021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماکروفر لتو با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر لتو

راهنمای استفاده از ماکروفر لتو
راهنمای استفاده از ماکروفر لتو
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماکروفرها یکی از وسایل بسیار کاربردی و پر استفاده در آشپزخانه ها هستند که برای ما زمان پخت و گرم کردن مواد غذایی را به حداقل رسانده اند یکی از شرکت های تولید کننده لوزام خانگی که یکی از تولیدات آن نیز ماکروفر میباشد شرکت لتو است اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماکروفر از این برند نموده اید با ما در ادامه این مقاله با موضوع راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو همراه باشید:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر لتو می توانید با همراهی متخصصین آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر لتو

پس از خرید یک ماکروفر اولین فکری که به ذهن خریداران میرسد این موضوع است که ماکروفر خود را در کجا قرار دهند این موضوع در مدل کارکرد ماکروفر نیز تاثیر گذار است تا جایی که در اولین قسمت از دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو به این موضوع پرداخته شده است در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • در انتخاب این محل این موضوع را در نظر بگیرید که ماکروفر شما باید فضایی بالاتر از سطح زمین و روی یک کابینت سفت ومحکم قرار داشته باشد.
 • از قرار دادن ماکروفرها روی میز وسط و میزهایی که لق هستند خودداری نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو این دستگاه باید در فاصله دورتری از اجاق گاز و کپسول گاز قرار داشته باشد.
 • بهتر است ماکروفر خود را دور از تابش نور خورشید قرار دهید.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر لتو

بعد از اینکه ماکروفر خود را درمحل مناسب آن قرار دادید باید برای راه اندازی این دستگاه اقدام نمایید از این رو میتوانید طبق مراحل اینکار در دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو که در ادامه برای شما آورده ایم پیش روید:

 • در ابتدا باید مکان دستگاه را ثابت کرده و هرگونه جسم اضافی را از اطراف دستگاه خود بردارید.
 • باید نسبت به قرار دادن سینی و سه پایه فلزی دورن دستگاه خود نیز اقدام نمایید.
 • برای نصب و راه اندازی مایکروفر لتو به این موضوع دقت داشته باشید که دریچه هایی که بر روی دیوار دستگاه شما قرار دارند باید باز باند.
 • همچنین برای اتصال به برق دستگاه خود باید از یک محافظ استفاده نمایید تا در صورت قطع و وصل برق از دستگاه شما محافظت گردد.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر لتو

برای بهبود کارکرد دستگاه خود باید بتوانید از این دستگاه به درستی استفاده نمایید به این منظور در ادامه به بررسی نحوه صحیح استفاده از ماکروفر لتو میپردازیم:

 • دقت داشته باشید که برای استفاده از ماکروفر از ظروف شیشه ویا سرامیکی استفاده نمایید و از قرار دادن ظروف فلزی دورن مایکروفر خود خودداری نمایید.
 • در هنگام برداشتن ظروف از ماکروفر از دستگیره استفاده نمایید زیرا لبه های ظروف نسبت به قسمت میانی آن بیشتر داغ میشوند.
 • طبق اطلاعات راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو از قرار دادن کنسرو و تخم مرغ در دستگاه خود خودداری نمایید.
 • همچنین سعی کنید درب دستگاه خود را در میانه کار دستگاه باز نکنید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر لتو

تمیز کردن ماکروفر ها یکی از راه های بهبود کارایی این دستگاه ها میباشد از آنجایی که این دستگاه مستقیما با مواد غذایی ما در اتباط هستند آلوده بودن این محیط باعث بروز بیماری در ما میگردد در ادامه به نحوه تمیز کردن ماکروفر لتو میپردازیم:

 • دقت داشته باشید که فضای داخلی دستگاه شما حتما باید ضد عفونی گردد به این منظور میتوانید مقداری آب لیمو را درون آب ریخته و با حداقل مدت زمان نسبت به گرم کردن آن اقدام نمایید.
 • برای تمیز کردن شیشه دستگاه خود باید از یک دستمال به کمک محلول شیشه پاک کن استفاده کنید.
 • همچنین برای تمیز کردن بدنه دستگاه خود در صورتی که جنس آن از استیل است میتوانید از محلول جوش شیرین و آب به همراه یک اسفنج نرم استفاده نمایید.
 • برای جمع کردن ذرات غذایی باقی مانده در ماکروفر میتوانید طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر لتو از یک دستمال خشک استفاده نمایید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر لتو

پخت کیک در ماکروفر یکی از قسمت های پر استفاده از ماکروفر است که به این منظور میتوانید از ادامه این مقاله با موضوع نحوه پخت کیک در ماکروفر لتو بهره گیرید:

 • ماکروفر های لتو مجهر به برنامه کانوکیشن برای گرم شدن فضای داخلی آن هستند که برای پخت کیک میتوان در ابتدا اقدام به فشردن این دکمه برای گرم کردن فضای داخلی ماکروفر نمود.
 • پس از آن باید ظرف محتویات کیک خود را روی سه پایه فلزی دستگاه قرار دهید و طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو اقدام به تنظیمات این مرحله از پخت کیک نمایید.

استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر لتو

برای استفاده از برنامه هایی که در ماکروفر ها قرار داده شده اند باید بتوانید به درستی از آنها استفاده نمایید به این منظور در ادامه به بررسی نحوه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر لتو میپردازیم:

 • همانطور که گفته شد از برنامه کانوکیشن برای گرم کردن فضای داخلی ماکروفر استفاده میشود.
 • از برنامه GRILL برای گریل کردن انواع گوشت و مرغ و سبزیجات استفاده میشود.
 • از برنامه COMBI برای طبخ غذاهایی با ترکیبات مختلف استفاده میشود.
 • از برنامه MICRO برای استفاده از اشعه مایکرو طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو استفاده میشود.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر لتو

گریل کردن یکی از شیوه های مواد غذایی رژیمی است که بیشتر در بین ورزشکاران محبوبیت دارد از این رو و برای اطلاع از نحوه استفاده از گریل ماکروفر لتو میتوانید از مراحل زیر استفاده نمایید:

 • برای اینکار باید مواد غذایی خود را به صورت تکه ای و جداگانه روی سه پایه فلزی دستگاه خود قرار دهید.
 • پس از آن طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر لتو باید برای گریل کردن اقدام به فشردن دکمه GRILL نمایید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر لتو

دکمه هایی که روی کنترل پنل ماکروفرهای لتو قرار دارند به منظور اعمال تنظیمات برای این دستگاه استفاده میگردند و به منظور اطلاع شما از معنای این دکمه ها در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر لتو میپردازیم:

 • از دکمه START برای شروع فعالیت مایکروفر استفاده میشود.
 • از دکمه timer برای انتخاب زمان طبخ و یا گرم کردن مواد غذایی استفاده میشود.
 • از دکمه temp برای تنظیم دمای پخت طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر لتو استفاده میشود.
 • از دکمه stop برای لغو دستور صادر شده و در هنگامی که قصد باز کردن درب ماکروفر را در حین کار دارد استفاده میشود.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر لتو

با به کارگیری راه های افزایش عمر ماکروفر ها باعث ایجاد بهبود کارایی دستگاه خود نیز میشوید از این رو در ادامه به معرفی برخی راه های افزایش طول عمر ماکروفر لتو میپردازیم:

 • بهتر است در انتخاب محل قرار دادن دستگاه خود نهایت دقت را داشته بشاید محل قرار گیری ماکروفر یکی از مسائل تعیین کننده در طول عمر دستگاه میباشد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو در صورت انجام مراحل استفاده از روی دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو نیز میتوانید سبب بیشتر شدن عمر دستگاه خود شوید.
 • نظافت به موقع و اصولی دستگاه نیز از دیگر مواردی است که در صورت رعایت کردن عمر و بازدهی دستگاه شما را بیشتر میکند.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر لتو

مراحل راه اندازی و نصب و همچنین استفاده از ماکروفر ها بسیار با اهمیت است از این رو در هنگام خرید در کارتن دستگاه شما دفترچه راهنمای دستگاه قرار دارد که شما میتوانید از روی این دفترچه اقدام به استفاده از دستگاه خود نمایید همچنین میتوانید از مقاله بالا با موضوع راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر لتو خود استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر لتو بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر لتو چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر لتو را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر لتو خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر لتو با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر لتو به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست