021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر کندی

راهنمای استفاده از ماکروفر کندی
راهنمای استفاده از ماکروفر کندی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

با یشرفت تکنولوژی و مدرن شدن زندگی امروزه یکی از اجزای جدا نشدنی آشپزخانه ها ماکروفرها هستند که لذت یک پخت سریع و بدون زحمت را برای ما فراهم کرده اند ، یکی از برندهای پرطرفدار این دستگاه ها کندی است که چندین سال است که توانسته در بین مصرف کنندگان میزان بالایی از رضایتمندی را بدست آورد اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماکروفر از این برند نموده اید با ما در مقاله راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی همراه باشید.

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر کندی می توانید با همراهی متخصصین ای پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر کندی

یکی از اصلی ترین مراحل نگه داری از یک دستگاه مانند ماکروفر انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر کندی میباشد که برای اطلاع از چگونگی این مکان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

 • اولین نکته ای که باید در انتخاب محل مناسب برای ماکروفر کندی در نظر بگیرید این نکته است که این دستگاه را در نزدیکی پریز برق آشپزخانه خود قرار دهید.
 • همچنین یکی دیگر از مواردی که در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی به آن اشاره شده است قرا دادن این دستگاه بر روی پیشخوان و یا یک کابینت محکم است، و از قرار دادن مایکروفر کندی خود بر روی میزهایی که پشت آنها باز است و همچنین پایه های آنها لق است خودداری نمایید.
 • بهتر است بر روی صفحه بالایی این دستگاه جسم دیگری را قرار ندهید.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر کندی

پس از قرار دادن مایکروفر کندی در محل خود مرحله بعدی در راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر کندی نصب و راه اندازی این دستگاه است که به این منظور در ادامه مراحل آن را برای شما آورده ایم:

 • بهتر است برای نصب ماکروفر خود در ابتدا اقدام به بیرون آوردن قطعات آن از درون بسته بندی و پلاستیک های آن نمایید.
 • پس از آن باید سینی وسط و سه پایه فلزی دستگاه را در محل خودش که درون مایکروفر است قرار دهید.
 • پس از آن طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی باید در صورت بسته بودن دریچه های ددیواره دستگاه برای باز کردن آن اقدام نمایید.
 • در نهایت برای اتصال دستگاه خود به برق توسط یک محافظ اقدام نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر کندی

به منظور افزایش طول عمر و بهره وری دستگاه خود باید بتوانید نحوه صحیح استفاده از ماکروفر کندی را به خوبی بدانید و از آن استفاده نمایید به این منظور میتوانید این مراحل را مطابق با ادامه این مقاله انجام دهید:

 • هرگز برای گرم کردن غذا در مایکروفر کندی از ظروف فلزی استفاده نکنید و سعی کنید ظروفی که درون ماکروفر قرار میدهید از جنس سرامیک و یا شیشه ای باشد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر کندی تحت هیچ شرایطی نباید اقدام به قرار دادن تخم مرغ و غذای کنسروی درون مایکروفر نمایید.
 • باز کردن درب ماکروفر در زمانی که دستگاه در حال انجام کار است میتواند موجب آسیب رساندن به آن شود از این رو از انجام اینکار جدا پرهیز نمایید.
 • بهتر است برای برداشتن ظروف از درون مایکروفر اقدام به استفاده از دستگیره نمایید زیرا لبه های ظروف بیشتر از قسمت میانی آن داغ میشوند.

نحوه تمیز کردن ماکروفر کندی

تمیز کردن فضای دورنی مایکروفر از آن جهت که این فضا با مواد غذایی که ما میخوریم در ارتباط است مساله ای بسیار مهم میباشد از این رو در ادامه به بررسی نحوه تمیز کردن ماکروفر کندی میپردازیم:

 • یکی از ساده ترین و در دسترس ترین راه ها برای تمیز کردن مایکروفر استفااه از مخلوط جوش شیرین و سرکه در آب داغ است که میتوانید این مخلوط را به مدت 3 دقیقه در فضای داخلی مایکروفر خود گذاشته و اقدام به داغ کردن آن نمایید.
 • بخار حاصل از داغ شدن این محلول سبب ضدعفونی کردن فضای داخلی دستگاه شما میگردد.
 • برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود در صورتی که از جنس استیل است میتوانید با یک اسفنج نرم و ماده پاک کننده سطوح اقدام به انجام اینکار نمایید.
 • در صورت رنگی بودن بدنه دستگاه خود میتوانید از یک اسفنج نرم به همراه محلل آب ولرم و جوش شیرین برای تمیز کردن و طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر کندی اقدام نمایید.
 • بهتر است باقی مانده مواد غذایی را از درون ماکروفر خود به وسیله یک دستمال جمع آوری نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر کندی

یکی از قابلیت های پر استفاده در مایکروفر ها پخت کیک و شیرینی است که توانسته به جذابیت های این دستگاه برای مصرف کنندگان آن بیافزاید به این منظور در ادامه به بررسی نحوه پخت کیک در ماکروفر کندی برای شما میپردازیم:

 • اکثر مدل های ماکروفر کندی طبق دفترچه راهنمای استفاده از مایکروفر کندی مجهز به دکمه کانوکیشن به منظور گرم کردن فضای داخلی این دستگاه هستند که قبل از پخت کیک میتوانید اقدام به روشن کردن آن نمایید.
 • پس از گرم شدن فضای داخلی ماکروفر خود شما باید اقدام به قرار دادن مواد کیک خود درون دستگاه نمایید و تنظیمات مربوطه را از روی کنترل پنل دستگاه خود انتخاب نمایید و پس از آن اقدام به فشردن دکمه start  نمایید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر کندی

شاید برای شما هم معنای حجم بالای دکمه ها و نوشته های روی مایکروفر کلافه کننده باشد و ندانید چطور باید از دستگاه خود استفاده نمایید به این منظور در ادامه این مقاله برای شما به آشنایی با طرز استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر کندی مینماییم:

 • از قسمت منوی ماکروفر کندی طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی میتوانید برای موارد زیر استفاده نمایید.
 • از برنامه combi در مایکروفرهای کندی میتوانید برای طبخ غذاهایی که نیاز به پخت متفات به دلیل مواد تشکیل دهنده متفادت دارند نمایید.
 • از برنامه گریل برای گریل کردن انواع گوشت، مرغ و ماهی و همچنین سبزیجات میتوانید استفاده نمایید.
 • از برنامه crispy میتوانید برای به حالت ترد در آوردن مواد غذایی استفاده نمایید.
 • برای گرم کردن غذا با امواج مایکرو میتوایند اقدام به استفاده از برنامه micro نمایید.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر کندی

ممکن است شما از ان دسته افرادی باشید که دارای یک برنامه رژیمی خاص هستید از این رو میتوانید برای گریل کردن گوشت و یا سبزیجات از مراحل زیر که در دفترچه راهنمای استفاده از مایکروفر کندی آمده است استفاده نمایید:

 • در ابتدا باید اقدام به قرار دادن گوشت و یا سبزیجات خود بر روی سه پایه فلزی دستگاه نمایید.
 • پس از آن طبق میزان دلخواه پخت خود برنامه GRILL را به همراه زمان انتخاب مینمایید.
 • در نظر داشته باشید که این شیوه طبخ مغز مواد غذایی شما را به خوبی نمیپزد.
 • پس از آن برای برنامه شما برای نحوه استفاده از گریل ماکروفر کندی آماده است و تنها کافی اقدام به فشردن دکمه START مینمایدد.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر کندی

برای شروع گرم کردن و یا استفاده از هر کدام از قابلیت های ماکروفر کندی خود شما باید به دکمه و کلیدهای این دستگاه تسلط داشته باشید به این منظور در ادامه برای شما به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر کندی میپردازیم:

 • در ابتدا دکمه خاموش و روشن کردن دستگاه را با علامت ON/OFF مشاهده میکنید.
 • پس از آن دکمه fan برای تغییر هوای دورن مایکروفر مورد استفاده قرار میگیرد.
 • دکمه بعدی در طراحی مایکروفرهای کندی دکمه stop/start است که برای قطع و یا از سر گیری تنظیمات اعمال شده استفاده میشود.
 • همچنین دکمه convocation که در قسمت معرفی برنامه ها در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی به آن پرداختیم در کنترل پنل این دستگاه قرار دارد.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر کندی

زمانی که سخن از راه های افزایش طول عمر یک دستگاه به میان میاید قطعا اولین چیزی که به ذهن همه ما میرسد رعایت الگوی صحیح استفاده است اما در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی موارد دیگری نیز نام برده شده است که در ادامه آنها را برای شما آورده ایم:

 • بهتر است برای استفاده از مایکروفر کندی خود از ابتدا تا مرحله نصب و راه اندازی حتما از دفترچه راهنمای فارسی استفاده از آن بهره گیرید.
 • همچنین یکی از راه های افزایش طول عمر ماکروفر کندی را میتوان نظافت به موقع و اصولی این دستگاه دانست.
 • همچنین شما باید در صورت مشاهده کوچکترین اختلالی در نحوه کارکرد دستگاه خود سریعا در جهت رفع این مشکل اقدام نمایید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری نموده و سبب افزایش عمر دستگاه خود شوید.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر کندی

مایکروفر ها دستگاه هایی با برنامه های زیادی هستند که شما برای استفاده حداکثری از آنها حتما باید تمام مراحل را از روی دفترچه راهنمای آن انجام دهید همچنین میتوانید این مراحل را از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی که در مقاله بالا برای شما آوردیم انجام دهید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر کندی بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر کندی چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر کندی را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر کندی خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر کندی با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر کندی به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر کندی توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست