logo logo تعمیر اسپرسوساز هیتاچی با ما در تماس باشید 021-58941

راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی

راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی
راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
comment
دیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

ارسال دیدگاه

اسپرسوسازهای هیتاچی از جمله اسپرسوسازهای باکیفیت موجود در بازار است و بسیاری از افراد همواره به دنبال راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی هستند. برند هیتاچی یک ابر شرکت چند ملیتی است که در حوزه های مهندسی و تولید لوازم الکترونیکی، سخت افزارهای رایانه‌ای، تجهیزات پزشکی، تجهیزات الکترونیکی، سامانه های اطلاعاتی و مخابراتی، تجهیزات نیروگاهی، طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی و لوازم خانگی برقی فعالیت قابل توجهی داشته است. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز هیتاچی را به شما اعلام کنیم. برای اطلاع از جزئیات و نحوه استفاده از اسپرسوساز هیتاچی تا پایان مقاله همراه ما باشید.

کاربران گرامی؛ با مطالعه این مقاله در وب سایت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد به تمام پرسش های خود در مورد نحوه استفاده از اسپرسوساز هیتاچی پاسخ دهید.

راهنمای راه اندازی دستگاه اسپرسوساز هیتاچی

برای راه اندازی دستگاه اسپرسوساز هیتاچی ابتدا مخزن پشت دستگاه را با استفاده از آب تصفیه شده یا آب جوشانده شده پر کنید. توجه داشته باشید که برای پر کردن مخزن اسپرسوساز از آب معمولی استفاده نکنید. آب معمولی به دلیل داشتن رسوب در دراز مدت مشکلات زیادی برای اسپرسوساز شما می‌تواند به وجود بیاورد.

پس از آن شات قهوه‌ دستگاه اسپرسوساز را فیکس کنید و گردونه بخار را در سمت چپ قرار دهید و روی علامت صفر بگذارید. پس از انجام این مراحلراهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی لازم است دستگاه را روشن کنید. بعد از روشن کردن دستگاه خواهید دید که چراغ های دستگاه روشن می شود و بعد از ثابت شدن چراغ لیوانی را زیر دستگاه و خروجی آب قرار دهید. در مرحله‌ بعدی آب از دستگاه خارج می شود و دستگاه به صورت کامل تمیز می گردد. در این مرحله دستگاه شما راه اندازی شده و آماده ساخت اسپرسوساز باکیفیت است.

دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز هیتاچی

یکی از گزینه‌هایی که شرکت‌های تولید لوازم خانگی برقی برای مخاطبین خود در نظر گرفته اند، ارائه کردن دفترچه راهنمای استفاده از اسپرسوساز و دیگر محصولات است. مانند سایر وسایل برقی هنگام خرید اسپرسوسازهای هیتاچی نیز شما می توانید دفترچه راهنمایی که در هنگام خرید با محصول به شما ارائه می شود را مطالعه کنید. با مطالعه کردن دفترچه‌ راهنمای فارسی اسپرسوساز هیتاچی می توانید تمامی نکات لازم برای راه اندازی، استفاده و تمیز کردن دستگاه را مطلع شوید. دفترچه ی راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی شامل تمامی موارد لازم است.

نکات ایمنی در حین استفاده از اسپرسوساز هیتاچی

کیفیت بالای محصولات برند هیتاچی قابل انکار نیست. به همین دلیل در صورتی که شما از محصولات این برند استفاده می کنید، لازم است نکاتی را بدانید. در این قسمت قصد داریم نکات ایمنی در حین استفاده از اسپرسوساز هیتاچی را به صورت خلاصه بیان کنیم:

 • سعی کنید محیط اطراف دستگاه اسپرسوساز را خشک نگه دارید.
 • دستگاه اسپرسوساز را در ارتفاعی قرار دهید که در دسترس کودکان نباشد.
 • پس از هر بار استفاده دستگاه خود را تمیز کنید تا رسوبات از آن خارج شود.
 • برای متصل کردن دستگاه به برق از محافظ های برق استفاده نمایید و دستگاه را مستقیماً به برق وصل نکنید.
 • به دلیل نوساناتی که برای برق به وجود می آید، متصل کردن مستقیم دستگاه ممکن است مشکلاتی برای دستگاه به وجود آورد.
 • برای جلوگیری از ایجاد جرم در دستگاه از آب معدنی، آب تصفیه و یا آب جوشانده شده استفاده کنید.
 • دستگاه خود را حتماً بعد از استفاده خاموش کنید.
 • هر چند وقت یکبار اقدام به رسوب گیری دستگاه اسپرسو خود نمایید.

آموزش تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز هیتاچی

برای نحوه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز هیتاچی باید توجه داشته باشید که دستگاه شما از چه مدلی است. برای آماده کردن اسپرسو با اسپرسوساز های اتوماتیک هیتاچی:

 • مخزن آب را پر می کنید و اسپرسوساز را روشن می‌کنید.
 • در مرحله بعد اسپرسو پودر شده را درون ظرف مورد نظر ریخته و در محلی که باید فیکس می کنید.
 • اسپرسوساز اتوماتیک به صورت خودکار اسپرسو را برای شما آماده می کند.
 • اما در صورتی که اسپرسوساز شما اتوماتیک نباشد، باید بعد از پر کردن مخزن و قرار دادن قهوه مدت زمان و دمای آماده شدن اسپرسو را خودتان تایید کنید.

طریقه تهیه کاپوچینو با اسپرسوساز هیتاچی

بهترین موضوعی که در راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی حرفه‌ای بودن یک لیوان کاپوچینو را مشخص می کند، فوم شیر روی آن است. در صورتی که شما اسپرسوساز اتوماتیک هیتاچی را داشته باشید، می توانید به راحتی یک لیوان کاپوچینو به همراه شیر گرم شده روی لیوان خود داشته باشید. بدین منظور کافی است مانند قبل مراحل تهیه قهوه را انجام دهید. بدین منظور مخزن اسپرسوساز را از آب پر می کنید و سپس شات قهوه را از مواد لازم برای تهیه کاپوچینو پر کرده و در جای مورد نظر فیکس می کنید.

پس از آن کاپوچینو در لیوانی که زیر شات قرار  داده‌اید، می ریزد. در مرحله‌ بعدی نوبت آماده کردن فوم روی نوشیدنی کاپوچینو می شود. بدین منظور شیر را در شیر جوش مخصوص دستگاه اسپرسوساز هیتاچی ریخته و ظرف را زیر شیر بخار داغ قرار دهید. در مرحله‌ بعدی شیر بخار داغ را فعال کنید تا فوم مورد نظر روی لیوان قهوه شما بریزد.

نحوه تنظیم دمای اسپرسوساز هیتاچی

مهمترین موضوع در راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی برای آماده کردن یک لیوان اسپرسو و قهوه، تنظیم دمای اسپرسوساز هیتاچی است. بالا بودن بیش از حد دمای اسپرسوساز می‌تواند باعث سوخته شدن قهوه شود. همچنین پایین بودن بیش از اندازه‌ی دمای آن باعث می‌شود که قهوه ها به اندازه کافی گرم نشوند و قهوه شما طعم خامی داشته باشد. لازم است توجه داشته باشید که هر قهوه ای می تواند دمای متفاوتی برای آماده‌سازی داشته باشد. اما بهتر است به دماهایی که در ادامه گفته می‌شود توجه کنید. دمای دستگاه را بین دمای ۱۱۷ تا ۱۲۰ درجه تنظیم کنید.

البته توجه داشته باشید که می توانید دمای آب را از ۸۰ تا ۱۲۰ درجه نیز تنظیم کنید. این بستگی به ذائقه شما دارد. توجه داشته باشید که دکمه های موجود دما در کنار دستگاه دما را بالا و پایین می برد و بدین منظور فقط کافیست دکمه های کنار دستگاه را فشار دهید.

چگونگی جوش آوردن شیر با اسپرسوساز هیتاچی

نوشیدنی های کافئین دار متفاوتی وجود دارند که کیفیت و حرفه ای بودن آنها به نوع جوش آوردن شیر وابسته است. در بین این نوشیدنی ها می توان به کاپوچینو اشاره کرد. شما می توانید با دستگاه اسپرسوساز هیتاچی شیر مورد نظرتان را به جوش آورید. بدین منظور کافی است که درون شیر جوش دستگاه، شیر بریزید و آن را زیر لوله بخار قرار دهید. در مرحله بعدی دستگاه بخار را روشن کنید تا بخار با دمای بالا بتوانند وارد شیر شود. اکنون زمان آن رسیده که  فوم به دست آمده را روی دستگاه قهوه بریزید و از آن برای طعم دار کردن اسپرسو و هر نوشیدنی کافئین دار دیگری استفاده کنید.

نحوه جوش آوردن شیر با دستگاه اسپرسوساز هیتاچی بسیار ساده است و نیاز نیست برای این کار از محصولات دیگری استفاده کنید. در صورتی که اقدامات گفته شده را مرحله به مرحله و با دقت انجام دهید، یک فوم شیر مناسب نیز می توانید آماده کنید و بر روی قهوه خود بریزید. این کار به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در منزل یک اسپرسو شبیه به اسپرسوهای آماده شده در کافی شاپ آماده کنید. در نظر داشته باشید که برای جوش آوردن شیر از شیرهای مناسب استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از دستگاه اسپرسوساز خود دریافت نمایید.

طریقه تنظیم فشار اسپرسوساز هیتاچی

مهمترین مورد برای خوردن یک لیوان اسپرسو حرفه‌ای آشنا شدن با نحوه تنظیم فشار اسپرسوساز هیتاچی است. برای تنظیم فشار دستگاه اسپرسوساز هیتاچی باید توجه داشته باشید که تمامی دستگاه‌های اسپرسوساز قطعه‌ای برای تنظیم فشار بار دستگاه اسپرسو دارند که یکی از آن‌ها این امکان را به شما میدهد تا بتوانید فشار دستگاه را در سه حالت ضعیف، متوسط و پرفشار قرار دهید. در صورتی که شما فشار ضعیف را انتخاب کنید، باعث می‌شود که قهوه ای رنگ و لعاب و طعم مناسبی داشته باشد.

در حالت فشار استاندارد قهوه با فشار بیشتری با آب ترکیب می‌شود و در حالت فشار بالا ممکن است قهوه‌ شما کیفیت مناسبی نداشته باشد. به این دلیل که آب و قهوه با سرعت بسیار بالایی با هم ترکیب می شود. برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید در بیشتر مواقع فشار هوای اسپرسوساز هیتاچی را بر روی فشار ضعیف قرار دهید تا یک لیوان اسپرسوی با کیفیت داشته باشید. توجه کنید که نوشیدن اسپرسو زمانی خوب است که اسپرسوی آماده شده کیفیت مناسبی داشته باشد و بدون طعم و رنگ نباشد.

آموزش نحوه هواگیری اسپرسوساز هیتاچی

اگر می خواهید بدانید که نحوه هواگیری دستگاه اسپرسوساز هیتاچی به چه صورت است، باید به این موضوع توجه کنید که هوا گرفتن به دلیل استفاده نکردن متداول از دستگاه اسپرسوساز درون آن به وجود می آید. هوا گرفتن دستگاه باعث می شود که قهوه نتواند به درستی از خروجی بیرون بیاید. برای رفع این مشکل باید هواگیری اسپرسوساز هیتاچی انجام شود. برای هواگیری اسپرسوساز باید مخزن دستگاه را با آب مناسب پر کنید.

سپس دستگاه اسپرسوساز را روشن کنید تا آب به طور کامل بخار شود و هیچ مقداری از آب درون مخزن باقی نماند. سپس دستگاه را خاموش کنید و مجدداً یک لیوان اسپرسو آماده کنید. اگر متوجه شدید که هنوز دستگاه اسپرسوساز هیتاچی به صورت کامل هواگیری نشده می توانید مخزن آب را از دستگاه به صورت کامل جدا کرده و مجدداً در جای خود قرار دهید و بار دیگر مخزن را از آب پر کنید تا عملیات هواگیری به صورت مجدد انجام شود

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی

در این مطلب سعی کردیم تمامی موارد مرتبط برای راهنمای استفاده از اسپرسوساز هیتاچی را بیان کنیم. لازم است در نظر داشته باشید که اسپرسوسازهای هیتاچی در  دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ارائه می شوند و در صورتی که هر کدام از این محصولات را داشته باشید، می توانید به راحتی یک لیوان اسپرسو برای خود آماده کنید. نوشیدن روزانه‌ قهوه فواید زیادی دارد و می تواند به شما کمک کند تا راحت تر و بهتر بتوانید فعالیت روزمره خود را انجام دهید و بدین منظور داشتن یک اسپرسوساز اتوماتیک در هر منزلی یکی از واجبات است.

با در نظر گرفتن موارد فوق سعی کردیم تمامی نکات مرتبط با دفترچه راهنمای فارسی اسپرسوساز هیتاچی شامل آماده سازی اسپرسو، جوش آوردن شیر، تنظیم فشار، هواگیری اسپرسوساز و راه اندازی آن را در این مطلب بیان کنیم. برند هیتاچی در زمینه تولید اسپرسوساز توانسته توانایی زیادی از خود نشان دهد و به همین دلیل در صورتی که قصد خرید اسپرسوساز را دارید، می توانید اسپرسوسازهای هیتاچی را خریداری نمایید.

0 دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است
دیدگاهی بنویسید
دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید ایمیل وارد شده صحیح نیست