021-58941 تماس
Logo
logo logo نمایندگی تعمیرات ماکروفر بایترون با ما در تماس باشید 021-58941 021-88959591 021-26154968 021-22729703 021-44840509 021-77170036 021-66715774

راهنمای استفاده از ماکروفر بایترون

راهنمای استفاده از ماکروفر بایترون
راهنمای استفاده از ماکروفر بایترون
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment

دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای همین مقاله به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

ماکروفر ها دستگاه هایی هستند که با اختراع آنها تحول بزرگی در صرفه جویی وقت مصرف کنندگان ایجاد شد تا قبل از این اختراع افراد باید زمان زیادی را صرف گرم کردن و طبخ غذا اختصاص میدادند یکی از شرکت های تولید کننده ماکروفر ها شرکت بایترون است که توانسته رضایت بسیاری از مصرف کنندگان را نسبت به تولیدات خود جلب کند اگر شما نیز به تازگی اقدام به خرید یک ماکروفر از برند بایترون نموده اید با ما در ادامه این مقاله با موضوع راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بایترون همراه باشید:

کاربران گرامی؛ در صورت عدم دسترسی به دفترچه راهنمای ماکروفر بایترون می توانید با همراهی متخصصین سایت اینترنتی خدمات تعمیر لوازم خانگی آی پی امداد در این مقاله از راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بایترون بهره مند شوید.

انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر بایترون

پس از خرید یک ماکروفر قدم اول برای استفاده از آن انتخاب محل قرار دادن آن است که این مساله در راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر بایترون نیز مطرح شده است از این رو در ادامه به بررسی این موضوع برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در انتخاب محل قرار دادن ماکروفر خود این نکته را در نظر داشته باشید که سطح زیری ماکروفر شما باید سفت و محکم باشد و از قرار دادن مکروفر خود بر روی یک سطح شل و لق خوددار نمایید
 • در انتخاب محل مناسب برای قرار دادن ماکروفر بایترون به این نکته توجه کنید که این دستگاه در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نداشته باشد.
 • همچنین سطح بالایی دستگاه شما باید خالی باشد و از قرار دادن اجسام بر روی آن خودداری نمایید.
 • در انتخاب این محل توجه داشته باشید که مایکروفر شما دور از اجاق گاز و کپسول قرار داشته باشد.

نحوه نصب و راه انداری ماکروفر بایترون

طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر بایترون بعد از قرار دادن ماکروفر در محل آن باید برای نصب آن اقدام نمایید که برای اینکار میتوانید از مراحل زیر پیروی کنید:

 • در ابتدا توجه داشته باشید که در صورتی که سینی و سه پایه درون فضای ماکروفر شما قرار ندارد باید آنها را در این فضا قرار دهید.
 • همچنین باید برای اطلاع از نحوه نصب و راه اندازی ماکروفر بایترون این نکته را به خاطر بسپارید که دریچه های هوایی این دستگاه همیشه باید باز باشد .
 • برای اتصال دستگاه خود به برق باید از یک محافظ استفاده نمایید.

نحوه صحیح استفاده از ماکروفر بایترون

برای افزایش کارایی دستگاه خود شما باید نحوه صحیح استفاده از ماکروفر بایترون خود را به خوبی بدانید تا از وارد شدن آسیب به این دستگاه ها جلوگیری نمایید به این منظور در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم:

 • در مورد ظروفی که در ماکرفر خود قرار میدهید این نکته را به خاطر بسپارید که جنس این ظروف حتما باید از سرامیک و یا شیشه باشد و از قرار دادن ظروف فلزی در دستگاه خود خودداری نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر بایترون هرگز نباید ظرو کنسوری و تخم مرغ را درون این دستگاه قرار دهید.
 • برای برداشت ظروف از دورن مایکروفر بایترون حتما از دستگیره استفاده نمایید.

نحوه تمیز کردن ماکروفر بایترون

تمیز کردن ماکروفر یکی از مراحل نگه داری از ن دستگاه ها میباشد به این منظور باید به این مرحله توجه ویژه ای داشته باشید در ادامه به بررسی نحوه تمیز کردن ماکروفر بایترون برای شما عزیزان میپردازیم:

 • تمیز کردن مایکروفر هم شامل قسمت های بیرونی این دستگاه میشود و هم قسمت های درونی آن.
 • برای اینکار باید مقداری آب لیمو را درون آب ریخته و در داخل دستگاه قرار دهید و پس از روشن کردن دستگاه بخار حاصل از آب لیمو موجب ضد عفونی کردن محیط دستگاه شما میگردد.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بایترون برای تمیز کردن شیشه دستگاه باید از یک دستمال نرم به همراه شیشه پاک کن استفاده نمایید.
 • همچنین بهتر است برای جمع کردن مواد غذایی ریخته شده درون فضای دستگاه خود از یک دستمال خشک استفاده کنید.

نحوه پخت کیک در ماکروفر بایترون

پخت کیک یکی از قابلیت های پر استفاده در مایکروفر ها محسوب میگردد از این رو در ادامه به بررسی نحوه پخت کیک در ماکروفر بایترون برای شما عزیزان میپردازیم:

 • در ماکروفر های بایترون دکمه ای به نام pre heat به معنای پیش گرمایش قرار دارد که برای طبخ کیک در ابتدا باید اقدام به فشردن ان برای گرم شدن فضای داخلی ماکروفر نمایید.
 • طبق راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر بایترون پس از گرم شدن محیط داخلی ماکروفر شما میتوانید اقدام به قرار دادن محتویات کیک خود روی سه پایه نمایید و پس از آن بعد از دکمه conv اقدام به تنظیم برنامه پخت کیک نموده و در نهایت دکمه start را فشار دهید.

 نحوه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر بایترون

ماکروفرها دستگاه هایی هستند که دارای برنامه های زیادی برای استفاده میباشند از این رو در ادامه به نحوه استفاده از برنامه های پخت در ماکروفر بایترون میپردازیم:

 • برنامه های ماکروفر ها تقریبا مشابه یکدیگر هستند در ماکروفر های بایترون نیز مانند سایر ماکروفر ها از برنامه micro برای گرم کردن و طبخ غذا با استفاده از اشعه مایکرو استفاده میشود.
 • برنامه GRILL برای گریل کردن مواد غذایی در ماکروفر بایترون مورد استفاده قرار میگیرد.
 • طبق دفترچه راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بایترون از برنامه COMBI برای پخت ترکیبی مواد غذایی استفاده میشود.
 • برای ترو و برشته کردن میتوانی از روی منو برنامه crispy را انتخاب نمایید.
 • برای یخ زدایی و آب کردن مواد غذایی منجمد میتوانید از برنامه defrost استفاده نمایید.

نحوه استفاده از گریل ماکروفر بایترون

برای گریل کردن مواد غذایی در ماکروفر بایترون باید مواردی را بدانید که در ادامه این مقاله به بررسی نحوه استفاده از گریل ماکروفر بایترون میپردازیم:

 • در ابتدا باید این موضوع را بدانید که گریل کردن بیشتر شامل پخت قسمت های بیرونی مواد غذایی شما میشود و در اصطلاح مواد غذایی شما را مغز پخت نمیکند.
 • برای اینکار طبق راهنمای فراسی استفاده از مایکروفر بایترون باید حتما مواد غذایی را بر روی سه پایه فلزی و به صورت جداگانه قرار دهید.
 • پس از انجام مراحل فوق میتوانید دکمه GRILL وسپس دکمه START دستگاه خود را بفشارید.

معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر بایترون

برای استفاده دقیق ودرست از دکمه ها و کلید های دستگاه خود شما باید بتوانید به درستی از این دستگاه استفاده نمایید به این منظور در ادامه به معرفی دکمه ها و کلیدهای ماکروفر بایترون میپردازیم:

 • در ابتدا دکمه ON/OFF را روی این دستگاه مشاهده میکنید.
 • دکمه بعدی دکمه CLOCK/TIMER برای تعیین زمان پخت در دستگاه شما میباشد.
 • دکمه بعدی STOP/CANCEL برای لغو دستور صادر شده و یا قطع فعالیت دستگاه طبق راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بایترون مورد استفاده قرار میگیرد.
 • همچنین برای تعیین درجه دما از دکمه TEMP در این دستگاه استفاده میشود.

راه های افزایش طول عمر ماکروفر بایترون

قطعا استفاده صحیح و درست از یک دستگاه اولین و مهمترین راه افزایش عمرآن محسوب میگردد اما در راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر بایترون مواردی دیگری را نیز برای شما آورده ایم:

 • نظافت به موقع و اصولی دستگاه از مواردی است که در صورت انجام میتواند یکی از راه های افزایش طول عمر ماکرفر بایترون باشد.
 • انجام کلیه مراحل استفاده از ماکروفر بایترون بر طبق مراحل گفته شده در دفترچه راهنمای آن نیز از دیگر مواردی است که در صورت رعایت میتواند منجر به بهبود کارایی و افزایش طول عمر دستگاه شما شود.

بررسی کلی راهنمای استفاده از ماکروفر بایترون

مایکروفر ها به دلیل دارا بودن برنامه های زیاد برای کارکرد نیاز به یک راهنما برای استفاده درست از تمام قابلیت های آن دارند که در مورد مایکروفرهای بایترون شما میتوانید از راهنمای فارسی استفاده از مایکروفر بایترون که در مقاله بالا برای شما آوردیم استفاده نمایید.

با توجه به قیمت این روز های ماکروفر لتو بسیاری از کاربران به دنبال افزایش طول عمر مفید این دستگاه در منازل خود هستند، به شما توصیه می کنیم تا برای این که بدانید برای افزایش طول عمر ماکروفر لتو چه باید کرد در این مقاله از آی پی امداد با ما همراه باشید.

نظافت ماکروفر لتو را نمیتوان کار ساده ای دانست، چرا که ایراد اشتباه کوچکی در روند انجام این فرایند ممکن است موجب آسیب رسیدن به این وسیله برقی شود، برای اینکه بتوانید نظافت ماکروفر لتو خود را به بهترین نحو انجام دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

شاید شما هم در هنگام استفاده از ماکروفر لتو با دکمه های مختلفی مواجه شده باشید ولی با آن ها آشنا نباشید، برای آشنا شدن با این دکمه ها این مقاله رو مطالعه کنید.

اگر مطالعه دفترچه راهنمای ماکروفر لتو به دلیل انگلیسی بودن مطالب برای شما دشوار است در این مقاله با بررسی راهنمای فارسی استفاده از ماکروفر لتو توسط تعمیرکار آی پی امداد با ما همراه باشید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

دیدگاهی بنویسید

دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست