021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر نف

راهنمای استفاده از ماکروفر نف
راهنمای استفاده از ماکروفر نف
زمان مطالعه: 6 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

روزی را در نظر بگیرید که به علت عجله زیاد و نداشتن وقت از خوردن و گرم کردن غذای خود صرف نظر میکنید البته این اتفاق چندین سال است که به لطف مایکروفر ها کمتر دیده میشود و تا حد زیادی پس از اختراع این دستگاه ها این مشکل برطرف شده است،البته استفاده از این دستگاه ها نیازمند داشتن اطلاعات کافی در این زمینه است ، یکی از تولیدکنندگان ماکروفر شرکت نف میباشد در صورتی که شما هم به تازگی اقدام به خرید یک مایکروفر از این برند نموده اید میتوانید برای اطلاع از نحو استفاده از آن در ادامه با موضوع راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف همراه ما باشید:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر نف می توانید با همراهی متخصصین سایت خدمات آنلاین تعمیرات لوازم خانگی از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر نف

یکی از مسائلی که ذهن همه مصرف کنندگان را بعد از خرید مایکروفر نف درگیر کرده است محل قرار گیری این دستگاه میباشد که البته تاثیر مستقیمی نیز روی کارکرد این دستگاه ها دارد از این رو در ادامه به بررسی انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر نف میپردازیم:

 • امروزه با مدرن شدن طراحی آشپزخانه معمولا شاهد وجود مکان از پیش تعیین شده برای قرار دادن مایکروفر ها هستیم.
 • چنانچه این محل در آشپزخانه شما تعبیه نشده بود باید برای قرار دادن دستگاه خود بر روی یک سطح صاف و بدون حرکت اقدام نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر نف میتوانید این دستگاه را بر روی پسشخوان و یا یک کابینت محکم قرار دهید.
 • بهتر است فضای بالایی ماکروفر شما خالی بوده و روی آن هیچ جسم دیگری را قرار ندهید.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر نف

پس از انتخاب محل مناسب برای قرار دادن مایکروفر نف در مرحله بعدی باید اقدام به راه اندازی این دستگاه طبق اصول راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف نمایید به این منظور میتوانید از مراجل زیر پسش روید:

 • دستگاه های مایکروفر دارای یک سینی و سه پایه فلزی هستند که در هنگام راه اندازی باید در محل خود در فضای داخلی مایکروفر قرار گیرند.
 • همچنین در اطلاعات نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر نف به این موضوع اشاره شده است که دقت داشته باشید دریچه های اطراف دستگاه شما باز باشد.
 • نکته بعدی استفاده از یک محافظ برای برقراری اتصالات دستگاه به برق میباشد.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر نف

ممکن است شما اقدام به خرید بهترین مایکروفر موجود در بازار نیز نموده باشید اما به دلیل استفاده از آن به طور ناصحیح موجود بروز اشکالاتی در آن شده باشید به این منظور در ادامه به بررسی نحوه صحیح استفاده از ماکروفر نف میپردازیم:

 • دقت داشته باشید که در این دستگاه ها نباید از ظرف فلزی استفاده گردد و حتما ظرفی که درون این دستگاه قرار میدهید از جنس مناسب داخل ماکروفر باشد.
 • طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف شما نباید تحت هیچ شرایطی ظروف کنسرو شده را دورن مایکروفر خود قرار دهید.
 • همچنین از قرار دادن تخم مرغ در ماکروفر خودداری نمایید.
 • در هنگام بیرون آوردن ظرف غذا از ماکروفر از یک دستگیره استفاده نمایید.
 • یکی از موارد مهم در استفاده صحیح از ماکروفر نف انتخاب زمان درست میباشد زیرا باز کردن درب این دستگاه در حین کار موجب وارد شدن آسیب به آن میگردد.

نحوه تمیز کردن ماکروفر نف

ماکروفر ها دستگاهی هستند که به طور مستقیم با مواد غذایی که ما میخوریم در ارتباط هستند به این منظور همانطور که در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف نیز به این موضوع اشاره شده است باید به انجام اینکار دقت ویژه ای داشته باشد و میتوانید از مراحل زیر برای انجام اینکار استفاده نمایید:

 • برای تمیز کردن فضای داخلی مایکروفر میتوانید اقدام به ترکیب آب ولرم، جوش شیرین و سرکه نمایید پس از آن این ترکیب را در داخل مایکروفر قرار دهید تا بخار حاصل از گرم شدن آن فضای داخلی دستگاه را ضدعفونی نماید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود در صورتی که جنس آن از استیل است میتوانید از یک اسفنج نرم و محلول پاک کننده سطوح استفاده نمایید.
 • برای پاک کردن شیشه دستگاه خود میتوانید از یک پارچه نرم و پاک کننده شیشه استفاده نمایید.
 • باقی مانده مواد غذایی ریخته شده در ماکروفر را میتوانید به کمک یک دستمال جمع آوری نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر نف

پخت کیک و شیرینی یکی از سرگرمی های جذاب محسوب میگردد که شما با استفاده از ماکروفر نف میتوانید اقدام به انجام آن نماید از این رو در ادامه به آموزش نحوه پخت کیک در ماکروفر نف میپردازیم:

 • در مایکروفر های نف دکمه ای به نام کانوکیشن به معنای گرم کردن ملایم ویا پیش گرمایش برای فضای داخلی ماکروفر وجود دارد.
 • در ابتدا بدون تعیین زمان و درجه طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف باید اقدام به فشردن این دکمه نمایید.
 • پس از چند ثانیه این حالت به صورت خودکار غیر فعال شده و ماکروفر شما برای پخت کیک حاضر است.
 • در مرحله بعدی میتوانید محتویات کیک خود را با ظرف برروی سه پایه فلزی ماکروفر قرار دهید.
 • پس از آن اقدام به تنظیمات مایکروفر خود برای پخت کیک که معمولا در حالت عادی با درجه 180 پخته میوشد نمایید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر نف

مایکروفر ها دستگاه هایی هستند که علاوه بر گرم کردن غذا در موارد دیگری نیز میتوان از آنها استفاده کرد که باید برای اینکار از نحوه کارکرد دکمه های آن اطلاع داشته باشید به این منظور در ادامه به آموزش نحوه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر نف میپردازیم:

 • در مایکروفر ای نف با فشردن دکمه M به معنای menu  میتوانید به برنامه های زیر دستری پیدا کنید توجه داشته باشید که تنظیمات اعمال شده توسط شما در صفحه نمایش قسمت بالایی دستگاه نشان داده میشود.
 • اولین برنامه micro است که برای گرم کردن مواد غذایی میتوانید از این دکمه استفاده نمایید و همچنین خود این برنامه دارای چند تنظیم برای شعله زیاد، شعله کم ، شعله متوسط ، دم کردن زعفران و نرم کردن بستنی است.
 • برنامه بعدی که در دفترچه راهنمای فارسی استفاد از ماکروفر نف به بررسی آن میپردازیم برنامه grill است که برای گریل کردن مواد غذایی به ویژه گوشت و مرغ از آن استفاده میشود.
 • برنامه combi  برای زمانی استفاده مشود که مواد غذایی شما زمان های پخت متفاوتی دارند در واقع این یک برنامه پخت ترکیبی است.
 • برنامه یخ زدایی در این مایکروفر ها با نام defrost  معرفی شده است.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر نف

یکی از روش های طبخ جدید که بیشتر در بین افرادی که رژیم دارند و ورزشکاران محبوبیت بالایی دارد گریل کردن است که این قابلیت در ماکروفرهای نف قرار داده شده است در ادامه به بررسی نحوه استفاده از گریل ماکروفر نف میپردازیم:

 • در ابتدا در نظر داشته باشید که با انتخاب این برنامه قسمت های داخلی گوشت شما به خوبی مغز پخت نمیشود.
 • اما برای استفاده از این برنامه میتوانید مواد غذایی را بر روی سه پایه فلزی مایکروفر خود چیده و با توجه به مواد که قرار است گریل شود درجه دما و زمان را طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف تنظیم مینمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر نف

برای کارکرد بهتر و استفاده از حداکثر توانایی ماکروفر خود باید معنای دکمه و کلیدهای این دستگاه را بدانید به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر نف میپردازیم:

 • در ابتدا دکمه ای با علامت ساعت را در این دستگاه مشاهده میکنید که میتوانید با چرخاندن اقدام به تنظیم آن نمایید، در تنظیم این دکمه باید زمان را بر حسب وزن ماده غذایی انتخاب نمایید.
 • پس از آن دکمه کانوکیشن یا پس گرمایش را مشاده میکنید.
 • پس از آن دکمه p  به معنای  pause  یا همان  stop  را در این دستگاه مشاهده مینمایید.
 • دکمه start  برای شروع برنامه تنظیم شده تعبیه شده است.
 • دکمه هایی به صورت ردیفی در این دستگاه قرار دارند که اعداد 60,90,180,360 در کنار آنها نوشته شده است و برای تعیین درجه دمای غذا از آن استفاده میشود.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر نف

استفاده درست از یک دستگاه اولین راه افزایش طول عمر مفید آن میباشد به این منظور میتوانید از موارد زیر برای اطلاع از راه های افزایش طول عمر ماکروفر نف استفاده نمایید:

 • دقت داشته باشید که تمام مراحل استفاده از دستگاه خود را مطابق با دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف انجام دهید.
 • نظافت اصولی و به موقع دستگاه نیز میتواند یکی دیگر از موارد افزایش طول عمر دستگاه شما باشد.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر نف

مایکروفر ها دستگاه هایی هستند که برای استفاده از آنها باید بتوانید تمام مراحل را از روی اصول صحیح آن نجام دهید به این منظور میتوانید از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر نف بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر نف چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر نف را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر نف خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر نف با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر نف به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر نف توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست