خود به بهبود کیفیت و افزایش عمر دستگاه خود کمک خواهید کرد.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر کنوود

قطعا پرداخت هزینه های زیاد برای تعمیر و یا تعویض یک دستگاه مانند ماکروفر برای همه افراد ناخوشایند خواهد بود به این منظور میتوانید برای جلوگیری از این مشکل این مراحل را طبق اصول گفته شده  توسط شرکت که در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود برای شما آورده ایم انجام دهید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر کنوود بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر کنوود چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر کنوود را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر کنوود خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر کنوود با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر کنوود به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کنوود توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست